Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Ice 70ccm- opis problema i rjesenja  (Posjeta: 3383 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1539
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Gilera Ice 70ccm- opis problema i rjesenja
« : 09 Svibanj, 2010, 02:31:25 »
Pozdrav ekipi MojSkuter foruma,

Prvi mi je post pa da se predstavim:
Zovu me balki i bavio sam se svim i svacim.. trenutno sam skroz u XC biciklizmu a i promjenio sam par motora/skutera do sada- kramit 125 je bio prvi, drugi hornet600 i sljedeci kx250, od skutera sam imao speedakea i neko vrijeme vozio spy-a, a sada imam Ice-a.
Uglavnom Ice je u mom vlasnistvu od 2004 i uzeo sam ga nakon 1 servisa od bivseg vlasnika s eurocilindro alu kitom 70ccm (onim nekim koji nije prezivcan), auspuh s katalizatorom je zamjenjen tada s originalnim auspuhom od runnera a ostalo je sve ostalo serijski. (Bila dizna 54 i ostao onaj lim s rupicama na usisu, bio sam 3x na moru s njime i sve je bilo ok, krajnja brzina 90kmh, potrosnja 4l po gradu i nesto manje po otvorenom i sl..)
Problemi koji su naisli:
1. skuter je prestao punit akumulator
2. poceo trokirati od pol gasa na dalje
Rjesenje:
1. skinuo svc manual i iso korak po korak, posudio regler i zamjenio i vidio da i dalje ne puni.., napravio radapciger za skidanje magneta od komada zeljeza na kojem sam probusio 3 rupe i jednu centralnu, userafio 3 serafa u magnet i jedan nasiljeni centralno s maticom. Matice i s radilice i kasnije s variomata skinuo sam s krutim nastavkom gedore i lupkanjem cekicem po njima (izbjegavanje upotrebe pneumatike;-))
Uglavnom kad sam skinuo stator vidio sam da je jedan od namotaja radi elektrolize, ulaska vode i vibracija prekinut- to sam rjesio tak da sam razmotao stator za jedan namotaj, stavio 3 sloja izolirke ispod, zafrknuo to, ogulio lak skalperom i zalemio. Nakon toga sam namotao metar-dva konca i namazao ga uljnom farbom da to ne vibrira kasnije- uglavnom usteda xx kuna za novi stator.
Kupio sam novi gel aku kod auto kreše di sam ga naso najjeftinijeg i struja rjesena;-)))
2. trokanje sam rjesio tako da sam po manualu rastavio frgic i sve ocistio i skinuo mesingani lim s usisa jer vidim da sam srecom na skuteru dobio delorto 19,5 i lim s par rupa fi4mm (normalno dvaput jer nakon prvog rastavljanja- ciscenja sam jedva zapalio skuter;-)), nakon drugog rastavljanja sam opako pedantno sve opro benzinom, svaku rupicu ispuhao i sve dizne pregledao (bila je dizna 54.. i ope skuter troka od pol gasa na dalje..)
Onda skuzim da sam makno taj lim s usisa i da je sad mozda previse zraka i stavio sam sad diznu 74 i sad ide ko nekad- krajnja brzina 85, kad se sagnem 90 ali mi izgleda da je potrosnja skocila.. sljedecih dana sljedi podesavanje smjese i eventualno downgradanje na diznu 64;-)
Danas sam obavio registraciju i iznenadise me troskovi (cca 800kn!?)

Uglavnom jaako se veselim ponovnoj voznji i nemojte se ustrucavati pomoci mi s mojim daljnjim pitanjima;-))

Pozdraf i sretno,
balki
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Ice 70ccm- opis problema i rjesenja
« Odgovori #1 : 09 Svibanj, 2010, 08:43:24 »
daj stavi neke slike pa da stavimo topic u garažu... inače super sve, sam svoj majstor, a diznu nemoj stavljati manju, svi mi vozimo dizne 70-80 na base setupima.. uštelaj s tim, ak treba probuši koju rupu na airboxu..

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1539
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Gilera Ice 70ccm- opis problema i rjesenja
« Odgovori #2 : 09 Svibanj, 2010, 12:20:18 »
Poslikat cu i nabaciti jos koji detalj ali danas ne stignem.
Zaboravio sam rec da sam daavno ko klinac imao i Puch s pedalama i na njemu sticao prva znanja o "šerafljenju" po motorima;-)
Drugo sto sam zaboravio je zahvalit Benjaminu na pomoci preko PM-a savjetom i ponudi prave pomoci IRL.
Uglavnom skuter izvana izgleda ko serijski osim sto iskusno oko znalca vidi da fali onaj "pomocni" airbox s nepovratnim ventilom koji je zrakom napajao originalni auspuh s katalizatorom.
Dodao sam i beeper na zmigavce jer sam ih konstantno zaboravljao pa su zmirkali gradom ko da sam na svadbi.
*kupi se 12V beeper u chipoteci, elmatisu ili sl. i preko dve diode spoji + beepera na oba prednja + zmigavaca a - beepera se spoji na masu. (i tako se uz žmig žmig dobije i beep beep zvuk sličan onome kad šleper ide u rikverc samo tiši).
Gume sam stavio Savine 130 obe ali ću kad ih potrošim opet ići na 120 prednju jer sad skuter drugačije skreće.

balki
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline PanicStrike

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 373
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: Yamaha Maxter 150
  • Moja Kaciga: AGV K3
Odg: Gilera Ice 70ccm- opis problema i rjesenja
« Odgovori #3 : 09 Svibanj, 2010, 12:39:07 »
Lepo,lepo! Vidim znas dosta stvari heh  :icon_thumright:

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1539
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Gilera Ice 70ccm- opis problema i rjesenja
« Odgovori #4 : 12 Svibanj, 2010, 15:18:48 »
Pozdrav,

Eto fotki Ice-a, radapcigera ručne izrade za skidanje magneta i limenog restriktora kojeg sam proglasio viškom a nalazio se na usisu frgazera (tu je skuter još bio u fazi sređivanja pa fale dekli, zadnji blatobran i feder kickstartera):







Sretno,

balki
« Zadnja izmjena: 12 Svibanj, 2010, 15:28:24 balki »
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature