Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Xenon na skuteru  (Posjeta: 10787 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Biker(ss)

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1101
  • Spol: Muški
  • Live to ride, ride to live.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: SF2 , GSXR 1000 k5
  • Moja Kaciga: HJC IS-17
  • MojSpuh: Yoshimura
Xenon na skuteru
« : 11 Travanj, 2010, 16:12:15 »
Bilo je tema ranije ali tko ce trazit vake teme.
Evo zanima me xenon na skuteru.
Mislio sam da je xenon 55-60W kao žaruljekodauta ali je 35W, baš kao moje na speedfightu :)
Ja bi to sad naravno normalno mogao spojit H4, samo jedno svjetlo, kratko. Znaći jedna žarulja jedan balast.
Pošto  meni kratko svjetlo uzima struju s magneta, znaći nema stalan napon, što xenon treba. Znaći trebao bih i te žice malo prespajat direkt na akumulator.

jesam sve dobro prokonto, gdje toga imaza kupit i još važnije, kolko to dođe ?
———-/´¯/)——--(\¯`\
———/—//———--\\ —\
——--/—//————-\\- -\
—-/´¯/—/´¯\———/¯`\—\¯`\ -/-/--/—/—/-|_—-_|-\---\—\—\  (-(—(—(—/-)--)--(--(-\—)—)— ) -\————\/--/— \—\/————/ --\———— /—— -\-————/ —\-———-(———-)———- / —-\———-\——---/——-- /   :D

Offline KEEWAY

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 410
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Žakanje
  • Moj Skuter: Gilera Runner
  • Moja Kaciga: kineska
  • MojSetup: polini 70ccm
  • MojSpuh: Yasuni
Odg: Xenon na skuteru
« Odgovori #1 : 11 Travanj, 2010, 16:15:37 »
http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,8732.0.html

ima još ovakvih tema. malo potraži  :headbang:
 :hello:

Offline Luka 0101

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na stolcu
  • Moj Skuter: nema ga... gone.. wushhh.... just like that
  • Moja Kaciga: prisutna
Odg: Xenon na skuteru
« Odgovori #2 : 11 Travanj, 2010, 16:21:42 »
http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,8732.0.html

ima još ovakvih tema. malo potraži  :headbang:
 :hello:
on ne zeli xenon nego zarulju stavit koja je imitacija xenona... ako sam dobro skuzio
taj sam

Offline PanTheR_oo7

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • Ne sanjaj zivot, zivi san!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla [BiH]
  • Moj Skuter: SP70,ST,FXR,Nex,SR
  • Moja Kaciga: uvijek na glavi
  • MojSetup: MHR Team2,Stage6 RT+Malossi Overrange,Dell 25
  • MojSpuh: je zahrdjao [MHR Team2]
Odg: Xenon na skuteru
« Odgovori #3 : 11 Travanj, 2010, 17:53:33 »
on ne zeli xenon nego zarulju stavit koja je imitacija xenona... ako sam dobro skuzio

Znaći jedna žarulja jedan balast.
Pošto  meni kratko svjetlo uzima struju s magneta, znaći nema stalan napon, što xenon treba. Znaći trebao bih i te žice malo prespajat direkt na akumulator.

mozes ti to spojiti sve na AKU, ali nece dugo trajati.
Alternetor puni oko 0,5A, a xenon povuce i preko 2,5A dok se ne zagrije, a i kad se zagrije na radnu temp opet vuce vise nego sto alternator moze napuniti....
tako da ces ubrzo morat kurblat
Runner SP70
forum.mojskuter.com/index.php/topic,28416.msg1220039.html#msg1220039
FXR 180
forum.mojskuter.com/index.php/topic,100871.msg1220040.html#msg12

Offline Biker(ss)

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1101
  • Spol: Muški
  • Live to ride, ride to live.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: SF2 , GSXR 1000 k5
  • Moja Kaciga: HJC IS-17
  • MojSpuh: Yoshimura
Odg: Xenon na skuteru
« Odgovori #4 : 11 Travanj, 2010, 23:13:04 »
mozes ti to spojiti sve na AKU, ali nece dugo trajati.
Alternetor puni oko 0,5A, a xenon povuce i preko 2,5A dok se ne zagrije, a i kad se zagrije na radnu temp opet vuce vise nego sto alternator moze napuniti....
tako da ces ubrzo morat kurblat
gle ne zelim metat nikakav fol od xenona nit srnja od 50kn.

a ovo za radnu temp...istina njemu treba samo za palenje daleko veća struja nego dok radi, kad ga upali troši jednakom snagom kao i obične žarulje...šta ne?
Jer stavljao sam ja obične 55W pa je radilo ali slabije, a kada bi metnuo 35W kakve imam i kakve je svaki xenon jačine, pa ne može trošit onda ko ove s 55W a piše 35W
———-/´¯/)——--(\¯`\
———/—//———--\\ —\
——--/—//————-\\- -\
—-/´¯/—/´¯\———/¯`\—\¯`\ -/-/--/—/—/-|_—-_|-\---\—\—\  (-(—(—(—/-)--)--(--(-\—)—)— ) -\————\/--/— \—\/————/ --\———— /—— -\-————/ —\-———-(———-)———- / —-\———-\——---/——-- /   :D

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Xenon na skuteru
« Odgovori #5 : 12 Travanj, 2010, 00:07:26 »
mozes ti to spojiti sve na AKU, ali nece dugo trajati.
Alternetor puni oko 0,5A, a xenon povuce i preko 2,5A dok se ne zagrije, a i kad se zagrije na radnu temp opet vuce vise nego sto alternator moze napuniti....
tako da ces ubrzo morat kurblat
biser godine :toothy11:

Offline PanTheR_oo7

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • Ne sanjaj zivot, zivi san!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla [BiH]
  • Moj Skuter: SP70,ST,FXR,Nex,SR
  • Moja Kaciga: uvijek na glavi
  • MojSetup: MHR Team2,Stage6 RT+Malossi Overrange,Dell 25
  • MojSpuh: je zahrdjao [MHR Team2]
Odg: Xenon na skuteru
« Odgovori #6 : 12 Travanj, 2010, 00:41:00 »
biser godine :toothy11:

POsto sam ja BISER, aj me sad prosvjetli...

Ako to sve tako radi super, pa ne kontam onda zasto su onolike teme i rasprave o XENONIMA na 50kama?
Runner SP70
forum.mojskuter.com/index.php/topic,28416.msg1220039.html#msg1220039
FXR 180
forum.mojskuter.com/index.php/topic,100871.msg1220040.html#msg12

Offline Biker(ss)

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1101
  • Spol: Muški
  • Live to ride, ride to live.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: SF2 , GSXR 1000 k5
  • Moja Kaciga: HJC IS-17
  • MojSpuh: Yoshimura
Odg: Xenon na skuteru
« Odgovori #7 : 12 Travanj, 2010, 11:36:23 »
POsto sam ja BISER, aj me sad prosvjetli...

Ako to sve tako radi super, pa ne kontam onda zasto su onolike teme i rasprave o XENONIMA na 50kama?

Krivo si shvatio samo jedno....xenon akumulator puno troši dok se upali, a kad se upali i kada radi normalnim sjajem ne troši ništa više nego normalne žarulje. I ne grije se kako neki pričaju.
———-/´¯/)——--(\¯`\
———/—//———--\\ —\
——--/—//————-\\- -\
—-/´¯/—/´¯\———/¯`\—\¯`\ -/-/--/—/—/-|_—-_|-\---\—\—\  (-(—(—(—/-)--)--(--(-\—)—)— ) -\————\/--/— \—\/————/ --\———— /—— -\-————/ —\-———-(———-)———- / —-\———-\——---/——-- /   :D

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Xenon na skuteru
« Odgovori #8 : 12 Travanj, 2010, 11:52:29 »
a xenon na pure jet? Posto je tam stalna struja i sve to...

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Xenon na skuteru
« Odgovori #9 : 12 Travanj, 2010, 12:09:42 »
Namotaji su oko 50ak W... Ksenon pri paljenju troši oko 5A struje što namotaji jednostavnom računicom ne mogu dati no zato postoji akumulator sa svojim kapacitetom da to na kratko kompenzira.
Problem se javlja oko činjenice da ti ostali potrošači potroše oko 20ak W sa tih 50W koliko namotaji daju. Nikakvog alternatora tu nema jer punjenje radi preko reglera i namotaja. Slično, no nije isto.

Dakle, ksenon bi trebao raditi sa nekih 2.5A struje no to mu nije dosta jer troši oko +3.5A s obzirom da mu je snaga cca 35W koju troši nominalne struje za svoj rad tako da se javlja deficit i akumulator se konstantno polako prazni. To je jedina prepreka za stavljanje ksenona na 50ccm mašinu.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Xenon na skuteru
« Odgovori #10 : 12 Travanj, 2010, 16:35:37 »
a xenon na pure jet? Posto je tam stalna struja i sve to...
treba vidjet koliku snagu daju namotaji jer injektor i pumpa benzina zderu struju

EDIT: DiTech namotaji daju 140w  :icon_biggrin:
i da, da vas riješim nedoumica, paljenje na ditechu je varijabilno,  20 stupnjeva  na 3000 o/min i 17 stupnjeva na 7500 o/min

dok na karb modelu 14 +/- 1 stupanj  :icon_thumright:

eto
« Zadnja izmjena: 12 Travanj, 2010, 16:42:45 Iwo SR Tuono »
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline PanTheR_oo7

