Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: blokada na kymco agility  (Posjeta: 20429 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zikihos

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 334
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
blokada na kymco agility
« : 18 Srpanj, 2007, 00:28:20 »
di je blokada na kymco agilityu ja mismil da je 2005.

recimo da ima na variomatu i na auspuhu to nije problem.

zanima me sta je s strujom dal ima ko baotijan zicu koja ide iz dekla
tj senozra pa ju treba prerezat ili ima nesto drugacije?

Offline BunnyRabbit

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
  • Moj Skuter: Kymco Vitality 50 2T
Odg: blokada na kymco agility
« Odgovori #1 : 18 Srpanj, 2007, 15:52:46 »
Na netu našao da sa skinutom blokadom na variomatu ide 75 km/h (vjerojatno urica toliko pokazuje). Ne vjerujem da ima blokadu na CDI-u. I ja imam Kymco pa pretpostavljam da koriste istu tehnologiju blokade na svim skuterima, a na CDI-u je kod mene nema. Bit će variator i auspuh, kao šta si rekao, i dizna (ako u priči s blokadama nema razlike kod 2T i 4T skutera  :dontknow: ).

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: blokada na kymco agility
« Odgovori #2 : 19 Srpanj, 2007, 13:13:59 »
di je blokada na kymco agilityu ja mismil da je 2005.

recimo da ima na variomatu i na auspuhu to nije problem.

zanima me sta je s strujom dal ima ko baotijan zicu koja ide iz dekla
tj senozra pa ju treba prerezat ili ima nesto drugacije?

agility ima 4 blokade
1. main jet
2. isp.cijev
3. variomat
4. cdi

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: blokada na kymco agility
« Odgovori #3 : 18 Kolovoz, 2007, 19:28:59 »

agility ima 4 blokade
1. main jet
2. isp.cijev
3. variomat
4. cdi


ispravka ovoga! Danas mi je bio drugar s kymco agility s ciljem da mu skinemo blokadu....Skuter mu ide jedva 55 kmh...Skinem deklu variomata u potrazi za prstenom ili limom pozadi i nema ga!!!
Znači variomat- promašaj... :nono:
Dalje, na auspuhu ima neku malu ispupčenje u koju je zavrnut šraf i odvrnem ga ja i onda probam kad ono isto
Znači auspu- promašaj... :nono: (edit: nisam proverio da li ima tuljak na početku auspuha-kako sam samo to zaboravio!!  :laughing11:)

Ostaje jedino cdi koji ne znam kako i main jet što opet ne znam kako se skida! Sve u svemu ništa nismo uradili danas!  :sad1: :sad1: :sad1:
« Zadnja izmjena: 18 Kolovoz, 2007, 20:38:36 pitaNS »
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline BunnyRabbit

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
  • Moj Skuter: Kymco Vitality 50 2T
Odg: blokada na kymco agility
« Odgovori #4 : 20 Kolovoz, 2007, 14:44:33 »
Navodno je ona vida na auspuhu spas u slučaju da ti se nešto gadno zaštopa u auspuhu. Skineš je i motor dopeljaš do doma. Zvuči korisno, ali malo vjerojatno da će za time ikad biti potrebe. Na auspuhu mora biti ili slijepa cijev ili prsten koji si zaboravio pogledat.

Offline odin

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 254
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
Odg: blokada na kymco agility
« Odgovori #5 : 20 Kolovoz, 2007, 22:00:14 »
agility ima 4 blokade
1. main jet
2. isp.cijev
3. variomat
4. cdi

ispravka ovoga! Danas mi je bio drugar s kymco agility s ciljem da mu skinemo blokadu....Skuter mu ide jedva 55 kmh...Skinem deklu variomata u potrazi za prstenom ili limom pozadi i nema ga!!!
Znači variomat- promašaj... :nono:
Dalje, na auspuhu ima neku malu ispupčenje u koju je zavrnut šraf i odvrnem ga ja i onda probam kad ono isto
Znači auspu- promašaj... :nono: (edit: nisam proverio da li ima tuljak na početku auspuha-kako sam samo to zaboravio!!  :laughing11:)

Ostaje jedino cdi koji ne znam kako i main jet što opet ne znam kako se skida! Sve u svemu ništa nismo uradili danas!  :sad1: :sad1: :sad1:

mislim da ti je bolje da se ostavis corava posla :)
bolje prepusti to nekome tko se vise razumije. ovo sto sam gore napisao je istina.

