Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: reza za novi runner 50  (Posjeta: 1885 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline amstelsp

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
reza za novi runner 50
« : 07 Srpanj, 2007, 19:39:46 »
imam prvi skuter već nekih godinu i pol i nov sam u svemu ovom pa bi mi dobro došao koji savjet.. :help:
1.motor radi ok i vrti se na 7800-8000 okr. kad sam sam na njemu-je to ok i na koliko bi se trebao vrtit jer mi se čini da ima još snage ali ne zavrti se na više okretaja. i sa 2 na skuteru se vrti na jedno 7000..čini mi se malo.. ???
2.odlučio sam uzet novi auspuh,pa bi molio savjet koji da uzmem od leo vince modela,ili eventualno arrow, i šta da uz njega kupim od rulica,šušti(oprugi) tj. koje najbolje pašu uz novi auspuh... i eventualno remen. mislim stavljat samo to,ne i variomat itd.bar ne još..
hvala na pomoći unaprijed...

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: reza za novi runner 50
« Odgovori #1 : 07 Srpanj, 2007, 20:04:54 »
po tisuciti put

zx, ili rr(polovni), arrow

ako ces kupovati novo onda ces dobiti i role i federe uz njega
4,8g i tvrđe federe

stavi to, postelaj karb, dizna 64,66,68 zavisi ako mislis red sponge (zracni filter)

i skini blokadu sa grane ako ces sam stavljati

a ako remen ima preko 5 t km, promjeni ga, a i ne moras, i nek bude seriski, zajebi kevlar i ostale pi*darije

ako mislis poslje multivar onda role 6,0g i bijeli centralni koji ces dobiti s multivarom

blabla



sto se tice okretaja mislim da je to normalno, sa spuhom ce ti se vrtiti na nekih 9000-9500


« Zadnja izmjena: 07 Srpanj, 2007, 20:09:22 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Dino

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 937
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: mc2
  • MojSpuh: sc08
Odg: reza za novi runner 50
« Odgovori #2 : 07 Srpanj, 2007, 20:24:40 »

Ma kakva reza,kakvo što.Stavi ti auspuh od starog runnera,ko što san i ja napravia.Skuter ide puuuno,puuno bolje,po ravnici uvati do 87 (sa vjetrom u leđa),a nizbrdo 107km/h :icon_thumright:
Ne kažem da s pilom nebi iša brže... :headbang:
Nego ovako s ovim auspuhom malo ga hebe start,tribaju lakše rolice i možda malo tvrđi federi i to bi bilo to :frajer:

Offline amstelsp

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: reza za novi runner 50
« Odgovori #3 : 07 Srpanj, 2007, 20:29:31 »
karburator nije neki bed da ga sam poštelam(prvi put radim neš oko skuteraa..)red sponge već imam i ok je.znači to.živi bili pa vidjeli..
remen ima već preko 5000 km, tako da i on gre dole.znači kevlar ne,a ja čuo da je od kevlara kao bolji.nevermind
..blokada sa grane??!! kakva blokada,sve su već skinute,koliko znam.....
i samo još ovo-koliko će me to skupa sve izać kešovine-auspuh je negdje oko 1000-1200 kn kromirani zx..??btw tip u dućanu mi je ponudio leo vince tt-kao dobar za runnera.?????šta je s tim,jer jeftiniji je od zx nekih 200 kn,pa neznam dal je neko smeće ili..
hvala

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: reza za novi runner 50
« Odgovori #4 : 07 Srpanj, 2007, 20:40:00 »
blokada na grani, to sam mislio kad budes kupovao rezu, da je skines, da ne bi bilo stavio spuh a motor ne ide preko 60 kuzis

a tt je slabiji od zx-a i rr-a, al sigurno je otvoreni od seriskog to svakako, pa ti sad vidi,al ja ga ne bi kupio

kevlar je dobar samo zato jer se ne rastegne kad se ugrije, kao seriski remeni sto se znaju rastegniti, ali to ti nis ne znaci, kao izgubis na međuubrzanju bla bla, nece da vuce blabla, bzvz bacanje para za seriske masine

pa izaci ce te onoliko para koliko dođe i spuh (uz kojeg dobijes role i federe), i naravno ruke 0kn, ako budes sam stavljao

a remen je oko 150kn
« Zadnja izmjena: 07 Srpanj, 2007, 20:43:23 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: reza za novi runner 50
« Odgovori #5 : 07 Srpanj, 2007, 20:45:28 »

Ma kakva reza,kakvo što.Stavi ti auspuh od starog runnera,ko što san i ja napravia.Skuter ide puuuno,puuno bolje,po ravnici uvati do 87 (sa vjetrom u leđa),a nizbrdo 107km/h :icon_thumright:
Ne kažem da s pilom nebi iša brže... :headbang:
Nego ovako s ovim auspuhom malo ga hebe start,tribaju lakše rolice i možda malo tvrđi federi i to bi bilo to :frajer:

nemoj samo reci da ces se voziti sa akrap naljkom
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: reza za novi runner 50
« Odgovori #6 : 07 Srpanj, 2007, 21:17:52 »

Ma kakva reza,kakvo što.Stavi ti auspuh od starog runnera,ko što san i ja napravia.Skuter ide puuuno,puuno bolje,po ravnici uvati do 87 (sa vjetrom u leđa),a nizbrdo 107km/h :icon_thumright:
Ne kažem da s pilom nebi iša brže... :headbang:
Nego ovako s ovim auspuhom malo ga hebe start,tribaju lakše rolice i možda malo tvrđi federi i to bi bilo to :frajer:

Pa toliko idu ovi obicni, 87 na ravnome... jos je to malo kako pises o njemu...