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • Ne sanjaj zivot, zivi san!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla [BiH]
  • Moj Skuter: SP70,ST,FXR,Nex,SR
  • Moja Kaciga: uvijek na glavi
  • MojSetup: MHR Team2,Stage6 RT+Malossi Overrange,Dell 25
  • MojSpuh: je zahrdjao [MHR Team2]
Odg: Xenon na skuteru
« Odgovori #11 : 12 Travanj, 2010, 19:17:42 »
Dakle, ksenon bi trebao raditi sa nekih 2.5A struje no to mu nije dosta jer troši oko +3.5A s obzirom da mu je snaga cca 35W koju troši nominalne struje za svoj rad tako da se javlja deficit i akumulator se konstantno polako prazni.

Znaci opet se svodi na onu staru pricu koju sam gore vec spomenuo...

Navece furanje sa xenonkama, a prek dana bez svjetala da bi se aku malo napunio...
 :glasses9:
Runner SP70
forum.mojskuter.com/index.php/topic,28416.msg1220039.html#msg1220039
FXR 180
forum.mojskuter.com/index.php/topic,100871.msg1220040.html#msg12

Offline Biker(ss)

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1101
  • Spol: Muški
  • Live to ride, ride to live.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: SF2 , GSXR 1000 k5
  • Moja Kaciga: HJC IS-17
  • MojSpuh: Yoshimura
Odg: Xenon na skuteru
« Odgovori #12 : 12 Travanj, 2010, 19:48:34 »
Dakle, ksenon bi trebao raditi sa nekih 2.5A struje no to mu nije dosta jer troši oko +3.5A s obzirom da mu je snaga cca 35W koju troši nominalne struje za svoj rad tako da se javlja deficit i akumulator se konstantno polako prazni. To je jedina prepreka za stavljanje ksenona na 50ccm mašinu.
ala kolko puta moram reći da ne spajam na mašinu već na akumulator, zato što napon mor biti stalan. Za xenon je dovoljan akumulator od 4Ah(amper sati), a moj ima 5Ah
spojil bum xenon, radio i stroboskope na skuter.
Mislim....ako mi je skuter ugašen radi na radio 45W i zvučnika 250W jbno dobrih 5 sati normalne jačine -- 3,5 sata ako je stvarno glasno
zašto onda jeda xenon od 35W ne bih radi??? veoma jednostavno....Danju vozim dugm svjetlom, noću kako kad mi zatreba(većinm kratko) i kad stanem radio :)......i da....imam solarni punjać za akumultor koji ima tolku snagu da direktno napaja žarulju koja ide obćno u instrument table za vozila..možda bi i napajalo više takvih žaruljica od 12V ali nisam pokušavao...brijem da sve to mogu spojit jer ipak imam nekog pojma o tome...
jel ima toga za kupit na njuškalu, negdje uzagrabu chipoteka recimo, u sisku u nekoj trgovini za strujiće....???kolko dođe? Jel ima u Bosni barem, frend iz razreda mi živi u Hr.Kostajnici pa ide često preko granice da si kupi cigare pa tao može i meni jeftinije to nabavit...
———-/´¯/)——--(\¯`\
———/—//———--\\ —\
——--/—//————-\\- -\
—-/´¯/—/´¯\———/¯`\—\¯`\ -/-/--/—/—/-|_—-_|-\---\—\—\  (-(—(—(—/-)--)--(--(-\—)—)— ) -\————\/--/— \—\/————/ --\———— /—— -\-————/ —\-———-(———-)———- / —-\———-\——---/——-- /   :D

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Xenon na skuteru
« Odgovori #13 : 12 Travanj, 2010, 21:44:32 »
ala kolko puta moram reći da ne spajam na mašinu već na akumulator, zato što napon mor biti stalan. Za xenon je dovoljan akumulator od 4Ah(amper sati), a moj ima 5Ah
spojil bum xenon, radio i stroboskope na skuter.
Mislim....ako mi je skuter ugašen radi na radio 45W i zvučnika 250W jbno dobrih 5 sati normalne jačine -- 3,5 sata ako je stvarno glasno
zašto onda jeda xenon od 35W ne bih radi??? veoma jednostavno....Danju vozim dugm svjetlom, noću kako kad mi zatreba(većinm kratko) i kad stanem radio :)......i da....imam solarni punjać za akumultor koji ima tolku snagu da direktno napaja žarulju koja ide obćno u instrument table za vozila..možda bi i napajalo više takvih žaruljica od 12V ali nisam pokušavao...brijem da sve to mogu spojit jer ipak imam nekog pojma o tome...
jel ima toga za kupit na njuškalu, negdje uzagrabu chipoteka recimo, u sisku u nekoj trgovini za strujiće....???kolko dođe? Jel ima u Bosni barem, frend iz razreda mi živi u Hr.Kostajnici pa ide često preko granice da si kupi cigare pa tao može i meni jeftinije to nabavit...
Akumulator je dio električnog sistema i tu je da glumi međuspremnik između namotaja i potrošača. Na same namotaje NEMOŽEŠ spojiti jer namotaji daju izmjenični napon naspram istosmjernog koji je na akumulatoru.
No pošto vidim da napominjaš kako ti IMAŠ nekog pojma o tome a zapravo ne razumiješ NIŠTA, ipak ču ti pojasniti neke stvari...  :nono:

