Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Teretana  (Posjeta: 1057197 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #1580 : 29 Lipanj, 2011, 14:41:50 »
ti pricaj!
pa nego kad ih radit nego kad radis leda?!
a to sta se forsiraju tezine, pa ljudi masovno sataru biceps (najcesce na lat masini) i kazu kako leda nisu osjetili i da je za ruke najbolja lat masina ili zgibovi, znaci da ne rade pravilno neg biladju svoj ego, sa enormnim tezinama pred picokama u teretani, a to na posljetku znaci sta ja stalno ko idiot tupim ovdje: da se NE VJEZBA U PRAVILNOJ FORMI
ZGib je compound vjezba, sa naglaskom na latove, ovisi o hvatu koliko jako budu radili, a koliko ruke

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #1581 : 29 Lipanj, 2011, 14:46:45 »
Postujem to,ajde nece gainer i whey je dobar samo nece dobit puno mase s njim...
Al isto tako treba jest dosta jaja(i zumance i bjelanjak)mlijeko,riza itd.itd.
Puno masti ne bas misica toliko, gaineR je hrpa carbsa i nesto wheya i jos nekih nepotrebnih stvari nakraju ti dan sa gaimerom zavrsava na oko 500 g carbsa, tko ih ne tolerira zdeblja se pa potraje skidanje masti, na kraju popusi dio misica koje je teze dobiti nego mast

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: teretana
« Odgovori #1582 : 29 Lipanj, 2011, 14:51:32 »
svaka cast ako mozes podici 100kg na benchu a imas 84kg :notworthy:
ja posto treba nabaciti masu,svi su mi rekli da trebam podici vecu masu manje puta i da tako probijem ustvari odredeni prag...
tako sam i poceo,i npr. nesto sto sam prije mogao 40kg podici polako sam poceo sve vecu tezinu stavljati i probijati granicu te sam sada dosao na 55kg...
paniJe 100 kg tak puno nakon toliko vjezbanja, 84 kg je velika kilaza i ko zna koliko je lean, a vidis da ima ruke zavidnih obima;)

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Teretana
« Odgovori #1583 : 29 Lipanj, 2011, 16:31:45 »
ZGib je compound vjezba, sa naglaskom na latove, ovisi o hvatu koliko jako budu radili, a koliko ruke

jasno je to meni potpuno g berislavic, samo nekima i nije bas najjasnije, vidis da sam quotao sto je decko napisa da je zgib za ruke, i onaj prije da radi zgibove kad radi ruke

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #1584 : 29 Lipanj, 2011, 17:19:12 »
jasno je to meni potpuno g berislavic, samo nekima i nije bas najjasnije, vidis da sam quotao sto je decko napisa da je zgib za ruke, i onaj prije da radi zgibove kad radi ruke

Ej, krivo sam citirao, s mobitela sam pisao pa je nepregledno. Ali uglavnom neka stoji:) pa ce buduci BB znati;)

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Teretana
« Odgovori #1585 : 29 Lipanj, 2011, 17:31:37 »
Ej, krivo sam citirao, s mobitela sam pisao pa je nepregledno. Ali uglavnom neka stoji:) pa ce buduci BB znati;)

jesi ti slucajno na forumteretana.net ?

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Teretana
« Odgovori #1586 : 30 Lipanj, 2011, 01:11:24 »
Necu gainere ni mass ni iso, jer znate vec sta je bilo, i necu se s time igrat.. Potrazit cu obican whey i to je to :icon_thumright:
A zasto nevalja onaj iz dm-a? Malo ucinka ili  :dontknow:

Evo bas sam se uvatio citat, ima svega i svacega veceras cu detaljno sve procitat i lagano stogod i primjenjivat

Zar nema neka kombinacija na prirodnoj bazi, iz voća jaja i tih gluposti da sklopim da bude ko da pijem skoro taj whey


Fala momci!!  :icon_thumright:
Jedno jaje ima ko 6g proteina. Trebao bi unositi 2g proteina po kg svoje tjelesne mase (ako imaš 60kg, 2x60=120g proteina danas moraš unijeti). Može se trenirati i bez ispijanja preparata, ali se onda stvarno moraš imati jaku i kvalitetnu ishranu, što je gotovo nemoguće. 100g bijelog pilećeg mesa ima oko 30g proteina, i to je vrlo bogat izvor proteina.

