Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Mala pomoc....  (Posjeta: 1840 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Emperor

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 106
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Mala pomoc....
« : 24 Rujan, 2007, 21:07:51 »
Evo ovako imam Sf 2 i presao sam negdje oko 5700 i sta bi bilo vrijeme da promijenim? za sada sam promijenio svijecicu,vodu i to je to. i odrezao sam lulicu i digao spuzvu iz auspuha i vec neko vrijeme imam problema naime slabo je starto dok nisam malo zavio onaj zlatni saraf i sad ima malo bolji start ali opet nekad vozim jedva 70 a nekad iz cista mira vozi preko 80 stvarno ne kuzim sta moze biti....i mozda bi za sada ulozio 2 000kn pa sta bi bilo pametno da stavim? i nesto u auspuhu stalno zuji pogotovo kad pustim gas ona nesto kao udara pucketa u njemu....

Offline SF2osk

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 296
  • Spol: Muški
  • Lete dve ptice......a narocito ona desna.....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • moj skuter
  • Mjesto: osijek,višnjevac
  • Moj Skuter: peugeot sf2 70ccm
Odg: Mala pomoc....
« Odgovori #1 : 24 Rujan, 2007, 21:13:02 »
pa nisi trebao vaditi spuzvu iz prigusivaca na auspuhu ona je  potrebna   :nono:
bubni ti na njega neki rezonantni auspuh i kit...
jedan vuk zavija a drugi odvija

Offline Emperor

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 106
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Mala pomoc....
« Odgovori #2 : 24 Rujan, 2007, 21:21:13 »
pa nisi trebao vaditi spuzvu iz prigusivaca na auspuhu ona je  potrebna   :nono:
bubni ti na njega neki rezonantni auspuh i kit...
Znam ali ona je bila tako sjebana da je nisma moga vratit nazad...sta mislite da stavim spuh zx i da njega stavim njegove rolice ili neke druge jer bi volio dobar star ali da je i brzina dobra....i koji bi kit bio za njega dobar? i trebaju li jos koje sitnice.....?

Offline popovec

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 131
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Popovec
  • Moj Skuter: runner 50sp
Odg: Mala pomoc....
« Odgovori #3 : 24 Rujan, 2007, 21:24:35 »
a cuj mozda ti se fergazer zastopo to je meni frenda na pezou mucilo dok nije kupil fergazer novi ili filter zraka malo ocisti...pogle kakve su ti rolice  mozda su one istrosene mada sumljam...a to kaj ti lupa u auspuhu mozda neki kamencic odserafi budes vidio...a sad ti dolazi zima motori idu na remont tak da pricekaj malo i za 2000kn budes kupil sve kaj ti treba...
POPOVEC REJSING TEAM

Offline popovec

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 131
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Popovec
  • Moj Skuter: runner 50sp
Odg: Mala pomoc....
« Odgovori #4 : 24 Rujan, 2007, 21:28:19 »
a gle ovisi kaj to oces od svoga motora tj. jel mislis neki ozbiljniji tuning ili tek tolko da ide brze malo....ak neces nekaj ozbiljno onda ti preporucam zx-a i multivar rolice budes moro nastimati po potrebi to budes sam vidio jel trebas lakse ili teže..a ak ti zx i multivar nebudu dosta stavis kit neki...
POPOVEC REJSING TEAM

Offline Emperor

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 106
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Mala pomoc....
« Odgovori #5 : 24 Rujan, 2007, 21:29:35 »
a cuj mozda ti se fergazer zastopo to je meni frenda na pezou mucilo dok nije kupil fergazer novi ili filter zraka malo ocisti...pogle kakve su ti rolice  mozda su one istrosene mada sumljam...a to kaj ti lupa u auspuhu mozda neki kamencic odserafi budes vidio...a sad ti dolazi zima motori idu na remont tak da pricekaj malo i za 2000kn budes kupil sve kaj ti treba...
A koliko dode novi fergazer? a moze bit da mi je dizna ili karburator prljav a mozda bi i vecu dizbu trebao staviti posto sam sam skidao blokade....a i cuo sam da neki nastelavaju karburator,pa kako to rade jel mozda ono kao sto sam ja prckao oko zlatnog sarafa za gas?

Offline Emperor

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 106
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Mala pomoc....
« Odgovori #6 : 24 Rujan, 2007, 21:32:11 »
a gle ovisi kaj to oces od svoga motora tj. jel mislis neki ozbiljniji tuning ili tek tolko da ide brze malo....ak neces nekaj ozbiljno onda ti preporucam zx-a i multivar rolice budes moro nastimati po potrebi to budes sam vidio jel trebas lakse ili teže..a ak ti zx i multivar nebudu dosta stavis kit neki...
Pa evo amo reci da zelim da mi skut moze ici barem 100 ako nista da barem vozi 100 bez problema ili minimalno 90 i da mi ima dobar start i da dobro vuce pogotov kad je vjetar i to je sve. znaci volio bi da ga sredim da ide 100 a ako nije moguce onda barem da vozi 90 bez problema sa dobrim startom i ubrzanje. imas li koji savjet?

