Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Antifriz-vaša iskustva  (Posjeta: 15575 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kristijanSR70

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1558
  • Spol: Muški
  • I ti možeš pisati na MojSkuter.com portalu !!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: NG
  • Moj Skuter: RUNNER VXR 200
  • Moja Kaciga: N61
  • MojSetup: je jedini sisavac prilađođen životu u prirodi, imaju pluća i mogu disati zrak,množe se aktivnošću testisa.
  • MojSpuh: + cijev + 2 šarafa
Antifriz-vaša iskustva
« : 14 Prosinac, 2009, 12:11:20 »
Ovako desilo mi se još na SR-ki dok sam stavio novi antifriz da mi je propišo na pumpi vode odmah kao i negdje na brtvi cilindra...  :angry7:
A do tada je sa starim antifrizom bilo sve ok... :dontknow:
Čuo sam da novi antifriz voli nagrizat te dijelove i da propiša van....antifriz je pomješan prema uputama u određenom omjeru.  :icon_thumright:

e sad sam i sam mislio mjenjat antifriz na skuteru pa me jednostavno strah da se to ne dogodi opet...  :dontknow: :dontknow:



VAŠA ISKUSTVA !!!!!!!?

Offline zL!Ko

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 558
  • Spol: Muški
  • volim ritam roka i turbofolka
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Crikvenica
  • Moj Skuter: DT 125
  • Moja Kaciga: bez vizira
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ser.
Odg: Antifriz-vaša iskustva
« Odgovori #1 : 14 Prosinac, 2009, 13:23:34 »
eto to se i meni desilo prije par dana kad sam stavio novi antifriz da mi je propisao na glavi. Neznam kolko sam cuo antfriz je rjeđi od vode pa se desi da propisa. A prije je bio veci udio vode nego sad. Al sam to sfusario pa ne pusta vise :toothy10:

Offline interceptor

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner sp 50
  • Moja Kaciga: Nolan n62
Odg: Antifriz-vaša iskustva
« Odgovori #2 : 14 Prosinac, 2009, 13:26:17 »
neznam kako kod drugih..ali kod mene nema nikakvih problema...uvijek pravim najjači omjer antifriza i vode... tj. 1:1 ... i nikad nikakvih problema...
BRZINA JE SAMO PITANJE NOVCA

Offline kristijanSR70

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1558
  • Spol: Muški
  • I ti možeš pisati na MojSkuter.com portalu !!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: NG
  • Moj Skuter: RUNNER VXR 200
  • Moja Kaciga: N61
  • MojSetup: je jedini sisavac prilađođen životu u prirodi, imaju pluća i mogu disati zrak,množe se aktivnošću testisa.
  • MojSpuh: + cijev + 2 šarafa
Odg: Antifriz-vaša iskustva
« Odgovori #3 : 14 Prosinac, 2009, 14:24:15 »
eto vidiš imam novi antifriz a nikako da ga sipam bas zbog toga, sama pomisao da ako propiša uf   :angry7: :angry7:

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Antifriz-vaša iskustva
« Odgovori #4 : 14 Prosinac, 2009, 15:16:20 »
eto to se i meni desilo prije par dana kad sam stavio novi antifriz da mi je propisao na glavi. Neznam kolko sam cuo antfriz je rjeđi od vode pa se desi da propisa. A prije je bio veci udio vode nego sad. Al sam to sfusario pa ne pusta vise :toothy10:

Od koga si čuo da je rjeđi od vode?  :laughing6: :laughing6: :laughing6: Zamješaj ga malo gušće! :) Ja nisam imao nikad problema, samo šta god radio, nemoj na vodi vozit!

Offline kristijanSR70

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1558
  • Spol: Muški
  • I ti možeš pisati na MojSkuter.com portalu !!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: NG
  • Moj Skuter: RUNNER VXR 200
  • Moja Kaciga: N61
  • MojSetup: je jedini sisavac prilađođen životu u prirodi, imaju pluća i mogu disati zrak,množe se aktivnošću testisa.
  • MojSpuh: + cijev + 2 šarafa
Odg: Antifriz-vaša iskustva
« Odgovori #5 : 14 Prosinac, 2009, 15:18:31 »
ja sam  cuo da nije fora u tome da je antifriz lakši od vode nego da novi antifriz nagriza i probija se van kroz brtve....ili semering...