Ja ti preporučujem da piješ Whey isolat. Znači ako je mjerica 30g (u njoj obično imaš 25g proteina). Ove mass gainer-e nemoj, jer ionako normalnom prehranom unosiš dovoljnu količinu ugljikohidrata. Ali nemoj unositi bilo kakve ugljikohidrate. Npr, poslije treninga je dobro pojesti nešto slatko jer tijelu fali glikogen i bolje je pojesti neko voće bogato glukozm ili fruktozom (složeni šećeri) nego pojesti neku čokoladicu bogatu saharozom (prosti šećeri). Isto to važi za rižu, krompir (složeni), tjestenina (prosti), znači složeni bolji od prostih.  :icon_biggrin:

Ja pijem Optimum Nutrition Gold standard 100% Whey i super je ukus i kvalitet. I Ultimate Nutrition je dobar ali je ukus 0. Whey u prevodu znači sirutka a mislim da znaš šta je sirutka, tako da se ne moraš bojati Whey-a iako u njemu ima i kazeina (protein iz mlijeka) i sojinog proteina ali u manjim količinama. Samo gledaj da ne uzmeš neko rumunjsko ili šta ti ja znam čije smeće.

Offline Nix666

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1431
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP50
  • MojSetup: Red Sponge, dizna 64, Polini high speed, 5.25g utezi
  • MojSpuh: Gianelli Rekord
Odg: Teretana
« Odgovori #1587 : 30 Lipanj, 2011, 08:06:20 »
saharoza je složeni šećer( glukoza+fruktoza), a glukoza i fruktoza su jednostavni iliti prosti šećeri  :icon_thumright:

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #1588 : 30 Lipanj, 2011, 14:32:28 »
Jedno jaje ima ko 6g proteina. Trebao bi unositi 2g proteina po kg svoje tjelesne mase (ako imaš 60kg, 2x60=120g proteina danas moraš unijeti). Može se trenirati i bez ispijanja preparata, ali se onda stvarno moraš imati jaku i kvalitetnu ishranu, što je gotovo nemoguće. 100g bijelog pilećeg mesa ima oko 30g proteina, i to je vrlo bogat izvor proteina.

Ja ti preporučujem da piješ Whey isolat. Znači ako je mjerica 30g (u njoj obično imaš 25g proteina). Ove mass gainer-e nemoj, jer ionako normalnom prehranom unosiš dovoljnu količinu ugljikohidrata. Ali nemoj unositi bilo kakve ugljikohidrate. Npr, poslije treninga je dobro pojesti nešto slatko jer tijelu fali glikogen i bolje je pojesti neko voće bogato glukozm ili fruktozom (složeni šećeri) nego pojesti neku čokoladicu bogatu saharozom (prosti šećeri). Isto to važi za rižu, krompir (složeni), tjestenina (prosti), znači složeni bolji od prostih.  :icon_biggrin:

Ja pijem Optimum Nutrition Gold standard 100% Whey i super je ukus i kvalitet. I Ultimate Nutrition je dobar ali je ukus 0. Whey u prevodu znači sirutka a mislim da znaš šta je sirutka, tako da se ne moraš bojati Whey-a iako u njemu ima i kazeina (protein iz mlijeka) i sojinog proteina ali u manjim količinama. Samo gledaj da ne uzmeš neko rumunjsko ili šta ti ja znam čije smeće.
glukoza i fruktoza su ti jednostavni šečeri da jednostavniji nemogu biti;) a čokoladica je rafinirani šečer, kakar čista čokolada ima Glikemijski index 70, a banana ima 80. full kakao čokolada ima i manje.
tjestenina ti je isto ko i krumpir, samo rafinirano pakovanje,. ako bi išo na defku radije bi jeo tjesteninu jer krompir kao čisti škrob ima GI 100.

