Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Teretana  (Posjeta: 1078053 )

0 Članova i 17 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Teretana
« Odgovori #660 : 09 Veljača, 2011, 17:06:42 »
Prosjecan radni ran:
dorucak:tanjur zitarica plus neko pecivo
meduobrok:cokoladica neka
rucak:varivo/jaja/meso-klasican rucak
meduobrok:konzerva tune  :icon_thumright:
vecera:jaja/zitarice/palacinke

Naravno,jos izmedu toga ide neko voce/jogurt i obavezno barem litra mlijeka dnevno
Za kvalitetniju prehranu bas i nemam novaca

ako se mislis bavit BB dobit misice i zelis sredit prehranu.. ovo nevalja nista.. trebao bi izmjeniti,ali svakako je bolje od 2 obroka dnevno...

Offline marko209vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 960
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner vx200
  • MojSetup: prodano
  • MojSpuh: na mjestu
Odg: Teretana
« Odgovori #661 : 09 Veljača, 2011, 18:11:24 »
koje zitarice?
cokolada, sta je to obrok?  :icon_scratch:
rucak ok
tuna ok
vecera, di je tu vecera?  :dontknow:

zaboravio si na pastu, kruh integralni, UH ukratko...
za veceru obavezno mesa mesa mesa i prije spavanja jos jedan put jesti...

rekao si da financijski ne mozes bolje, moj savjet...umjesto ove cokoladice kupis jedan svjezi sir, 10kn, puno kvalitetniji obrok...
mlijeko je ok, ali ne treba ti u tim kolicinama, primjerice smanji unos miljeka povecaj unos paste...
4t

Offline Faba

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1392
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Teretana
« Odgovori #662 : 09 Veljača, 2011, 20:12:53 »
koje zitarice?
cokolada, sta je to obrok?  :icon_scratch:
rucak ok
tuna ok
vecera, di je tu vecera?  :dontknow:

zaboravio si na pastu, kruh integralni, UH ukratko...
za veceru obavezno mesa mesa mesa i prije spavanja jos jedan put jesti...

rekao si da financijski ne mozes bolje, moj savjet...umjesto ove cokoladice kupis jedan svjezi sir, 10kn, puno kvalitetniji obrok...
mlijeko je ok, ali ne treba ti u tim kolicinama, primjerice smanji unos miljeka povecaj unos paste...
prije svega nadam se da si procito post prije...u teretanu cu tek krenut  :icon_thumright:
zitarice:musli(ili zobena kasa,nisam siguran) ili cokoladni
a znam danije  :dontknow: svjezi sir mi ne valja...sta bi mi umjesto sira i cokolade preporucio da nabrzinu pojedem preko skolkog odmora?Mozda one energetske plocice iz DM-a?

hvala na savjetima  :icon_thumright:

Offline marko209vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 960
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner vx200
  • MojSetup: prodano
  • MojSpuh: na mjestu
Odg: Teretana
« Odgovori #663 : 09 Veljača, 2011, 20:20:22 »
aha sori nisam vidio... :)

preko odmora? hm...plocice svakako zaboravi, lose su i skupe...ako se ne varam dodu oko 6 kn...za 6kn je bolje pojest sendvic sa komadom piletine ili sendvic sa pilecim/purecim prsima, jako hranjiva i dobra salama.
mozes si doma smiksat zobene u prah, stavit 100g u shaker i mjericu wheya i odfurat sa sobom u skolu, dodas vode, promjesas i eto odlicnog obroka...
svjezi sir...ako imas u blizini neki centar, primjerice lidl, imas tamo za kupit odlican sir jako jestiv po super cijeni  :icon_thumright:
4t

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Teretana
« Odgovori #664 : 09 Veljača, 2011, 21:46:20 »
prije svega nadam se da si procito post prije...u teretanu cu tek krenut  :icon_thumright:
zitarice:musli(ili zobena kasa,nisam siguran) ili cokoladni
a znam danije  :dontknow: svjezi sir mi ne valja...sta bi mi umjesto sira i cokolade preporucio da nabrzinu pojedem preko skolkog odmora?Mozda one energetske plocice iz DM-a?

hvala na savjetima  :icon_thumright:

musli zaboravi.. uzmi si zobene one su najbolje...
svjezi sir je dobro jesi prije spavanja.. ima raznih kombinacija kako ga spremit... stavis saku šumskog voca smrznutog i napravis šejk ili nesto slicno i super je...
ili jednostavno kako ja pijem kupis si kazein i napravis sejk od toga.. super je tako...
skolski odmor ovo sta ti je marko preporucio je ok... ali izbjegavaj bijeli kruh...

