Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: podizac amortizera  (Posjeta: 5842 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
podizac amortizera
« : 21 Srpanj, 2007, 18:36:28 »


e ovako zanima me jel bi bilo previse 5 cm, jer eo upravo mi stari u firmi pravi dao sam mu nacrte, pa pravi da podigne skut za tocno 5 cm, jel to previse??

Offline 180power

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 49
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dugo Selo
  • Moj Skuter: 180sp
Odg: podizac amortizera
« Odgovori #1 : 21 Srpanj, 2007, 19:25:01 »


e ovako zanima me jel bi bilo previse 5 cm, jer eo upravo mi stari u firmi pravi dao sam mu nacrte, pa pravi da podigne skut za tocno 5 cm, jel to previse??
stavi sliku skuta i koji skut?

Offline SF2osk

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 296
  • Spol: Muški
  • Lete dve ptice......a narocito ona desna.....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • moj skuter
  • Mjesto: osijek,višnjevac
  • Moj Skuter: peugeot sf2 70ccm
Odg: podizac amortizera
« Odgovori #2 : 21 Srpanj, 2007, 20:00:59 »
pa meni se to cini previse meni je previse i 3 cm a 5 je perverzija bas me zanima kak ce to izgledat ajde daj ti nama nacrte podijeli to s nama
jedan vuk zavija a drugi odvija

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: podizac amortizera
« Odgovori #3 : 21 Srpanj, 2007, 20:08:48 »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: podizac amortizera
« Odgovori #4 : 21 Srpanj, 2007, 20:10:09 »
mozes stavit ti i 10cm,samo kad to stavis gubi vozna svojstva motora,moze ti lako doc do puknuca u zavoju pa se nadjes u cudu,sasvim dosta ima 2.5 - 3 cm

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: podizac amortizera
« Odgovori #5 : 21 Srpanj, 2007, 21:04:03 »
nemoze doc do pucanja nikako!! jer ovo sto sam skiciro tu amortizer naljeze na njeg isto kao i na dekl, znaci ne zakrece se amortizer za 90 stupnjeva ko sto je ovdje mr.j. napravio...

skenirat cu nacrt ovih dana pa stavit

skut: Aprilia Rally

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: podizac amortizera
« Odgovori #6 : 23 Srpanj, 2007, 16:14:02 »
to ti je svejedno kako je amortizer okrenut jer se amortizer moze rotirati...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: podizac amortizera
« Odgovori #7 : 23 Srpanj, 2007, 17:19:21 »
nije isto jer ovako amortizer moze radit jer pri savijanju (jacem znaci gotovo do maxa) i gornja strana sto je spojena na rami i ova na deklu se krecu naprijed nazad (ne puno ali se krecu) i znaci kad se stavi onako onda se blokira taj njegov hod i tu moze doc do pucanja

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: podizac amortizera
« Odgovori #8 : 23 Srpanj, 2007, 17:48:37 »
nebi se ja slozia... pogledaj amortizer u djelovima.. nema se tu sta rotirat kad se on skupi.. mozda tebi vizualno jer spiralni oblik opruge daje privid rotacije.. al je nema
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: podizac amortizera
« Odgovori #9 : 23 Srpanj, 2007, 22:12:55 »
ne nisi me skuzio na rotiranje mislim da ono sto zasarafis na dekl e taj dio mozes vrtit okretat znaci pocetak i kraj amortizera "drzace" mozes ih rotirat kako hoces a amortizer se krece naprijed nazad "ljulja" na drzacima. a jbg neznam kako bih objasnio ugl. nemoze doc do pucanja :) hehehe

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: podizac amortizera
« Odgovori #10 : 23 Srpanj, 2007, 22:24:29 »
u pravu si, zbog koso polozenog amortizera pri amortizaciji dolazi do sabijanja amortizera i laganom pomaku u liniji kretanja motora...

To se dogadja jer pri amortizaciji udarca masina se dize prema gore skupa sa kotacem  (da nema toga dolazilo bi do pucanja rame na mjestu spajanja masine) a amortizer je na koso polozen i pri amortizaciji dolazi do kosog pomaka koji je rezultat pomaka u 2 smjera (vektori).

 :icon_thumright:

Podizac mora omoguciti to kretanje amortizera i stoga provrti moraju biti u istim ravninama!
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline DUBrawa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 721
  • Spol: Muški
  • DUBrawa racers on night
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb DUBRAVA
  • Moj Skuter: Naturpijan baotian,Cross tomos mc 80 l i uskoro ako bog da Aprilia rs 125 2007
Odg: podizac amortizera
« Odgovori #11 : 24 Srpanj, 2007, 22:23:46 »
dajte mi recite  :icon_biggrin: kako se to uopče stavlja. Di se šta stavlja i zašarafljuje  :toothy9: . Moj cross je inače jako mali i mislio sam mu stavit zadnji amortizer veči al nisam znao da ovo postoji  :laughing3: . Kolko bi moglo doč?? ja bi ga povisio kolko god bi moglo a da još uvjek liči na nešto....

