Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: ulje za midrace  (Posjeta: 4015 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
ulje za midrace
« : 25 Studeni, 2009, 16:40:20 »
zanima me uzeo sam sad skoro midrace kit pa koje ulje preporucujete?

do sada sam u serijalu sipo ovo inino pa me zanima dali mogu nastavit sipat to ulje ili trebam neko drugo i ako treba neko drugo ako nije problem da mi navedete koje i kolika je cjena doprilike? hvala 

ovo sam do sad sipo:
http://images.google.hr/imgres?imgurl=http://www.maziva.hr/web/images/stories/slk/2T-scooter-1l-w.jpg&imgrefurl=http://www.maziva.hr/web/index.php%3Foption%3Dcom_content%26view%3Darticle%26id%3D21:ina-2t-scooter%26catid%3D9:muzmis%26Itemid%3D12&usg=__rfhK0EyMXSA75Oou1r7py6VJLsI=&h=150&w=81&sz=3&hl=hr&start=2&um=1&tbnid=0AcmNimC-U4n_M:&tbnh=96&tbnw=52&prev=/images%3Fq%3Dina%2Bulja%2B2t%26hl%3Dhr%26sa%3DG%26um%3D1

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: ulje za midrace
« Odgovori #1 : 25 Studeni, 2009, 16:42:56 »
sipao si najgore ulje na svijetu

prijeđi na 100% syntetiku sad kad imaš midrace
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ulje za midrace
« Odgovori #2 : 25 Studeni, 2009, 16:49:06 »
a dali mi mos rec tocno neko ime i cjenu ako znas i sad imam jos toga ulja u flasici pa dali ga mogu ostavit da je u flasici to ulje dok se ne potrosi a buduci da pravim sam mjesavinu da ona sipam to 100% syntetiku....znaci da je u flasici jos to inino a u rezervar mjesavina s 100% syintetikom...samo dok ne potrosim to inino pa da onda sipam svuda 100% syntetiku ili da odmah izvadim ovo ulje i da odmah naspem svuda syntetiku....ako ste me skuzili :toothy9:

ugl koliko kosta to 100% synteticko ulje

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: ulje za midrace
« Odgovori #3 : 25 Studeni, 2009, 17:11:18 »
sipao si najgore ulje na svijetu

prijeđi na 100% syntetiku sad kad imaš midrace

Po čemu je to najgore ulje na svijetu? Zato je ništa inino nevalja? Za što je to ulje namjenjeno garantiram da ispunjava sve ono što se očekuje od njega!


Što se tiče midrejsa, nema se tu šta pogriješit sa sintetikom/polusintetikom.  TTS (95kn), Motul 710 (85kn), Agip sint. (oko 90kn). Ako možete kupit midrejs kit, možete i točit ulje kak spada. Odnosno, najgora i najskuplja greška je štednja na ulju koja se kad tad obije o glavu!

Offline black-rox

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3153
  • Spol: Muški
  • Black-Team Live your own rules
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.black-scooters.com
  • Mjesto: Grobnik
  • Moj Skuter: Black-Team garage
  • Moja Kaciga: Shark,Oneal
  • MojSetup: E da je samo kit =)
  • MojSpuh: Yasuni
Odg: ulje za midrace
« Odgovori #4 : 25 Studeni, 2009, 17:19:09 »
A i ovaj TTS je isto česme od ulja,to stavi onda otvori mašinu nakon koju tisuću i najbolje se pokaže na RS125 s tim uljem ventil se toliko zaštropa od gareži da ga ne možeš izvaditi,ovo ulje bi preskočio......

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: ulje za midrace
« Odgovori #5 : 25 Studeni, 2009, 17:30:09 »
točim tts već 3 godine, nikad nikakvih problema, glava se nakon rastavljanja da obrisati prstom, na klipu bude isto jako malo gareži.
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline marko1990

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 557
  • Spol: Muški
  • Cijeli život u Mercedesu dao bi za jedan dan u BMW
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
Odg: ulje za midrace
« Odgovori #6 : 25 Studeni, 2009, 17:40:40 »
toci sthil crveno(75 kn litra) meni su preporucili i piše za to ulje da može podmazivat do 15 000 okretaja!!! :frajer:
Živi život živih jer život je JEDAN!!!

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: ulje za midrace
« Odgovori #7 : 25 Studeni, 2009, 17:50:27 »
mislim da isto ovisi kako vozis skuter na tts-u, valjda ga treba uvijek onda iber vozit kako bi sprijecio talozenje na klipu, tzv propuhivanje cilindra.  :laughing7:

Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline marko1990

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 557
  • Spol: Muški
  • Cijeli život u Mercedesu dao bi za jedan dan u BMW
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
Odg: ulje za midrace
« Odgovori #8 : 25 Studeni, 2009, 18:01:50 »
mislim da isto ovisi kako vozis skuter na tts-u, valjda ga treba uvijek onda iber vozit kako bi sprijecio talozenje na klipu, tzv propuhivanje cilindra.  :laughing7:



ma tts se nije nakako pokazao kod mene....tocio sam ga u svoju hondu NSR i nije usio sagorijavat kako treba...a vrtio sam ju na 12-13500 max....ali i rijetko kad da je obrtaljka pala ispod 10  :frajer:
zato sam se sada naklonio sthilu!!!i na mom sf2 na serijskoj termogrupi vozenoj preko 15k km ni jednog risa niti nikakvog ostecenja!!!!
STHIL rulzzzzz  ;D
Živi život živih jer život je JEDAN!!!

Offline hrvojekovacic

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 409
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Rhon 70r
  • Moja Kaciga: MADHEAD (cross)
  • MojSetup: 2 eXtreme 70cc
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: ulje za midrace
« Odgovori #9 : 25 Studeni, 2009, 18:57:13 »
ulje je ulje...netrebaš kupovat ovo za 80kn itd...
kupi si shell advance scooter 2t-isto sintetičko (30 kn),a pošto imaš midrace staviš lijepo 4-5% mješavinu i samo gas
:skuter:
« Zadnja izmjena: 25 Studeni, 2009, 19:00:08 hrvojekovacic »
Two stroke reality is the four strokers dreams!
Four-strokes are something you rode to the track to watch two-strokes race.

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: ulje za midrace
« Odgovori #10 : 25 Studeni, 2009, 19:11:13 »
ulje je ulje...netrebaš kupovat ovo za 80kn itd...
kupi si shell advance scooter 2t-isto sintetičko (30 kn),a pošto imaš midrace staviš lijepo 4-5% mješavinu i samo gas
:skuter:

Najbolje da stavi 10% pa da je siguran! Previše ulja nevalja, isto ko i premalo ulja

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ulje za midrace
« Odgovori #11 : 25 Studeni, 2009, 19:31:01 »
da ok hvala imam za ulje nije jos dotle doslo :toothy9:...sam me zanimalo koje tocno je dobro po svemu mislim da cu uzet ovo sthil crveno sto je preporucio marko 1990....
sam me zanima jos ono sto sam pito dali ce smetat ako sad ja pomjesam benzin s tim uljem naci sthil a da u flasici ostane to inino 2t ili da i njega istresem i naspem i tu sthil?

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: ulje za midrace
« Odgovori #12 : 25 Studeni, 2009, 19:33:13 »
ne smeta jer su oba mineralna, ali bolje je istrest i stavis odmah stihl.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline aprilia area 51

  • Tržnica : (+15)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2129
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: ulje za midrace
« Odgovori #13 : 25 Studeni, 2009, 19:41:43 »
ok..hvala puno ste pomogli...a shtil je znaci okej on moze za midrace i kazete da je dobar da nesteti klipu i cilindru?

Offline hrvojekovacic

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 409
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Rhon 70r
  • Moja Kaciga: MADHEAD (cross)
  • MojSetup: 2 eXtreme 70cc
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: ulje za midrace
« Odgovori #14 : 25 Studeni, 2009, 19:55:06 »
a shtil je znaci okej on moze za midrace i kazete da je dobar da nesteti klipu i cilindru?
:icon_thumright:
Two stroke reality is the four strokers dreams!
Four-strokes are something you rode to the track to watch two-strokes race.

Offline marko1990

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 557
  • Spol: Muški
  • Cijeli život u Mercedesu dao bi za jedan dan u BMW
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
Odg: ulje za midrace
« Odgovori #15 : 25 Studeni, 2009, 20:46:45 »
ok..hvala puno ste pomogli...a shtil je znaci okej on moze za midrace i kazete da je dobar da nesteti klipu i cilindru?

po meni stavrno super ulje,mislim da speed sa foruma,on je koristio to ulje na serijali i na kitu i reko da nikad problema....i kazem piše da podmazuje do 15 000 okretaja i nemas frke!moja preporuka ti je sthil! A ina dvotaktol  :angry7:
Živi život živih jer život je JEDAN!!!

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: ulje za midrace
« Odgovori #16 : 25 Studeni, 2009, 22:04:10 »
po meni stavrno super ulje,mislim da speed sa foruma,on je koristio to ulje na serijali i na kitu i reko da nikad problema....i kazem piše da podmazuje do 15 000 okretaja i nemas frke!moja preporuka ti je sthil! A ina dvotaktol  :angry7:

Ja nebi sipao stihla u midrejs, bar polusintetiku. Stihl je mineralno ulje koje ima svoje granice!


Što se tiče dvotaktola, ulje je namjenjeno trimerima, kosilicama i sl. bagri i za te potrebe je ok ulje i nema se šta spominjat u domeni skutera, pogotovo ne midrejs.

Offline oki1983

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 476
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Zip 2t,Derbi GP1 250
  • MojSetup: malossi,multivar 2000......
  • MojSpuh: zx
Odg: ulje za midrace
« Odgovori #17 : 26 Studeni, 2009, 12:52:27 »
kupi si agip ulje i miran si,litra ti je 95kn!ja ga sipam vec 5g i nikad nisam imao problema,sa litrom ulja napravim oko 1500km!

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: ulje za midrace
« Odgovori #18 : 26 Studeni, 2009, 13:38:13 »
Po čemu je to najgore ulje na svijetu? Zato je ništa inino nevalja? Za što je to ulje namjenjeno garantiram da ispunjava sve ono što se očekuje od njega!


Što se tiče midrejsa, nema se tu šta pogriješit sa sintetikom/polusintetikom.  TTS (95kn), Motul 710 (85kn), Agip sint. (oko 90kn). Ako možete kupit midrejs kit, možete i točit ulje kak spada. Odnosno, najgora i najskuplja greška je štednja na ulju koja se kad tad obije o glavu!
zašto je najgore??
Pa ajde čitaj dolje ispiod šta si napisao  :drunken_smilie:
Inini ulje nevalja za tankat ga niti u jedan skuter, eto, neznam zašto si ti mene sad našao napadat.
U domeni 2t motora to ulje je možda dobro za neke trimere koji se manje vrte ili za neke motorne pile.
Ali uvjeravam te da sam dvije godine koristio inino ulje na trimeru koji je izvlačio dosta okretaja i da su stradali ležajevi nakraju.A sad evo na einhellu vrtim na motul polusintetiku već treću godinu (i motorku i trimer i) nema nikakvih pokazatelja da će stradat.
Šta hoću reć, koliko god ti hvalio inino ulje sve i jedan vozač skutera i korisnik ovog foruma da to ulje nevalja niti na jednom skuteru.
Uostalom niti jedno mineralno ulje na skuteru nemože postić podmazivanje i dugotrajnost kao polusintetika.
Mislim ajde pobij moje tvrdnje i sastavi midrace skuter i točni ina 2t u njega pa javi rezultate
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: ulje za midrace
« Odgovori #19 : 26 Studeni, 2009, 14:05:21 »
ja koristim TTS 2 god i nikakvi problema...vidit cemo kako se ce ponasat kod mene na midraceu ....kod nas kosta oko 8-9 eura litar TTS ....dok je agip,motul oko 15 eura litar...
Valentino Rossi 46!!!!!