Offline enel

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 493
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Hybrid
  • Moja Kaciga: Shark s500 samurai black
Odg: Teretana
« Odgovori #665 : 09 Veljača, 2011, 23:27:42 »
ako se mislis bavit BB dobit misice i zelis sredit prehranu.. ovo nevalja nista.. trebao bi izmjeniti,ali svakako je bolje od 2 obroka dnevno...

Jel moze neka preporuka sta kada jesti? Student sam pa nisam kuci non stop da bi mogao jesti kako zelim i sta zelim, al bi pokusao drzati se vasih preporuka.

Ovaj medjuobrok me zeza, sta je tu najbolje pojesti???

Evo upravo sam pojeo ribu iz konzerve i jedno 100 grama sira kao veceru i obrok pred spavanje jer cu uskoro na spavanje, jel to ok da cesce prakticiram?

Ovo sve pitam jer se upisujem u teretanu za nekih 7 dana i zelim prije poceti mijenjati ishrana da ne bi uzalud isao, a prehrana mi 0 bila.

Hvala svima do sada, puno sam naucio od vas  :icon_thumright:

Offline marko209vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 960
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner vx200
  • MojSetup: prodano
  • MojSpuh: na mjestu
Odg: Teretana
« Odgovori #666 : 09 Veljača, 2011, 23:30:17 »
znas kako ja to rjesavam?
dignem se ujturo sat vremena prije, skuham si za cijeli dan i u plastikama uzmem na fax...jbg nema finjaka
4t

Offline dusVu

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 576
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vu
  • Moj Skuter: vise nije moj..
Odg: Teretana
« Odgovori #667 : 10 Veljača, 2011, 00:08:09 »
tak sam cuo  :dontknow:di ti onda ides?  :icon_scratch:

nemoj jeb*t...mogu i 14 godisnjaci uc  :laughing7:

Vezano uz temu:
Visina:184
tezina:62.850 kg  :happy8:

s obzirom da mi je tek 16 i da mi je genetika losa,mislim da nije JAKO strasno  :laughing7:

Za sad doma radim dnevno pola sata-sat vjezbe za koje mi ne treba nista osim vlastite tezine i jednorunog utega...i naravno pazim da trpam u sebe cim vise mogu
Plan je krenut kroz mjesec-dva i radit barem do tezine od 70 kg  :)

ufff malo ti je to kila...ja sam jos mladi od tebe i na istu visinu imam 10 kila vise..(+ - 1 jer mi stalno varira) i mislim da mi je to malo...nekih 5 kila vise bi mi taman bilo...
benjamin_hawk : "mikijev nrg ide ko munja pa vi gledajte"

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Teretana
« Odgovori #668 : 10 Veljača, 2011, 07:48:02 »
Jel moze neka preporuka sta kada jesti? Student sam pa nisam kuci non stop da bi mogao jesti kako zelim i sta zelim, al bi pokusao drzati se vasih preporuka.

Ovaj medjuobrok me zeza, sta je tu najbolje pojesti???

Evo upravo sam pojeo ribu iz konzerve i jedno 100 grama sira kao veceru i obrok pred spavanje jer cu uskoro na spavanje, jel to ok da cesce prakticiram?

Ovo sve pitam jer se upisujem u teretanu za nekih 7 dana i zelim prije poceti mijenjati ishrana da ne bi uzalud isao, a prehrana mi 0 bila.

Hvala svima do sada, puno sam naucio od vas  :icon_thumright:

aj slozim ti ja nesto kad se vratim sa faksa.. sta radis definicija ili masa? i jel mislis sta od suplemenata uzimat?