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: podizac amortizera
« Odgovori #12 : 24 Srpanj, 2007, 22:43:57 »
u pravu si, zbog koso polozenog amortizera pri amortizaciji dolazi do sabijanja amortizera i laganom pomaku u liniji kretanja motora...

To se dogadja jer pri amortizaciji udarca masina se dize prema gore skupa sa kotacem  (da nema toga dolazilo bi do pucanja rame na mjestu spajanja masine) a amortizer je na koso polozen i pri amortizaciji dolazi do kosog pomaka koji je rezultat pomaka u 2 smjera (vektori).

 :icon_thumright:

Podizac mora omoguciti to kretanje amortizera i stoga provrti moraju biti u istim ravninama!

upravo tako :) tak da nemoze doc do pucanja... eventualno podizac moze puc ak se napravi ultra taki i od nekog bzvz materijala
nemora se ovak pravit ako je amortizer pod kutom od 90 stupnjeva jer onda tog gibanja nema jer tezina naljeze na njega ravno i pod 45 stupnjeva jer se onda pravilno krece po svojoj ravnoj putanji dok se ovako iskrivljuje :) tako da mu se mora omogucit kretanje na spojevima


dajte mi recite  :icon_biggrin: kako se to uopče stavlja. Di se šta stavlja i zašarafljuje  :toothy9: . Moj cross je inače jako mali i mislio sam mu stavit zadnji amortizer veči al nisam znao da ovo postoji  :laughing3: . Kolko bi moglo doč?? ja bi ga povisio kolko god bi moglo a da još uvjek liči na nešto....

eno ti na slici gore di i kako se stavlja


eo sutra ce mi bit gotov pa cu ga slikat i nacrte skenirat pa postat tu :)
« Zadnja izmjena: 24 Srpanj, 2007, 22:48:00 vpucko »

Offline DUBrawa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 721
  • Spol: Muški
  • DUBrawa racers on night
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb DUBRAVA
  • Moj Skuter: Naturpijan baotian,Cross tomos mc 80 l i uskoro ako bog da Aprilia rs 125 2007
Odg: podizac amortizera
« Odgovori #13 : 24 Srpanj, 2007, 23:02:28 »
hmm...........  :icon_scratch: Znači to je isključivo samo za skutere  ???  ???  ???  ???  ???

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: podizac amortizera
« Odgovori #14 : 25 Srpanj, 2007, 18:06:37 »
pa ne... mos napravit za sta os

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: podizac amortizera
« Odgovori #15 : 25 Srpanj, 2007, 19:06:18 »
hmm...........  :icon_scratch: Znači to je isključivo samo za skutere  ???  ???  ???  ???  ???
Nije, ali moraš samo to napraviti da je prilagođeno baš za skuter (motor) na koji stavljaš.

I najvažnije ne možeš ga dići koliko želiš jer bi kao prvo izgubio vozna svojstva koja nisu zavraga rađena kad se proizvodi... a na dalje da ti pola toga ne popuca i takoreći si onda napravio njesra...
Who's looking for punishment ??

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: podizac amortizera
« Odgovori #16 : 25 Srpanj, 2007, 20:06:49 »
ma okani se corava posla :nono:

Offline DUBrawa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 721
  • Spol: Muški
  • DUBrawa racers on night
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb DUBRAVA
  • Moj Skuter: Naturpijan baotian,Cross tomos mc 80 l i uskoro ako bog da Aprilia rs 125 2007
Odg: podizac amortizera
« Odgovori #17 : 26 Srpanj, 2007, 00:34:40 »
ok vidim ja da je bolje da ništa ne diram  :icon_biggrin:  :icon_biggrin:  :icon_biggrin:  :icon_biggrin:

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: podizac amortizera
« Odgovori #18 : 26 Srpanj, 2007, 11:09:01 »
a da kupis skuter koji je tvornicki nagnut naprid :)
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline BunnyRabbit

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
  • Moj Skuter: Kymco Vitality 50 2T
Odg: podizac amortizera
« Odgovori #19 : 26 Srpanj, 2007, 11:20:31 »
...ili digneš i prednji kraj da "rally" svojstva iz samog naziva budu još naglašenija.  :toothy9: