Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner Sp 50 Problem!  (Posjeta: 7341 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Runner Sp 50 Problem!
« : 28 Svibanj, 2007, 01:13:09 »
Kao prvo zelim da pozdravim sve ,novim sam na ovom forumu.neznam gdje vise da se obratim za pomoc ,jer isao sam kod servisera i opet mi niko nije rijesio problem svi samo kazu da je sve ok!imam ovaj problem ,imam runnera sp 50, 2007godiste , koji je kupljen prije nekih 4 mjeseca ,preso sam 3600Km ,sve je serijsko ,samo su blokade poskidane i uradjen je prvi servis ...prije je trosio oko 4l/100 kako i treba da bude ,pa je onda odjednom poceo jedno dvadesetak dana da trosi oko 5.5 l,pa se vratilo na neku normalu ta potrosnja  i sada ponovo trosi 7l/100Km sto je stvarno previse,max ide 85Km/h vrti se na nekih 8 hiljada obrtaja pri voznji  ,kad startam skoci to i na 9100 pa se vrati oko 8000... !!to nije sad ni bitno mislim brzina i obrtaji ,nego mi je samo bitna potrosnja koja nikako nije normalna !ako neko zna u cemu je problem bio bi mu i vise nego zahvalan kad bi mi pomogo!!Hvala Unaprijed : :help: :help: :help: :help: :help:
« Zadnja izmjena: 28 Svibanj, 2007, 01:19:14 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Runner Sp 50 Problem!
« Odgovori #1 : 28 Svibanj, 2007, 08:13:04 »
ja cu ti samo reci da to nije u redu!

a sad , ostalo ce znati vise kolege strucnjaci  :toothy11:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Runner Sp 50 Problem!
« Odgovori #2 : 28 Svibanj, 2007, 08:38:32 »
Obrtaji su itekako važni za ubrzanje motora....
Svaki skuter ima određene okretaje gdje mašina ima najveću snagu za potezati, a sad tih tvojih 9100 pri startu su previše - prevrtava se...

Isto tako, kao što i auto cucla kad ga razvlačiš tako i skuter cucla više kad je u toliko visokim okretajima... samo nisam siguran dali baš može skoro duplo trošiti nego prije  :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:
Dobro uštelana 180-ka troši 6l pa ti sad gledaj....

Ugl ako ti se to desilo nakon servisa, ja bih se vratio nazad i ne bi ih puštao dok ne naprave sve kako treba, sve mi se čini da je to jedan od onih servisa koji vole malo zezati pa da dođeš još koji put da im malo dopuniš kasu, ali neću ništa protiv unaprijed...
Who's looking for punishment ??

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Runner Sp 50 Problem!
« Odgovori #3 : 28 Svibanj, 2007, 09:52:19 »
operi filter zraka i promijeni svjecicu pa se onda javi, jer ako se ne popravi treba postelati karburator...  :icon_thumright:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline aco stunter_50

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 160
  • Spol: Muški
  • ko mi šta može
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beli Manastir
  • Moj Skuter: Kymco Agility 50
Odg: Runner Sp 50 Problem!
« Odgovori #4 : 28 Svibanj, 2007, 14:42:48 »
da treba poštelat karb a ako nije to onda javi pa ćemo već viditi šta je :icon_thumright: :glasses2:
Ko mi šta može

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner Sp 50 Problem!
« Odgovori #5 : 28 Svibanj, 2007, 16:10:34 »
OK,Uradit cu danas ovo sto ste mi rekli ...samo jos nesto Imal ko kakvu sliku kako treba nastimat karb ? ili mi objasnit rijecima , posto ondje ima 10 nekakvi Sarafcica mali ..i koji treba okrenut i koliko ....ako ne onda cu nekako se snaci ..hvala ...pa cu vam javit jel se sta promijenilo...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Runner Sp 50 Problem!
« Odgovori #6 : 28 Svibanj, 2007, 16:43:29 »
OK,Uradit cu danas ovo sto ste mi rekli ...samo jos nesto Imal ko kakvu sliku kako treba nastimat karb ? ili mi objasnit rijecima , posto ondje ima 10 nekakvi Sarafcica mali ..i koji treba okrenut i koliko ....ako ne onda cu nekako se snaci ..hvala ...pa cu vam javit jel se sta promijenilo...

