Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Peugeot Speedfight 2 by ZD Team u izradi  (Posjeta: 20482 )

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline BlackNaranča

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1220
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Peugot SF2
  • MojSetup: Stage6 Pro Racing
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Peugeot Speedfight 2 by ZD Team u izradi
« Odgovori #20 : 27 Rujan, 2009, 14:53:34 »
Oki doki, sad smo sjebali sto smo sjebali nema veze jebiga.

daj molim te napisi mi koje sve semeringe moramo nabavit i koja je cjena otprilike da znm tocno doci i reci uducan sto da mi daju.
Ulje me zanima koja je cjena.

necemo vise nadam se nista sjebat dovoljno smo vec razjebali.
Mislim da mi necemo moci ove lezajee i radilicu ugradit tako da ce i to morat novo se nabavit  :laughing3:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Peugeot Speedfight 2 by ZD Team u izradi
« Odgovori #21 : 27 Rujan, 2009, 15:05:19 »
stari nema zurbe, samo polako... uglavnom lezaji i semerinzi na prijenosu novi idu, ulje neznam koja je cijena napamet, mislim oko 80 kn litar ide 80w90, ide 1.2 decilitra, ili kada pocne curiti kroz rupu od sarafa to je mjera, ako ga nalijes mrvicu vise nema veze samo ce izbaciti ...a za radilicu i lezaje, samo polako ici ce to...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Speedfight 2 by ZD Team u izradi
« Odgovori #22 : 27 Rujan, 2009, 19:08:48 »
uhh..aj slozi to da ides drugi tjedan u zagorje da vidimo uzivo..

btw..ulje za getribu  mos bilo koje 75/80,80/90..bilo koje nades..bitno da se podmazuje

a na semerinzima ti pisu velicine

Offline dgeceg

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 578
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovec
  • Moj Skuter: speedfight 2
  • Moja Kaciga: uvex
  • MojSetup: stage 6 racing
  • MojSpuh: stage 6 pro
Odg: Peugeot Speedfight 2 by ZD Team u izradi
« Odgovori #23 : 27 Rujan, 2009, 19:17:56 »
jel zna tko gdje se mogu kupiti kajle paljenja za radilicu??

Offline BlackNaranča

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1220
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Peugot SF2
  • MojSetup: Stage6 Pro Racing
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Peugeot Speedfight 2 by ZD Team u izradi
« Odgovori #24 : 27 Rujan, 2009, 20:08:40 »
uhh..aj slozi to da ides drugi tjedan u zagorje da vidimo uzivo..

btw..ulje za getribu  mos bilo koje 75/80,80/90..bilo koje nades..bitno da se podmazuje

a na semerinzima ti pisu velicine


hocu slozit cu nadam se, ako slozim dolazim 90% gore.. samo da rjesimo ovo s radilicom i ostalo ce sve kao podmazano ici imamo sve djelove to je najbitnije,

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Peugeot Speedfight 2 by ZD Team u izradi
« Odgovori #25 : 27 Rujan, 2009, 22:15:51 »
jel zna tko gdje se mogu kupiti kajle paljenja za radilicu??
Kupi serijsku, pobrusi te vrhove sto kazes da ne odgovaraju i resen problem...

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Peugeot Speedfight 2 by ZD Team u izradi
« Odgovori #26 : 28 Rujan, 2009, 11:16:47 »
jaooo sjebaste sve očas posla... :)

Nije mi jasno kako neće da uđe ležaj i radilica u veliki blok ako ste ove zamrzli a blok grejali...kako neće?
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline BlackNaranča

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1220
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Peugot SF2
  • MojSetup: Stage6 Pro Racing
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Peugeot Speedfight 2 by ZD Team u izradi
« Odgovori #27 : 01 Listopad, 2009, 01:30:43 »
Uspjeli smo napokon danas stavit radilicu u blokove  :headbang:

sve je ok, samo smo jedan semeringd sjebali, pa cu sutra morat ic uzet novi al dobro 20kn.. onaj manji smo sjebali
moramo kajlu paljenja dati izdraditi tokaru.
I namotaje sredit neke polovne jer smo ove sjebali.
Eto to bi bila ukupna steta, ajd nije tako strasno nakon svega.

Zapravo naj veca steta je sto mi je debilna sestra izbrisala slike s mobitela jer kao nije imala momorije na mobu... za popizdit ono stvarno,
al sutra cu slikat kroz jutro masinu ovako sklopljenu, nazalost nece bit slika rastavljenih i nove radilice, al ce bit slike stare radilice diska masine sklopljenje i ostatka struje i tako, kako radovi idu cu stavljat slike nove. 

Samo bi vas molio da mi pomognete s namotajima dal pase s nekih druih skutera i ja imam 2 verzije struje, gdje se mjenja struja ja imam struju od 2005 i od 2007 i sada mislims tavit staru pa mozda na stariju budu pasali neki namotaji itd..

treba to sve vidjet, molio bih za pomoc oko toga jer bez toga radove nemogu nastaviti.

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: Peugeot Speedfight 2 by ZD Team u izradi
« Odgovori #28 : 01 Listopad, 2009, 02:08:35 »
o majko mila :laughing6:

ne mogu ti nista prigovorit sta si sjeba semeringe ili da sta sjebes, izgubis, natuces krivo, stavis i to..ljudi smo,ucimo na greskama..ja sna spizdia 100 stvari dok nisan nesto naucia..jbg,nema veze sad.. al da takav posal ides radit bez ikakvog alata.. bez diht mase koja kosta 38 kn..bez jebenog fena koji mos nac za 100-200kn?? straj me pitat jel imas uopce gedore.. niko se nije rodia pametan,al radit bez alata to mi nikad jasno nije bilo.al ako nista,vjerojatno u zadru ima neki servis koji bi ti sigurno sklopia blokove za 200-300kn,a vec si radeci sam napravia dosad vec stetu,a prakticki jos nisi ni pocea..

nemoj se ljutit na ovo..al bez alata nema ni zanata..samo fus,teski fus :icon_biggrin:

Offline n0n4m3

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1145
  • Spol: Muški
  • 097 733 2211
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Sp180 , Ice180
Odg: Peugeot Speedfight 2 by ZD Team u izradi
« Odgovori #29 : 01 Listopad, 2009, 02:14:36 »
o majko mila :laughing6:

ne mogu ti nista prigovorit sta si sjeba semeringe ili da sta sjebes, izgubis, natuces krivo, stavis i to..ljudi smo,ucimo na greskama..ja sna spizdia 100 stvari dok nisan nesto naucia..jbg,nema veze sad.. al da takav posal ides radit bez ikakvog alata.. bez diht mase koja kosta 38 kn..bez jebenog fena koji mos nac za 100-200kn?? straj me pitat jel imas uopce gedore.. niko se nije rodia pametan,al radit bez alata to mi nikad jasno nije bilo.al ako nista,vjerojatno u zadru ima neki servis koji bi ti sigurno sklopia blokove za 200-300kn,a vec si radeci sam napravia dosad vec stetu,a prakticki jos nisi ni pocea..

nemoj se ljutit na ovo..al bez alata nema ni zanata..samo fus,teski fus :icon_biggrin:

da nisi izostavia koju nulu ???


poslat cu mu ja neke namotaje pa cemo valjda rjesit problem ..

jel zna itko koja je razlika izmedu namotaja za sf .. imaju jednu sta idu 2 zice iz namotaja ... a imaju neki sa 3 .. znaci bas iz namotaja .. plus na obe ide po jedna iz pickupa

Offline BlackNaranča

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1220
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Peugot SF2
  • MojSetup: Stage6 Pro Racing
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Peugeot Speedfight 2 by ZD Team u izradi
« Odgovori #30 : 01 Listopad, 2009, 02:34:53 »
o majko mila :laughing6:

ne mogu ti nista prigovorit sta si sjeba semeringe ili da sta sjebes, izgubis, natuces krivo, stavis i to..ljudi smo,ucimo na greskama..ja sna spizdia 100 stvari dok nisan nesto naucia..jbg,nema veze sad.. al da takav posal ides radit bez ikakvog alata.. bez diht mase koja kosta 38 kn..bez jebenog fena koji mos nac za 100-200kn?? straj me pitat jel imas uopce gedore.. niko se nije rodia pametan,al radit bez alata to mi nikad jasno nije bilo.al ako nista,vjerojatno u zadru ima neki servis koji bi ti sigurno sklopia blokove za 200-300kn,a vec si radeci sam napravia dosad vec stetu,a prakticki jos nisi ni pocea..

