Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Luna vision 2 kočnice  (Posjeta: 6380 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kety1308

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
Luna vision 2 kočnice
« : 16 Lipanj, 2010, 18:03:37 »
Hej,pozdrav svima želim!

Imam Lunu Vision 2,2008 g.Kupila sam ju prije mjesec i pola sa 1500 km,sada trenutno ima 3500 km,sve super,leti 75-80km/h,malo troši,nemam stvarno ni jednu primjedbu osim na ..... KOČNICE! ???
Zadnja kočnica mi ni malo ne koči,a prednja cvili strašno da svi zamnom gledaju kad stajem na raskrižju...
Kažu da cvili jer ima nazubljeni disk.Htjela sam kupiti normalni disk kakav je na Luni 1,al kažu u trgovini da toga više nema,da sada na sve idu nazubljeni diskovi....
Malo me i strah kočiti samo sa prednjom kočnicom da nebi bilo.... :trespaf:
Vjerujem da nisam jedina koju ovo muči,pa bi molila da mi neko da neki savjet šta da radim s tim kočnicama.... :help:

                H  V  A  L  A !  !  !

Offline ghostride666

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 593
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Gilera runner VX 125
Odg: Luna vision 2 kočnice
« Odgovori #1 : 16 Lipanj, 2010, 18:10:29 »
imao sam sličan skuter pa ću ti dat savjet. to je kinez i činjenica je da ima slabe kočnice. jbg to je tako. ako ti zadnja ništa ne koči, probaj još onu sajlu iza zategnut, ako to ne pomaže skini kolo i provjeri koliko ima još mesa na dobošu. to je što se tiče zadnje kočnice. a prednja to zaista ne znam, mom frendu na sp-u isto cvili, a pakleno koči, samo ako te muči provjeri pločice i to je to, ili probaj polovno kupiti ovaj stari disk.
meni za vxr-a frajer nudio BMW X5 iz 2007 i neku sitnu nadoplatu....naravno nisam pristao  :dontknow:

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Luna vision 2 kočnice
« Odgovori #2 : 16 Lipanj, 2010, 18:19:54 »
cviljenje kočnica nema apsolutno nikakve veze s tim što je disk nazubljen nego s disk pločicama. Vjerojatno su još uvijek tvorničke, a te su u većini slučajeva nekvalitetne i tvrde. Dakle, promijeni disk pločice, ja bih ti preporučio ferodo. A zadnju kočnicu bi za početak trebalo dobro ispuhati i "narezati" pakne tako da prašina koja se stvara prilikom trošenja pakni upada u te kanale jer u protivnome (pošto je doboš kočnica zatvoreni sistem) ta prašina koja nastaje trošenje ostaje na paknama i nakon nekog vremena one postanu glatke i ne love kako bi trebal.

Offline kety1308

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
Odg: Luna vision 2 kočnice
« Odgovori #3 : 16 Lipanj, 2010, 19:01:29 »
zadnja sajla zategnuta=ništa,otpuštena=ništa...skinut zadnji kotač,očišćeno iznutra,ali ništa....kaže taj dečko od kojeg sam ga kupila da od prvog dana zadnja ne koči uopće,tako da u dućanu nije mogla prašina unutar zadnjeg kotača.

od brata dečko ima lunu ali 1 i isto ima problem sa zadnjom kočnicom..

a prvu ću probat promjeniti disk pločice.dal znate koliko od prilike koštaju?

