Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: SpeedFight 2 -=Unique Project=-  (Posjeta: 10608 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Srdjan_sf2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: cRaZy sf2
  • Moja Kaciga: agv GP1
  • MojSetup: tp:trophy
  • MojSpuh: yasuni R
SpeedFight 2 -=Unique Project=-
« : 30 Kolovoz, 2009, 04:25:35 »
E pa idem redom... Kupio sf2 jos kad sam bio 5. razred osnovne, tacnije 2002. godine :)
evo par slicica u serijskom stanju:





Nakon toga sam kupio rezonu cuvenog ZX-a i skuter se preporodio sto se tice ubrzanja i krajnje! jbg nemam sliku zx-a ali znate svi kako izgleda :)

onda je naletela ponuda za kit - top performance:trophy sa klipom (bez karika) ! Ortak je rekao da ga je zamenio jer mu je zakovao! ja sam ga dobro pregledao, vidim riseva nema nigde, klip u redu , sve 5.. zagledao sam ga nekoliko puta i na kraju se odlucim da ga kupim sa sve polini variomatom za 60e :) )))
(trenutno nemam slike, zagubile se negde, probacu da ih nadjem...)
e onda sam se bacio na dalji tuning, morao je da legne veci karb i narucio sam dellorto 17.5 .. (msm da slika nie potrebna)

Nakon toga sam video na forumu kako je PitaNS odradio svoje felne na jet force-u i opasno mi se svidelo pa sam se bacio na posao...

temu sam nazvao isto kao i PitaNS jer je ovo rad na osnovu njegovog, tj. od njega sam video sta i kako treba...
znaci sledeci materijal je potreban:
skid boja (za skidanje farbe)  
                                         nitro razredjivac(moze i ne mora), ja sam ga malo koristio za ciscenje felne
                                         purol pasta-pasta za poliranje
                                         grube smirgle (60,120,180,220,280,400)  i  vodobrusne (600,800,1000,1500,2000)
za skidanje farbe je dobro kupiti nastavke za busilicu(kao celicna cetka) raznih oblika
evo i slika>>>>>>
serijska felna

prvo skidanje farbe spaklom

predjeno sa 4 grube smirgle


predjeno sa svim grubim smirglama


evo i nastavka posto ne moze da stane sve u 1. post
predjeno sa svim grubim smirglama

predjeno sa svim vodobrusnim smirglama


ispolirana felna uvece pod svetlom, a ipak se sija :rolleyes:

ta ista felna samo danju(bese oblacno)

te iste felne, na suncu



puno puno puno strpljenja, volje i truda!!!!
 THE END(sto se felni tice :)  )

« Zadnja izmjena: 17 Svibanj, 2012, 15:06:12 Srdjan_sf2 »
---==Poštuj sebe, nosi kacigu ==---
brzina bez mozga je dzelat generacije, jednom nogom si u grobu, drugom u zatvoru, nije moje da ti popujem, al' ipak SHVATI PORUKU!!!

Offline Srdjan_sf2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: cRaZy sf2
  • Moja Kaciga: agv GP1
  • MojSetup: tp:trophy
  • MojSpuh: yasuni R
Odg: Sf2 Project
« Odgovori #1 : 30 Kolovoz, 2009, 04:26:20 »
Project se nastavlja naravno, posto ja nemam mira ako nesto ne cackam i menjam na skuteru :D :D
svidele mi se felne, pa reko ae i deklu da odradim tako i nije ispala nesto, pa sam se odlucio za drugu varijantu... Akrilni sprej! da napomenem da mi je pomagao Peca sa runnerom, da se ne naljuti stoka XD )
evo kako izgleda:









jako mi se svidelo kako je ispala, ali na zalost, ne trpi bezbojni lak (pa cak i akrilni) i vremenom mi se boja sj**ala...
« Zadnja izmjena: 30 Kolovoz, 2009, 05:22:25 Srdjan_sf2 »
---==Poštuj sebe, nosi kacigu ==---
brzina bez mozga je dzelat generacije, jednom nogom si u grobu, drugom u zatvoru, nije moje da ti popujem, al' ipak SHVATI PORUKU!!!