nemoj se ljutit na ovo..al bez alata nema ni zanata..samo fus,teski fus :icon_biggrin:


sve kuzim i sve stoji, istina je sto si reko,

spojili smo blokove kod frenda automehanicara za 0kn, dao sam mu za pice, koristili smo diht masu a sto se tice ugradnje radilice napravili smo to u 15 minuta lagano.

posto je vec manji blok bio moniran na lezaj i radilicu, drugi lezaj smo izvadili lagano, i onda ga tuckali lagano cekicem gumenim da sjedne u blok, i tada smo tuckali drugu stranu bloka da sjedne sve kako spada i to zavidali i to je to posriicali malo wdom i sve radi ko svicarski sat.

Namotaje ce me spasit nonamer poslat ce mi od sf1, nadamo se da ce odgovarat, jer ja cu stavljat stariju struju kupljenu od strane drnde sa deblokiranim cdiem i nadams e da ce odgovarat namotaji, nevidim razloga zasto nebi.
A sutra idem semering kupit sto je frend debil sjebao izgubio onu ziciciu sto je unutra, a dobro ajd 20kn..
I sutra cu dati tokaru da mi za pivu napravi kajlu paljenja   :)

I to bi bilo to, moram samo kupit bocu ulja za klip i cilindar podmazat i bocu ulja za getribu da izmjenimo ulje.
I onda samo ostaje montirat ostale djelove i postati ovdje slike, e da moram napomenut da moram jos samo zadnje plocice nove uzet jer su stare bile toliko istrosene da su cjeli disk sjebale, srecom imam novi disk zahvaljujuci sebi  :icon_thumright:

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Speedfight 2 by ZD Team u izradi
« Odgovori #31 : 01 Listopad, 2009, 20:12:16 »

sve kuzim i sve stoji, istina je sto si reko,

spojili smo blokove kod frenda automehanicara za 0kn, dao sam mu za pice, koristili smo diht masu a sto se tice ugradnje radilice napravili smo to u 15 minuta lagano.

posto je vec manji blok bio moniran na lezaj i radilicu, drugi lezaj smo izvadili lagano, i onda ga tuckali lagano cekicem gumenim da sjedne u blok, i tada smo tuckali drugu stranu bloka da sjedne sve kako spada i to zavidali i to je to posriicali malo wdom i sve radi ko svicarski sat.

Namotaje ce me spasit nonamer poslat ce mi od sf1, nadamo se da ce odgovarat, jer ja cu stavljat stariju struju kupljenu od strane drnde sa deblokiranim cdiem i nadams e da ce odgovarat namotaji, nevidim razloga zasto nebi.
A sutra idem semering kupit sto je frend debil sjebao izgubio onu ziciciu sto je unutra, a dobro ajd 20kn..
I sutra cu dati tokaru da mi za pivu napravi kajlu paljenja   :)

I to bi bilo to, moram samo kupit bocu ulja za klip i cilindar podmazat i bocu ulja za getribu da izmjenimo ulje.
I onda samo ostaje montirat ostale djelove i postati ovdje slike, e da moram napomenut da moram jos samo zadnje plocice nove uzet jer su stare bile toliko istrosene da su cjeli disk sjebale, srecom imam novi disk zahvaljujuci sebi  :icon_thumright:

kaj ne ide na šita dihtung, a ne diht masa???

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Peugeot Speedfight 2 by ZD Team u izradi
« Odgovori #32 : 01 Listopad, 2009, 20:13:37 »
kaj ne ide na šita dihtung, a ne diht masa???
ide...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Peugeot Speedfight 2 by ZD Team u izradi
« Odgovori #33 : 01 Listopad, 2009, 20:22:03 »
ide...
pa mislim znam da ide, al kaj neće bit problema kad nema dihtunga neg samo diht masa?

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Peugeot Speedfight 2 by ZD Team u izradi
« Odgovori #34 : 01 Listopad, 2009, 21:02:18 »
mislim da je on koristio stare dihtunge i diht masu za svaki slucaj, ako je sve ok radjeno nebi trebalo biti problema...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline BlackNaranča

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1220
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Peugot SF2
  • MojSetup: Stage6 Pro Racing
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Peugeot Speedfight 2 by ZD Team u izradi
« Odgovori #35 : 02 Listopad, 2009, 00:47:53 »
samo dight amsa, stari su poderani i ovo je ok, dobro je zacepljeno i lijepo stegnuto, nismo stedili na masi...

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Peugeot Speedfight 2 by ZD Team u izradi
« Odgovori #36 : 02 Listopad, 2009, 00:59:16 »
Na Peugeotu mora biti dihtung izmedju blokova da bi radilica bila na mestu..

Offline BlackNaranča

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1220
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Peugot SF2
  • MojSetup: Stage6 Pro Racing
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Peugeot Speedfight 2 by ZD Team u izradi
« Odgovori #37 : 02 Listopad, 2009, 02:03:13 »
rekao mi je speed da samo stavim diht masu.

Offline BlackNaranča

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1220
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Peugot SF2
  • MojSetup: Stage6 Pro Racing
  • MojSpuh: TP Nardo
Odg: Peugeot Speedfight 2 by ZD Team u izradi
« Odgovori #38 : 03 Listopad, 2009, 05:59:24 »
Evo nekih novosti  :icon_tongue:

Album slika možete pogledati na google-u jednosavnim klikom OVDJE

A napravio sam nešto novo a to je uredio sam sve svoje bilješke u jedan online dokument također na google-u
Pogledaj dokument (dnevnik radova) OVDJE

Današnji post (dodan je u dnevnik radova, i svi budući moji postovi će biti postani ovdje na forumu i u dnevnik radova radi lakše preglednosti). Link dnevnika radova i galerija slika će se od sada stalno nalaziti na prvom postu.
Sve sljedeće bilješke će bii popraćene slikama.


03 Listopad, 2009

Danas nisam ništa radio na motoru, čekam ponedjeljak da mi stignu namotaji od nonamera i da u ponedjeljak napravimo kajlu paljenja kod tokara. Onda ću kad to sredim sljedi nastavak radova:

Večeras sam slikao sve nanovo sve djelove i evo pišem ovaj post na google docs, našao sam način kako da sve svoje bilješke držim urednima i preglednima jer kao što sam gore napomenuo mojskuter.com forum mi ne dopušta da moji postovi sadrže preko 1000 znakova.
A slike sam uplodao na googlov online album, dosta praktično sve u svemu.
Eto što da kažem osim da komentirate slike i način na koji sam odlučio držati svoj projekt preglednim, ono da nemoras prolistat svih 30 stranica da bi našao ono što te zanima na forumu.

I evo jedno pitanje za vas.
Kod crvenog TNT kabela svjećice molio bih one koji znju da mi kažu kako da to spojim , slikao sam bobinu i taj kabel, nije mi jasno kako se spaja. A slikao sam i staru kočionuu pločicu tako da vidite što je to uništilo onko onaj stari disk lol!

I ako vidite da neki od navedenih djelova imaju oštećenja poput kvačila, variomata i zvona kvačila volio bih da mi kažete, trenutno nemam zvono kvačila pa se nadam da mogu koristiti standardno, još samo moram nabaviti centralnu oprugu i gljivu. A što se tiče onog malossijevog kvačila koje sm stavio, to imam i mislim se dali da stavim malossi fly ili stage 6 ovo kvačilo, vjerovatno ću staviti s6 kvačilo a prodati malossi, nek se jave zainteresirani :D
« Zadnja izmjena: 03 Listopad, 2009, 07:06:33 BlackNaranča »

Offline black-rox

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3152
  • Spol: Muški
  • Black-Team Live your own rules
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.black-scooters.com
  • Mjesto: Grobnik
  • Moj Skuter: Black-Team garage
  • Moja Kaciga: Shark,Oneal
  • MojSetup: E da je samo kit =)
  • MojSpuh: Yasuni
Odg: Peugeot Speedfight 2 by ZD Team u izradi
« Odgovori #39 : 03 Listopad, 2009, 12:47:23 »
Mislim ono project bez i jedne slike dajte ljudi koji se rac događa svako toliko neki novi project ili bez slika ili je tek u nastanku za jedno 20 godina.......