Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: problem svjetla  (Posjeta: 2327 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dzeky

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 909
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Otočac
  • Moj Skuter: Formula50
  • MojSetup: Malossi sport 70
  • MojSpuh: Yasuni R
problem svjetla
« : 01 Rujan, 2010, 13:06:00 »
kad stisnem kocnicu neznam zasto mi se smanji osvjetljenje prednjih svjetala,ali doslovno za 50% se smanji cim stisnema kocnicu.Tocnije kad iskljucim stop svjetlo onda mi ne oduzima osvjetljenje na prednjim svjetlima a kad mi radi stop svjetlo onda cim stisnem brenzu prednja svjetla se full smanje :happy6: :icon_scratch: Dali moze bit do akumulatora posto mi je u kur*u i ne mogu skut preko alnasera upalit

Offline Luksy

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1808
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp
Odg: problem svjetla
« Odgovori #1 : 01 Rujan, 2010, 15:48:59 »
jesi li stavlja mozda neke druge zarulje, na stop svitlu koje su malo jace od standardnih,pa ti "vucu"struju
PRODAJEM
Dijelove:GILERA 98-05

Offline marin18

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1302
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Polini Alu 70
  • MojSpuh: Yasuni c16 city
Odg: problem svjetla
« Odgovori #2 : 01 Rujan, 2010, 19:00:53 »
napuni akumulator ili kupi novi ako taj nije dobar,ja imam na jednom svijetlu xenon pa kad mi popi akumulator prebacim na normalnu zarulju isto tako radi,ali kad napunim akumulator sve normalno  :icon_thumright:

Offline pesek

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 119
  • Spol: Muški
  • moje gume mogu propasti samo zbog starosti...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • 1A Igor Pesocki' s Art
  • Mjesto: Danilovgrad
  • Moj Skuter: peugeot vivacity silversport
  • MojSetup: nema kita
  • MojSpuh: šta će ti auspuh?
Odg: problem svjetla
« Odgovori #3 : 01 Rujan, 2010, 20:10:18 »
kad stisnem kocnicu neznam zasto mi se smanji osvjetljenje prednjih svjetala,ali doslovno za 50% se smanji cim stisnema kocnicu.Tocnije kad iskljucim stop svjetlo onda mi ne oduzima osvjetljenje na prednjim svjetlima a kad mi radi stop svjetlo onda cim stisnem brenzu prednja svjetla se full smanje :happy6: :icon_scratch: Dali moze bit do akumulatora posto mi je u kur*u i ne mogu skut preko alnasera upalit
Cini mi se da kod formule 50 ima samo jedno istosmjerno strujno kolo u paraleli sa akumulatorom, sto znaci da su tu vezani svi potrosaci. Generator moze dati ogranicenu struju koja je dovoljna za napajanje svih uredjaja koji su konstantno ukljuceni, dok se napajanje stop svjetla koje se povremeno pali (21W)dopunjava iz akumulatora (koji je kod tebe pokvaren). Zamjenom akumulatora bi trebao rijesiti problem, a ne bi bilo lose i da zamjenis sijalicu stop svjetla i pozicije (ako je unutra 21W/5W)sa led sijalicom koja trosi vrlo malu struju,  http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621643650432&target=productdetail&category1=A%3AA_ITALJET%3AA_ITALJET_FORMULA50AC&category2=CAT%3ACAT_ELEKTRIK%3ACAT_ELEKTRIK_BIRNEN.
rađe me kritikuj nego da me ignorišeš!

Offline pesek

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 119
  • Spol: Muški
  • moje gume mogu propasti samo zbog starosti...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • 1A Igor Pesocki' s Art
  • Mjesto: Danilovgrad
  • Moj Skuter: peugeot vivacity silversport
  • MojSetup: nema kita
  • MojSpuh: šta će ti auspuh?
Odg: problem svjetla
« Odgovori #4 : 02 Rujan, 2010, 08:37:43 »
Moguce je takodje da generator ipak moze podnositi opterecenje svih potrosaca, ali su kod akumulatora celije kratko spojene pa tu krade struju. Pokusaj jednostavno odspojiti akumulator i probati. U svakom slucaju savjet, kupiti novi aku. Nisi napisao kako se ponasa kada se upale zmigavci.
rađe me kritikuj nego da me ignorišeš!

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: problem svjetla
« Odgovori #5 : 03 Rujan, 2010, 10:55:13 »
kad stisnem kocnicu neznam zasto mi se smanji osvjetljenje prednjih svjetala,ali doslovno za 50% se smanji cim stisnema kocnicu.Tocnije kad iskljucim stop svjetlo onda mi ne oduzima osvjetljenje na prednjim svjetlima a kad mi radi stop svjetlo onda cim stisnem brenzu prednja svjetla se full smanje :happy6: :icon_scratch: Dali moze bit do akumulatora posto mi je u kur*u i ne mogu skut preko alnasera upalit

ja mislim da si stavio prejaku zarulju, ja imam isti problem zato jer mi zarulje od 35W izgaraju pa sam stavio 55W od auta. sad kad kocim svjetlo se smanji bas kako si rekao, na 50% i jako je iritirajuce. kad sam vozio sa 35W uopce se ne smanjuje, savrseno radi.

ili imas preopterecenje negdje drugdje, ako si nesto prespajao po skuteru, ugrađivao dodatne zarulje i te stvari onda ti nesto drugo vuce struju jer na skuteru je tocno izracunato koliko moze generator napajati W i sve je u granicama, cim nesto dodas, odmah povuce struju.
« Zadnja izmjena: 03 Rujan, 2010, 10:57:58 sqt_driver »

Offline Silvijo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
  • moto servis silvijo
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: problem svjetla
« Odgovori #6 : 03 Rujan, 2010, 15:44:10 »
nije problem u žaruljama ni akumulatoru ,taj skuter nema napajanje za svijetla preko akumulatora(to možeš utvrditi kada daš samo kontakt dali možeš upaliti kratko svijetlo)nego direktno preko statora,pa kada se smanji turaža smanji se i jačina svijetla. :)

Offline paux

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 231
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: okolica Osijeka
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
Odg: problem svjetla
« Odgovori #7 : 03 Rujan, 2010, 18:31:44 »
meni se to dešavalo kad mi je vrisnuo osigurač..

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: problem svjetla
« Odgovori #8 : 04 Rujan, 2010, 12:04:36 »
meni se to dešavalo kad mi je vrisnuo osigurač..

e daj malo pojasni to, zanima me. kako mislis vrisnuo osigurac, kad vrisne osigurac napravi prekid pa uopce nemas svjetla.