Offline Srdjan_sf2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: cRaZy sf2
  • Moja Kaciga: agv GP1
  • MojSetup: tp:trophy
  • MojSpuh: yasuni R
Odg: Sf2 Project
« Odgovori #2 : 30 Kolovoz, 2009, 04:26:53 »
e a onda je naletela ponuda za vile od runnera... a imao sam nesto para pa ajde... i jos nije isao scoot najbolje pa sam se odlucio da mu sve lepo skinem i da proverim i cilindar, klip, primar, sekundar, zamenjeno ulje(logicno), lezajevi radilice i dalje drze sto je samo dokaz da su lezajevi kao i sama radilica kvalitetni kod peugeota...







evo vile sa runnera sa sve felnom koju mi je peca pozajmio da bismo videli kako sve to lezi i da li pasu kocione celjusti na runnerove vile(a pasu sve 5) :



naravno, ni peca ni ja nismo mogli da odolimo a da ne provozamo malo "vilu" po garazi i dvoristu XD (ubice me peca XD )


ovako izgleda dupla vila sa felnom od sf-a koju je jako tesko pripasati jer ima 3 srafa za kacenje a ne 1 centralni:


nabavim ja i felne od runnera, ali zadnja ne lezi nikako... moracu da joj pravim poseban nosac...
ALI, tu nastaje big problem... Vile od runnera ne pasu na sf-a nikako...
evo slike vile sa sf-a koja je i pored onoliko dizanja na zadnji i padanja itd itd ostala prava (sto me je iskreno zacudilo), sto o5 ukazuje na kvalitet cuvene mono viljuske koju toliko ljudi pljuje...


O cemu se radi: Vila od runnera je duza i na drugom mestu su joj navoji, nego na vili od sf-a... Prerada bi trebalo da izgleda ovako: da se vila skrati, obradi i narezu navoji... ALI, nasi metalostrugari ne mogu da je uhvate u strug.. Ostaje mi opcija da je isecem negde, pa tek onda odnesem da je skrate i narezu navoje, pa o5 da je varim sto je maaaalooo viiiseee zaje*ano jer je to ipak vila i mora da bude 100% prava, sto je tesko izvesti dok se vari... E sad, to je moguce, ko hoce da se zebava sa tim da pravi poseban alat da bi ostala ravna pri varenju...
I sta se desava, meni pukne film na kraju i vratim serijsku vilu, dok ne nadjem nekog dobrog varioca...
« Zadnja izmjena: 30 Kolovoz, 2009, 05:25:39 Srdjan_sf2 »
---==Poštuj sebe, nosi kacigu ==---
brzina bez mozga je dzelat generacije, jednom nogom si u grobu, drugom u zatvoru, nije moje da ti popujem, al' ipak SHVATI PORUKU!!!

Offline Srdjan_sf2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: cRaZy sf2
  • Moja Kaciga: agv GP1
  • MojSetup: tp:trophy
  • MojSpuh: yasuni R
Odg: Sf2 Project
« Odgovori #3 : 30 Kolovoz, 2009, 04:27:20 »
bilo je jos sitnih izmena tu na njemu tipa plave diodice u poziciji, druga stopaljka providna (3. po redu XD ) , karbonske usisne lamelice itd itd...
e relativno skoro se odlucim da odem kod nekog varioca i dam mu mere za prirubnicu i tu je nastala komedija.. ja sam mu sve lepo objasnio kako da mi napravi, a on mi napravi DUPLIKAT serijske prirubnice... ja sam se upisao od smeha... steta sto nisam slikao, ali ono je bilo strasno.. jos je 15 puta teze bilo napraviti onakvu sa sve kolenom nego ovu kakvu sam hteo i 2. put je ispala kako treba a evo kako izgleda:



posto je bila predugacka, isekao sam je da bude sto kraca jer u tome i jeste fora...



e sad, za nju mi treba drugi dihtung, koji cu videti da kupim uskoro, jer ovako mnooogo vuce fals vazduh...

sa njom to sve izgleda ovako:
« Zadnja izmjena: 30 Kolovoz, 2009, 05:28:06 Srdjan_sf2 »
---==Poštuj sebe, nosi kacigu ==---
brzina bez mozga je dzelat generacije, jednom nogom si u grobu, drugom u zatvoru, nije moje da ti popujem, al' ipak SHVATI PORUKU!!!

Offline Srdjan_sf2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: cRaZy sf2
  • Moja Kaciga: agv GP1
  • MojSetup: tp:trophy
  • MojSpuh: yasuni R
Odg: Sf2 Project
« Odgovori #4 : 30 Kolovoz, 2009, 04:27:56 »
posto me je zezao filter za vazduh jer je spadao i sva sreca pa ga niko nije pregazio 2 puta, danas se prekrstim i nadjem pola sata da napravim neki drzac za njega...
uzmem parce lima, izbusim rupe:

tu mi zatreba distancer i nadjem original za tu duzinu: rolnica od 7g XD

na kraju nije mogla da posluzi jer je taj sraf imao malo izlizane navoje i nije mogao da stegne pa sam uzeo drugi kraci i sada to sve izgleda ovako:



to je za sada to... izvinjavam se adminima sto nemam slike za sve sto sam naveo, pokusacu da pribavim neke slike...
u planu je jos puuuuno toga naravno :D :D
« Zadnja izmjena: 30 Kolovoz, 2009, 05:30:06 Srdjan_sf2 »
---==Poštuj sebe, nosi kacigu ==---
brzina bez mozga je dzelat generacije, jednom nogom si u grobu, drugom u zatvoru, nije moje da ti popujem, al' ipak SHVATI PORUKU!!!

Offline Srdjan_sf2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: cRaZy sf2
  • Moja Kaciga: agv GP1
  • MojSetup: tp:trophy
  • MojSpuh: yasuni R
Odg: Sf2 Project
« Odgovori #5 : 30 Kolovoz, 2009, 04:28:57 »
imam drugu "muku"
na startu BAAS trokira, dok je boja svecice na full gasu ovakva:



i cini mi se da je ovako ok boja svecice, ali jako trokira na startu... sraf od lera ne reaguje (nista se ne menja) , a puno se oseca benzin...

inace, danas sam stavio rolnice od 6g, koje mi je dao Markoni i HVALA mu puno(dao mi je jos i od 5.5g i od 5g, ali te necu ni pokusavati da stavljam jer je to premala gramaza za sf-a, jedino cu ih kombinovati dok ne ubodem pravu gramazu)!!! Moje od 6.5g su se vec i istrosile... A mogu vam reci da uz brdo vuce kao blesav sa rolnicama of 6g... znaci izlazio sam negde 85 i 80, gde sam sa 6.5g izlazio 80 i 75km/h (po satu koji naravno laze).. e sad, primetno je da prevrtava na velikim obrtajima(na ravnom), jer sa jednom trecinom gasa ja vec idem 75km/h.. A kad mu spucam ostatak gasa, ulazi u jos vece obrtaje i vidim da prevrtava jer sporije navlaci 90 i dalje.. pa mislim da mu sa ovom gramazom treba malo tvrdja centralna ili da gadjam gramazu izmedju 6 i 6.5g
??
evo snimka ubrzanja na ravnom(uz napomenu da je ranije isao na ravnom po satu 100 i jednom 105), sto znaci da kad dodje do 90km/h i nije neki uspeh... :
« Zadnja izmjena: 30 Kolovoz, 2009, 05:31:09 Srdjan_sf2 »
---==Poštuj sebe, nosi kacigu ==---
brzina bez mozga je dzelat generacije, jednom nogom si u grobu, drugom u zatvoru, nije moje da ti popujem, al' ipak SHVATI PORUKU!!!

Offline frenky

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 131
  • Spol: Muški
  • scooter tuning is not a crime
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • malossi
  • Mjesto: zagreb-DUBRAVA
  • Moj Skuter: ?ing-?ija..xD
  • MojSetup: Nepostoji to za taj motor!!! xD xD
  • MojSpuh: Ubijen
Odg: Sf2 Project
« Odgovori #6 : 30 Kolovoz, 2009, 05:55:43 »
dobar skuter!!