Radio u autu radi u C-klasi (kojoj je efikasnost blizu 90% tako da malo snage rasipa u vidu topline i ostalih gubitaka iako zvuči grozno no to ni nije prvotna zamisao Cklase rada pojačala več efikasnost na prvom mjestu)tako da mu je NOMINALNA snaga samo 4x12W u najboljem slučaju, često puta i manje. S obzirom da je zvuk dinamički "teret" to znači da radio ne isporučuje snagu konstantno več modulirano po signalu a to pak znači da ti je KONSTANTA potrošnja kroz vrijeme možda 20W NOMINALNE snage ako su 2 zvučnika. Zvučnici od 250W su mi smijeh i tu se neču petljati.  ::)
Dakle, na tom radiu imaš NOMINALNU potrošnju (sa pojačanim zvučnicima) od kojih 25W što je 2A struje na 12V-oltnoj instalaciji.

Nasuprot tome imaš ksenon koji u PEAKU povuče preko 5A pa kako se žarulje zagriju tako pada na NOMINALNIH i KONSTANTNIH +3.5A što nikako nije isto kao situacija sa radiom. Uz to pribroji i zadnju žarulju od cca 10akW, CDI sa cca 10W te instrument ploču i žaruljice od 10W (a to su potrošači koji KONSTANTNO vuku struju) i shvatiti češ jako brzo da NAMOTAJI NE MOGU dati tu struju konstantno tako da dolaziš do problema pregaranja namotaja ako ti se akumulator previše isprazni ispod voltaže koju daju namotaji kad rade a to je 13.8V za namotaje i 11.5V koje zahtjeva kao minimum akumulator da bi radio ispravno. Ukupna snaga prelazi vrlo lako navedenu snagu namotaja i brzo dolazi do problema. Akumulator pošto je spremnik energije u određenom slučaju postaje POTROŠAČ tj. kad mu se kapacitet smanji prilikom potrošnje struje, on ju automatski pokušava nadoknaditi a malo logike ti govori da tu energiju nadopunjuje iz NAMOTAJA koji se PREOPTEREČENI!!!

Znači, nakon pola sata takve vožnje, na namotajima se generira potrošnja od preko 80W i oni PREGARAJU uslijed toga.

PS
Solarni punjač daje oko 30ak W ako si tolike sreće da je sunce VRLO VRLO jako, sve ispod toga mu pada efikasnost i NE DAJE tu snagu koju ti trebaš, ako je malo oblačno pada i na ispod 20W, ponavljam opet, NOMINALNE snage.

Rezime, za ovakve gluparije koje si napisao treba poznavati osnove elektrotehnike, snagu, struju i mjere jedinice sa matematikom jer bi na taj način lako shvatio kakvu si glupost ispisao.



Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Xenon na skuteru
« Odgovori #14 : 12 Travanj, 2010, 21:53:43 »
Ako ces jednostavnije, ako neznas nemoj nista spajat :hello:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Xenon na skuteru
« Odgovori #15 : 12 Travanj, 2010, 21:57:40 »
e giz, šta je s ovih mojih 140w na ditechu  :toothy3:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Xenon na skuteru
« Odgovori #16 : 12 Travanj, 2010, 22:02:08 »
Ksenon ti ionak po noći treba kad nema sunca za solarne ćelije  :toothy9:


BTW. jel se daju na motor stavit kakvi jači namotaji?  :dontknow:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Xenon na skuteru
« Odgovori #17 : 12 Travanj, 2010, 22:02:48 »
Ksenon ti ionak po noći treba kad nema sunca za solarne ćelije  :toothy9:
:toothy12: :toothy12:
to sam ja mislio napisati al reko neću ga sramotit toliko al eto dobro da si se našao  :toothy12: :toothy12:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Xenon na skuteru
« Odgovori #18 : 12 Travanj, 2010, 22:03:31 »
:toothy12: :toothy12:
to sam ja mislio napisati al reko neću ga sramotit toliko al eto dobro da si se našao  :toothy12: :toothy12:

JBG, previše je previše  :toothy12:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Xenon na skuteru
« Odgovori #19 : 12 Travanj, 2010, 22:06:35 »
e giz, šta je s ovih mojih 140w na ditechu  :toothy3:

a?  ::)
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"