Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Šta mislite o ovom laptopu?  (Posjeta: 8262 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Šta mislite o ovom laptopu?
« Odgovori #40 : 20 Siječanj, 2010, 21:53:06 »
Jesi primjetio koliko su jači uz toliko malu razliku.  :)


PS
Odat ču ti tajnu. Dodatnu garanciju možeš dokupiti tokom cijele prve godine. ;)
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Šta mislite o ovom laptopu?
« Odgovori #41 : 20 Siječanj, 2010, 22:02:06 »
Jesi primjetio koliko su jači uz toliko malu razliku.  :)


PS
Odat ču ti tajnu. Dodatnu garanciju možeš dokupiti tokom cijele prve godine. ;)

Znam, to tak ide, svakih 200-300kn imaš neš jače.. Al eto kad imam neku granicu i poštovat ću je ovaj puta!  :)

Misliš da ovo za garanciju moguće svugdje tak i u svakoj trgovini!? Jer prvi put čujem tu informaciju  :binkybaby:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Šta mislite o ovom laptopu?
« Odgovori #42 : 20 Siječanj, 2010, 22:20:23 »
Uvjet korištenja za dodatne 2 godine garancije kod Acera ti je da aktiviraš paket unutar prve godine korištenja laptopa od datuma prodaje na računu.
Uz tu garanciju koju si dokupio moraš priložiti račun pa to sve skenirati i poslati aceru ili ubaciti u priloženu kovertu i poslati poštom u njihovo najbliže sjedište.


Kod HPa i ostalih nisam 100% siguran ali provjeri.


http://www.acerdirect.co.uk/AcerAdvantage_Extended_Service_Agreement_-_2_year_-_carry-in_SV.WNBAF.E06/version.asp?PID=131

AcerAdvantage is a warranty extension program for Acer products.


Evo, copy paste sa Acerove stranice.

mickymcd:  Can i buy this product to cover my acer travelmate laptop its about 3 year old now ?

SteveF: Sorry, the extensions are only valid if taken out in the first 12 months.
« Zadnja izmjena: 20 Siječanj, 2010, 22:26:38 Giz »
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Šta mislite o ovom laptopu?
« Odgovori #43 : 20 Siječanj, 2010, 23:10:54 »
Evo da i ja nešto kažem.
Imam uglavnom iskustva sa HP,ASUS i ACER laptopima.

Glavni problem kod svakog laptopa je grijanje i to je elementarna stvar zbog koje laptopi crkavaju nakon dve godine. I to je redovito.
Za primjer, u zadnjih 3 mjeseca 3 acera 5520G kod mene na stolu.Prvo što vadim van je ventilator. Doslovno centimetar gusto naslagane prašine između ventilatora i radijatora koja nije dozvoljavala prolazak zraka.
Šteta? Recimo grafička treba nova.Procesor ako imaš sreće će ostat čitav. Di ih nać u slobodnoj prodaji u HR  ::)
A svi se cigane kad im kažeš donesi laptop na održavanje svakih 6 mjeseci  ::) i onda kad im kažeš čuj to je otišlo zbog tog i tog ti si loš majstor  :angry7:

Drugo, kod acera cijenim jedino što se može raskopat u 5 min,grafička, processor,wireless modul sve na dohvat ruke.Kvaliteta izrade aj, tako tako, puca na jači dodir  :toothy3:

HP, to je priča za sebe, ti laptopi jako dobro rade svoj posao samo jedan veliki minus im je što se u neke ili sve pavilione ugrađivao toshibin HD koji jednostavno crkava i nemoš mu ništa. Isto tako jedna serija Toshibi je bila kompletno u baji jer je tvornička greška bila na HDD-ovima.(250GB)

Na kraju ASUS, asus ima neke cijene skroz čudne, jako niske za ono šta nudi.Tom sam se i ja čudio dok svog PRO55S nisam raskopao.Grafička zalotana na matičnu  :toothy3: hlađenje ide preko jednog heatpipe-a i to je rezultat većeg grijanja. Uz to laptop je tanak, daje dobre performanse i kvaliteta izrade je takva da izdržava jači stisak, ili udarce osrednje snage  :toothy3: ali garancija je po defaultu 24mj bila tako da sam ga uzeo bez brige da će nešto crknut u skorijoj ili daljnjoj budućnosti.Ostali asusi koje sam radio nisu pokazivali neke mane, osim istrošenosti plastike i tako nekih stvari od korištenja, drugih problema nisu imali.

