Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia Sr 70 Minarelli...Malossi MHR Overrange ustimavanje...POMOC  (Posjeta: 3278 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline frki22

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 245
  • Spol: Muški
  • crazy freak
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Labin
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 Tuned
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: DR Evo 70cc (Due+ Modular Head)
  • MojSpuh: Yasuni City R
Evo ovako stoje stvari... Setup skutera je:
TP Trophy 70cc
Yasuni City R
Dellorto 19 PHBG (Diza 75, Ler diza 52, Klipic 40, Igla W7 na 3-cem zubu)
Airbox sa red sponge
Kvacilo Hebo Racing 107mm
Zvono RMS sa crnim utorima za bolje hladjenje 107mm

Danas sam stavio kompletan Malossi overrange prijenos (mhr variomat, mhr overrange long remen, komplet straznji variomat mhr, i crveni centralni feder), uglavnom sve je sijelo u milimetar, zupcanici analsera su izvadjeni itd. Najprije sam stavio rolice 19X15,5 od 5,0 g u biti iste tezine kao sto sam prije imao kod multivar-a (samo tamo je bila dim. 16X13). Upalim skut. idem testirat, desavalo se ovo - okretaji su mi se dizali u 12000-125000 skuter je pilio, nista stavljam rolice od 6,0 g skuter vise ne pili, okretaji se dizu do 10000 relativno ide u redu ali start sam malo kao izgubio u odnosu na prije, i nekako mi je malo trom pri ubrzavanju, max brzina je bila 95-100 km/h (prema koso urici a mislim da je tocna). Sto se tice kvacila, gore je Hebo racing sa zelenim oprugama...

Prije nego sto sam stavio Overrange gore sam imao Malossi Multivar sa rolicama od 5,0g, polini kevlar remen, kompletan straznji variomat serijala, Bijeli centralni feder od malossija, kvacilo Hebo racing (sa zelenim oprugama) i rms zvono. Skuter je imao ok start i ubrzavao je sasvim ok, max brzina prema koso urici je isto bila oko 95 km/h i dolazio mi je do nekih 10500-11000 okretaja.

Sad dali staviti nesto lakse rolice mozda 5,7g ili promjenit centralni feder jer je ovaj crveni mozda malo pretvrd, sta sa kvacilom prije je bilo ok, sad na overrange-u kao da lovi malo prerano... sta da napravim pa da to cudo ide kako spada...pomozite dobri ljudi  :help:

Offline tomof10

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1086
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Neum
  • Moj Skuter: MaLaGuTi F10 LC
Odg: Aprilia Sr 70 Minarelli...Malossi MHR Overrange ustimavanje...POMOC
« Odgovori #1 : 05 Studeni, 2009, 19:57:11 »
ja imam mhr taj over vario stavi sajbicu izmedu ventilatora i bolcne,zanim stavi meksi centralni feder,jesi li brusio blok da ti stane overrenge polutke i trebas stavit teze rolicee jer ti se ocito prevrtva meni su u overu sad 6,3 sa malossi torqom a prevrtvao mi se sa 5,5.
« Zadnja izmjena: 05 Studeni, 2009, 20:02:19 tomof10 »

Offline frki22

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 245
  • Spol: Muški
  • crazy freak
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Labin
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 Tuned
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: DR Evo 70cc (Due+ Modular Head)
  • MojSpuh: Yasuni City R
Odg: Aprilia Sr 70 Minarelli...Malossi MHR Overrange ustimavanje...POMOC
« Odgovori #2 : 05 Studeni, 2009, 20:05:31 »
ja imam mhr taj over vario stavi sajbicu izmedu ventilatora i bolcne,zanim stavi meksi centralni feder,jesi li brusio blok da ti stane overrenge i trebas stavit teze rolicee jer ti se ocito prevrtva meni su u uveru sad 6,3 sa malossi torqom a prevrtvao mi se sa 5,5.

sto se tice ventilatora nisam stavljao nista, dali stavit centralni bijeli koji je bio prije ili mozda zuti (ako stavim meksi centralni, idu mozda i opet lakse rolice ili to nema veze?), a blok nisam brusio jer je sve sijelo bez problema, mislim nigdje nije nista diralo tako da mi je to izgledalo ok.

Offline tomof10

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1086
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Neum
  • Moj Skuter: MaLaGuTi F10 LC
Odg: Aprilia Sr 70 Minarelli...Malossi MHR Overrange ustimavanje...POMOC
« Odgovori #3 : 05 Studeni, 2009, 20:12:20 »
stavit bijeli centralni i probaj te kuglice koje sad imas a nemoguce je da ti nedodirivaju mhr  polutke od 128mm blok? poslikaj da vidim te polutke da ti nije neko sta uvalio

Offline frki22

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 245
  • Spol: Muški
  • crazy freak
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Labin
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 Tuned
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: DR Evo 70cc (Due+ Modular Head)
  • MojSpuh: Yasuni City R
Odg: Aprilia Sr 70 Minarelli...Malossi MHR Overrange ustimavanje...POMOC
« Odgovori #4 : 05 Studeni, 2009, 20:36:34 »
stavit bijeli centralni i probaj te kuglice koje sad imas a nemoguce je da ti nedodirivaju mhr  polutke od 128mm blok? poslikaj da vidim te polutke da ti nije neko sta uvalio

jednostavno nije diralo jer bi primjetio kad smo vrtili rukama dali sta zapinje, evo slika

http://img682.imageshack.us/i/abcd0020.jpg/

http://img233.imageshack.us/i/abcd0001hc.jpg/

Offline tomof10

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1086
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Neum
  • Moj Skuter: MaLaGuTi F10 LC
Odg: Aprilia Sr 70 Minarelli...Malossi MHR Overrange ustimavanje...POMOC
« Odgovori #5 : 05 Studeni, 2009, 20:41:45 »
ovo jesu mhr polutke al trebas obrusit poklopac getribe blok i moras blok na sredini  pothitno obrusit jer ce ti remen strugat

Offline tomof10

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1086
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Neum
  • Moj Skuter: MaLaGuTi F10 LC
Odg: Aprilia Sr 70 Minarelli...Malossi MHR Overrange ustimavanje...POMOC
« Odgovori #6 : 05 Studeni, 2009, 20:48:03 »
evo ti jedan projekt pa malo prelistaj dole vidit ces o cemu pricam
http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,20691.msg322032.html#msg322032

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: Aprilia Sr 70 Minarelli...Malossi MHR Overrange ustimavanje...POMOC
« Odgovori #7 : 05 Studeni, 2009, 20:49:58 »
moraš ove pregrade pobrusit pod hitno. pogledaj kako je to kod mene:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Aprilia Sr 70 Minarelli...Malossi MHR Overrange ustimavanje...POMOC
« Odgovori #8 : 05 Studeni, 2009, 20:56:46 »
Ne zaboravi na sajbice sa kojima se podesava variomat, ne mogu sad pronaci svoj post, trebalo bi staviti u FAQ  :icon_scratch:


i jos jedna stvar, nemoj ocekivati previse od overrangea na tom setupu, puno para/malo muzike, ja sam od toga odustao.

Offline frki22

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 245
  • Spol: Muški
  • crazy freak
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Labin
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 Tuned
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: DR Evo 70cc (Due+ Modular Head)
  • MojSpuh: Yasuni City R
Odg: Aprilia Sr 70 Minarelli...Malossi MHR Overrange ustimavanje...POMOC
« Odgovori #9 : 06 Studeni, 2009, 12:17:36 »
Ekipa hvala na ovim odgovorima  :icon_thumright:

a sad imam novo pitanje, dali bi u redu da vratim stari variomat multivar 2000, stari remen polini kevlar koji je kraci i bijeli centralni feder, a da ostavim straznji variomat od MHR-a, dali bi to opet bilo ok rjesenje i recimo osjetno veca razlika u ubrzanju u odnosu na serijski straznji variomat?

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Aprilia Sr 70 Minarelli...Malossi MHR Overrange ustimavanje...POMOC
« Odgovori #10 : 06 Studeni, 2009, 12:43:50 »
Ekipa hvala na ovim odgovorima  :icon_thumright:

a sad imam novo pitanje, dali bi u redu da vratim stari variomat multivar 2000, stari remen polini kevlar koji je kraci i bijeli centralni feder, a da ostavim straznji variomat od MHR-a, dali bi to opet bilo ok rjesenje i recimo osjetno veca razlika u ubrzanju u odnosu na serijski straznji variomat?

Straznji variomat ne postoji, to su polutke ili remenice.

S obzirom da imas malossi multivare, a od polutki imas serijske ili malossi za overrange, onda je najbolje da vozis overrange i probas to ustimati. Serijske polutke lose rade sa malossi variomatima, njima je potreban torq driver, odnosno polutka sa linearnim sirenjem.