Offline MARINO

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 338
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Otok Krk
  • Moj Skuter: APRILIA RS 125/SR 150
Odg: reza za novi runner 50
« Odgovori #7 : 07 Srpanj, 2007, 21:48:41 »
moje misljenje!!!
Kupi neki spuh i stavi variomat i dobit ces 10kmh u krajnjoj!!!
Bar je kod mene tako bilo dok sam radio piaggio diesis,decko je kupio malossi auspuh i malossi variomat i standard mu je iso 75,nakon auspuha i variomata 90!!!

Offline Dino

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 937
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: mc2
  • MojSpuh: sc08
Odg: reza za novi runner 50
« Odgovori #8 : 08 Srpanj, 2007, 11:10:22 »

Ma kakva reza,kakvo što.Stavi ti auspuh od starog runnera,ko što san i ja napravia.Skuter ide puuuno,puuno bolje,po ravnici uvati do 87 (sa vjetrom u leđa),a nizbrdo 107km/h :icon_thumright:
Ne kažem da s pilom nebi iša brže... :headbang:
Nego ovako s ovim auspuhom malo ga hebe start,tribaju lakše rolice i možda malo tvrđi federi i to bi bilo to :frajer:

nemoj samo reci da ces se voziti sa akrap naljkom
A moram,sram me,ali hebi ga,nije moj auspuh :laughing7: Posudia san ga od frenda dok on ne sastavi svoj skuter

Offline amstelsp

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: reza za novi runner 50
« Odgovori #9 : 08 Srpanj, 2007, 13:14:01 »
znači zx u svakom slučaju je best buy ako se ne uzima spuh od malossia.
opet ja s tom BLOKADOM NA GRANI,meni niš jasno :help:-sam ću stavljat spuh pa da nešto ne zaj****,ta blokada-kako se skine,kako izgleda itd..?! DA NEŠTO NE ZAj****.. molim razumijevanje za ovakva diletantska pitanja ali prvi mi je skuter pa je malo bed,da nešto ne sj**** :icon_scratch:
i još samo ovo,dali postoji neka sitnica kako bi mogo poboljšat snagu za vožnju za vožnju uzbrdo(sa dvojicom)..?a da to nije:''kupi spuh,stavi kit''

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: reza za novi runner 50
« Odgovori #10 : 08 Srpanj, 2007, 13:32:19 »


a sa voznjom uzbrdo, mozda jedino da stavis tvrđi centralni

ako to budes sam radio, ode ti garancija
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline amstelsp

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 17
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: reza za novi runner 50
« Odgovori #11 : 08 Srpanj, 2007, 15:44:56 »
hvala na skici auspuha-sad mi je jasna blokada 8)
samo kako da je skinem fizički,nema nekog rezanja tih varova koji drže blokadu?ili ima.. i jel mogu to pitat u dućanu da mi odmah skinu?

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: reza za novi runner 50
« Odgovori #12 : 08 Srpanj, 2007, 15:54:52 »
hvala na skici auspuha-sad mi je jasna blokada 8)
samo kako da je skinem fizički,nema nekog rezanja tih varova koji drže blokadu?ili ima.. i jel mogu to pitat u dućanu da mi odmah skinu?

ma kljestima samo iscupas
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: reza za novi runner 50
« Odgovori #13 : 08 Srpanj, 2007, 16:01:50 »
znači zx u svakom slučaju je best buy ako se ne uzima spuh od malossia.
opet ja s tom BLOKADOM NA GRANI,meni niš jasno :help:-sam ću stavljat spuh pa da nešto ne za*****,ta blokada-kako se skine,kako izgleda itd..?! DA NEŠTO NE ZA*****.. molim razumijevanje za ovakva diletantska pitanja ali prvi mi je skuter pa je malo bed,da nešto ne s***** :icon_scratch:
i još samo ovo,dali postoji neka sitnica kako bi mogo poboljšat snagu za vožnju za vožnju uzbrdo(sa dvojicom)..?a da to nije:''kupi spuh,stavi kit''

Mozes probati sa malo laksim rolicama i tvrdjim oprugama na kvacilu. Ali ne ocekuj previse, mozes dobiti malo u ubrzanju uz brdo. Ali ima i tu mana, malo veca potrosnja, manja krajnja brzina.