Nakraju podržavam nekoliko stvari od toga šta su ti svi rekli.
Obavezno produženu garanciju,laptop bez windowsa, znači sa linuxom ili dosom, nebitno. A za marku sve osim Acera.
Ja da opet kupujem uzeo bi ASUS/HP/DELL, ali u tvojih 600€ koje imaš na raspolaganju mislim da ti se dosta laptopa može uklopit u računicu  :icon_thumright:
i ndaoplatu produženog jamstva nemoj računat u cijenu laptopa, to je opcionalno ionako.
I na kraju kako god napraviš kupovinom laptopa u HR ćeš dobit puno manje nego da ga kupiš u italiji ili njemačkoj ili negdje drugdje vani.

do 4000kn ovaj je nekako tu best buy po meni http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=11428&catid=184

a garanciju neki imaju 2 god, neki 1god, treba još malo vidjet
« Zadnja izmjena: 20 Siječanj, 2010, 23:22:32 Iwo SR Tuono »
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Šta mislite o ovom laptopu?
« Odgovori #44 : 21 Siječanj, 2010, 16:13:41 »
Hm, ova ponuda Iwo.. Čini mi se oke laptop za tu cijenu + torba.. Mada za nju imam vremena još da ju nadokupim, al to mi može umjesto garancije bit tak da mi na isto dode.. Sad zavisi kakva je to torba.. Al sig nije niš posebno, možda neka za 100 kn  ;D
Vidit ću ja još, reko sam i kolegi u mikronisu tu u Bj da mi izlista ponudu laptopa, i obavezno ovo da je bez windowsa i da produžim jamstvo.. Hvala svima na savjetima.. Javim se ja još  :icon_thumright:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Šta mislite o ovom laptopu?
« Odgovori #45 : 21 Siječanj, 2010, 18:37:02 »
Malo si pretjerao s cijenom  ;D

Neću ipak toliko izdvajat, mislim to je 100-200kn više al opet + jamstvo je isto godinu dana to sam bar na 4500kuna, ak me razumiješ  :) .. Pregledat ću ja još po centrima pa te priupitam tu još..
A i ovo su jaki laptopi koje si ti naveo, mislim nije mi potrebno toliko snage!  :laughing7:

Možda se i nismo sporazumjeli baš dobro, al ono ti misliš da nebi bio dovoljan za moje potrebe onaj koji sam ja naveo za 3600.. Jer ono ovi su tvoji dost jači..  :icon_scratch:

Što se cijene tiče, možda imaš pravo. Ja sam okvirno reko jer to ovisi od modela do modela. Za HP elitebook 6930p je doplata između 700 i 1000 kuna. Onaj šit od 6735s kojih imamo na servisu više nego cigan željeza, za njega je garancija od 300 kuna već ako se ne varam  :headbang:


Giz, ovih ThinkPada T41 i T61 imamo par na servisu, onak, kapnu 2 u 3 mjeseca i ti su većinom prvi put na servisu jer im je rikla baterija, punjač ili DVD. A svi su van jamstva što govori da su se jako rijetko kvarili a ti kvarovi su ionako dio potrošnog materijala  :laughing7:


nekak od svih tih marki vjerujem jedino ASUS-u i Toshibi. Sa Acerom sam manje upoznat pa neću ništa komentirati, ali vjerujem da su isto dobri. Nažalost, HP je dosta pao kvalitetom, jedino cijenom je još uvijek pri vrhu ( :toothy3:), a Lenovo je kina kina! Nebi ga nikad kupio  :angry7:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Šta mislite o ovom laptopu?
« Odgovori #46 : 21 Siječanj, 2010, 21:37:57 »
Evo ti za primjer i usporedbu samo, za 425€, u njemačkoj, mjesec dana star laptop koji sam uzeo.

