Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Polini Base 70  (Posjeta: 2383 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline B.E.G.A

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1182
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novska
Polini Base 70
« : 22 Rujan, 2009, 16:04:02 »
Zanima me koliko otprilike naštelan i uz sve to daje konja na ditechu ? A koliko na karbu ?

E da i na koliko RPM ima najveću snagu ? Na polinijevoj stranici piše za ditecha da najveću snagu ima na 9800 RPM ? A meni je to malo čudno,puno nekak.

Koji je po vama naj auspuh koji najviše daje od 9000 do 10000 RPM ?

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #1 : 22 Rujan, 2009, 16:06:39 »
Zanima me koliko otprilike naštelan i uz sve to daje konja na ditechu ? A koliko na karbu ?

E da i na koliko RPM ima najveću snagu ? Na polinijevoj stranici piše za ditecha da najveću snagu ima na 9800 RPM ? A meni je to malo čudno,puno nekak.

Koji je po vama naj auspuh koji najviše daje od 9000 do 10000 RPM ?

Dobiješ uz kit onu "čašicu" ali ne dobiješ kompjuter i zato je jeftiniji. Nažalost, neisplativ tuning jer motor nejde puno jače, isprobano na tom kitu i novom ZX-u.  :dontknow:

Kaj god da mu stavimo u prijenos motor je lijen i ide možda 15-20% jače nego serijala. Ak i tolko  :icon_scratch:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline B.E.G.A

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1182
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novska
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #2 : 22 Rujan, 2009, 16:56:19 »
Dobiješ uz kit onu "čašicu" ali ne dobiješ kompjuter i zato je jeftiniji. Nažalost, neisplativ tuning jer motor nejde puno jače, isprobano na tom kitu i novom ZX-u.  :dontknow:

Kaj god da mu stavimo u prijenos motor je lijen i ide možda 15-20% jače nego serijala. Ak i tolko  :icon_scratch:


Šta si ti počeo pričat,nisi me shvatio  :icon_scratch:

Ja sam pitao koliko otprilike daje konja i pri koliko okretaja ? A ti meni počneš o čašicama i kompjuterima,oko toga sam doktorirao na ditechu  :icon_biggrin:

Ja imam na svom ditechu polini base,malosi elektroniku,leo zx,multivar,fly,special belt ... i ide duplo bolje neg serijski,garantirano ;)

Ali me zanimalo koliko KS daje i pri koliko RPM ?

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #3 : 26 Rujan, 2009, 17:20:03 »
9800 rpm nije puno, to je gornja granica serijske elektronike, malossi popravlja stvar i više ga vrti, ali na 9000 se taj polini vrti 100%,ovisi kako ga složiš, jer mu trebaju lagane roline,bar meni na xpro
Sad što se tiče snage ja neznam ti reć puno ali serijski ima 3-4 konja sigurno, pa računaj si +2 ili 3 uz savršenu poštelanost, trebali bi na valjke s dobro složenim ditechom da riješimo koliko momenta i konja ima jer sad i mene to pomalo muči  :icon_biggrin:
neki pričaku 8 konja, neki 9, neki 12  :toothy12: :toothy12:
moja procjena 6-7max
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline B.E.G.A

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1182
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novska
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #4 : 26 Rujan, 2009, 23:58:36 »
Ja bi reko da se moj kroz ubrzanje sad vrti oko 9000 i 9500 rpm,ima okretaje konstantne cijelo vrijeme.
Što se tiče snage ja bi reko MAX 7-8ks. Jednostavno se osjeti da je duplo jači,uzbrdo je sada druga priča ili recimo na 70km/h odvalit pun gas je neusporedivno sa serijalom,vožnja sa dvojicom je šala.