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Teretana
« Odgovori #669 : 10 Veljača, 2011, 11:20:00 »
di ti onda ides?  :icon_scratch:

PowerGym kod Doma Zdravlja
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Teretana
« Odgovori #670 : 10 Veljača, 2011, 11:20:31 »
evo nesto otprilike,trebalo bi to poslozit sve kako treba i bitno je kolko cega unosis... znaci ovo je nesto okvirno... jer ne znam sta hoces tocno...
i ja ne jedem isto kad imam trenenig i kad nemam...
ujutro:whey+zobene+jedna voćka-moze i bez voćke ali je dobro pojesti u dane kad su treninzi
ručak:riža+meso+povrće
pwm:whey+dekstroza
obrok poslije treninga:pašta/krumpir+meso+povrce.... kada nemas trening onda poslije rucka mozes pojesti ribu i povrce...
večera:3-4 jaja+povrce.. tu moze i riba+povrce
prije spavanja:posni sir+kazein(ako ne uzimas kazein onda posni samo)
sad tu ti mogu dodat jos dosta suplemenata.. ali ja sam napisao ove osnovne samo...

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Teretana
« Odgovori #671 : 10 Veljača, 2011, 11:23:20 »
Kako se vama bilo priviknuti svaki dan jesti iste namirnice? Ja bi se mogao pridrzavati toga ali ne dugo  :sad1:  ponekad mi je dosta i ovih zobenih za dorucak svako jutro :/
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Teretana
« Odgovori #672 : 10 Veljača, 2011, 11:48:00 »
Kako se vama bilo priviknuti svaki dan jesti iste namirnice? Ja bi se mogao pridrzavati toga ali ne dugo  :sad1:  ponekad mi je dosta i ovih zobenih za dorucak svako jutro :/
pa meni je okej..
zobene i whey su mi odlične.. ja jedva cekam jutro :toothy12:
a ovo ostalo kombiniras.. nije stalno isto meso-piletina/puretina/teletina... malo kuhano malo peceno.. uvijek drugi prilog... nekad tuna/pastrva/losos...
meni je super.. puno bolje nego prije kad sam jeo sta sam stigao...
uvijek se osjecam super...
ali da mi fale špek i ostale delicije to sigurno...
ali dobro proc ce i definica pa cemo se malo pocastit :toothy12:

Offline enel

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 493
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Hybrid
  • Moja Kaciga: Shark s500 samurai black
Odg: Teretana
« Odgovori #673 : 10 Veljača, 2011, 12:18:00 »
evo nesto otprilike,trebalo bi to poslozit sve kako treba i bitno je kolko cega unosis... znaci ovo je nesto okvirno... jer ne znam sta hoces tocno...
i ja ne jedem isto kad imam trenenig i kad nemam...
ujutro:whey+zobene+jedna voćka-moze i bez voćke ali je dobro pojesti u dane kad su treninzi
ručak:riža+meso+povrće
pwm:whey+dekstroza
obrok poslije treninga:pašta/krumpir+meso+povrce.... kada nemas trening onda poslije rucka mozes pojesti ribu i povrce...
večera:3-4 jaja+povrce.. tu moze i riba+povrce
prije spavanja:posni sir+kazein(ako ne uzimas kazein onda posni samo)
sad tu ti mogu dodat jos dosta suplemenata.. ali ja sam napisao ove osnovne samo...

Hvala puno za ovo kolega  :icon_thumright:

Posto sam u zadnje vrijeem dosta smrsao, tj. nemam vise toliko "sala" kontao sam masu raditi. Malo misice povecati pa kasnije ako bude trebalo definiciju raditi. Od suplemenata sam razmisljao uzimati proteine, odnosno wheya kupiti pa to koristiti.

Sve u svemu izbaciti totalno masnoce, povecati unos proteina i ugljiukohidrate drzati na normali.
Joj nikada prije nisam jeo prije spavanja, valja se naviknuti  ::).
Posto se cesto sir spominje, jel svaka vrsta sira dobra za unositi ili ne? Npr jel isto svjez sir unijeti ili dimljeni ili sir tipa trapist edamer...?

Kako cu bez majoneze  :sad1:

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Teretana
« Odgovori #674 : 10 Veljača, 2011, 12:22:32 »
posni sir kupi.. i ja ti preporucujem kazein da uzmes i to ksupa smiksas i popis ko šjek...
tako da ako i nisi gladan to ubiti samo popijes tako da uvijem mozes... a jako je korisno...
whey i dekstrozu kupi obavezno..
imas u Dm-u oko 12kn ti je pola kile.. nije skupo a pomaze...