• Procesor: Intel Core 2 Duo T5800 2.00GHz (2MB cache)
• Zaslon: 15.6"
• Grafička- ATI RADEON HD3400 Series 256mb
• Radna memorija: 2x 2GB DDR2 800MHz
• Tvrdi disk: 320GB SATA
• Optički uređaj: DVD RW DL
• Jamstvo: 24 mjeseca
• Operativni sistem: Vista Home Premium -> legalna s naljepnicom,predinstalirana + dvd

 wlan,čitač kartica i brdo stvari, jedino web-cam nema...i 23 mjeseca garancije, dobro godina dana je već prošla sad, znači još jednu godinu imam garanciju

preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Šta mislite o ovom laptopu?
« Odgovori #47 : 21 Siječanj, 2010, 21:53:26 »
Znam ja to jako dobro.. Za cijene vani da se nađe jeftinije!
Al to me ni ne zanima kad mi ne znači ništa  :toothy11:

I pala je odluka 99% na onaj prvi prvi laptop za 3600kn samo me j#be to šta je s Vistom a to mi netreba a sumnjam da ću moć odbit to tj. da on neće htjet i moć.. I da odbije i windowse pa kakva bi to cijena bila onda.. To je blesavo malo za te pare..  :drunken_smilie:

Uzmem onaj za 4500 i odbijem windowse i on je na 3700 najviše.. El to moguće  :dontknow:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Šta mislite o ovom laptopu?
« Odgovori #48 : 21 Siječanj, 2010, 23:04:36 »
Gle,moras na kompromis pristat,ili jaca konfiguracija pa manje garancije ili slabija konfa pa nadoplati jos garanciju.Ili sve pa da cijena izade iz okvira.
Po meni,nazovi mikronis za onaj asus i pitaj jel dve godine ili 1godina garancije i za 4000kn je to best buy,trajat ce i nece zastarit brzo.

preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Šta mislite o ovom laptopu?
« Odgovori #49 : 22 Siječanj, 2010, 10:27:22 »
Znam ja to jako dobro.. Za cijene vani da se nađe jeftinije!
Al to me ni ne zanima kad mi ne znači ništa  :toothy11:

I pala je odluka 99% na onaj prvi prvi laptop za 3600kn samo me j#be to šta je s Vistom a to mi netreba a sumnjam da ću moć odbit to tj. da on neće htjet i moć.. I da odbije i windowse pa kakva bi to cijena bila onda.. To je blesavo malo za te pare..  :drunken_smilie:

Uzmem onaj za 4500 i odbijem windowse i on je na 3700 najviše.. El to moguće  :dontknow:

I da, ako imaš laptop sa licencom za neki OS, onda ga i plačaš više, to ti je jasno. Bilo bi idealno naći takav laptop bez licence, taj je još jeftiniji.



PS
Odat ču ti tajnu. Dodatnu garanciju možeš dokupiti tokom cijele prve godine. ;)



Točno. I još k tome može se produžiti jamstvo i ako izađe iz jamstva s tim da mora laptop prvo na dijagnostiku kod njih da vide da je ispravan  :laughing7:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Šta mislite o ovom laptopu?
« Odgovori #50 : 22 Siječanj, 2010, 19:51:13 »
Došla je odluka..

http://www.hgspot.hr/Article.aspx?aid=162472

Uzima se ovo i točka!

