Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: ZatamNJeni viziri..  (Posjeta: 21859 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: ZatamNJeni viziri..
« Odgovori #80 : 25 Rujan, 2010, 13:35:47 »
Zakon o sigurnosti prometa na cestama
NN 67/08, 48/10
...
Članak 114.

(1) Vozač motocikla ili mopeda i osobe koje se prevoze na tim vozilima moraju, za vrijeme vožnje na cesti, na glavi nositi propisanu i uredno pričvršćenu zaštitnu kacigu.
...

Propisana kaciga je već prema EU standardima, ECE certifikat... Kad još malo dođu sebi, ne samo da će ti provjeravat certifikat kacige, nego i tamnog vizira, i to po danu, jer nisu svi zatamnjeni viziri homologirani za CESTOVNU vožnju, gomila ih je 'for track only' tj. 'racing visor' i nije ga dozvoljeno imat na cesti, samo na trkćoj stazi... A zatamnjeni noću je definitivni no-no jer apsolutno nije homologiran za noćnu vožnju...

Znači, pravna regulativa postoji, samo je pitanje kad će 'krenit đonom' istu i primjenjivat...

:zubo:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ZatamNJeni viziri..
« Odgovori #81 : 25 Rujan, 2010, 20:32:27 »
Zakon o sigurnosti prometa na cestama
NN 67/08, 48/10
...
Članak 114.

(1) Vozač motocikla ili mopeda i osobe koje se prevoze na tim vozilima moraju, za vrijeme vožnje na cesti, na glavi nositi propisanu i uredno pričvršćenu zaštitnu kacigu.
...

Propisana kaciga je već prema EU standardima, ECE certifikat... Kad još malo dođu sebi, ne samo da će ti provjeravat certifikat kacige, nego i tamnog vizira, i to po danu, jer nisu svi zatamnjeni viziri homologirani za CESTOVNU vožnju, gomila ih je 'for track only' tj. 'racing visor' i nije ga dozvoljeno imat na cesti, samo na trkćoj stazi... A zatamnjeni noću je definitivni no-no jer apsolutno nije homologiran za noćnu vožnju...

Znači, pravna regulativa postoji, samo je pitanje kad će 'krenit đonom' istu i primjenjivat...

:zubo:

eee, kad jos malo dođu sebi nece vise biti dozvoljeni 2-taktni motori zbog zagađenja, neces moci voziti bez blokade, neces moci imati undertaile i 65 boja na skuteru, neces moci imati rezonantne auspuhe zbog buke.

mislim da trenutno postoji 8 654 vaznijih problema od vizira, a dok sve "dođe sebi" ti ces imat 60 godina i vise te motor nece zanimat. ja govorim o sadasnjosti, a sadasnjost je veliki broj neregistriranih vozila koji sudjeluju u prometu, veliki broj hrabrih koji sjedaju za volan svega i svacega sa 2 promila alkohola u krvi itd.

kad me policija zaustavi i vidi uredne papire, opremu i tehnicki ispravan skuter, 0 promila - zadnje sto gledaju je vizir.

P.S. ovo sto pise "propisanu" kacigu mislim da se odnosi na cinjenicu da je kaciga propisana - u smislu: moras nositi kacigu koja je propisana, dakle obvezna za nosenje.

i znam da zakonom nije regulirano kakvu kacigu moras nositi jer je neki dan bilo o tome na tv-u... i policajac je govorio da prakticki kaciga moze biti i građevinarski sljem sto se zakona tice.

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: ZatamNJeni viziri..
« Odgovori #82 : 25 Rujan, 2010, 20:49:47 »
A jebate, jesi lik iz bajke... :zubo:

To šta policajci NEMAJU POJMA o svom poslu je zato jer 'odozgo' još nije došla naredba da se stvari provode kako je i propisano... Pa oni još uvik ne kažnjavaju likove šta nose 'tute' na glavi sa kopčom priko kacige, k'o šešir... A ulaskom u EU, bojim se, nema više švercanja... :zubo:

Evo ti malo laički...

http://www.du-moto.com/novosti/savjeti-i-tehnika-voznje/20-savjeti-homologacija-kaciga

I malo detaljno...

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/273328.html

Pa ti i dalje misli kako misliš, sve dok ne popušiš kaznu za kacigu, ka da je nisi ni nosija, jer je neispravna...   :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 25 Rujan, 2010, 20:52:29 Doomsday »
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ZatamNJeni viziri..
« Odgovori #83 : 25 Rujan, 2010, 20:59:39 »
A jebate, jesi lik iz bajke... :zubo:

To šta policajci NEMAJU POJMA o svom poslu je zato jer 'odozgo' još nije došla naredba da se stvari provode kako je i propisano... Pa oni još uvik ne kažnjavaju likove šta nose 'tute' na glavi sa kopčom priko kacige, k'o šešir... A ulaskom u EU, bojim se, nema više švercanja... :zubo:

Evo ti malo laički...

http://www.du-moto.com/novosti/savjeti-i-tehnika-voznje/20-savjeti-homologacija-kaciga

I malo detaljno...

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/273328.html

Pa ti i dalje misli kako misliš, sve dok ne popušiš kaznu za kacigu, ka da je nisi ni nosija, jer je neispravna...   :icon_thumright:

slazem se...  :icon_thumright:

samo mi nije jasno koji je od nas iz bajke, ja koji govorim o stanju kakvo je, dakle realnosti ili ti koji govoris sto bi bilo kad bi bilo.

puno toga pise u zakonu...
« Zadnja izmjena: 25 Rujan, 2010, 21:01:28 sqt_driver »

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: ZatamNJeni viziri..
« Odgovori #84 : 25 Rujan, 2010, 21:22:06 »
Ko je od nas lik iz bajke...? Aj razmisli malo... EU je udaljena par godina... I onda počinje stiskanje, seminari, i ostale 'ljepote' za naše policajce, i šta misliš na kome će se oni na kraju ispuvat...? :zubo:

I da, 2-taktni su još uvik po zakonu dozvoljeni, vožnja bez blokade za 50-tke nije i zna se završit na valjcima zbog toga ako nisi malo inteligentan pa uvalija kvalitetno odrađenu blokadu, broj boja nije i neće bit ograničen, rezonantni spuhovi se moraju po zakonu prigušit i kad krene, ručni decibel mjerač će u ruci policajca činit čuda prilikom zaustavljanja vozila...  :icon_thumright:

Malo revidiraj šta 'znaš' i šta je 'opće poznato' jer bi te u dogledno vrime moglo koštat... A i vožnja sa zatamnjenim vizirom ili sunčanim naočalama po noći, ma koliko kvalitetnima, bi te isto mogla koštat, na više načina i ne samo zbog policije...  ::)

Ka šta san reka, pravna regulativa postoji, samo je pitanje kad će 'krenit đonom' istu i primjenjivat, a budi siguran da ni ja, a ni ti pogotovo, nećemo imat 60 godina kad to sve skupa krene... Samo gledaj... :zubo:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ZatamNJeni viziri..
« Odgovori #85 : 25 Rujan, 2010, 21:41:45 »
Ko je od nas lik iz bajke...? Aj razmisli malo... EU je udaljena par godina... I onda počinje stiskanje, seminari, i ostale 'ljepote' za naše policajce, i šta misliš na kome će se oni na kraju ispuvat...? :zubo:

I da, 2-taktni su još uvik po zakonu dozvoljeni, vožnja bez blokade za 50-tke nije i zna se završit na valjcima zbog toga ako nisi malo inteligentan pa uvalija kvalitetno odrađenu blokadu, broj boja nije i neće bit ograničen, rezonantni spuhovi se moraju po zakonu prigušit i kad krene, ručni decibel mjerač će u ruci policajca činit čuda prilikom zaustavljanja vozila...  :icon_thumright:

Malo revidiraj šta 'znaš' i šta je 'opće poznato' jer bi te u dogledno vrime moglo koštat... A i vožnja sa zatamnjenim vizirom ili sunčanim naočalama po noći, ma koliko kvalitetnima, bi te isto mogla koštat, na više načina i ne samo zbog policije...  ::)

Ka šta san reka, pravna regulativa postoji, samo je pitanje kad će 'krenit đonom' istu i primjenjivat, a budi siguran da ni ja, a ni ti pogotovo, nećemo imat 60 godina kad to sve skupa krene... Samo gledaj... :zubo:

zanimljiv izbor rijeci... sumnjam da si stariji od mene.

vidim da ovo nema smisla... kao sto rekoh slazem se s tobom, ti ipak imas preko 2000 postova pa si u pravu.

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: ZatamNJeni viziri..
« Odgovori #86 : 25 Rujan, 2010, 21:47:16 »
A čuj, moja dob se vidi u profilu, tvoja ne, pa mogu samo pretpostavljat iz tvojih postova, a postovi tipa: 'kvalitetan zatamnjeni vizir je OK za noćnu vožnju' ne odišu niti iskustvom, niti godinama... :zubo:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ZatamNJeni viziri..
« Odgovori #87 : 25 Rujan, 2010, 22:01:48 »
A čuj, moja dob se vidi u profilu, tvoja ne, pa mogu samo pretpostavljat iz tvojih postova, a postovi tipa: 'kvalitetan zatamnjeni vizir je OK za noćnu vožnju' ne odišu niti iskustvom, niti godinama... :zubo:

ups... ipak nisam stariji od tebe. ali mi je ujedno i drago sto nisam. sto da ti kazem, volim biti mlad, j***s iskustvo.

slusaj ja imam naviku postivanja starijih, sad te shvacam ozbiljnije.

ukratko slazem se s nekim stvarima koje si napisao, necu rezimirati jer mi se ne da pisati. ide se vanka, tako da...

ja sam decku samo iznio svoja iskustva sto se tice vizira, nije bilo rijeci o EU i zakonu nego o vidljivosti s tamnim vizirom, nisam planirao dalje diskutirati ali bilo je dosadno pa...

sve 5.  :icon_thumright:

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: ZatamNJeni viziri..
« Odgovori #88 : 25 Rujan, 2010, 22:14:21 »
Nemaš frke... Ja osobno nosin naočale za sunce stalno, kategorija 2, za vožnju, bez greške se može proć kroz bilo koji tunel s njima, teoretski bi se i noću mogle nosit, ali činjenica je da je teže uvidjet opasnost i gomilu detalja noću sa bilo  kakvim zatamnjenjem... Znači, to što ti kažeš nije neizvedivo, ali nije ni preporučljivo, zato bi volija da ne preporučaš takvu praksu, ako je ikako moguće...
I sorry ako misliš da ti se obraćan 'sa visoka', nije mi ni na kraj pameti...
 :icon_thumright:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Homer

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 133
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Burgman 650
  • Moja Kaciga: Nitro
Odg: ZatamNJeni viziri..
« Odgovori #89 : 09 Listopad, 2010, 09:43:26 »
prošli vikend sam se sjetio ovog topika  :-X

krenem na vožnju, i pita me draga "hoćeš uzeti prozirni vizir?". Nitro kaciga ima izmjenu vizira u sekundi tako da ovaj prozirni obično nosim sa sobom, iako ovaj nije baš jako zatamnjen i recimo da imam prilično dobar vid. ali ne, ne treba, vratit ću se doma prije mraka... mhm.. jesam, da. oko 21 sat sam došao. oči su mi iscurile, vani je zahladilo, ja se žurim doma i jer mi se ide i jer mi je hladno, nemrem spustit vizir jer pola ne vidim... aaarrgh  ::)

ne, nije ok voziti sa bilo kakvim tamnim vizirom po noći  :nono:

Offline Josip2007

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 73
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pleterica (kod Požege)
  • Moj Skuter: Sym jet 2 :))
  • Moja Kaciga: je starija nego ja XD
  • MojSetup: BGM PRO 70cc Sport
  • MojSpuh: LeoVince RR
Odg: ZatamNJeni viziri..
« Odgovori #90 : 12 Listopad, 2010, 22:15:02 »
Tamni vizir za po danu je ok ali za po noci uhh ne preporucujem nikome ispale mi oči do kuće heheh  :toothy9:
--- Sym Jet 70 :D ----

Offline kilezg

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 476
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Runner 180 SP
  • Moja Kaciga: Suomy Trek Dog
Odg: ZatamNJeni viziri..
« Odgovori #91 : 12 Studeni, 2010, 16:20:51 »
najbolje rješenje - dvije kacige : )) pošto predpostavljam da se nemoze uzet crni vizir i samo mjenjat sa svjetlim. mislim može al to je procedura? ili se varam ...
« Zadnja izmjena: 12 Studeni, 2010, 16:35:51 kilezg »