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sf2 Project
« Odgovori #7 : 30 Kolovoz, 2009, 11:59:23 »
sa svojih vilica od sf2 izvadis onaj stap na koji se sarafi volan i koji ide kroz ramu..

znaci das nekome ko zna da ti ispresa i da ti to upresa na vilice od runnera...naci zamjeni ih ali da bude ravno i tocno!!!!

Offline Lazo

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bošnjaci
  • Moj Skuter: Yamaha X-Max 250
Odg: Sf2 Project
« Odgovori #8 : 30 Kolovoz, 2009, 14:53:35 »
deklo mi se jako sviđa i ako si stavio onaj trophy onda mi se po ovoj snimci čini da skuter loše ide  :dontknow: .... serijski usis na peugeotu ti je jako loš tako da si mogo kupit stage6 usis i prirubnicu za nekih 50 eura i miran si  :icon_thumright:

Offline Srdjan_sf2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: cRaZy sf2
  • Moja Kaciga: agv GP1
  • MojSetup: tp:trophy
  • MojSpuh: yasuni R
Odg: Sf2 Project
« Odgovori #9 : 30 Kolovoz, 2009, 15:25:50 »
@frenky hvala, trudim se :)
@rakitje00 pa znam da je taj stap dobro zavaren, ne znam da li to moze tako da se odradi..  ???
@Lazo pa ide lose.. sad su rlnice 6g i prevrtava kad idem na ravnom, ali zato uz brdo chupa kako ide... Mislio sam da stavim tvrdji centralni pa da vidim kako ce ici..
heh, da, ali trenutno nemam 50e za usis sa sve prirubnicom.. a i morao bih da preradim blok (gde je usis), jer ovako necu izvuci max efekat :)
---==Poštuj sebe, nosi kacigu ==---
brzina bez mozga je dzelat generacije, jednom nogom si u grobu, drugom u zatvoru, nije moje da ti popujem, al' ipak SHVATI PORUKU!!!

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sf2 Project
« Odgovori #10 : 30 Kolovoz, 2009, 15:28:55 »
sa se taj stap izvadit bez brige..pobruse se malo varovi i ispresa!!

Offline Lazo

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bošnjaci
  • Moj Skuter: Yamaha X-Max 250
Odg: Sf2 Project
« Odgovori #11 : 30 Kolovoz, 2009, 21:05:43 »
neznam jesi li vidio s6 u živo... sastoji se od tri djela tako da se nemora ništa prerađivat... usis je 4x veći nego serijski

Offline Srdjan_sf2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: cRaZy sf2
  • Moja Kaciga: agv GP1
  • MojSetup: tp:trophy
  • MojSpuh: yasuni R
Odg: Sf2 Project
« Odgovori #12 : 31 Kolovoz, 2009, 01:04:22 »
ok, odnecu vilu kod nekoga, pa cu videti hoce li moci to lepo da odrade, ali to cu preko zime, kad prodje sezona..
stage 6 usis nisam video uzivo, a kazem da treba sam blok da se preradi jer ima one 2 pregrade, pa ako bih stavio taj usis, valjalo bi to prosiriti na samom bloku.
---==Poštuj sebe, nosi kacigu ==---
brzina bez mozga je dzelat generacije, jednom nogom si u grobu, drugom u zatvoru, nije moje da ti popujem, al' ipak SHVATI PORUKU!!!

Offline _snake_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 80
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zg-vrapce
  • Moj Skuter: sf
  • MojSetup: mhr replica
  • MojSpuh: serijala trenutno
Odg: Sf2 Project
« Odgovori #13 : 01 Rujan, 2009, 01:51:52 »
zasto raspresavat sam daj tokaru da ih skrati i nareze novi navoj
jednostavnije i sigurnije
tak sam ja napravio