to tek toliko kažem što su finese, sada ako netko tek počinje dobro je ovo znati, ali s vremenom će naučiti

krumpir bi jeo poslije treninga i u fazi punjenja glikogena. pošto je škrob strukturno najsličniji humanom glikogenu, mada se svaka molekula glukoze mora pocjepat i otpustiti od škrobne polimerne molekule. kasniej se u tijelu sve ponovo pospaja... i naravno ima visok GI, što nam pogoduje nakon treninga. što za recovery, što za visoki inzulin :headbang: :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 30 Lipanj, 2011, 14:35:29 Bero »

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Teretana
« Odgovori #1589 : 30 Lipanj, 2011, 15:12:14 »
glukoza i fruktoza su ti jednostavni šečeri da jednostavniji nemogu biti;) a čokoladica je rafinirani šečer, kakar čista čokolada ima Glikemijski index 70, a banana ima 80. full kakao čokolada ima i manje.
tjestenina ti je isto ko i krumpir, samo rafinirano pakovanje,. ako bi išo na defku radije bi jeo tjesteninu jer krompir kao čisti škrob ima GI 100.

to tek toliko kažem što su finese, sada ako netko tek počinje dobro je ovo znati, ali s vremenom će naučiti

krumpir bi jeo poslije treninga i u fazi punjenja glikogena. pošto je škrob strukturno najsličniji humanom glikogenu, mada se svaka molekula glukoze mora pocjepat i otpustiti od škrobne polimerne molekule. kasniej se u tijelu sve ponovo pospaja... i naravno ima visok GI, što nam pogoduje nakon treninga. što za recovery, što za visoki inzulin :headbang: :icon_thumright:

Upravu ste, malo sam pobrko pojmove a i moram ponoviti hemiju.  :laughing7:

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Teretana
« Odgovori #1590 : 30 Lipanj, 2011, 19:58:56 »
jbt

vi sto ste pisali to sve...jel pazite na prehranu toliko ili ste samo dobro naucili to sve?

ja jedem sve, nisam bas u mogucnosti birati prehranu, ali kada mogu gledam da je to neko meso, riza i povrce

danas sam umjesto paprikasa pojeo 5 jaja, skuhao rizu i povrce  :dontknow: i da, popijem malo malo (ne cijelu mjericu) whey jer mi je prefino ovo sa bananom, u bocicu od 0,5l

dnevno ih 2 - 3 popijem poslije hrane/treninga  :dontknow:
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #1591 : 30 Lipanj, 2011, 20:49:46 »
jbt

vi sto ste pisali to sve...jel pazite na prehranu toliko ili ste samo dobro naucili to sve?

ja jedem sve, nisam bas u mogucnosti birati prehranu, ali kada mogu gledam da je to neko meso, riza i povrce

danas sam umjesto paprikasa pojeo 5 jaja, skuhao rizu i povrce  :dontknow: i da, popijem malo malo (ne cijelu mjericu) whey jer mi je prefino ovo sa bananom, u bocicu od 0,5l

dnevno ih 2 - 3 popijem poslije hrane/treninga  :dontknow:
ma riza i bilo koje meso, ali da je krto, a ne tipa vratina i takvo sto. A ono s wheyem dovoljno da i samo da okus , makar u ovih 5 jaja ima dosta proteina za 1 kvalitetan obrok. A inace whey nemoras piti poslje hrane da nadopunis. Pogotovo nakon 5 jaja ili dva fileta nekog mesa. Jedino ako ga iz gusta zbog okusa pijes;) makar bi ga ja cuvao za jutro i poslje treninga kad je inzulinska osjetljivost najvisa, tak da imas najvise koristi od toga. I najidealniji prirast misicne mase;) ali to su finese na koje bi trebao gledati da se skroz prepustis BB-u

