Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problemi s Piaggio NRG  (Posjeta: 3354 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maxwell

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Problemi s Piaggio NRG
« : 14 Srpanj, 2007, 23:01:34 »
Pozdrav! Imam jedno pitanje i problem očito nerješiv za servisere kod mene u Osijeku. Vlasnik sam skutera Piaggio NRG (crno zeleni), starog godinu i pol dana. Skuter je održavan, redovno servisiran i nije udaran(prešao 3600km). Od kad sam ga kupio imao sam problema kod paljenja, kad bi stajao na nogaru i ja ga upalim obrtaji bi skočili kao da je netko dodao gas i nakon nekoliko sekundi to bi prestalo. U servisu su problem otklonili, nakon što sam tri puta išao tamo zbog istog problema, uz objašnjenje da je sajla gasa bila previše zategnuta. Sadašnji problem je da mi skuter nekad neće upaliti koliko god se ja trudio. Jedan dan upali, sutradan nikako. Pokušavam upaliti klasičnim načinom i ništa, pokušavam na kurblu i ništa. Danas (13.07.) sam ga dovezao kući od servisera, gdje su mi rekli da im je izvrsno palio svo vrijeme koliko je bio tamo (3 dana) i nisu ga imali potrebe rastavljati, jer kako kažu, nisu vidjeli nikakav problem. Molim Vas da mi ako ništa drugo kažete da ne znate o čemu se radi, jer iskreno počeo sam sumnjati u stručnost servisera. Ovako ću bar znati da su mi to rekli profesionalci. Ispričavam se zbog (pre)dugog pisma, na
žalost ne razumijem se previše u motore pa sam mislio da će sve što se s motorom dešavalo od kada sam ga kupio biti bitno.
Unaprijed Hvala, Dario, Osijek.

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Problemi s Piaggio NRG
« Odgovori #1 : 14 Srpanj, 2007, 23:04:36 »
Jesu ti rekli što su radili za ono vrijeme dok je bio na servisima, može biti svašta ali ne znam kako ti pomoći daj još koji info ako možeš...
Who's looking for punishment ??

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: Problemi s Piaggio NRG
« Odgovori #2 : 14 Srpanj, 2007, 23:59:22 »
sad ako nije problem da napises sta se dogadja kad palis??

jel vergla anlaser?, jer proizvodu cudne zvukove dok vergla??, kad kurblas jer cujes zvuk ko da ce upalit pa krepa ili ne pokazuje znakove zivosti?
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline maxwell

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problemi s Piaggio NRG
« Odgovori #3 : 15 Srpanj, 2007, 14:42:47 »
Sad kada je bio zadnji put na servisu nisu ništa radili, niti su ga otvarali.
Svaki put kad su ga probali upaliti uspjeli su, ali stvar je da jedan dan hoće upaliti, a drugi dan neće. Igrom slučaja kod njih je sva tri dana koliko je stajao palio uvijek. (tako bar kažu)
Također se zna desiti da se vozim prijepodne i pali normalno. Pokušam ga upaliti navečer i ne mogu.
Kada ga palim vergla baš kao kad se smrda alnaser na autu (nemam baš iskustva sa drugim skuterima), vrti ali nema paljenja. To je kad ga palim na klasičan način. Kad ga palim na kurblu, (pokazuje zvukove kao da će upaliti), na trenutak se pojavi struja na digitalnom displeju, ali odmah nakon toga se displej ugasi i, naravno, ne dešava se ništa.
                                                                                         HVALA VAM NA ODGOVORIMA

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Problemi s Piaggio NRG
« Odgovori #4 : 16 Srpanj, 2007, 08:34:56 »
Sad kada je bio zadnji put na servisu nisu ništa radili, niti su ga otvarali.
Svaki put kad su ga probali upaliti uspjeli su, ali stvar je da jedan dan hoće upaliti, a drugi dan neće. Igrom slučaja kod njih je sva tri dana koliko je stajao palio uvijek. (tako bar kažu)
Također se zna desiti da se vozim prijepodne i pali normalno. Pokušam ga upaliti navečer i ne mogu.
Kada ga palim vergla baš kao kad se smrda alnaser na autu (nemam baš iskustva sa drugim skuterima), vrti ali nema paljenja. To je kad ga palim na klasičan način. Kad ga palim na kurblu, (pokazuje zvukove kao da će upaliti), na trenutak se pojavi struja na digitalnom displeju, ali odmah nakon toga se displej ugasi i, naravno, ne dešava se ništa.
                                                                                         HVALA VAM NA ODGOVORIMA
Nemoj HVALA kad nismo riješili problem  :nono:

Ako ti je skuter pod garancijom imaš ih pravo peglati da ga rastave u najsitnije djeliće dok ne nađu što je problem.
Ako pak nemaš garanciju, imaš sve upute i objašnjenja na FAQ, prouči to dobro i onda probaj redom: skini karburator i dobro ga očisti (pazeći pritom da zapamtiš koliko su bili odvrnuti vijci za smjesu i ler-gas), skini i operi filter zraka u benzinu i malo naulji, pogledaj svjećicu - ja bih je čak i zamijenio (jer može ona biti u defektu a da se to ne vidi)...