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #5 : 27 Rujan, 2009, 13:23:09 »
i na 80 odvrnut gas je sad druga priča, jednostavno mislim da je kitanje ditecha najbolje što se od tuninga može napravit.
Digneš potrošnju za litru, litru i pol, znači na 3,5-4ltr a ideš neusporedivo bolje tako da slažem se sa svima koji kažu da je polini slabiji i sve skupa, ali mislim da ako se lijepo uštela da svatko može i mora bit zadovoljan sa performansama i potrošnjom.
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline B.E.G.A

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1182
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novska
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #6 : 27 Rujan, 2009, 13:29:10 »
Mislim da je kitanje ditecha najbolje što se od tuninga može napravit.

Apsolutno se slažem,ovo ostalo su nijanse. Čovjek ne može znati dok ne proba ;)

Polini slabiji i sve skupa ...

Od čega je Polini slabiji ? Malossija,ma kakvi,to je praktički isto.

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #7 : 27 Rujan, 2009, 14:02:42 »
slabiji je sigurno
ali polini sa malossi elektronikom mislim da je to tu negdje

preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline B.E.G.A

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1182
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novska
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #8 : 27 Rujan, 2009, 14:46:30 »
slabiji je sigurno
ali polini sa malossi elektronikom mislim da je to tu negdje


Dokaži ;)

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #9 : 27 Rujan, 2009, 20:09:21 »
čim nađem nekog ko bi na crtu s malosijem
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline B.E.G.A

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1182
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novska
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #10 : 28 Rujan, 2009, 01:19:46 »
čim nađem nekog ko bi na crtu s malosijem


Isto sranje drugo pakovanje ...

Sve je u štelanju ;)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #11 : 28 Rujan, 2009, 09:48:50 »
npr polini sport za piaggio lc daje oko 9 ks na 10300 okr..
moj je malo prerađen pa se razvrtava a najbolja snaga mi je na 10800 sa yasuni R..

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #12 : 28 Rujan, 2009, 10:53:33 »
bogami 10.800 je solidno visok obrtaj za Base cilindar...Moj je isto prerađen pa ga vrtim na oko 10.300 tu mi je najbolja snaga...

mislim vrti se on koliko ga zavrtiš, i na kom auspuhu ga voziš...
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #13 : 28 Rujan, 2009, 10:56:41 »
ima snagu od 10500-11000...

Offline Daci

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 720
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: ludi DiTech
  • Moja Kaciga: eto vidiš
  • MojSetup: malossi sranje
  • MojSpuh: LeoVince RR
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #14 : 28 Rujan, 2009, 11:28:30 »
serijski ditech ima 5 kw , znači nekih 6,8 ks ... s kitom ima 8 ks mislim da su sve vrijednosti mjerene na radilici .... najbolji auspuh za ditecha sa kitom je tehnigas rs2....za info kolko ditech troši s kitom .. natočio sam 20 kn u njega i napravio sam 80 km s tih 20 kn .. nekih cca 3.3 litre na 100...sad nek mi se jave ovi sa nakitanim carbovima i kažu da ditech ne valja...ide solidno...a ništ ne troši meni definitivno najbolji 50 ccm scooter ...jedino što mi se ne sviđa je to što nikak nemreš dobit veliku krajnju na ditechu bez dužeg prijenosa 90 pravih iber ,a za to sve je kriva elektronika

Offline B.E.G.A

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1182
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novska
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #15 : 28 Rujan, 2009, 12:06:59 »
serijski ditech ima 5 kw , znači nekih 6,8 ks ... s kitom ima 8 ks mislim da su sve vrijednosti mjerene na radilici .... najbolji auspuh za ditecha sa kitom je tehnigas rs2....za info kolko ditech troši s kitom .. natočio sam 20 kn u njega i napravio sam 80 km s tih 20 kn .. nekih cca 3.3 litre na 100...sad nek mi se jave ovi sa nakitanim carbovima i kažu da ditech ne valja...ide solidno...a ništ ne troši meni definitivno najbolji 50 ccm scooter ...jedino što mi se ne sviđa je to što nikak nemreš dobit veliku krajnju na ditechu bez dužeg prijenosa 90 pravih iber ,a za to sve je kriva elektronika

Na kotaču bi bilo sasvim ok kad bi izvukao 6,5-7ks,ofkors sa kitom.
Kako znaš da je najbolji tehnigas rs2 ?
To za potrošnju je istina,natočiš i voziš kolko oćeš,ulje takođe,j#bote 1L ulja traje par tkm,i na kitu sviječice ne odlaze tako,tako da je kit isplativ ;)
Kako nema krajnju,ja sam sa serijalom,sa tip-top prijenosom,malossi ECUom i ostalim pi*darijama po gpsu izmjerio 90,3km/h a sad sa kitom kazaljka ode još 1cm dalje u odnosu na serijalu,ali nisam mjerio koliko je po gpsu ... ;)

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #16 : 29 Rujan, 2009, 14:11:28 »
serijski ditech ima 5 kw , znači nekih 6,8 ks ... s kitom ima 8 ks mislim da su sve vrijednosti mjerene na radilici .... najbolji auspuh za ditecha sa kitom je tehnigas rs2....za info kolko ditech troši s kitom .. natočio sam 20 kn u njega i napravio sam 80 km s tih 20 kn .. nekih cca 3.3 litre na 100...sad nek mi se jave ovi sa nakitanim carbovima i kažu da ditech ne valja...ide solidno...a ništ ne troši meni definitivno najbolji 50 ccm scooter ...jedino što mi se ne sviđa je to što nikak nemreš dobit veliku krajnju na ditechu bez dužeg prijenosa 90 pravih iber ,a za to sve je kriva elektronika
ditech ne valja za tuning, ali za svakdasnju voznju ovo ono kroz grad, dobar. dzaba i kit i spuh kad od ditecha nemos nikad povise base setup-a.
taj motor nikad nece osjetit kako je kad na gas digne na zadnju bla bla.. nije za gusteve.  :glasses9:
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #17 : 29 Rujan, 2009, 14:15:41 »
ma zna on to, nije ga džaba prebacivao u karb :P
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #18 : 29 Rujan, 2009, 21:29:00 »
serijala nema 5kw
drugo, najbolji ausupuh za ditecha je ZX, počevši od grane do lonca i svega, auspuh je posebno proračunat i rađen za ditecha.
Nevjerujete, usporedite ga s onim za karb ;)
Treće, kit se vrti kako ga naštelaš, kad imaš malossi ecu otvara ti se sasvim novi segment štelanja, ja da imam obrtomjer obznanio bi koliko se vrti u špici,ali nažalost dok ga ne nabavim nema niš od toga.
Potrošnja vrh 4L na 100km, kako god da ga voziš, i to 70tka fulgas cijelo vrijeme uštelana čim god i kako god hoćete.
Snaga, 7ks,možda 8,više sigurno ne.
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline osvetnik88

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 197
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ivanic-Grad
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • MojSetup: Malossi
  • MojSpuh: Zx-black
Odg: Polini Base 70
« Odgovori #19 : 29 Rujan, 2009, 22:22:13 »
serijala nema 5kw
drugo, najbolji ausupuh za ditecha je ZX, počevši od grane do lonca i svega, auspuh je posebno proračunat i rađen za ditecha.
Nevjerujete, usporedite ga s onim za karb ;)
Treće, kit se vrti kako ga naštelaš, kad imaš malossi ecu otvara ti se sasvim novi segment štelanja, ja da imam obrtomjer obznanio bi koliko se vrti u špici,ali nažalost dok ga ne nabavim nema niš od toga.
Potrošnja vrh 4L na 100km, kako god da ga voziš, i to 70tka fulgas cijelo vrijeme uštelana čim god i kako god hoćete.
Snaga, 7ks,možda 8,više sigurno ne.

-e sad slazem se da je Zx jako dobar auspuh za ditecha ali najbolji nije imao sam i Zx-a i Malosi Mhr Replicu i motor mi je isao bolje sa replicom a o zvuku da ne pricam!  :icon_thumright:
Malossi Red Sponge
Leo Vinci Zx-black

Prodajem suplemente za teretanu i sport ako ste zainteresirani javite mi se na PM ili na https://www.facebook.com/olimp.suplementi