Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: nece da upali, piaggio  (Posjeta: 6398 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Kemo_nrg

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BiH
  • Moj Skuter: NRG
  • Moja Kaciga: MTR
  • MojSetup: u garazi
  • MojSpuh: nema ga
nece da upali, piaggio
« : 01 Travanj, 2010, 21:59:57 »
juce mi dosla radilica i lezajevi, i sve smontirao jutros, i nece da upali nema sanse, struju baca, nova svijecica,
jakoo je tesko kurblati,i svaki 6-7 put kad zakurblam pukne iz auspuha,

imal sasne da nece da  upali jer su lezajevi mozda pogresno staviti, ovaj do variomata se jako tesko okrece, pretostavljam da zbog toga i tesko kurblati  :icon_scratch: 

na motoru je jos sport 70 nov, i ostalo pise sa strane

 :help: :help: :help: :help: :help:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: nece da upali, piaggio
« Odgovori #1 : 01 Travanj, 2010, 22:07:26 »
Pa kako si stavljao ležajeve unutra i jesi uopće centrirao radilicu da sjedne kako spada u ležajeve i u središte kartera?  :dontknow:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: nece da upali, piaggio
« Odgovori #2 : 01 Travanj, 2010, 22:07:35 »
svijecicu novu staviti ngk 8 ili 9, malo benge uliti u cilindar spricom, tako ja radim i brzo upali...

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: nece da upali, piaggio
« Odgovori #3 : 01 Travanj, 2010, 22:13:22 »
Ja od kad imam novi akumulator samo anlaser koristim. Eto, složio sam komplet setup i suh fergazer, verglao 10 sekundi i motor je odmah radio kako treba  :icon_thumright:


Eventualno se treba otpojiti vakum i povuči na 3-4 sekunde da dođe benzina pa upali na kurblu praktički od prve (ali iz trećeg pokušaja  :icon_tongue:)
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Kemo_nrg

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BiH
  • Moj Skuter: NRG
  • Moja Kaciga: MTR
  • MojSetup: u garazi
  • MojSpuh: nema ga
Odg: nece da upali, piaggio
« Odgovori #4 : 01 Travanj, 2010, 22:15:18 »
Pa kako si stavljao ležajeve unutra i jesi uopće centrirao radilicu da sjedne kako spada u ležajeve i u središte kartera?  :dontknow:

pa stavio fino, cekic i drvo i polako, a centrirana je radilica, pa mozel biti da zbog nje nece da upali ako nije centrirana kako treba??

svijecicu novu staviti ngk 8 ili 9, malo benge uliti u cilindar spricom, tako ja radim i brzo upali...
9 sam stavio novu, i to sam probao i nece, kurblao X puta

Ja od kad imam novi akumulator samo anlaser koristim. Eto, složio sam komplet setup i suh fergazer, verglao 10 sekundi i motor je odmah radio kako treba  :icon_thumright:


Eventualno se treba otpojiti vakum i povuči na 3-4 sekunde da dođe benzina pa upali na kurblu praktički od prve (ali iz trećeg pokušaja  :icon_tongue:)
i to probao  i nece


omg, neznam da probam opet skinuti blok pa rastaviti i skinuti radili pa da je opet stavim??? i mogul razdojiti blokove bez da ostetim lezajeve, jer su novi?

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: nece da upali, piaggio
« Odgovori #5 : 01 Travanj, 2010, 22:18:05 »
ja sam prekjucer skinuo due i stavio odma sporta i upalio nakon jednog ili dva kurblanja i bok...

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: nece da upali, piaggio
« Odgovori #6 : 01 Travanj, 2010, 22:20:52 »
omg, neznam da probam opet skinuti blok pa rastaviti i skinuti radili pa da je opet stavim??? i mogul razdojiti blokove bez da ostetim lezajeve, jer su novi?

Ne možeš rastaviti blokove a da ležajevi bar malo ne dobiju  :nono: A najčešće puno dobiju  :laughing7:


Jesi podmazao ležajeve?  :dontknow:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Kemo_nrg

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BiH
  • Moj Skuter: NRG
  • Moja Kaciga: MTR
  • MojSetup: u garazi
  • MojSpuh: nema ga
Odg: nece da upali, piaggio
« Odgovori #7 : 01 Travanj, 2010, 22:26:42 »
Ne možeš rastaviti blokove a da ležajevi bar malo ne dobiju  :nono: A najčešće puno dobiju  :laughing7:


Jesi podmazao ležajeve?  :dontknow:

izgleda da cu morati sutra sve skinuti pa opet rastaviti i zamjenuti onaj lezaj sto je "nov" (a ustvari kao da je zahrdjao, prije stavljanja je bio ok al kad je stavit onda je poco srat, skroz tesko se okrece)  i de mi recite mozel biti da je to tog lezaja sto nece da se okrece kako treba?

a lezajevi su vec dosli podmazani

Offline b_l_a_c_k

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Nexus 500
Odg: nece da upali, piaggio
« Odgovori #8 : 01 Travanj, 2010, 22:30:15 »
izgleda da cu morati sutra sve skinuti pa opet rastaviti i zamjenuti onaj lezaj sto je "nov" (a ustvari kao da je zahrdjao, prije stavljanja je bio ok al kad je stavit onda je poco srat, skroz tesko se okrece)  i de mi recite mozel biti da je to tog lezaja sto nece da se okrece kako treba?

a lezajevi su vec dosli podmazani

po meni to je neispravna montaža, jer jedan od prstenova nije dobro sjeo u dosjed, tj ose unutrašnjeg i vanjskog prečnika se ne poklapaju i zato se teže okreće..
najbolje uzmi nove ležaje i neka ti neko ko ima iskustva sve to smontira ( vidio si da ne možeš sam)

a čekić i ležaji se baš i ne vole...

probaj uzet neki ležaj i unutrašnji prsten malo iskosi, pa ćeš vidit da se malo teže okreće..


Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: nece da upali, piaggio
« Odgovori #9 : 01 Travanj, 2010, 22:31:17 »
ako se tesko vrtio onda je sjeban lezaj, ni nesmije ici tesko, mora se lager vrtiti bez ikakvoga otpora ili slicno nest, znaci mora kliziti lezaj...hrdjav?? neznam zasto si to uopce isao stavljati...novo kupi, ugradi i bok...
« Zadnja izmjena: 01 Travanj, 2010, 22:38:17 doritos »

Offline b_l_a_c_k

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Nexus 500
Odg: nece da upali, piaggio
« Odgovori #10 : 01 Travanj, 2010, 22:33:36 »
ako se tesko vrtio onda je sjeban lezaj, ni nesmije ici tesko, mora se lager vrtiti bez ikakvoga otpora ili slicno nest, znaci mora kliziti legaj...hrdjav?? neznam zasto si to uopce isao stavljati...novo kupi, ugradi i bok...

upravo to, što kaže jedan majstor: mora klizit ko po pi**i..
ležaj ne smije zapinjat, nimalo

Offline Kemo_nrg

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BiH
  • Moj Skuter: NRG
  • Moja Kaciga: MTR
  • MojSetup: u garazi
  • MojSpuh: nema ga
Odg: nece da upali, piaggio
« Odgovori #11 : 01 Travanj, 2010, 22:39:17 »
ako se tesko vrtio onda je sjeban lezaj, ni nesmije ici tesko, mora se lager vrtiti bez ikakvoga otpora ili slicno nest, znaci mora kliziti legaj...hrdjav?? neznam zasto si to uopce isao stavljati...novo kupi, ugradi i bok...

a je*emu .... , to mi je komsija (kolumbo) stavljao lezaj , kaze daj ja cu ja to znam i et sad, jos 5 sati posla ccc,

ma nije hrdjav nove sama narucio, kaze kao da je hrdjav pa nece da se okrece zapinje malo

Offline Kemo_nrg

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BiH
  • Moj Skuter: NRG
  • Moja Kaciga: MTR
  • MojSetup: u garazi
  • MojSpuh: nema ga
Odg: nece da upali, piaggio
« Odgovori #12 : 01 Travanj, 2010, 23:37:00 »
a kako biti siguran da si centrirao radilicu?? kako je staviti u srediste

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: nece da upali, piaggio
« Odgovori #13 : 02 Travanj, 2010, 09:21:00 »
najrizicnijom metodom,odokativno ;D znaci udaras gumenim cekicem po radilici sa koe strane treba ali prije nego sto lupis nasarafis neki saraf pa ga lagano lupaj,i tako dok ne dode do one situacije kada se radilica najlakse okrece,je da nije precizna metoda ali posluzit ce

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: nece da upali, piaggio
« Odgovori #14 : 02 Travanj, 2010, 10:48:20 »
kad se blokovi skroz spoje, lupneš malo čekićem s jedne i druge strane (ne baš po navoju) i pod rukom ćeš osjetiti da radilica i klipnjača klize bez otpora... znači sasvim lagano, kao odpušteni vijak..

Offline Kemo_nrg

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BiH
  • Moj Skuter: NRG
  • Moja Kaciga: MTR
  • MojSetup: u garazi
  • MojSpuh: nema ga
Odg: nece da upali, piaggio
« Odgovori #15 : 10 Travanj, 2010, 18:53:22 »
lezajevi opet novi staviti kod majstora, sklopito sve, nema sanse da upali, kurblam 10min nece i nece, svijecica nova, baca struju, gorivo ide, al nece da upali,  i svako nekoliko puta kad zakurblam puca iz auspuha, probavo sam i uliti direkt u cilindar gorivo i dalje nece  :help:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: nece da upali, piaggio
« Odgovori #16 : 10 Travanj, 2010, 18:57:51 »
jesi stavio kajlu na magnet?

Offline Kemo_nrg

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BiH
  • Moj Skuter: NRG
  • Moja Kaciga: MTR
  • MojSetup: u garazi
  • MojSpuh: nema ga
Odg: nece da upali, piaggio
« Odgovori #17 : 10 Travanj, 2010, 19:01:05 »
jesi stavio kajlu na magnet?

kakvu kajlu?

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: nece da upali, piaggio
« Odgovori #18 : 10 Travanj, 2010, 19:04:50 »
kajlu koja drži magnet na radilici... bilo je slučajeva kad netko neiskusan zaboravi kajlu i samo stegne magnet, onda paljenje nije podešeno skuter neće paliti nego puca..

Offline Kemo_nrg

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BiH
  • Moj Skuter: NRG
  • Moja Kaciga: MTR
  • MojSetup: u garazi
  • MojSpuh: nema ga
Odg: nece da upali, piaggio
« Odgovori #19 : 10 Travanj, 2010, 19:06:15 »
kajlu koja drži magnet na radilici... bilo je slučajeva kad netko neiskusan zaboravi kajlu i samo stegne magnet, onda paljenje nije podešeno skuter neće paliti nego puca..
 

pa kako da podesim paljenje, i gdje bude ta kajla ???