kojih 10 sarafica, imas samo 2 jedan je za zrak(blize airboxu), a drugi je za ler (pokraj njega s lijeve strane)

al nema smisla ako ti je karb trosio prije 4l, a sad trosi 7l, ne moze se on sam od sebe rastelati, po meni nema smisla stelat karb, operi spuzvu benzinom, zamjeni svjecicu, provozaj se par km...skini svjecicu da se vidi kakva je boje (trebala bi biti neka bakrenasta/bijela kava)

ti negdje drugdje gubis to gorivo...ne znam
« Zadnja izmjena: 28 Svibanj, 2007, 16:56:47 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline lik-bj

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 208
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: bjelovar
Odg: Runner Sp 50 Problem!
« Odgovori #7 : 28 Svibanj, 2007, 17:14:42 »
možda si probušio rezervar  :laughing9:  :laughing3:  :laughing7:
Kaciga glavu čuva,A što čuva kacigu?

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner Sp 50 Problem!
« Odgovori #8 : 28 Svibanj, 2007, 17:42:25 »
piaggio hi per 2 LC sa serijskim spuhom vrti se u startu na 9000 okr, zatim na 8500-8000, kupio mi frend novog NRG- pa sam vidio na turniću, tak da je to normalno..
a potrošnja nije baš normalna, pošto ima digitalni brzinomjer moguće da krivo prikazuje..
očistiti filter i frgazer, ali pošto je skuter nov, odi u servis jer budu ti u protivnom skinuli garanciju..

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Runner Sp 50 Problem!
« Odgovori #9 : 28 Svibanj, 2007, 19:29:23 »
ivan je ovo dobro rekao za digit. sat

bilo bi najbolje da naspes 1L, i vozi se dok ne stanes (naravno bocu ili kanister ispod sica s ostatkom benge)

ako trosi 7l onda bi trebao proci s tom litrom oko 14km,

natoci litru u prazan rezervar pa javi
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner Sp 50 Problem!
« Odgovori #10 : 28 Svibanj, 2007, 20:24:50 »
tacno dig.sat pokazuje ,mjerio sam ....ovak za ta dva sarafica naso sam koja su eh mozel mi neko reci ovo ...kad ih zavrnem obadva do kraja ...koliko ih trebam odvrnut tj koja je normala znal neko ...ono zavrnem ih do kraja pa onda koliko krugova da odvrnem sarafcice?? ako neko zna neka kaze...nije ni rezervoar probusen i to sam pregledo....a iso sam na servis on samo govori uredu je to sve ,nista nije otislo i tako to i ja mu danas ebem mater onako u lice posteneski i izadjem...joj nakraju cu ga posut benzinom i zapalit onak da gori lijepo cijelu noc pred mojim ocima ...ak neko moze pomoc nek pomogne hehe :D :help: steta da ga zapalim  :toothy3:
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Runner Sp 50 Problem!
« Odgovori #11 : 28 Svibanj, 2007, 20:41:42 »
tacno dig.sat pokazuje ,mjerio sam ....ovak za ta dva sarafica naso sam koja su eh mozel mi neko reci ovo ...kad ih zavrnem obadva do kraja ...koliko ih trebam odvrnut tj koja je normala znal neko ...ono zavrnem ih do kraja pa onda koliko krugova da odvrnem sarafcice?? ako neko zna neka kaze...nije ni rezervoar probusen i to sam pregledo....a iso sam na servis on samo govori uredu je to sve ,nista nije otislo i tako to i ja mu danas ebem mater onako u lice posteneski i izadjem...joj nakraju cu ga posut benzinom i zapalit onak da gori lijepo cijelu noc pred mojim ocima ...ak neko moze pomoc nek pomogne hehe :D :help: steta da ga zapalim  :toothy3:

NIsi to trebao dirati, rekao sam ti samo da zamijenis svjecicu i operes filter zraka!!!

Ovako, probaj onaj srednji vijak, veci, okrenuti za nekih 5 krugova a ovaj manji koji je blize usisu okreni za 4 kruga pa ces nam javiti kakve je boje svjecica...

Uostalom ako si u ZG ja sam sutra na faxu pa se mozemo naci u gradu da ti to postelam za 5 minuta...

Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner Sp 50 Problem!
« Odgovori #12 : 28 Svibanj, 2007, 20:49:49 »
OK uradit cu to sutra .hvala ....a nisam u ZG daleko sam odatle hehe ja sam iz BIH tacnije Tuzla ...al sam se rodio u Zagrebu ...
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Runner Sp 50 Problem!
« Odgovori #13 : 28 Svibanj, 2007, 20:56:05 »
OK uradit cu to sutra .hvala ....a nisam u ZG daleko sam odatle hehe ja sam iz BIH tacnije Tuzla ...al sam se rodio u Zagrebu ...

Cijela Tuzla jednu kozu muzla...

 :laughing7: :laughing7: :laughing7:

Nema problema, dolazim ja i do Gracanice preko ljeta, pa ako ga ne sredis dam ti broj mobitela pa me zvrcnes i ja skocim do Tuzle...  :icon_thumright:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner Sp 50 Problem!
« Odgovori #14 : 28 Svibanj, 2007, 21:01:04 »
moze nije frka daj mi broj :) hehe al de udji sad na msn evo dodo sam te pa da te nesto pitam ne vezano za ovo ...MR J
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline LOOD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: CPI oliver sport (krsina)
Odg: Runner Sp 50 Problem!
« Odgovori #15 : 28 Svibanj, 2007, 21:05:42 »
Samo da se nadovezem, da bezveze ne otvaram novi topic. Pao mi je skuter na pod i iz filtera zraka curi ulje jel ko zna mozda zbog cega je to i koliko ce to jos curiti, curilo je nekih desteak minuta i onda sam stavio krpu i neznam dali dalje curi.

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Runner Sp 50 Problem!
« Odgovori #16 : 28 Svibanj, 2007, 21:09:22 »
Samo da se nadovezem, da bezveze ne otvaram novi topic. Pao mi je skuter na pod i iz filtera zraka curi ulje jel ko zna mozda zbog cega je to i koliko ce to jos curiti, curilo je nekih desteak minuta i onda sam stavio krpu i neznam dali dalje curi.

Cudno da ulje curi, prije bi benzin iz karburatora se spustio u airbox i od tamo curio...

Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline LOOD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: CPI oliver sport (krsina)
Odg: Runner Sp 50 Problem!
« Odgovori #17 : 28 Svibanj, 2007, 21:13:41 »
Mozda je i benga ali crne je boje pa valjda sam ja zato pretpostavio da je ulje i smrdi kao benga onda vjerojatno i je benga. Nego kako rijesiti taj problem oce samo prestati ili treba nekaj namjestiti???

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Runner Sp 50 Problem!
« Odgovori #18 : 28 Svibanj, 2007, 21:31:12 »
Mozda je i benga ali crne je boje pa valjda sam ja zato pretpostavio da je ulje i smrdi kao benga onda vjerojatno i je benga. Nego kako rijesiti taj problem oce samo prestati ili treba nekaj namjestiti???

samo ce prestati curiti... Spuzva je upila bengu iz casice karba pa je onda polako curjelo...

Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Runner Sp 50 Problem!
« Odgovori #19 : 28 Svibanj, 2007, 22:11:25 »
napravi novu temu sebi pa pitaj u vezi toga cccc....ajde da ono ima ikakve veze sa ovim sto sam ja sve pito pa hajde al ovako nigdje veze ...ipak i dalje se rijesava moj problem Potrosnje od 7 litara na 100 Km :D hehe
Valentino Rossi 46!!!!!