Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: jeli pametno namastiti bolcen varia i kugle  (Posjeta: 1792 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
jeli pametno namastiti bolcen varia i kugle
« : 26 Listopad, 2010, 14:17:47 »
 dakle jeli pametno malo namastiti bolcen varia i kugle ,recimo nekakvim sprejem tipa wd li specijalni sprejevi koje ništa na svijetu nemože odmasniti osim njihovih čistača  :dontknow: :happy3:

Offline kamikaza

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1076
  • Spol: Muški
  • 0911889594
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: area 51
  • Moja Kaciga: kbc
  • MojSetup: evo
  • MojSpuh: shot
Odg: jeli pametno namastiti bolcen varia i kugle
« Odgovori #1 : 26 Listopad, 2010, 14:19:32 »
postoji neko cudo za mazat to ali ja iskreno nebi jer lako se moze tak i remen zamastit pa ti proklizuje

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: jeli pametno namastiti bolcen varia i kugle
« Odgovori #2 : 26 Listopad, 2010, 14:26:24 »
dakle jeli pametno malo namastiti bolcen varia i kugle ,recimo nekakvim sprejem tipa wd li specijalni sprejevi koje ništa na svijetu nemože odmasniti osim njihovih čistača  :dontknow: :happy3:

ukratko ne... nemoj nista tamo podmazivat jer ce ti se zamastit remen i kao sto je vec receno proklizavat i skripat godinu dana poslije toga...

bar moje iskustvo.  :dontknow:

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: jeli pametno namastiti bolcen varia i kugle
« Odgovori #3 : 26 Listopad, 2010, 14:29:41 »
Nikako podmazivat bolcnu varia. Ona se podmazuje na nacin da onaj (izgleda kao mesing) dio u variomatu nju podmazuje ispustajuci iz sebe materijal. Taj dio u variomatu ne smijes niti cistit iz tog razloga. Cistit smijes samo bolcnu, ali ni nju ne cisti osim ako ne zapinje i osjetis promjenu u ponasanju variomata.

Rolice isto ne podmazuj osim ako varioamt nije zatvorenog tipa i ako ne koristis "samopodmazivajuce" rolice.

Uglavnom, variomat se ne dira kod servisiranja osim zamjene klizaca i rolica po potrebi

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: jeli pametno namastiti bolcen varia i kugle
« Odgovori #4 : 26 Listopad, 2010, 20:13:47 »
naime na bolcenu sam primjeti minimalne nemjerljive risove, i nekakve nakupine . . .sad dal sam obrisao ono što izgleda ko mesing unutrašnji dio polutke ,ne sjećam se više ! znači mjeri se potrošenost onog "žutog" pa ako ima lufta mjenja se, ili moram kupiti novi vario . jednom na nekakvoj prezentaciji sam naišao nekakav sprej koji  se nanese potom obriše pa bude masno a nema ničeg  da evetualno dospije pod remen!?  sad šta je tu je! malo sam stavio wd na prst pa po bolcenu ,kuglama ništa ne primjećujem a prešao sam 100-tinjak km pos servisa . . . :icon_scratch: :dontknow: :happy3:

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: jeli pametno namastiti bolcen varia i kugle
« Odgovori #5 : 28 Listopad, 2010, 09:46:36 »
Ako i podmazes, kada se zagrije bolcna ce biti suha nakon prvih 100m

U pravilu se rolice ne podmazuju ako nije tip zatvorenog variomata kakav je prije ugradivan na pia skutere i neke ostale

Rolice i i kanale variomata samo ocisti od prasine, bolcnu isperi i nikako vodobrusnim smirglom ili necim po njoj jer ce poglodat materijal u variomatu

Ja bolcnu i taj materijal pocitim pastom za ruke jer ne osteti materijal a donekle ga ispolira

Za ostecenja na bolcni se brini samo ako ih mozes osjetiti pod prstima

Variomat se mijenja ako dobije lufta izmedu lezista i bolcne, a ako se ne promjeni na vrijeme moze rezultirati piganjem ili cak pucanjem radilice, glodanjem remena, slabijim performansama...
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: jeli pametno namastiti bolcen varia i kugle
« Odgovori #6 : 28 Listopad, 2010, 17:41:04 »
Ako i podmazes, kada se zagrije bolcna ce biti suha nakon prvih 100m

U pravilu se rolice ne podmazuju ako nije tip zatvorenog variomata kakav je prije ugradivan na pia skutere i neke ostale

Rolice i i kanale variomata samo ocisti od prasine, bolcnu isperi i nikako vodobrusnim smirglom ili necim po njoj jer ce poglodat materijal u variomatu

Ja bolcnu i taj materijal pocitim pastom za ruke jer ne osteti materijal a donekle ga ispolira

Za ostecenja na bolcni se brini samo ako ih mozes osjetiti pod prstima

Variomat se mijenja ako dobije lufta izmedu lezista i bolcne, a ako se ne promjeni na vrijeme moze rezultirati piganjem ili cak pucanjem radilice, glodanjem remena, slabijim performansama...

nije ništa kritično! po manualu je u granicama ! sve je pod kontrolom osim malo ljenog kretanje s mjesta. . (zaključeno) radi malo šireg remena ? ili malo sje*anog motorčeka ? vidim kad izmjerim kompresiju. . . ipak motorček ima 35000km !!

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: jeli pametno namastiti bolcen varia i kugle
« Odgovori #7 : 28 Listopad, 2010, 17:44:22 »
to samo znaci da je razraden  ;D

Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline coko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: azijat
Odg: jeli pametno namastiti bolcen varia i kugle
« Odgovori #8 : 28 Listopad, 2010, 18:03:26 »
to samo znaci da je razraden  ;D



ma da !? ja mislim da je u "trećoj dob"  :nono: :help: :happy3: