Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: kako radi ainspric  (Posjeta: 12471 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline el

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera runner50
kako radi ainspric
« : 21 Kolovoz, 2007, 12:31:39 »
znaci zanima me kako radi ainspric po cemu je on bolji ili losiji od fergazera?


ILLEGAL SCOOTER TEAM

Offline P.A.L.A.C

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Nrg Power 50ccm
Odg: kako radi ainspric
« Odgovori #1 : 21 Kolovoz, 2007, 12:36:40 »
bolje ide kao serijala od karba, brzi je a trosi duplo manje cca 2l.

al zato ako bi ga htio tunirat onda ga odma mozes hitit i trazit skut sa karb verzijom.

karb je karb.  :notworthy: :notworthy:
..::HiGh-MiDrAcE NrG PoWeR BlAcK EdItIoN::.. - in my memories :sad5:

:bootyshake:...but for next season high-end nrg is coming...:bootyshake:

Offline el

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera runner50
Odg: kako radi ainspric
« Odgovori #2 : 21 Kolovoz, 2007, 12:42:40 »
a kako radi ???


ILLEGAL SCOOTER TEAM

Offline BunnyRabbit

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
  • Moj Skuter: Kymco Vitality 50 2T
Odg: kako radi ainspric
« Odgovori #3 : 21 Kolovoz, 2007, 12:47:55 »
Neznam točno kako radi, ali sa njime se troši upola manje benzina i par puta manje ulja. Razlika je što njime upravlja elektronika koja određuje koliko mu benzina i ulja treba u pojedinom trenutku ovisno o načinu vožnje i drugim uvjetima. Najveća mana je što mu smetaju sve nečistoće u benzinu koje su kod nas nažalost sastavni dio benzina i relativno često se zna zaštopat. Neznam da li je to zbog njega, ali frendu na Apriliji SR Ditech (znači sa ainspricom) svjećica rikava svako malo. U svakom slučaju, zbog benzina u Hrvatskoj, karburatori su definitivno bolji izbor.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: kako radi ainspric
« Odgovori #4 : 21 Kolovoz, 2007, 12:48:21 »
Ima injektor koji ubrizgava samo benzin, preciznije je ubrizgavanje sto rezultira manjim rasipanjem i veca je iskoristivost...

Offline DUBrawa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 721
  • Spol: Muški
  • DUBrawa racers on night
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb DUBRAVA
  • Moj Skuter: Naturpijan baotian,Cross tomos mc 80 l i uskoro ako bog da Aprilia rs 125 2007
Odg: kako radi ainspric
« Odgovori #5 : 21 Kolovoz, 2007, 12:50:57 »
ajnšpric štedi benzin najviše radi jedne stvari. Npr ditech kad se zaspuras pa pustis gas on je ugasi neprimjetno motor i nedaje nikakakav benzin i nema onog pucketanja iz auspuha a tu on najvise stedi. Ako imas doma carb 2t skuter probaj se jedamput malo zapicit i ugasit ga dobit ces sti zvuk ko ditech. I inace je to kompjuterski regulirano pa i u vožnji daje duplo manje benge....

Offline bujo2

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
  • Moj Skuter: Sym Jet 50
Odg: kako radi ainspric
« Odgovori #6 : 21 Kolovoz, 2007, 12:54:22 »
Gorivo se ubrizgava pod tlakom tako da se razlaže na sitnije čestice i zbog toga je veca iskoristivost goriva tako da bolje izgara gorivo i manje se troši, samo je osjetljiv na necist benzin
« Zadnja izmjena: 21 Kolovoz, 2007, 12:56:10 bujo2 »

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: kako radi ainspric
« Odgovori #7 : 21 Kolovoz, 2007, 12:56:25 »
Gorivo se ubrizgava pod tlakom tako da se razlaže na sitnije čestice i zbog toga je veca iskoristivost goriva tako da bolje izgara gorivo i manje se troši, samo je osjetljiv na necist benzin

potpis
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline Damir 2T

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 Race
  • MojSetup: ništa ot toga
  • MojSpuh: serijala
Odg: kako radi ainspric
« Odgovori #8 : 21 Kolovoz, 2007, 21:12:42 »
Gorivo se ubrizgava pod tlakom tako da se razlaže na sitnije čestice i zbog toga je veca iskoristivost goriva tako da bolje izgara gorivo i manje se troši, samo je osjetljiv na necist benzin

 :icon_thumright:

Offline DUBrawa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 721
  • Spol: Muški
  • DUBrawa racers on night
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb DUBRAVA
  • Moj Skuter: Naturpijan baotian,Cross tomos mc 80 l i uskoro ako bog da Aprilia rs 125 2007
Odg: kako radi ainspric
« Odgovori #9 : 22 Kolovoz, 2007, 01:15:37 »
da i to  :icon_biggrin: . Samo pazi  :nono: . Necisto gorivo je svuda oko nas  :laughing3: . Na ajnšpric samo kvalitetno gorivo  :headbang:  ;D

Offline marko.p

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1858
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac,Zagreb
  • Moj Skuter: GP1, Sr50 Replica Alex de Angelis,Golf Plus sportline tdi, Polo 9N3 tdi
  • Moja Kaciga: HJC, IXS
Odg: kako radi ainspric
« Odgovori #10 : 22 Kolovoz, 2007, 10:06:13 »
u RH se više nemože kupit skuter 50 ccm s ajnšpricom zbog lošeg goriva

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: kako radi ainspric
« Odgovori #11 : 22 Kolovoz, 2007, 10:08:56 »
u RH se više nemože kupit skuter 50 ccm s ajnšpricom zbog lošeg goriva

Moze polovan

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: kako radi ainspric
« Odgovori #12 : 22 Kolovoz, 2007, 12:51:49 »
ni sr50 pjur jet
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Dino

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 937
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: mc2
  • MojSpuh: sc08
Odg: kako radi ainspric
« Odgovori #13 : 22 Kolovoz, 2007, 14:47:01 »
A što sve triba minjati kad bi se na skuter s ainšpricom stavio karb

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: kako radi ainspric
« Odgovori #14 : 22 Kolovoz, 2007, 14:56:39 »
A što sve triba minjati kad bi se na skuter s ainšpricom stavio karb

elektronika(magnet, paljenje, ecu, i ostale drnde), za cilindar i glavu nisam siguran ali brijem da da (ovo govorim gledajuci po ditechu)
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: kako radi ainspric
« Odgovori #15 : 22 Kolovoz, 2007, 15:32:29 »
A što sve triba minjati kad bi se na skuter s ainšpricom stavio karb

elektronika(magnet, paljenje, ecu, i ostale drnde), za cilindar i glavu nisam siguran ali brijem da da (ovo govorim gledajuci po ditechu)

Cilindar u Purejeta pase, ali glava ne.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: kako radi ainspric
« Odgovori #16 : 22 Kolovoz, 2007, 15:34:35 »
A što sve triba minjati kad bi se na skuter s ainšpricom stavio karb

elektronika(magnet, paljenje, ecu, i ostale drnde), za cilindar i glavu nisam siguran ali brijem da da (ovo govorim gledajuci po ditechu)

Cilindar u Purejeta pase, ali glava ne.
kad bolje razmislim  :icon_thumright:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Damir 2T

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 Race
  • MojSetup: ništa ot toga
  • MojSpuh: serijala
Odg: kako radi ainspric
« Odgovori #17 : 02 Rujan, 2007, 18:22:56 »
u RH se više nemože kupit skuter 50 ccm s ajnšpricom zbog lošeg goriva

Moze polovan

 :jumping: a na kaj da ga vozim  :invasion: trosi dve to tri dizne na 100 km

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: kako radi ainspric
« Odgovori #18 : 02 Rujan, 2007, 20:30:58 »
šprica jednostavno
Piaggio X9 250  Black Box

Offline gozz

  • admin MS
  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • Ultimate "fix-it" tool
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • /
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: bio, više ne.
  • MojSetup: a u Bila
Odg: kako radi ainspric
« Odgovori #19 : 03 Rujan, 2007, 14:53:39 »
Direktno ubrizgavanje radi na nacin da ti se gorivo pod "visokim" tlakom ubrizgava pomocu piezo brizgaljke direktno u cilindar pred kraj kompresije.

Ubrizgavanje nema mana naspram karburatora (vidi***), a prednosti su ti slijedece:

-Racunalo odreduje tocan trenutak/trajanje/kolicinu ubrizganog goriva i to prema "idealnoj tablici" tzv mapi koja se ispita u tvornici i spremi u memoriju racunala. To daje motoru optimalan rad, za razliku od fergazera koji je u principu "glup" uredjaj.

-Kada pustis gas, racunalo potpuno prekida ubrizgavanje (sve dok motor ne padne na ler gas)i time se stedi na gorivu ali zanemarivo.

-Ako poznas teoriju rada 2T motora, znas da se u trenu kada klip dode u DMT odvijaju dva ciklusa simultano: Ispuh izgorjelih plinova i unos svjezeg goriva u cilindar kroz portove. E tu se tada desi jedan vrlo nezgodan fenomen a to je da dio svjezeg goriva pristiglog u cilindar pobjegne van zajedno sa ispusnim plinovima spomenutim gore... To znaci da se dio goriva doslovno "baca" kroz auspuh te da je potrosnja veca, a to gorivo onda svakih par ciklusa taktova biva zapaljeno u auspuhu od vrucih plinova ispuha pa od tuda taj "drndavi" zvuk 2T motora, pogotovo u leru. Zato se i stavljaju rezonantni auspusi da pri visim okretajima rezonantni valovi unutar auspuha pritiscu natrag smjesu da ne bjezi iz cilindra pri DMT, pa se dobije na snazi...

Kod direktnog ubrizgavanja se priceka da klip krene iz DMT prema gore nakon sto je usisao zrak, da zacepi portove kada nece moci nista pobjeci, i tek tada se ubrizga gorivo. Time gorivo nece pobjeci u auspuh i motor ce biti stedljiviji... I ispuh ce biti bolji, te EKO prihativ...

***
-I Injectoin motori se daju frizirati ali tada ne mozemo serafiti po fergazeru vec treba prcakti po memoriji racunala, a to ne mozes u garazi... To ti je pandan Chipanju Autiju... Diesela i Benzinaca

-I jos nesto... "Direktno ubrizgavanje" se uvelike razlikuje od "ubrizgavanja".Ubrizgavanje ima diznu u usisnoj grani, gdje je zasticena itd...  DI ima diznu direktno u cilindru zbog cega je dizna izlozena iznimnim pritiscima expozijama i temperaturi, i ako je dizna od nekvalitetnih proizvodjaca zna cesto crkavati, a onda se to krivo protumaci kao "lose hrv. gorivo" . (zasto onda ne rikavaju sofisticirani brodski/gliserski motori koji rade na isti princip i koriste hrv. gorivo).
Eto, andam se da je jasnije!!!
« Zadnja izmjena: 03 Rujan, 2007, 14:56:51 gozz »