Offline psycho

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 357
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: nrg mc2
  • MojSetup: stage6 sport pro
  • MojSpuh: zx
Odg: Antifriz-vaša iskustva
« Odgovori #6 : 14 Prosinac, 2009, 20:22:19 »
ahhah antifriz nagriza???  meni nikad nije propisalo nigdje onako da je kapalo itd vec mi se smo negdje
 znalo malo kao zelenkasto  pojavit na rubu kape al nije curilo stalo samo od sebe
PRODAJEM kit stage 6 sport pro 500 kn i malossi multivar 200 kn za piaggio gilera masine

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Antifriz-vaša iskustva
« Odgovori #7 : 14 Prosinac, 2009, 20:26:50 »
ja sam cuo da nekakav crveni antifriz nagriza koji se navodno rabi za auto  i ako stavis u skuter da ce biti sranja,glasine  ;D

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Antifriz-vaša iskustva
« Odgovori #8 : 14 Prosinac, 2009, 20:28:58 »
ja sam cuo da nekakav crveni antifriz nagriza koji se navodno rabi za auto  i ako stavis u skuter da ce biti sranja,glasine  ;D

di si to čuo?  :drunken_smilie:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Antifriz-vaša iskustva
« Odgovori #9 : 14 Prosinac, 2009, 20:30:50 »
di si to čuo?  :drunken_smilie:
kaj mislis od kod bi to mogo cut  ::) ::)

Offline zL!Ko

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 558
  • Spol: Muški
  • volim ritam roka i turbofolka
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Crikvenica
  • Moj Skuter: DT 125
  • Moja Kaciga: bez vizira
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ser.
Odg: Antifriz-vaša iskustva
« Odgovori #10 : 14 Prosinac, 2009, 20:34:57 »
Od koga si čuo da je rjeđi od vode?  :laughing6: :laughing6: :laughing6: Zamješaj ga malo gušće! :) Ja nisam imao nikad problema, samo šta god radio, nemoj na vodi vozit!

eto za primjer sam uzeo inin antifriz BS super koji pri 20 °C, g/cm³ ima gustocu 1.124 a voda pri istoj toj temperaturi 0.998.
Ipak imas pravo, al kod mene je stvarno bio slucaj da nije propiso dok nisam stavio novi antifriz

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Antifriz-vaša iskustva
« Odgovori #11 : 14 Prosinac, 2009, 21:48:13 »
novi semering vodene pumpe nebude nagrizo al ak je stari bude.. u skutere netreba točiti antifriz do -35°C kakav dobiješ s npr. tutelom koncentratom : voda - 1:1, nego je dosta 1:2.. ja tak radim da drži do -20 i više od toga nema smisla, jedino ak se misliš vozit na ispod -20°C al mislim da je to sa skuterom samoubojstvo..

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Antifriz-vaša iskustva
« Odgovori #12 : 14 Prosinac, 2009, 22:46:25 »
evo ja imam od valvoline-a antifriz zamješan na 25%, znači litra antifriza na 4 litre vode i to je do -10 ja mislim, al nije mi pretjerano bitno do koliko je jer skuter stoji u garaži na >+0 i nikad ne stoji vani na minusu...a u Rijeci nikad nije bilo manje od -5, bar ne kod mene  :headbang:
I da, na 20 000  sam zamjenio antifriz i vodena nije ni zaslinila... morini brate štaćeš :icon_biggrin:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Antifriz-vaša iskustva
« Odgovori #13 : 15 Prosinac, 2009, 09:59:00 »
novi semering vodene pumpe nebude nagrizo al ak je stari bude.. u skutere netreba točiti antifriz do -35°C kakav dobiješ s npr. tutelom koncentratom : voda - 1:1, nego je dosta 1:2.. ja tak radim da drži do -20 i više od toga nema smisla, jedino ak se misliš vozit na ispod -20°C al mislim da je to sa skuterom samoubojstvo..

Ajde malo razmisli i reci koja svrha antifriza dok se voziš  :dontknow:

Vani je bilo -10 kad sam se vozio i u motoru je čista voda bila. I prije nego se stigao ohladiti, stavio sam ga natrag u garažu. Antifriz se stavlja baš za ovo vrijeme kad se nitko ne vozi i kad motor stoji vani na zimi.  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Antifriz-vaša iskustva
« Odgovori #14 : 15 Prosinac, 2009, 10:34:02 »
Ajde malo razmisli i reci koja svrha antifriza dok se voziš  :dontknow:

Vani je bilo -10 kad sam se vozio i u motoru je čista voda bila. I prije nego se stigao ohladiti, stavio sam ga natrag u garažu. Antifriz se stavlja baš za ovo vrijeme kad se nitko ne vozi i kad motor stoji vani na zimi.  :icon_thumright:

Nebih ti preporučio čistu vodu da imaš jer je voda preagresivna za cilindar, a i što je sigurno sigurno. Meni skuter stoji u otvorenoj garaži i neda mi se uopće razmišljat hoće se smrznit ili neće.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Antifriz-vaša iskustva
« Odgovori #15 : 15 Prosinac, 2009, 10:41:00 »
Nebih ti preporučio čistu vodu da imaš jer je voda preagresivna za cilindar, a i što je sigurno sigurno. Meni skuter stoji u otvorenoj garaži i neda mi se uopće razmišljat hoće se smrznit ili neće.

Novi DR još nije vidio vodu  :icon_biggrin: Ni neće vjerojatno.  :nono: Ali Trophy je 80% vremena bio na destiliranoj vodi i cijeli pohrđavio iznutra. Zato mi je i puko termostat  :angry7:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Antifriz-vaša iskustva
« Odgovori #16 : 15 Prosinac, 2009, 17:29:16 »
antifriz se zapravo zove rashladna tekućina a voda je uvijek voda, bila ona destilirana (demineralizirana) ili ne..
za rashladne sustave se koristi antifriz a voda je ok ako je baš nužda i za kratko vrijeme..

Offline massi

  • Tržnica : (+11)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 479
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rovinj
Odg: Antifriz-vaša iskustva
« Odgovori #17 : 16 Prosinac, 2009, 11:34:09 »
antifriz se zapravo zove rashladna tekućina a voda je uvijek voda, bila ona destilirana (demineralizirana) ili ne..
za rashladne sustave se koristi antifriz a voda je ok ako je baš nužda i za kratko vrijeme..
tako je podrzavam to btw ja kad sam stavio novi antifriz malo je propišao kroz čep prvih par puta dok sam se vozio ali poslje vise nije i dan danas se vozim na istom

Offline kristijanSR70

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1558
  • Spol: Muški
  • I ti možeš pisati na MojSkuter.com portalu !!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: NG
  • Moj Skuter: RUNNER VXR 200
  • Moja Kaciga: N61
  • MojSetup: je jedini sisavac prilađođen životu u prirodi, imaju pluća i mogu disati zrak,množe se aktivnošću testisa.
  • MojSpuh: + cijev + 2 šarafa
Odg: Antifriz-vaša iskustva
« Odgovori #18 : 16 Prosinac, 2009, 11:40:35 »
ja sam kupio neku spravu za jerenje ali nije to tako pouzdano jer sezaljepi nest unutra pa neočita dobro...
meni je to problem jer sam imao stvarno sranj.. sto se tiče toga i nezelim to opet..
bilo bi najbolje presložit nove brtve i onda nov antifriz --- po meni.

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Antifriz-vaša iskustva
« Odgovori #19 : 16 Prosinac, 2009, 11:49:09 »
ja sam kupio neku spravu za jerenje ali nije to tako pouzdano jer sezaljepi nest unutra pa neočita dobro...
meni je to problem jer sam imao stvarno sranj.. sto se tiče toga i nezelim to opet..
bilo bi najbolje presložit nove brtve i onda nov antifriz --- po meni.

Nemoj si raskapat motor bezveze samo zato jer ti se jednom desilo da propišaju brtve, koje bi možda propišale i sa starim antifrizom jer im je došlo vrijeme da propišaju. Naspi antifriz i mirna bosna.

Što se tiče sprave, ja imam isto, nije nikad bilo problema ni najmanje, jedino kad se mjeri treba antifriz bit oko 20 stupnjeva da dobro mjeri jer se mjenja gustoća kak se mjenja temp.