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Teretana
« Odgovori #1592 : 30 Lipanj, 2011, 21:32:09 »
ma pijem ga zbog okusa, a ako ujutro recimo pojedem sendvic, ovo bi trebalo barem malo nadopuniti to  :dontknow:

pijem svako jutro i poslje treninga

EDIT: koliko stavljate dekstroze u sejk nakon treninga sa wheyem? i na koliko vode?
« Zadnja izmjena: 30 Lipanj, 2011, 21:35:25 CoK »
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Teretana
« Odgovori #1593 : 30 Lipanj, 2011, 21:58:06 »
Ne znam koliko je dobro jesti puno čitavih jaja zbog holesterola. Ako već jedeš 7-8 jaja pojedi 4 čitava i 4 bez žumanca. Kada sam u Sarajevu (studiram) i kada sam kuham onda pazim šta jedem. Sad kod kuće, majka samo pravi neka jela i kolače tako da se teško suzdržati i ne jesti sve.  :dontknow:

A Whey nemoj piti odmah iza obroka ili prije obroka. Neka uvijek bude razmak 2-3 sata između obroka i whey-a. Bar ja tako radim. To poslije treninga je najbolje, ali opet zavisi od whey-a. Trebalo bi pisati na kutiji kada je najbolja upotreba, mada se većina pije odmah poslije treninga. Ja ne odavam dekstrozu, ali planiram početi jednu malu kašiku na 500ml tečnosti i jednu mjericu whey-a.

I dok piješ whey bitno je unositi veću količinu vode. Znači tokom čitavog dana da uneseš 3-4 litre vode, ne odjednom da ne bi sve ispišao za 10 min, nego kroz čitav dan. I naravno tokm treninga uvijek imaš flašu vode sa sobom i lagano ispijaš.

Jel pijete odmah čim ustanete ujutro?

Offline Misak

  • Tržnica : (+8)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Zip SP, Runner VXR
  • Moja Kaciga: vemar VXP
Odg: Teretana
« Odgovori #1594 : 01 Srpanj, 2011, 11:09:50 »
ma pijem ga zbog okusa, a ako ujutro recimo pojedem sendvic, ovo bi trebalo barem malo nadopuniti to  :dontknow:

pijem svako jutro i poslje treninga

EDIT: koliko stavljate dekstroze u sejk nakon treninga sa wheyem? i na koliko vode?

oko 30g ČoKo...

Offline Faba

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1392
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Teretana
« Odgovori #1595 : 01 Srpanj, 2011, 11:14:00 »
ma pijem ga zbog okusa, a ako ujutro recimo pojedem sendvic, ovo bi trebalo barem malo nadopuniti to  :dontknow:

pijem svako jutro i poslje treninga

EDIT: koliko stavljate dekstroze u sejk nakon treninga sa wheyem? i na koliko vode?
jednu mjericu whey-a i jednu mjericu destroze.Jedna mjerica je 25 grama.

Offline marko209vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 960
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner vx200
  • MojSetup: prodano
  • MojSpuh: na mjestu
Odg: Teretana
« Odgovori #1596 : 01 Srpanj, 2011, 11:28:31 »
jednu mjericu whey-a i jednu mjericu destroze.Jedna mjerica je 25 grama.
mjerica dekstroze (ona od wheya) je 40g...
meno je PWM 50g whey, 80g dex.
4t

Offline Misak

  • Tržnica : (+8)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Zip SP, Runner VXR
  • Moja Kaciga: vemar VXP
Odg: Teretana
« Odgovori #1597 : 01 Srpanj, 2011, 11:36:36 »
ja sam mu napisao 30g, i to bi bilo ok za njega, ali poznavajuci CoKa on ce pretjerat ko i uvijek i poduplat ce...30 do max 50 grama ce biti ok!

Offline Bero

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 302
  • Spol: Muški
  • 2T Expert 2T Experience "Nardo'"
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.italjetdragster.com
  • Mjesto: Zagabria
  • Moj Skuter: Italjet Dragster 50
  • Moja Kaciga: Uvex, AGV
  • MojSetup: Top Performances Due Plus
  • MojSpuh: Scarico Replica Nardo Top
Odg: Teretana
« Odgovori #1598 : 01 Srpanj, 2011, 14:56:54 »
Za jajCa je dokazano da zutanja nema utjecaja na zdravog pojedinca,puno studija je dokazalo cak i par provedenih u zagrebu.
Opet ekstrem je ako bolesna osoba sa visokom LDL-om ("los kolesterol") los lipoprotein koji sadrzi veliku kolicinu kolesterola, a niskom HDL -om ide jest hranu bogatu kolesterolom i jednostavnim karbsima..
Znaci ako si zdrav slobodno jedes puna jaja. Idealno za unos proteina i masti. Ali oko kolesterola i jaja ima puno oprecnih razmisljanja sa strane ljudi koji nisu upuceni. Pa cak i lijecnici i nutricionisti.