Bila je u međuvremenu i odluka na ovo http://www.eurotrade.hr/eurotrade/prikaz/prikaz.php?sifra=25537 Al zbog dostupnosti najbliže mi u Varaždinu a pošto mogu samo subotom jer sam u školi preko tjedna paše mi jedino Varaždin jer Zagreb neradi preko tjedna.. Tak da se uzima gornji.. Iako ovaj donji je bolja ponuda + torba se dobije i cijena je relativno oke al eto.. Hvala svima na pomoći  :headbang:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Šta mislite o ovom laptopu?
« Odgovori #51 : 22 Siječanj, 2010, 19:54:22 »
 :icon_thumright: :icon_thumright:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Šta mislite o ovom laptopu?
« Odgovori #52 : 22 Siječanj, 2010, 20:00:30 »
do 4000kn ovaj je nekako tu best buy po meni http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=11428&catid=184

a garanciju neki imaju 2 god, neki 1god, treba još malo vidjet

9. post na 1. stranici ---> http://www.hgspot.hr/Article.aspx?aid=162460

u mikronisu je garancija godinu dana, kao i u ostalim shopovima osim u hg spotu gdje je 2. godine... al opet ovi drugi poklanjaju torbu  :dontknow:


Ovo izgleda strasno sto se tice "roka trajanja" laptopa, ali tako je to danas... jer imam i dan danas Compaq laptop koji ima crno bijeli ekran i dosta godina iza sebe, a cak mu i baterija drzi (mjeri se u minutama naravno).... i imao sam Toshibu prije 2-3 godine koja je imala 233mhz proc, 128 ram, ako se ne varam... sve je bilo potpuno funkcionalno osim baterije koja je drzala nekih 20 minuta...

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Šta mislite o ovom laptopu?
« Odgovori #53 : 22 Siječanj, 2010, 20:02:59 »
Došla je odluka..

http://www.hgspot.hr/Article.aspx?aid=162472

Uzima se ovo i točka!

E, da. Veće su šanse da prdne AMD nego Intel  :icon_tongue: :laughing6:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Šta mislite o ovom laptopu?
« Odgovori #54 : 22 Siječanj, 2010, 20:12:12 »
E, da. Veće su šanse da prdne AMD nego Intel  :icon_tongue: :laughing6:

meni se nimalo ne svidja taj izbor  :jerk:  bolji procesor trosi manje energije, manje bi se trebao grijati.... dakle amd je kao rastelani fergazer  :toothy12:

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Šta mislite o ovom laptopu?
« Odgovori #55 : 22 Siječanj, 2010, 20:16:00 »
E, da. Veće su šanse da prdne AMD nego Intel  :icon_tongue: :laughing6:

Neka, zato je tu garancija  :angel9:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Šta mislite o ovom laptopu?
« Odgovori #56 : 22 Siječanj, 2010, 20:24:48 »
stavi core 2 duo u taj laptop i ode cijena, prema tome ovo je taj omjer uloženo dobijeno za 4000kn ravno - 1kn
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Šta mislite o ovom laptopu?
« Odgovori #57 : 22 Siječanj, 2010, 20:32:04 »
meni se nimalo ne svidja taj izbor  :jerk:  bolji procesor trosi manje energije, manje bi se trebao grijati.... dakle amd je kao rastelani fergazer  :toothy12:


 :rofll:

Dobra usporedba  :icon_tongue:


BTW. jučer smo otišli po lovu kod Mamca za one djelove i frajera nije bilo doma.  :icon_scratch: Javim ti se kad to rješimo pa ćeš mi usput i iglu i diznu dati  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Šta mislite o ovom laptopu?
« Odgovori #58 : 22 Siječanj, 2010, 21:30:54 »
stavi core 2 duo u taj laptop i ode cijena, prema tome ovo je taj omjer uloženo dobijeno za 4000kn ravno - 1kn
??? ???

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Šta mislite o ovom laptopu?
« Odgovori #59 : 23 Siječanj, 2010, 14:27:05 »
9. post na 1. stranici ---> http://www.hgspot.hr/Article.aspx?aid=162460

u mikronisu je garancija godinu dana, kao i u ostalim shopovima osim u hg spotu gdje je 2. godine... al opet ovi drugi poklanjaju torbu  :dontknow:


Mislim stvarno, godinu dana garancije za torbu. Prije će ti garancija trebat nego torba  :laughing6:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo: