Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Runner 70 SP 54 Žuta Zver  (Posjeta: 18943 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Gilera Runner 70 SP 54 Žuta Zver
« Odgovori #40 : 26 Siječanj, 2010, 12:52:15 »
ja sam isto htio to sve sam pocet radit, ali prema portmapu s6 sport pro-a...no puno stvari mi se nije poklapalo...kao i drukciji izgled ispusnog kanala i opcenito, to je bil dosta drukciji cilindar....reko, neda mi se zajebavat! da imam u garazi 10 zaribanih cilindara pa da 1-2 od njih uspiju, onda OK, al ovak...reko, radje dam nekom koji to radi vec ko rutinu i da dobijem sigurnu stvar, a i puno manje me izadje tak nego da zaj**** jedini cilindar koji imam!

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Gilera Runner 70 SP 54 Žuta Zver
« Odgovori #41 : 26 Siječanj, 2010, 16:09:03 »
to si u pravu...i ja kad sam kupil prvi kit (malossi sport) nisam ni htjeo cut za ikakvo prosirivanje spuh a kamoli nes drugo...a sad posto sam se malo ufuro i imam nes za rezervu, ne skodi malo se solo nauciti i imat svoj uradak... :icon_thumright:

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner 70 SP 54 Žuta Zver
« Odgovori #42 : 08 Veljača, 2010, 14:44:53 »
ako je ispuh dizan i jos ispod idu dihtunzi od 2mm, kolko je to onda otvoreno u ° ?
jer sam ja stavil dihtung od 0.8 na standarde usisne kanale i ispuh dignut mozda za mm i to je ispalo oko 190/175 i skuter je bil mrtav odozdola
Trgo - Prijevoz RT

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Gilera Runner 70 SP 54 Žuta Zver
« Odgovori #43 : 09 Veljača, 2010, 23:44:49 »
dosel novi dio:




isti vrag ko BGM evolution samo pod drugim imenom...
super je radilica, zavrsna obrada je stvarno odlicna, masivna je, teska...

jos kupit lagere, namontirat, i onda skupljat pare za kuplung i zvono...

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Gilera Runner 70 SP 54 Žuta Zver
« Odgovori #44 : 09 Veljača, 2010, 23:54:40 »
bome nije ista ko bgm evo  :toothy11:

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Gilera Runner 70 SP 54 Žuta Zver
« Odgovori #45 : 10 Veljača, 2010, 00:26:34 »
bome nije ista ko bgm evo  :toothy11:

ma doro da nije identicna...ali ta klasa

razlika je, ovak odokativno, polirana i masivnija klipnjaca i zubci prek kompletne duzine osovine...

ovo ostalo ne vidim jer jbg, nemam bgm da ih usporedim...


ali radilica stvarno odlicno djeluje...sa iglicastim ne znam ak bum riskiral ili bum stavio original od klipa sa dueta...
« Zadnja izmjena: 10 Veljača, 2010, 00:28:23 Ghoul »

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Gilera Runner 70 SP 54 Žuta Zver
« Odgovori #46 : 10 Veljača, 2010, 00:41:59 »
ma ok ako je dovoljno kvalitetna drago mi je  :) ja nebi ni taj iglicasti jer se meni razletio

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Gilera Runner 70 SP 54 Žuta Zver
« Odgovori #47 : 10 Veljača, 2010, 00:51:49 »
ma doro da nije identicna...ali ta klasa

razlika je, ovak odokativno, polirana i masivnija klipnjaca i zubci prek kompletne duzine osovine...

ovo ostalo ne vidim jer jbg, nemam bgm da ih usporedim...


ali radilica stvarno odlicno djeluje...sa iglicastim ne znam ak bum riskiral ili bum stavio original od klipa sa dueta...
...dobra je radilica, nis joj ne fali, sve je to tu negdje skoro...iglicasti stavi malossi ili, polini, stage 6 ...malo kvalitetnije....probao sam ja i rms iglicsti koji je isti k ko i malossi i izdrzao due+. malossi sport, serijalu + nardo tako da sve je to tu negdje...mislim na rms crni iglicasti a ne kaj se dobije uz rms racing radilicu, ono kinder jaje iglicasti...sve 5 ghoul :icon_thumright:

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Gilera Runner 70 SP 54 Žuta Zver
« Odgovori #48 : 10 Veljača, 2010, 01:16:04 »
ma doro da nije identicna...ali ta klasa

razlika je, ovak odokativno, polirana i masivnija klipnjaca i zubci prek kompletne duzine osovine..

ovo ostalo ne vidim jer jbg, nemam bgm da ih usporedim...


ali radilica stvarno odlicno djeluje...sa iglicastim ne znam ak bum riskiral ili bum stavio original od klipa sa dueta...
ja imam evolution, također poliranu, samo moja nema zubce preko cijele duzine osovine, sto bi znacilo da je ova tvoja bolja
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Gilera Runner 70 SP 54 Žuta Zver
« Odgovori #49 : 10 Veljača, 2010, 01:33:11 »
da, ma to sam prek Slow-a narucio, na njegovu preporuku...jer sam mislio uzet bgm, ali na sipu nemaju...ali imaju tu ONE!

cijena im je prakticki identicna...

danas sam ju pokupio pa mi je pokazal koje su razlike i tak...kolko mi se cini, moze bit samo bolja od BGM, za iglicasti bum ipak stavio ovaj koji imam trenutno na skutu, a sad, jedino se nadam da je iglicasti na spoju klipnjace i polutki dobre kvalitete...

EDIT: sad sam skuzio da tam gdi inace pucaju radilice, izmedju onog dijela gdje ide lager i zavrsetka zubci, da je ova ONE deblja i manji je razmak..
« Zadnja izmjena: 10 Veljača, 2010, 01:37:24 Ghoul »

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Gilera Runner 70 SP 54 Žuta Zver
« Odgovori #50 : 10 Veljača, 2010, 02:01:24 »
pa koliko si platio tu radilicu?
iglicasti stavi najbolje kao sta su prije napisali npr malossiev
je razlika je u tom zadebljanju, ako izdrzi rms-ova 12t okretaja ova je i vise nego dosta za tvoj setup
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Gilera Runner 70 SP 54 Žuta Zver
« Odgovori #51 : 10 Veljača, 2010, 02:13:55 »
pa koliko si platio tu radilicu?
iglicasti stavi najbolje kao sta su prije napisali npr malossiev
je razlika je u tom zadebljanju, ako izdrzi rms-ova 12t okretaja ova je i vise nego dosta za tvoj setup

120 €

ma ostavil bi ja i serijsku da je novija...al nakon vise od 6 godina koristenja, 26000 km od toga 19000 sa kitom, trebala je doc zamjena...pa eto, ocito da se ova pokazala idealnom, i cijenom i karakteristikama...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Gilera Runner 70 SP 54 Žuta Zver
« Odgovori #52 : 10 Veljača, 2010, 04:14:23 »
Prije je bila vrlo popularna TOPova radilica za "plavim" polutkama i RMS gdje se pokazalo da RMS ima manje kvalitetan veliki iglicasti lezaj. A iglicasti za bolcnu klipa u obe radilice su bili kao iz kinder jajeta, dakle za smece.

Danas je sve vise zastupljena upravo ovakva radilica (Stage6, BGM, ONE... svatko otisne svoj logo, a to je zapravo gotovo ista stvar, s tim da ova ONE radilica ima zupce cijelom duzinom), identicna je Malossi HPC radilici, a 3alfa3 je usporedio obe i bolji dojam ostavlja BGM.

Ima i ovdje nesto o tome: http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,27524.0.html


Ja osobno vjerujem samo iglicastim lezajima iz malossi pakiranja, jednom sam isprobao nesto drugo i raspao se, peh ili ne  :dontknow:

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Gilera Runner 70 SP 54 Žuta Zver
« Odgovori #53 : 10 Veljača, 2010, 12:26:23 »
sad sam bas malo pogledal iglicasti i ono...jest da je srebrni kavez i to, ali ovi valjcici...nauljil sam malo, ali opet nekak mi se cini da teze ide...

uglavnom, taj sigurno nebu isel gore...nego, zanimaju me dimenzije u vezi tog iglicastog! znam da malossijev od sporta ne pase na duetov klip, presirok je...pa me zanima koje dimenzije ja trebam?

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: Gilera Runner 70 SP 54 Žuta Zver
« Odgovori #54 : 10 Veljača, 2010, 12:36:25 »
Ja sam sebi samo klip iznutra malo proširio jer se radilo o par mm..
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Gilera Runner 70 SP 54 Žuta Zver
« Odgovori #55 : 10 Listopad, 2010, 22:44:29 »
nazalost, dana 08.10.2010. prijateljstvo između mog naturpijanog malossi sporta i skutera naglo je prekinuto okrutnom igrom sudbine kada mi se pri brzini od 100 km/h, zbog prelaska preko jedne grabe, airbox odvojio od fergazera...trebalo je 30-ak metara da posustane i kompletno se ugasi...

zbog nesiplativosti boranja i honanja, kupovine novog due klipa i sveopceg odrzavanja tog kita, nekompatibilnosti s auspuhom (citaj preslab spuh) odlucio sam kit staviti na policu i neka ceka bolje dane... R.I.P.  :sad149:

trenutno cekam stage6 sport pro kit da mi dodje pa stavim slike i neki video...

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Gilera Runner 70 SP 54 Žuta Zver
« Odgovori #56 : 11 Listopad, 2010, 21:01:29 »
pa ti vozi sa nezaserafljenim boxom  :angry7:


Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline gagi racer

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1101
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: RUNNER 125-180
  • Moja Kaciga: Lazer Joe Bar T
  • MojSetup: 180 Modified
  • MojSpuh: PM59
Odg: Gilera Runner 70 SP 54 Žuta Zver
« Odgovori #57 : 11 Listopad, 2010, 21:05:58 »
cek malo, ladno moze da zakuca, ako ode airbox, i on primi vise vazduha na neko kratko vreme >>> nesto mi to nema logike, vise bi imalo da se ugusi motor, i da skoro pa ne ide :) :icon_scratch:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner 70 SP 54 Žuta Zver
« Odgovori #58 : 11 Listopad, 2010, 21:40:23 »
tak je i meni na pežou otpao airbox i zacvikao mi je  :(

Offline Ghoul

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 320
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Facebook
  • Mjesto: Zagreb\Skut u Varaždinu
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP '03
  • Moja Kaciga: Nitro N-800V
  • MojSetup: Stage6 sport PRO
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Gilera Runner 70 SP 54 Žuta Zver
« Odgovori #59 : 11 Listopad, 2010, 21:58:14 »
@ gagi racer - ma stari moj, jedno je sa starta krenut pa skuzit da ti ima previse zraka, a drugo sa 100 km/h jurit po slenedri i samo odjedamput osjetit kako na 1 sec malo posustane i onda doviđenja...samo uzmi u obzir da su obrtaji bili oko 10 000 rpm, gusnati cilindar u optimalnoj temperaturi i ko šećer na kraju squish od 0.5 mm...

@ Cok, ivanm - a jbg, prije nije bilo potrebe jer sam sa frgicom dobio onaj bell mouth plasticni koji je bio poprilicno sirok i poprilicno bi se namucio da ga naguram u crijevo od airboxa...nakon sta je frend kupio gljivu, dao mi sa svog malossi frgica bell mouth koji je bio uzi i lakse se stavio u crijevo...bil mi malo sumnjiv, no meni frend tvrdio, "kaj ak se ja vozim vec 2 god tak bez osiguranog airboxa i nis se nije dogodilo, nebu se ni tebi..." ETO MI NA SAD KAD SAM GLUP...

mislim, kit se jos brijem moze na specijalu 48 borat, mislim da se malossi sport moze do tolko bez obzira kaj je zadnji tvornicki klip 47,8?
ne znam kaj cu sad s njim...jer je klip za due skup ko kuga, a nemam auspuh koji bi se nosil sa tajminzima 140/195...
pa sam rađe sad uzeo s6 sport pro da se konacno mogu vozit ko covjek...