@cok glukoze rokas ovisi o intenzitetu treninga, ako pijes samo poslje mozes i do 60 70+ grama stvarno ovisi o treningu, misicnoj masi vremenima odmora..

Whey. Oko 30 do 40 grama, ali ovisi kako ti je prehrana poslozena poslje gyma... I sta jedes prije.

A sta se tice wheya usred dana , bezeveze radis insulin spike usred niceg, remetis inz osjetljivost, hormonsku ravnotezu . Radije pojedi komad mesa ako mozes, znam da je ovo jednostavnije. Ali onda kupi kazein.

Koliko vode, nikako ispod 2 l na dan. Sad opet nesto malo wheya uz mrvicu vode nije nikog ubilo, ali radi samoga sebe popijes cijeli shake od 7 deci, pa kad dodes doma za 1 sat pola litre uz neku klopu.

Znaci jos... Korisnije je jesti punu hranu nego shakeove:)

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: Teretana
« Odgovori #1599 : 01 Srpanj, 2011, 18:46:04 »
Za jajCa je dokazano da zutanja nema utjecaja na zdravog pojedinca,puno studija je dokazalo cak i par provedenih u zagrebu.
Opet ekstrem je ako bolesna osoba sa visokom LDL-om ("los kolesterol") los lipoprotein koji sadrzi veliku kolicinu kolesterola, a niskom HDL -om ide jest hranu bogatu kolesterolom i jednostavnim karbsima..
Znaci ako si zdrav slobodno jedes puna jaja. Idealno za unos proteina i masti. Ali oko kolesterola i jaja ima puno oprecnih razmisljanja sa strane ljudi koji nisu upuceni. Pa cak i lijecnici i nutricionisti.


@cok glukoze rokas ovisi o intenzitetu treninga, ako pijes samo poslje mozes i do 60 70+ grama stvarno ovisi o treningu, misicnoj masi vremenima odmora..

Whey. Oko 30 do 40 grama, ali ovisi kako ti je prehrana poslozena poslje gyma... I sta jedes prije.

A sta se tice wheya usred dana , bezeveze radis insulin spike usred niceg, remetis inz osjetljivost, hormonsku ravnotezu . Radije pojedi komad mesa ako mozes, znam da je ovo jednostavnije. Ali onda kupi kazein.

Koliko vode, nikako ispod 2 l na dan. Sad opet nesto malo wheya uz mrvicu vode nije nikog ubilo, ali radi samoga sebe popijes cijeli shake od 7 deci, pa kad dodes doma za 1 sat pola litre uz neku klopu.

Znaci jos... Korisnije je jesti punu hranu nego shakeove:)

uh berica spasis stvar i nemoram puno tipkat
napisa sam mu i ja da moze puknut shake ali nema potrebe, jer bi to ostavija za neku drugu fazu olitiga plan B
inace osobno ne kombiniram obrok P+UH+M ili je P+UH(ujutro, prije i iza treninga) ili je P+M(ostali obroci)
i ovo sto je bero napisa za masti, ljudi imaju iskrivljene percepcije oko toga pa je masovno izbjegavaju, trpaju obroke P+UH, misici rastu ali se postotak masnog tkiva ne samnjuje, i jos da nadopunim DA SE ADEKVATNIM UNOSOM ZDRAVIH MASTI SMANJUJU MASNE NASLAGE, ne sada drasticno ali se osjeti
inace nije neophodno tih 7 dcl vode u PWM-u, dosta je od 4-5, ista funkcija, a rezultat je taj da ti se ne stvori prevelik osjecaj sitosti i 45 min iza treninga mozes ubacit prvi kruti obrok (koji je dosta bitan zbog punjenja glikogenskih zaliha)

 
« Zadnja izmjena: 01 Srpanj, 2011, 18:49:57 Josip »