Offline popovec

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 131
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Popovec
  • Moj Skuter: runner 50sp
Odg: Mala pomoc....
« Odgovori #7 : 24 Rujan, 2007, 22:35:36 »
pa sa zx-om i multivarom i jos ak ti to sve dobar majstor slozi i ustela bi trebo ici kojih 90...ali onda bolje mozda da i kit stavis jer vidim da oces i snagu....a kaj nemas niti jednoga frenda da je ikad cistio i stelo fergazer.....da one dizne su ti mozda zastopane odserafis karb i skines onu casicu dole i odserafis one upecatljive sefe  njih odserafis i spropušeš najbolje sa kompresorom...ak neznas stelat fergazer budem ti probo objasnit....ja imam na fergazeru 2 serafa jedan je za ler gas a drugi za smjesu zraka sa benzinom....ovaj ler gas diraj sam ako ti krepava kad stoji i nedajs mu gasa....a ovaj drugi ti pak sluzi da mješanje zraka sa bengom...znaci jace odserafljen seraf znaci vise zraka ...manje zaserafljen manje zraka..i sad kao  no.1 skuter nikad ne nastelavati dok je hladan...i sad odi se nekam vozi i kad se zgrije stanes i ja mislim da ti trebas stezati ga znaci u smjeru kazeljke na satu okreces seraf za smjesu ali polako,,,budes skuzio po sluhu kak bude motor mijenjo zvuk i sjedni i budes vidio kak se ponasa ak nije dobro opet vrati u pocetnu poziciju i u suprotnome smjeru...i onda nakon nekih km izvadis svjecicu i vidis koje je boje ako je crna smjesa je preeebogata ako je svijetla smjesa je siromasna...ili ja sam vec tak par ljudi slozio zaserafis ga do kraja i onda otpustis za 2-2,5-3 kruga i to je najcesce pravilna smjesa....ja govorim u svoje ime neznam kak bude kod tebe...
POPOVEC REJSING TEAM

Offline popovec

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 131
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Popovec
  • Moj Skuter: runner 50sp
Odg: Mala pomoc....
« Odgovori #8 : 24 Rujan, 2007, 22:40:01 »
a mozda bi najbolje bilo da nades nekog frenda koji barem nesto zna da ti to ne slazes sam jel vidim da nisi bas previse upucen u to...mislim nisam ni ja sad neki mehanicar ali sa vremenom se naucis neke stvari...a ak neznas karburator je isto sto i fergazer jer mi ovi tvoji postovi nisu jasni.a novih imas raznih proizvodaca a tako i cijena ak budes stavljal i kit onda kupis neku 19 a ako nebudes onda ti je 17.5 cisto dosta...nemrem ti rec tocne cjene jer u svakom ducanu variraju a tak negdje oko 100€ ti dodeju fergaći...
POPOVEC REJSING TEAM

Offline Emperor

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 106
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Mala pomoc....
« Odgovori #9 : 25 Rujan, 2007, 08:58:42 »
a mozda bi najbolje bilo da nades nekog frenda koji barem nesto zna da ti to ne slazes sam jel vidim da nisi bas previse upucen u to...mislim nisam ni ja sad neki mehanicar ali sa vremenom se naucis neke stvari...a ak neznas karburator je isto sto i fergazer jer mi ovi tvoji postovi nisu jasni.a novih imas raznih proizvodaca a tako i cijena ak budes stavljal i kit onda kupis neku 19 a ako nebudes onda ti je 17.5 cisto dosta...nemrem ti rec tocne cjene jer u svakom ducanu variraju a tak negdje oko 100€ ti dodeju fergaći...
Pa dobro priznajem ne razumiuem se bas dobro ali imam frenda koji naruciva dijelove i jako se dobro razumije u skutere sve zivo i on cak ima jako dobro sredeni pezo ja mislim da je najbolji u gradu i neki dan je bas cistio karburator. a njemu cu i reci da mi naruci zx i sportski variomat. i usput ocisti karb i diznu. ja sam taj saraf za smesu goriva bio malo odvijao i iz male cjevcice je procurilo malo goriva onda sam ga opet zavio samo neznam jel zavijeno kosto je bilo na pocetku a onaj zlatni saraf za ga sam malo zavio i jace radi u leru i mrvicu se okrece tocak ali zato ima bolji start nego prije.

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Mala pomoc....
« Odgovori #10 : 25 Rujan, 2007, 09:37:12 »
a mozda bi najbolje bilo da nades nekog frenda koji barem nesto zna da ti to ne slazes sam jel vidim da nisi bas previse upucen u to...mislim nisam ni ja sad neki mehanicar ali sa vremenom se naucis neke stvari...a ak neznas karburator je isto sto i fergazer jer mi ovi tvoji postovi nisu jasni.a novih imas raznih proizvodaca a tako i cijena ak budes stavljal i kit onda kupis neku 19 a ako nebudes onda ti je 17.5 cisto dosta...nemrem ti rec tocne cjene jer u svakom ducanu variraju a tak negdje oko 100€ ti dodeju fergaći...
Pa dobro priznajem ne razumiuem se bas dobro ali imam frenda koji naruciva dijelove i jako se dobro razumije u skutere sve zivo i on cak ima jako dobro sredeni pezo ja mislim da je najbolji u gradu i neki dan je bas cistio karburator. a njemu cu i reci da mi naruci zx i sportski variomat. i usput ocisti karb i diznu. ja sam taj saraf za smesu goriva bio malo odvijao i iz male cjevcice je procurilo malo goriva onda sam ga opet zavio samo neznam jel zavijeno kosto je bilo na pocetku a onaj zlatni saraf za ga sam malo zavio i jace radi u leru i mrvicu se okrece tocak ali zato ima bolji start nego prije.
daj ti skut tom frendu da ti ga on postela,ovcako necemo nista postici