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: ZatamNJeni viziri..
« Odgovori #92 : 12 Studeni, 2010, 17:41:21 »
Najbolje rješenje - kaciga za unutrašnjim tamnim vizirom... npr. Schuberth S1, Nolan N85, HJC FG 15, Airoh F109/Pit One/Force itd...  :frajer:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: ZatamNJeni viziri..
« Odgovori #93 : 12 Studeni, 2010, 21:51:50 »
najbolje rješenje - dvije kacige : )) pošto predpostavljam da se nemoze uzet crni vizir i samo mjenjat sa svjetlim. mislim može al to je procedura? ili se varam ...
varas se :icon_thumright: nezz kako na drugim kacigama ali ja na svojoj suomy tamnim vizir promjenim za 1 min :icon_thumright:

Offline sfreak

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1572
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jadranovo
  • Moja Kaciga: Shark S800
Odg: ZatamNJeni viziri..
« Odgovori #94 : 12 Studeni, 2010, 22:04:20 »
eto ja imam ovakvu ko sta mi ja u avataru...po danu odlicno, ko suncane naocale i gledam trebice, a one mene ne...ali mrak, 0 bodova, smrt doslovno...

lako vizir promijenit, ali ja drugog nemam i ne izdvajaju mi se pare za novi...imam drugu kacigu sa prozirnim koja dobro dodje...ali pitanje dal ce se prodat ili ne, jer samo stoji...onda nema vise voznje po mraku

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: ZatamNJeni viziri..
« Odgovori #95 : 13 Studeni, 2010, 12:52:31 »
varas se :icon_thumright: nezz kako na drugim kacigama ali ja na svojoj suomy tamnim vizir promjenim za 1 min :icon_thumright:

Ne varam se... Na ovima šta san gori napisa, 'prominiš' za 1 sek... U vožnji... :zubo:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: ZatamNJeni viziri..
« Odgovori #96 : 13 Studeni, 2010, 12:57:32 »
Ne varam se... Na ovima šta san gori napisa, 'prominiš' za 1 sek... U vožnji... :zubo:
doomsday nisam na tebe mislio :icon_thumright:
znm da postoje te kacige i stvarno su super :)
nego sam sam rekao kilezgu da ne treba neka procedura da se zamjeni tamni vizir :)

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: ZatamNJeni viziri..
« Odgovori #97 : 13 Studeni, 2010, 13:55:18 »
A šta'š, čitan i čuvan malu, pa ne vidin dobro...  :laughing7:

I je, na nekim kacigama, čas posla prominit... Ali, zato brate mili, na nekima ti triba fakultetska diploma... :zubo:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Biker(ss)

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1101
  • Spol: Muški
  • Live to ride, ride to live.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: SF2 , GSXR 1000 k5
  • Moja Kaciga: HJC IS-17
  • MojSpuh: Yoshimura
Odg: ZatamNJeni viziri..
« Odgovori #98 : 13 Studeni, 2010, 17:06:23 »
Ja imam isto taman vizir pa je super...nezz za vas al po danu dosta  zatamni, dok po noći jedva da zatamni...  :dontknow: tko ne vjeruje evo mu kaciga pa nek stavi na glavu
———-/´¯/)——--(\¯`\
———/—//———--\\ —\
——--/—//————-\\- -\
—-/´¯/—/´¯\———/¯`\—\¯`\ -/-/--/—/—/-|_—-_|-\---\—\—\  (-(—(—(—/-)--)--(--(-\—)—)— ) -\————\/--/— \—\/————/ --\———— /—— -\-————/ —\-———-(———-)———- / —-\———-\——---/——-- /   :D

Offline Edy46

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 410
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sibenik
  • Moj Skuter: Gillera Runner 50 SP 2004, Zip 2T
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: netriba kad postoje naljepnice za brzinu
  • MojSpuh: SC08, LeoVince ZX
Odg: ZatamNJeni viziri..
« Odgovori #99 : 13 Studeni, 2010, 18:35:26 »
el je jednostavnije uzet postenu kacigu koja se stisne uz glavu odlicno i imat prozirni vizir i rijesit stvar nego svako malo skidat vizire  :icon_scratch: :icon_scratch: nije sada toliko sunce da ubija da nemos voziti
Italian Power Only !!!!


..ok,sam pitam...ima ljudi koji misle da skuter ima brzine,ne brini... redface icon_biggrin icon_biggrin hahahaha ajme :D