Offline Srdjan_sf2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: cRaZy sf2
  • Moja Kaciga: agv GP1
  • MojSetup: tp:trophy
  • MojSpuh: yasuni R
Odg: Sf2 Project
« Odgovori #14 : 01 Rujan, 2009, 02:18:48 »
nosio sam kod strugara (tokara) i nisu mogli da skrate vilu i narezu navoje jer ne mogu da je uhvate u strug ... i da bi mi to uradili lepo, morali bi da seku tu cev, pa tek onda da je stavljaju u strug , skrate i narezu navoje i onda bi je varili .. A nema sanse da je lepo zavare da bude prava, a kriva vila mi ne treba... i onda ne znam sta da radim...  ??? ??? ??? :'(
---==Poštuj sebe, nosi kacigu ==---
brzina bez mozga je dzelat generacije, jednom nogom si u grobu, drugom u zatvoru, nije moje da ti popujem, al' ipak SHVATI PORUKU!!!

Offline _snake_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 80
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zg-vrapce
  • Moj Skuter: sf
  • MojSetup: mhr replica
  • MojSpuh: serijala trenutno
Odg: Sf2 Project
« Odgovori #15 : 01 Rujan, 2009, 15:54:32 »
moze je uhvatit al je ti moras rastavit jer mu stapovi smetaju nemoze je zavrtit

Offline Srdjan_sf2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: cRaZy sf2
  • Moja Kaciga: agv GP1
  • MojSetup: tp:trophy
  • MojSpuh: yasuni R
Odg: Sf2 Project
« Odgovori #16 : 01 Rujan, 2009, 16:17:14 »
moze je uhvatit al je ti moras rastavit jer mu stapovi smetaju nemoze je zavrtit
kako mislis da je rastavim? jedino sto mogu je da skinem amortizere, a to im nista ne znaci jer o5 nece moci da je uhvate u strug.. jedan nacin je da je secem, pa posle da je varim, sto ne bih radio, a drugi je da je ispresa kao sto su rekli... ja trazim najlaksi moguci nacin, ali slabo mi ide..
---==Poštuj sebe, nosi kacigu ==---
brzina bez mozga je dzelat generacije, jednom nogom si u grobu, drugom u zatvoru, nije moje da ti popujem, al' ipak SHVATI PORUKU!!!

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Sf2 Project
« Odgovori #17 : 01 Rujan, 2009, 16:48:03 »
jel ti govorim da malo zarezes i odbrusis varove sa donje strane stapa na sf2 i istuces ili ispresas stap van..tako isto i na runnerovoj vilici...i samo ih prebacis i zavaris ako netreba tokatir da budu dolje identicne!!

Offline _snake_

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 80
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zg-vrapce
  • Moj Skuter: sf
  • MojSetup: mhr replica
  • MojSpuh: serijala trenutno
Odg: Sf2 Project
« Odgovori #18 : 01 Rujan, 2009, 18:52:28 »
maknes amortizer iz nje i moze je uhvatit probaj kod nekog ko ima veći stroj
ja sam izvadio amortizere i dao da napravi navoj i skrati gotovo za pola sata i jos pola da vratis opruge unutra
po meni je to sigurnije nego ić raspresavat i varit

Offline Srdjan_sf2

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: cRaZy sf2
  • Moja Kaciga: agv GP1
  • MojSetup: tp:trophy
  • MojSpuh: yasuni R
Odg: Sf2 Project
« Odgovori #19 : 05 Rujan, 2009, 17:45:53 »
maknes amortizer iz nje i moze je uhvatit probaj kod nekog ko ima veći stroj
ja sam izvadio amortizere i dao da napravi navoj i skrati gotovo za pola sata i jos pola da vratis opruge unutra
po meni je to sigurnije nego ić raspresavat i varit

mislis da ce mi pomoci da ga skinem? i ne znam iskreno, kako da ga skinem? jel odvrtanjem onog jednog srafa??? malo mi je cudno sto postoji sraf samo sa jedne strane vile...

ovde se vidi taj sraf... malo mi cudno da se pomocu njega skidaju oba amortizera?  ???
---==Poštuj sebe, nosi kacigu ==---
brzina bez mozga je dzelat generacije, jednom nogom si u grobu, drugom u zatvoru, nije moje da ti popujem, al' ipak SHVATI PORUKU!!!