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: blokada na kymco agility
« Odgovori #6 : 21 Kolovoz, 2007, 09:49:49 »
agility ima 4 blokade
1. main jet
2. isp.cijev
3. variomat
4. cdi

ispravka ovoga! Danas mi je bio drugar s kymco agility s ciljem da mu skinemo blokadu....Skuter mu ide jedva 55 kmh...Skinem deklu variomata u potrazi za prstenom ili limom pozadi i nema ga!!!
Znači variomat- promašaj... :nono:
Dalje, na auspuhu ima neku malu ispupčenje u koju je zavrnut šraf i odvrnem ga ja i onda probam kad ono isto
Znači auspu- promašaj... :nono: (edit: nisam proverio da li ima tuljak na početku auspuha-kako sam samo to zaboravio!!  :laughing11:)

Ostaje jedino cdi koji ne znam kako i main jet što opet ne znam kako se skida! Sve u svemu ništa nismo uradili danas!  :sad1: :sad1: :sad1:

mislim da ti je bolje da se ostavis corava posla :)
bolje prepusti to nekome tko se vise razumije. ovo sto sam gore napisao je istina.

nisu to ćorava posla ni najmanje, razumem se dovoljno da uz malu pomoć nekoga odavde odradim sve...A ti teraj svoj u servis (pa nek te šišaju ko ovcu) ako misliš da su to ćorava posla!!!
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline stardust

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Muški
  • Its better to burn out than to fade away
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • 4t skuteri
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: Sym Joymax 250i , Kymco Agility 90
  • MojSetup: 90cc
  • MojSpuh: -
Odg: blokada na kymco agility
« Odgovori #7 : 07 Listopad, 2007, 13:52:51 »
mene zanima postoji li nacin da se moj 4T agility koji ce napokon imati kit 80cc opet nekako blokira da prođe tehnicki?
www.4tskuteri.com

Prodajem sve dijelove za Peugeot 206cc
099/4651-078

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: blokada na kymco agility
« Odgovori #8 : 07 Listopad, 2007, 15:03:40 »
mene zanima postoji li nacin da se moj 4T agility koji ce napokon imati kit 80cc opet nekako blokira da prođe tehnicki?

prsten/podlosku na piksnu variomata ispod remena i to je to


e sad koliko debelu ne znam? 0,5-1cm
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline nizz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Agility '08
  • Moja Kaciga: IXS HX 240
Odg: blokada na kymco agility
« Odgovori #9 : 23 Veljača, 2010, 22:45:23 »
ispravka ovoga! Danas mi je bio drugar s kymco agility s ciljem da mu skinemo blokadu....Skuter mu ide jedva 55 kmh...Skinem deklu variomata u potrazi za prstenom ili limom pozadi i nema ga!!!
Znači variomat- promašaj... :nono:
Dalje, na auspuhu ima neku malu ispupčenje u koju je zavrnut šraf i odvrnem ga ja i onda probam kad ono isto
Znači auspu- promašaj... :nono: (edit: nisam proverio da li ima tuljak na početku auspuha-kako sam samo to zaboravio!!  :laughing11:)

Ostaje jedino cdi koji ne znam kako i main jet što opet ne znam kako se skida! Sve u svemu ništa nismo uradili danas!  :sad1: :sad1: :sad1:

Agility nema prsten koji se skida na variomatu, mora se cjeli komad mjenjati(dobije se kad kupiš novi skuter).
Taj šraf nije blokada, niti ono kaj je BunnyRabbit napisal, to je za kontrolu ispušnih plinova/štelanje karburatora.
Main Jet se ne skida, to ti je dizna s vecim promjerom od standardne, koju ti zamjeni na nultom servisu(isto moraš dobiti s novim skuterom)
CDI se reže(barem kod novijih skutera), malo poguglaj...

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: blokada na kymco agility
« Odgovori #10 : 19 Travanj, 2012, 19:34:47 »
prijatelj mi ima taj agility 50 cc 4takt
Kupio ga je nova i prešao cca 2500km, sljedeći tjedan ću mu promjenit gumu i ulje. Usput sam mu mislio skinut koju blokadu jer se taman fino razradio
Pa onda da ne izgubim džaba čitav dan tražeći, jel netko uspio išta po tom pitanju?

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: blokada na kymco agility
« Odgovori #11 : 23 Travanj, 2012, 21:22:04 »
danas probao
karburator ništa, auspuh ništa
a evo što sam našao na interentu
 

"Znaci i u mom slucaju se ponavlja vac nebrojano puta ispricana pricha o ovlascenim servisima.Zvao sam KDM i ljudi mi lepo kazu (sto sam znao i ja),da je nemoguce da nov skuter nama blokadu!!!Osnovne blokade su na variomatu(u mom slucaju nije prsten,vec kompletna osovina)i serijska dizna se menja sa diznom od 0,82mm"

