Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Klima se zadnji kotač + 10k km  (Posjeta: 2660 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Klima se zadnji kotač + 10k km
« : 11 Kolovoz, 2010, 20:56:24 »
Već nekih 2/3 tjedna prilikom spuštanja niz brdo u lijevo se čuje nekakvo cvilenje (čuje se samo prilikom vožnje bez gasa jer je pretiho da bi se čulo s gasom). Također sam primjetio da u zavojima i na nakon nekih rupa se zadnji kotač čudno ponaša. Kao da nije skroz stabilan, iako se nisam osjećao nesigurno. Maloprije sam probao klimat zadnji kotač i da se pomicat lijevo desno oko pola cm do 1 cm. Uzeo sam imbus, ali šarafi su skroz stegnuti tako da je vjerojatno problem u onom srednjem koji je prekriven plastikom ili nešto drugo. Trenutno sam kod frenda tak da ću sutra probat vidjet u čemu je problem, ali ako je netko imao već taj problem nek napiše tak da znam.

Također me zanima što bi trebao provjerit ili zamjenit na skuteru s obzirom da je skoro na 10k km. Filter ću sigurno mjenjat. Kevlar/rolice neću još jer ima oko 4k km.

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Klima se zadnji kotač + 10k km
« Odgovori #1 : 11 Kolovoz, 2010, 20:58:57 »
možda je ležaj u prijenosu otišo pa ti luftira


na 10k km

ulje u kočnicama
filter zraka
nasut 2t ulje
provjeriti kočione pločice
i sad ti je vrijeme već lagano za ulje u prijenosu ako ga nisi nikad mijenjao
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline mario_f15

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4285
  • Spol: Muški
  • 2T Power !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ...sB...
  • Moj Skuter: ...derbi...
  • Moja Kaciga: ..uvex ps400s..
Odg: Klima se zadnji kotač + 10k km
« Odgovori #2 : 11 Kolovoz, 2010, 21:01:21 »
otiso ti je lezaj u prenosu,  :icon_thumright:

frendu je ista stvar bila, otiso lezaj točak je imao lufta ljevo desno, al je njemu bilo i ulje iz prenosa iscurilo.i semering je bio strgao.
:)

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Klima se zadnji kotač + 10k km
« Odgovori #3 : 11 Kolovoz, 2010, 21:06:32 »
"onaj srednji" ima osigurač, i nemoguće je da se on otpusti. Kao što su rekli, vjerojatno ležaj, iako me čudi da je na tako malo kilometara otiša.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Klima se zadnji kotač + 10k km
« Odgovori #4 : 11 Kolovoz, 2010, 21:12:44 »
"onaj srednji" ima osigurač, i nemoguće je da se on otpusti. Kao što su rekli, vjerojatno ležaj, iako me čudi da je na tako malo kilometara otiša.

reci to mojoj matici, koja se otpustila, taj osigirac sluzi sam da se ne odsarafi do kraja

luftao mi tocak nekih pol cm
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Klima se zadnji kotač + 10k km
« Odgovori #5 : 12 Kolovoz, 2010, 04:54:51 »
Jebeno... vraćao se od frenda doma. Stajao na semaforu i skuter se odjednom iz 2k rpm lera zgasio. Gurao sam ga 2-3 km do blizu doma (nemogu skroz jer sam na brdu), u meduvremenu par puta probao palit, ali ništa. Ovo da nemogu upalit skuter mi je često u zadnje vrijeme, al nikad mi se još nije zgasio dok je bio upaljen sa normalnim ler okretajima. Vergla mi je otišla prije par tjedana tak da ju moram lupat nogom gore da se vrati u početni položaj.
Probat ću sutra opet, možda čudotvorno ozdravi kao i pretprošli put kad se nije htio upalit pa preko noći ozdravio.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Klima se zadnji kotač + 10k km
« Odgovori #6 : 12 Kolovoz, 2010, 05:02:06 »
Bilo bi pametno da ne pokušavaš više, jer može biti samo feder kurble, a može biti i klip, što bi objasnilo gašenje i to što neće upaliti. A to što ti se već gasio pa je nakon noći proradio, bojim se da je isto do klipa. Klip kad cvikne, raširi se i dođe u dodir s cilindrom (on inače ne dodiruje cilindar, samo karike) i zato ne pali, a onda ako nije napravio veću štetu, nakon što se ohladi, upali i radi još neko vrijeme. Radi, ali je trenje veće jer je to vcikanje ostavilo traga, zato se karike brže potroše, itd. Jbg, malo je kasno/rano pa nisam najbolji za objasniti, ali nadam se da si shvatio da bi bilo pametno ne paliti (ni pokušavati) prije nego se otvori cilindar.

Btw, da ne bude sve tako crno. Ako se dogodilo ovo što sam napisao, i ako po cilindru nema nekih većih odstupanja, staviš novi klip i karike, i vozi dalje. Trošak od <500 kn.
« Zadnja izmjena: 12 Kolovoz, 2010, 05:09:01 gokiSP »

Offline scary

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 53
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Popovača
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • Moja Kaciga: Uvex
  • MojSpuh: Giannelli Extra
Odg: Klima se zadnji kotač + 10k km
« Odgovori #7 : 12 Kolovoz, 2010, 10:08:16 »
meni se cesto otpusti taj centralni saraf na runneru i morat cu kupit novu maticu da vidim oce li onda bar duze izdrzat, ali ako se klima prvo provjeri to svakako.. osigurac nije odmah uz maticu tako da on sluzi da skroz matica ne ispadne samo..

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Klima se zadnji kotač + 10k km
« Odgovori #8 : 12 Kolovoz, 2010, 10:54:20 »
to za kurblu je 100% feder kurble ispao...uglavnom dvojici frendova kada je spala kurbla, nisu ga mogli upaliti jer jednostavno strugao je unutra feder i nije kod kurblanja se postigla dovoljna snaga/brzina da bi upalio skut,a moguce je da je i do ovoga sto je goki rekao cim je preko noci ozdravio, tj. nakon sto se ohladio
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Klima se zadnji kotač + 10k km
« Odgovori #9 : 12 Kolovoz, 2010, 11:00:12 »
Jebeno... vraćao se od frenda doma. Stajao na semaforu i skuter se odjednom iz 2k rpm lera zgasio. Gurao sam ga 2-3 km do blizu doma (nemogu skroz jer sam na brdu), u meduvremenu par puta probao palit, ali ništa. Ovo da nemogu upalit skuter mi je često u zadnje vrijeme, al nikad mi se još nije zgasio dok je bio upaljen sa normalnim ler okretajima. Vergla mi je otišla prije par tjedana tak da ju moram lupat nogom gore da se vrati u početni položaj.
Probat ću sutra opet, možda čudotvorno ozdravi kao i pretprošli put kad se nije htio upalit pa preko noći ozdravio.


Kurbla je i meni redovno stekala. Trebalo ju je svaki put podmazat jer se za nju zapekla prasina od remena i onda se vracala normalno.

Za klimanje kotaca - treba provjeriti je li glavcina stegnuta kako treba, a ako je, onda mijenajti lezaj kotaca. Sto prije to napravi jer na tvom skutu se osovina kotaca na strani getribe uglavljuje u malom deklu direktno - bez lezaja i ako se klima na strani kotaca, onda ce razlohat taj dosjed u malom deklu koji je od aluminija

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Klima se zadnji kotač + 10k km
« Odgovori #10 : 12 Kolovoz, 2010, 13:00:41 »
meni se cesto otpusti taj centralni saraf na runneru i morat cu kupit novu maticu da vidim oce li onda bar duze izdrzat, ali ako se klima prvo provjeri to svakako.. osigurac nije odmah uz maticu tako da on sluzi da skroz matica ne ispadne samo..
Loctite za osiguravavanje matica, srednje jačine, 40kn dođe i to je to
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Klima se zadnji kotač + 10k km
« Odgovori #11 : 12 Kolovoz, 2010, 14:24:40 »
Odlučio sam stavit serijske dijelove natrag na skuter. Već neko vrijeme razmišljam o 4T tako da bu ovaj u prodaju ili će čekat buraze da narastu.

ugl. problem je što ja neznam sve to promjenit, a skuter nije u voznom stanju da ga otfuram nekome na servis. Jel znate ikoga tko bi mi mogao to doć riješit kod mene?