Probaj pa javi kako je ispalo  :)
Who's looking for punishment ??

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Problemi s Piaggio NRG
« Odgovori #5 : 16 Srpanj, 2007, 11:29:41 »
Tesko ces to sam moci otkloniti...

postoji vise razloga zasto nece upaliti, pretpostavljam da nece upaliti kada je vani hladnije...

Moguce je da ti ne radi elektronski chok i onda imas problema sa paljenjem dok kada je jako toplo vani nema tih problema...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Dungeon Keeper

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 103
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problemi s Piaggio NRG
« Odgovori #6 : 16 Srpanj, 2007, 19:47:23 »
Je limas mozda NRg-a sa injektorom. Mislim nisam bas in, jel to onaj Pure Jet ili tako nesto. Ja mislim da nesmijes davat gas kada ga palis. Je to radis mozda? A opet, nisam siguran za to jer si rekao da imas kurblu, a mislim da ta verzija nema kurblu il ise varam. Kazem, nisam in bas sa time.
Druga stvar je sto je MR J rekao, a to je cok.
A ja ne zna msta da ti kazem, ja bi promjenio svjecicu prvo pa vidio sta dalje. Ne, prvo nebi davao gas kada bi ga palio :D

Offline P.A.L.A.C

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Nrg Power 50ccm
Odg: Problemi s Piaggio NRG
« Odgovori #7 : 16 Srpanj, 2007, 20:26:28 »
Je limas mozda NRg-a sa injektorom. Mislim nisam bas in, jel to onaj Pure Jet ili tako nesto. Ja mislim da nesmijes davat gas kada ga palis. Je to radis mozda? A opet, nisam siguran za to jer si rekao da imas kurblu, a mislim da ta verzija nema kurblu il ise varam. Kazem, nisam in bas sa time.
Druga stvar je sto je MR J rekao, a to je cok.
A ja ne zna msta da ti kazem, ja bi promjenio svjecicu prvo pa vidio sta dalje. Ne, prvo nebi davao gas kada bi ga palio :D

mislis na nrg power DT (disk i bubanj, injection), to nema sigurno jel ga uopce nema na hrv trzistu on ima kao i ja nrg power DD (double disk) LC, karb verzija.  :)
..::HiGh-MiDrAcE NrG PoWeR BlAcK EdItIoN::.. - in my memories :sad5:

:bootyshake:...but for next season high-end nrg is coming...:bootyshake:

Offline vuk

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 310
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski brod
  • Moj Skuter: RS 125 07
  • MojSetup: polini 154 BBK
Odg: Problemi s Piaggio NRG
« Odgovori #8 : 17 Srpanj, 2007, 07:20:33 »
i mene moj zaj*bava, sinoć navećer sam ga upalio sa anlaserom al obavezno mora imat malo  gasa. a na kurblu neće upalit nikako dok je hladan i kad ga pustim da malo odradi na leru pali bez gasa i na kurblu. išo sam da mi to srede al kod njih naravno "uvijek" pali
nemože pametan popustit koliko budala može nategnit

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Problemi s Piaggio NRG
« Odgovori #9 : 17 Srpanj, 2007, 13:45:07 »
i mene moj zaj*bava, sinoć navećer sam ga upalio sa anlaserom al obavezno mora imat malo  gasa. a na kurblu neće upalit nikako dok je hladan i kad ga pustim da malo odradi na leru pali bez gasa i na kurblu. išo sam da mi to srede al kod njih naravno "uvijek" pali

to je manje vise normalno, mozda malo ler gasa dici
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline vuk

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 310
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski brod
  • Moj Skuter: RS 125 07
  • MojSetup: polini 154 BBK
Odg: Problemi s Piaggio NRG
« Odgovori #10 : 17 Srpanj, 2007, 17:51:04 »
ma ler mu je na 2000, a preko zime ga mogu upalit na kurblu, nemoram prvo anlaserom pa kurblat
nemože pametan popustit koliko budala može nategnit