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Teretana
« Odgovori #675 : 10 Veljača, 2011, 13:23:37 »
posni sir kupi.. i ja ti preporucujem kazein da uzmes i to ksupa smiksas i popis ko šjek...
tako da ako i nisi gladan to ubiti samo popijes tako da uvijem mozes... a jako je korisno...
whey i dekstrozu kupi obavezno..
imas u Dm-u oko 12kn ti je pola kile.. nije skupo a pomaze...
Kazein je protein koji se nalazi u mlijeku i često se koristi kao aditiv za sjedinjavanje hrane. Dio je grupe koja se naziva fosfoproteini koja sadrži fosfornu kiselinu. Kazein sbog svoje strukture nije podložan denaturiranju, tj. prekidanju lanaca u koji su aminokiseline udružene te probavljanje duže traje. Kazein se koristi kao tehnički i jestivi. Tehnički kazein se koristi u proizvodnji boja,ljepila,lakova za nokte itd...
Neki ljudi su alergični na kazein te mogu iskusiti negativne posljedice od konzumacije proteina ili proizvoda koji sadrže kazein. Mnogi vegetarijanci/vegani trebaju biti pažljivi pri odabiru proizvoda za konzumaciju i korištenje jer mnogi sojini sirevi, umaci itd. koriste kazein kao aditiv.

ok, to sam shvatio...a gdje to ima za kupiti i kako to izgleda? meni pokazuje mlijeko, pa prah neki, pa nesto kao kornflex...
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline marko209vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 960
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner vx200
  • MojSetup: prodano
  • MojSpuh: na mjestu
Odg: Teretana
« Odgovori #676 : 10 Veljača, 2011, 14:14:42 »
ja vec 2 godine jedem piletinu skoro svaki dan...jbg naviknes se, mjesas sa drugim mesom  :dontknow:

prava je tlaka kad se decki spremaju za natjecanja, onda se jede cista piletina skoro 2 mjeseca, bez umaka, bez paste bez icega hehe

kazein ti je isto pakiranje ko protein, isto se uzima...i skuplji je naravno

kazein je van mode, trenutno su in bjelanjci u prahu  :glasses9:
4t

Offline Misak

  • Tržnica : (+8)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Zip SP, Runner VXR
  • Moja Kaciga: vemar VXP
Odg: Teretana
« Odgovori #677 : 10 Veljača, 2011, 14:54:12 »
joj do kud je ovo doslo...

kazein i bjelanjci u prahu (egg albumin) se koriste kako sastojak za pravljenje boili (mamci) s kojima smo nekad lovili šarane po Rakitju...

boile :

Uploaded with ImageShack.us

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Teretana
« Odgovori #678 : 10 Veljača, 2011, 15:32:37 »
ahahahahahhahahaha

ma brijat cu ja po svome zasad, a kasnije cemo vidit

secer u venu i to ;)
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Teretana
« Odgovori #679 : 10 Veljača, 2011, 16:33:02 »
Kazein je protein koji se nalazi u mlijeku i često se koristi kao aditiv za sjedinjavanje hrane. Dio je grupe koja se naziva fosfoproteini koja sadrži fosfornu kiselinu. Kazein sbog svoje strukture nije podložan denaturiranju, tj. prekidanju lanaca u koji su aminokiseline udružene te probavljanje duže traje. Kazein se koristi kao tehnički i jestivi. Tehnički kazein se koristi u proizvodnji boja,ljepila,lakova za nokte itd...
Neki ljudi su alergični na kazein te mogu iskusiti negativne posljedice od konzumacije proteina ili proizvoda koji sadrže kazein. Mnogi vegetarijanci/vegani trebaju biti pažljivi pri odabiru proizvoda za konzumaciju i korištenje jer mnogi sojini sirevi, umaci itd. koriste kazein kao aditiv.

ok, to sam shvatio...a gdje to ima za kupiti i kako to izgleda? meni pokazuje mlijeko, pa prah neki, pa nesto kao kornflex...
ja osobno ovaj koristim i narucujem preko ove stranice jer su najjeftiniji i postarina je besplatna
ako mislis kupovat suplemente u hr sve ces platit x2...
evo:
http://www.prosport.net/katalog/product.php?mid=43&product_id=1030086826