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Luna vision 2 kočnice
« Odgovori #4 : 16 Lipanj, 2010, 19:17:43 »
200 kn ali kupi ferodo,za prednji disk bi bilo dobro da kupis i brembo kocnice,to ce sigurno biti najbolja solucija

Offline devil_ma-yela

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
Odg: Luna vision 2 kočnice
« Odgovori #5 : 16 Lipanj, 2010, 19:23:05 »
od brata dečko ima lunu ali 1 i isto ima problem sa zadnjom kočnicom..
:icon_scratch:

LOOL, baš sam ja to htio sad prokomentirat  :toothy12:
::..kada se pije, pijem! kada se jede, jedem! kada se radi, NE SMETAM!!..::

teško je bit budala, konkurencija je velika!
 Bjelovar Team forum: http://bjteam.s2.bizhat.com/index.php?sid=bc65d012d58480086a3a34ff09d6226f&mforum=bjteam

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Luna vision 2 kočnice
« Odgovori #6 : 16 Lipanj, 2010, 19:29:36 »
zadnju kocnicu se moze takodjer dobro srediti, neznam kako da to objasnim, ali ima jedan dio na kojem se moze namjestiti polozaj zadnjih pakni...
kocnica tada super koci , blokira zadnji kotac bez beda.. uglavnom vise info ovdje http://moto-servis-silvijo.hr/ , on mi je to objasnio svojevremeno , pa slobodno nazovi i pitaj savjet  :icon_thumright:

naprijed se cuju disk plocice , i to se da srediti ,
za pocetak malo rub plocica posmirglat, iako za bolje performanse je bolje staviti mekse plocice  :icon_thumright:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline Luka 0101

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na stolcu
  • Moj Skuter: nema ga... gone.. wushhh.... just like that
  • Moja Kaciga: prisutna
Odg: Luna vision 2 kočnice
« Odgovori #7 : 16 Lipanj, 2010, 20:32:10 »
na luni treba mjenjati prednje plocice pod obavezno... moja luna je imala 30000 kn a na plocicama je jos bilo mesa... evo ima jos i sad mesa na nekih 37000 km.. jednostavno su plocice pretvrde i ja imam osjecaj da se meni vise trosi sami disk nego plocice. nemoram sad objasnjavat ovo kaj sam napisao onima koji bi se hvatali na rijec... kuzimo se..
taj sam

Offline dionysus_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 96
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Luna Vision 2
  • MojSetup: --
  • MojSpuh: leo vince tt
Odg: Luna vision 2 kočnice
« Odgovori #8 : 16 Lipanj, 2010, 21:58:04 »
Moja je Luna II i u servisu u Sv. Nedelji su mi super zategnuli zadnju kočnicu i koči taman da ne blokira... Podešavali su ju prije 5000km i dalje jednako koči. A, što se tiče prednje kočnice, fakat je pretvrda, napravio sam 9000km i pakne su kao nove, no pošto su gume plastične čak i sa takvim paknama zna zablokirati pa ne znam jel pametno stavljati neke bolje pakne?

Kad već pišem, dal Luna ima neke posebne pakne? Kad bih kupovao nove za koji skuter bi trebao tražiti? (sumnjam da imaju za Lunu :))
« Zadnja izmjena: 16 Lipanj, 2010, 22:48:40 dionysus_ »
kad nemam niš pametnog za pisat pišem gluposti

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna vision 2 kočnice
« Odgovori #9 : 16 Lipanj, 2010, 22:42:53 »
Luna dobro staje ako joj se samo prednje plocice promjene i sredi zadnja kocnica po gozzovom turtorijalu, nalazi se u faq a pogledajte...
Na mojoj je luni prednji disk za malaguti f12 i mogu rec da je bolje kocilo s luninim diskom, prednje pakne promjenit pod obavezno :hello:
Kljesta netreba mjenjat, mozda samo lajtung i pumpicu, kljesta pasu s roxa al nema razlike u preformansama :dontknow:

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Luna vision 2 kočnice
« Odgovori #10 : 16 Lipanj, 2010, 22:55:01 »
Evo savjet od gozza : http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,6038.0.html

Ali kao sto je rekao dionysus_  , a probao sam prije objasniti, metoda koju mi je svojevremeno opisao Silvijo je dosta jednostavna, sad se ne sjecam tocno , ali iznutra se mehanizam podesi i stvar radi sasvim ok  :icon_thumright:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!