Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: 3. lezaj za osovinu primara na minarelliju  (Posjeta: 2271 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
3. lezaj za osovinu primara na minarelliju
« : 02 Srpanj, 2010, 21:39:40 »
Desio mi se problem, prosirio se dosjed za glavni lezaj osovine primara u poklopcu getribe. Osovina sa lezajem se rukama ubacuje u poklopac:


inace kada je sve ispravno poklopac getribe zagrijavam i hladan lezaj ubacujem unutra, jer bez alata ne ide.

u voznji se javlja problem pri vecim brzinama kada se polutke rasire... pomice se sve na osovini primara, zajedno sa osovinom u smjeru dekla. Zbog toga su mi stradala 2 kevlar remena na neobican nacin jer remen ide u koso prema variomatu...

nabavim si poklopac getribe i dobijem jos gorem stanju taj dosjed...


mislim da bi ovo moglo biti dobro rjesenje da sprijeci hod osovine primara prema deklu. Ima li netko ovaj lezaj, a da cita ovaj post?

http://www.sip-scootershop.com/EN/Products/KS10002301/Support+bearing+KIESLER+Racing+MINARELLI+horizontal++.aspx

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: 3. lezaj za osovinu primara na minarelliju
« Odgovori #1 : 02 Srpanj, 2010, 21:45:23 »
Ja ti imam Loctite za ucvrscivanje lagera u dosjedima, ali mislim da ti nebi pomoglo jer su tu ocito sile malo prejake.
Ovo sa dodatnim lezajem zvuci dobro u kombinaciji sa tim loctiteom jer ne zelis niti da ovaj lager provrti u mjestu, a sto bi se moglo desiti


Ili zdravoseljacki - nabit materijala (navarit aluminij ako ce se htjeti primiti za dekl) u dosjed pa otokarit na mjeru lagera i onda imas "nov" dekl, ali ne znam gdje da to obavis

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: 3. lezaj za osovinu primara na minarelliju
« Odgovori #2 : 02 Srpanj, 2010, 22:16:04 »
Ja ti imam Loctite za ucvrscivanje lagera u dosjedima, ali mislim da ti nebi pomoglo jer su tu ocito sile malo prejake.
Ovo sa dodatnim lezajem zvuci dobro u kombinaciji sa tim loctiteom jer ne zelis niti da ovaj lager provrti u mjestu, a sto bi se moglo desiti


Ili zdravoseljacki - nabit materijala (navarit aluminij ako ce se htjeti primiti za dekl) u dosjed pa otokarit na mjeru lagera i onda imas "nov" dekl, ali ne znam gdje da to obavis

razmisljao sam zalijepiti lezaj posto je dosjed na mom skutu u boljem stanju nego ovaj sa snimke, treba muski ugurati osovinu sa lezajem u deklo, tako da bi tu moglo posluziti ljepilo..... iako sam planirao nabaviti ispravan dekl i onda taj 3 lezaj staviti.....


a to se desilo zbog toga sto je pomicna polutka pri max. omjeru dodirivala zvono i "gurala" osovinu sa rotirajucim dijelovima prema deklu  ;D  taj problem je rjesen nakon sto sam se opekao.



inace, imao sam nov kevlar remen koji se nakon 500km oderao
http://zaslike.com/files/10ha6e40wa12hgqosdge.jpg
http://zaslike.com/files/c2ws5abzddtnwd7tvxzn.jpg
http://zaslike.com/files/4jhhqdkvpz5q1krlpw.jpg


i onda sam stavio rabljeni kevlar sa nekih 5000km koji je bio izvrstan za testiranja i njega sam ganjao nekih 300km i on se pojeo, nije pukao nego se jako potrosio.
http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,35164.msg527103.html#msg527103


nakon toga stavim serijski remen i nema nikakvih znakova trosenja, pa se pitam zasto kevlari nastradaju, a serijski ne  :icon_scratch: cijelo vrijeme je bio prisutan problem sa osovinom primara koja se pomice prema deklu.

sad je trta ubacit novi kevlar, iako cu rijesiti problem primara.
« Zadnja izmjena: 02 Srpanj, 2010, 22:35:22 SlowRider »

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: 3. lezaj za osovinu primara na minarelliju
« Odgovori #3 : 02 Srpanj, 2010, 23:11:34 »
Pa vjerojatno zato što je serijski remen rastezljiviji i može pretrpiti više naprezanja, dok je kevlar cvršći ("fiksniji"), i ne trpi takva naprezanja.  :dontknow:

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: 3. lezaj za osovinu primara na minarelliju
« Odgovori #4 : 03 Srpanj, 2010, 01:38:15 »
Isti problem imam, već 2 godine i ne mjenjam deklo, nemam ni problema sa potrošnjom remenova
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: 3. lezaj za osovinu primara na minarelliju
« Odgovori #5 : 03 Srpanj, 2010, 11:18:14 »
Pa vjerojatno zato što je serijski remen rastezljiviji i može pretrpiti više naprezanja, dok je kevlar cvršći ("fiksniji"), i ne trpi takva naprezanja.  :dontknow:

Da, kevlar zbog krutosti ocito trpi jace kod torzionih uvijanja

A kaj se tice ljepljena lagera, zacudio bi se koliko velike zracnosti taj Loctite "trpi". Samo, mislim da bi i on popustio ako ga sila gura van dosjeda - on vise sluzi za to da se lager ne okrene u dosjedu

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: 3. lezaj za osovinu primara na minarelliju
« Odgovori #6 : 08 Srpanj, 2010, 14:28:47 »
Evo sto se dogadja sa osovinom primara:

te vibracije razvale kevlar





i ubacio sam od peugeota remen koji je 2mm siri i malo duzi od orginalnog, rezultat je 4mm vise podizanje remena na variomatu:




i nije mi jasno zasto se krajnja brzina nije povecala ??? manja je nego sa malossi kevlarom koji je 0.5mm uzi i kraci.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: 3. lezaj za osovinu primara na minarelliju
« Odgovori #7 : 08 Srpanj, 2010, 17:17:17 »
Kojeg pezoa?
Slicno je meni s lunom s remenom od piaggia, vise izadje na variomatu, al manje udje u polutke :icon_thumright:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: 3. lezaj za osovinu primara na minarelliju
« Odgovori #8 : 08 Srpanj, 2010, 17:21:26 »
Kojeg pezoa?
Slicno je meni s lunom s remenom od piaggia, vise izadje na variomatu, al manje udje u polutke :icon_thumright:

Od speedfighta serijski remen, slican je remenu od topa po duzini, samo je malo siri.


Inace, rasiri iza vise polutke, i ja sam mislio da je zbog toga, ali nemam pojma kako imam kraci prijenos. Kad sam stavio sajbicu od 0.8mm, krajnja je ista kao sa serijskim remenom od 15mm i koji je dosta kraci.


Inace istu stvar ali u blazem obliku mi radi topov remen, jednostavno remen koji u startu upadne u polutke malo daje najvecu krajnju.  Najjaci remen mi je malossi kevlar, ali zbog ovih vibracija i dok ne rijesim problem sa tom getribom vozim svasta nesto.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: 3. lezaj za osovinu primara na minarelliju
« Odgovori #9 : 11 Srpanj, 2010, 20:07:28 »
Zbog svega toga su stradali lezaji radilice, a vrlo vjerojatno i dosjed za lezaj na radilici sto znaci da mora ic i nova radilica.
cca 16 000km lezaji imaju, a serijska radilica jos nekih 4800km vise.
« Zadnja izmjena: 11 Srpanj, 2010, 20:10:05 SlowRider »