Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: stelanje uljne pume italjet formula 50AC  (Posjeta: 1934 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Damir 2T

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 Race
  • MojSetup: ništa ot toga
  • MojSpuh: serijala
stelanje uljne pume italjet formula 50AC
« : 27 Rujan, 2007, 08:56:00 »
kako postelati uljnu pumpu na formuli ako se to uopce da jer gledo sam i nigdje nevidim nista sto bi bilo za stelanje,jel se rastavlja,reparira ili mjenja dizna ako je ima da bi se dobio optimum potrosnje ulja  ???  ???  :help: ajde   MR J znam da znaš  :icon_thumright:

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: stelanje uljne pume italjet formula 50AC
« Odgovori #1 : 27 Rujan, 2007, 09:55:05 »
nemozes regulirati protok uljne pumpe... Ona se vrti preko plasticnog zupcanika, nema sajle za nategnutost pumpe... Dakle ako si primjetio da ti trosi manje ulja onda dodas u rezervoar... ili ti je najbolje maknuti taj zupcanik i sam raditi mjesavinu...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Damir 2T

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 Race
  • MojSetup: ništa ot toga
  • MojSpuh: serijala
Odg: stelanje uljne pume italjet formula 50AC
« Odgovori #2 : 27 Rujan, 2007, 10:08:54 »
nemozes regulirati protok uljne pumpe... Ona se vrti preko plasticnog zupcanika, nema sajle za nategnutost pumpe... Dakle ako si primjetio da ti trosi manje ulja onda dodas u rezervoar... ili ti je najbolje maknuti taj zupcanik i sam raditi mjesavinu...

nije da mu trosi manje ulja nego ja mislim da trosi vise ulja dimi ko stara kanta mogo bi komarce zaprasivat po jarunu,a kad je skrt ja mu ljepo govorim da kupi bilo koje drugo ulje osim ininog a on idalje udara po ini je da je polusinteticko al zajebi to je ina,dok recimo njegov prijatelj isto inu trosi a motor mu ne dimi tak ko njegov,je mislim prevec ulja i to je to,zupcanik van i solo mjesavinu nek radi ,kad mu to kazem sigurno ce rec ma ko ga jeb nek dimi  :laughing6: ljencina :angry7:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: stelanje uljne pume italjet formula 50AC
« Odgovori #3 : 27 Rujan, 2007, 12:10:42 »
Nek uljeva Castrol Actevo, oko 50kn 1L, ulje je odlicno na serijskim skuterima, nema dima niti posebnog mirisa.

Offline Damir 2T

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 Race
  • MojSetup: ništa ot toga
  • MojSpuh: serijala
Odg: stelanje uljne pume italjet formula 50AC
« Odgovori #4 : 27 Rujan, 2007, 21:41:20 »
Nek uljeva Castrol Actevo, oko 50kn 1L, ulje je odlicno na serijskim skuterima, nema dima niti posebnog mirisa.

 :icon_thumright: za to ulje sam mu i reko :icon_thumright:

Offline master_o_fight

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1578
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ri
  • Moj Skuter: s2
Odg: stelanje uljne pume italjet formula 50AC
« Odgovori #5 : 29 Rujan, 2007, 01:23:32 »
evo kad se prica o ulju ja koristim neko od ipona i 1l placam 90 kn i sad na boci pise da je protiv dimljenja no kad mi skut stoji par dana i ja ga upalim ono mi pocme dimit jel dobro sta to ulje?
vozi idiote vozi !!!!!

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: stelanje uljne pume italjet formula 50AC
« Odgovori #6 : 29 Rujan, 2007, 11:14:19 »
evo kad se prica o ulju ja koristim neko od ipona i 1l placam 90 kn i sad na boci pise da je protiv dimljenja no kad mi skut stoji par dana i ja ga upalim ono mi pocme dimit jel dobro sta to ulje?

Ako dimi u voznji, a sumnjam da dimi u voznji onda je problem.
Tebi vjerojatno jace dimi dok upalis skuter, pa se smanjuje sto duze masina radi.

Offline X-Thug

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2314
  • Spol: Muški
  • Osobni Text?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: BMW E91
Odg: stelanje uljne pume italjet formula 50AC
« Odgovori #7 : 29 Rujan, 2007, 14:47:59 »
evo kad se prica o ulju ja koristim neko od ipona i 1l placam 90 kn i sad na boci pise da je protiv dimljenja no kad mi skut stoji par dana i ja ga upalim ono mi pocme dimit jel dobro sta to ulje?
ma to se veseli sta ga nisi zaboravia
ja koristin neko agip city hi tech 2T full sintetic kosta oko 80/90 kn sta ja znan minjat cu ga kad mi istekne garancija al sad moran livat ovo jer mi je lerga uvalia i gotovo,mislin nemoran al ne dimi mi puno i motor lipo radi...
...........1...........8...........7...........

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: stelanje uljne pume italjet formula 50AC
« Odgovori #8 : 29 Rujan, 2007, 15:26:18 »
ja kad sam stavljao ulje po 100 kn i sad po 40 na isto mi dodje sa svime!

Offline MARINO

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 338
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Otok Krk
  • Moj Skuter: APRILIA RS 125/SR 150
Odg: stelanje uljne pume italjet formula 50AC
« Odgovori #9 : 29 Rujan, 2007, 21:05:01 »
pa sta nema za stelat uljnu pumpu od 1 do 6%,znam da neki stavi na jace kad je motor nov a inace najbolje stavit na 2% i to je to

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: stelanje uljne pume italjet formula 50AC
« Odgovori #10 : 30 Rujan, 2007, 09:42:58 »
vidio sam da CPI, koji je kopija minarellija ima sajlu potenciometra gasa na pumpi, koja se vjerojatno da zatezat..
sad, stariji minarelliji nemaju, provjeri kako je na tvom..
uglavnom noviji motori imaju svi takve pumpe jer se s vremenom došlo do otkrića sa takve pumpe bolje podmazuju od onih bez sajle..