"ja sam imao Kymco Agility 50 ccm 4T...
imao je blokadu samo na variomatu, al postoji i neka blokada na CDI, al to samo ogranicava broj okretaja, nisam probao al sam negdje našao podatak za to, to bi trebala biti neka ljubicasta žica koja kad se presjece bi trebao skuter ici brže...
na Baotianu sam probao i nije bilo nikakvog ucinka, jednostavno mašina nema snage za više od 60 km/h...
ovo za blokadu samo na variomatu sam siguran, jer mi ju je lik stavio i onda sam skužio da je to to i da je lako staviti i skinuti, samo moraš imati drugi "ležaj", jer meni je to u komadu..."


očito je da u mog prijatleja ima blokadu na CDI jer nizbrdo kada pređe na cajgeru 50 počne pucat iz auspuha
ali po ravnici ide 50 po satu a 40 po gps-u,a ni uzbrdo ne gubi snagu

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16930
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: blokada na kymco agility
« Odgovori #12 : 26 Travanj, 2012, 15:50:30 »
agility je isto smece ko i baotijan i ima identicne blokade
znaci
cdi (roza zica) ili kompletno blokirani cdi s 2+4 jackom koji se mora promjenit
prsten u variomatu (samo novije generacije)
i ponekad namjerno rastelani ventili koji trebaju na 0.05 in i 0.05 out stelat

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: blokada na kymco agility
« Odgovori #13 : 06 Srpanj, 2012, 10:38:22 »
po ovom vodiču sam preradio prijateljev CDI na kymco agyliti 2008
http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,11323.0.html
sada skuter ide po satu 58(prije 50) iakko to nije još realnih 50
skinem karburator i pogledam diznu kad tamo dizna 80

ma nije problem u maximalnoj brzini ili variomatu, taj skut ni uzbrdo ne ide bog na kako. Ja bi mu prvo povećao snagu pa onda oko variomata da ide brže. Znači još mi ostaje ventile štelovati?

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16930
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: blokada na kymco agility
« Odgovori #14 : 07 Srpanj, 2012, 13:09:26 »
treba postelat fergazer, ventile prestelat i utege u variomatu mjenjat inace nema kruha

Offline jure vd

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 604
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vodice
  • Moj Skuter: kymco super 8 2T
  • MojSetup: Hebo Manston Replica Alu,Dellorto19 Black E.
  • MojSpuh: Tecnigas Triops
Odg: blokada na kymco agility
« Odgovori #15 : 07 Srpanj, 2012, 13:34:24 »
nemam pojma sa 4T kymcom al ja sam se namučio sa svojim super 8 2T....banana,i bez svih blokada drugog auspuha(ne sportskog) dizni...nije mogao maknuti 67-68 dugommmm...dugommm...dugommmmm ravnicom  :binkybaby: .......dok nisam stavio leo vince TT i još..
malossi multivar,kevlar remen ferere kvačila(tvrđe zbog leo vince)
sad ide 82-83 po gpsu  :toothy9:

http://prntscr.com/bpelu
lud mlad.. (u glavi) :D

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: blokada na kymco agility
« Odgovori #16 : 27 Rujan, 2012, 11:24:31 »
jučer gledam u prijenos od kiymco agyliti 2008 i vidim nešto na variomatu da bolcna ravna.
Skidam ventil var raučunajući da je tu neka šajba koja ograničava da se variomatat do kraja skupi.
No nije bolcna je na tom dijelu šira,ja obradim bolcnu da je čitavom dužinom iste širine
Testiram rukom,variomat ide do kraja. Palim motor,gas do kraja ali variomat opet ne ide do kraja(ide više nego prije ali nije do kraja)
E sada rolnice su nekako trokutastog oblika,skuter ima 12000, pošto je kinez palo mi je napamet da su se potrošile,ali meni se čini da takve rolnice imaju negdje kupiti.
Predpostavljam pošto rolnice nisu okrugle da variomat ne ide do kraja,ali mislim da treba staviti čiitav drugi vraiomat.
Ugl ja sam rezanjem CDI-a postigao poboljšanje sa 50 na 57 kmh,a s ravnanjem bolcne 57 na 62 kmh
Sve po njegovom satu iako mislim da ne ide preko 55 kmh realnih

Offline anabellas

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2783
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi rambla 300i
  • Moja Kaciga: HJC FG 17
  • MojSetup: Sve serijala
Odg: blokada na kymco agility
« Odgovori #17 : 31 Prosinac, 2012, 00:15:58 »
mene zanima postoji li nacin da se moj 4T agility koji ce napokon imati kit 80cc opet nekako blokira da prođe tehnicki?

ne trebas nikakvo prstenje variomata stavljat, na onom gornjem poklopcu frge inas navoj za blokadu stavit se moze improvizirani vijak da ne dopusta igli da se dize, samo ustelas koliko dugacak treba bit
Mjenjam Speedfight za kuku od golfa.

ŠIFRA OGLASA: kuku meni kuku tebi!