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Klima se zadnji kotač + 10k km
« Odgovori #12 : 12 Kolovoz, 2010, 14:51:40 »
Mogu ja, al ja ti puno koštam  :toothy12:

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Klima se zadnji kotač + 10k km
« Odgovori #13 : 12 Kolovoz, 2010, 14:58:29 »
Zbog autoputa ZG-RI ili? :)
Ak me dobro pamćenje služi ti si iz RI jel tak?

Eventualno se možemo dogovorit da ja doguram skuter do bosiljeva. Jedan malo jači trening :).

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Klima se zadnji kotač + 10k km
« Odgovori #14 : 12 Kolovoz, 2010, 15:06:29 »
Aha, ri-zg-ri me dođe cca 300 kn  :icon_biggrin:

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Klima se zadnji kotač + 10k km
« Odgovori #15 : 12 Kolovoz, 2010, 15:12:21 »
Hehe, bez zezancije sad, ja se nadam da bu mi se netko javio jer bi htio skuter što prije u voznom stanju.

Pošto ću stavljat serijski auspuh, koliko se sjećam trebalo bi one kanale odrezat jel? Nakon što ih se odreže, ostanu rupe koje bi trebalo zavarit ili? Znam da je stari prije imao doma neku opremu za varenje, al neznam jel bu to dovoljno ili bolje da to otfuram negdje da mi naprave?
« Zadnja izmjena: 12 Kolovoz, 2010, 15:14:10 Antares »

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Klima se zadnji kotač + 10k km
« Odgovori #16 : 12 Kolovoz, 2010, 15:14:09 »
Pa, ako se ne varam, imaš po zagrebu servisa koji dolaze po skuter, i to te košta oko 150kn koliko se sjećam.  :dontknow:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Klima se zadnji kotač + 10k km
« Odgovori #17 : 12 Kolovoz, 2010, 15:15:19 »
za 150kn ga ja do rijeke dofuram  ::)
uzmeš studentsku kartu a za natrag sa skuterom pun gas i taman te toliko izađe  :icon_biggrin: :toothy12:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Klima se zadnji kotač + 10k km
« Odgovori #18 : 12 Kolovoz, 2010, 15:15:26 »
Pa, ako se ne varam, imaš po zagrebu servisa koji dolaze po skuter, i to te košta oko 150kn koliko se sjećam.  :dontknow:

Mislim da mi je jeftinije ako mi neki forumaš to sredi + rađe dam njemu lovu nego ovima iz servisa.

Offline mhr-team

  • Tržnica : (+20)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3030
  • Spol: Muški
  • zlato, srebro, DUCATI <3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: MINKEN
  • Moj Skuter: KOSAČICA
  • Moja Kaciga: koliko?
  • MojSetup: polini evolušn prerađen na 1098 ccm
Odg: Klima se zadnji kotač + 10k km
« Odgovori #19 : 12 Kolovoz, 2010, 15:16:48 »
reci to mojoj matici, koja se otpustila, taj osigirac sluzi sam da se ne odsarafi do kraja

luftao mi tocak nekih pol cm
:icon_thumright:

najvjerojatnije se centralni šaraf otpustio  :icon_thumright:
a kao što je igor napisao osigurač samo služi na se ne odvrne skroz, tj. da točak nebi spao  ;D
to ti je nas anto stazic ( mhr-team)
on je minken boy a mi smo njegovi :icon_biggrin: :toothy12:
.. bosancu njemačka u srcu !! :)