Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kupnja rabljenog Piaggio NRG POwer  (Posjeta: 5334 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline noky007

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • Piaggio Beverly 250ie, x10 500 EXECUTIVE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Kupnja rabljenog Piaggio NRG POwer
« : 21 Kolovoz, 2009, 10:27:11 »
Zapeo mi za oko ovaj motoric!
Listajuci forum vecina ima nadoraden skuter,a mene zanima serijala!
Cisto iz razloga sto zelim nabavit skuter u dobrom stanju,a ne neki koji je pretrpio ko zna kolko km na kitu i sad pred prodaju vratio sve na serijalu!
Uglavnom gledam primjerke od 2005 na dalje,malo sam citao tekstove na sto treba obratit pozornost!
Interesira me dal je moguce na tom motoru skidanje kilometara??
Izvana klasika znaci pregled svih plastika,dal je original farba,isprobavanje rasvjete zmigavaca!
U voznji kocnice i dal vuce u koju stranu,rad motora tj ubrzanje krajnja!
Kod prednjih vilica ineresira me dal je mala kolicina ulja oko semeringa razlog za izbjegavanje kupnje takvog motora,i dal je komplicirano raskopat vilice i reparirat ih??
Zanima me jos dal je masina ovjesena na selenima ili samo na lezajevima,dal postoji kakav luft kod tih skutera kod cimanja masine lijevo desno dok je motor na nogarama??
Posto nisam vozio taj skuter interesira me za kolko bi on otprilike trebao postizat maksimalnu brzinu kao serijski sa skinutim blokadama?
Kolika je potrosnja skutera?
Gledam primjerke do 10000km,dal je to velika kilometraza i sto je potrebno zamjenit iz preventivnih razloga na toj masini??
Citao sam nesto da mikro remen koji pokrece pumpu lja i vode hoce puknut,i na kolko se mjenja remen u prijenosu??

Offline BRICKS

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DUBROVNIK
  • Moj Skuter: piaggio nrg mc2
  • Moja Kaciga: MDS
  • MojSetup: trophy
  • MojSpuh: yasuni r mid-race
Odg: Kupnja rabljenog Piaggio NRG POwer
« Odgovori #1 : 21 Kolovoz, 2009, 10:36:16 »
to je dobar motorcic sve je original i kocnice su odlicne,ali trebas ga znat odrzavati,za potrošnju tog skutera ne znam ali lijepo ubrzava,ona kilometraza nije velika,trebas redovno gledat motor ako bude neki problemcic pogledaj svjecicu,remen i karburator,karburator samo propuši zbog prasine i ja ti toliko mogu reci o ovom motoru :)
your soul is your scooter,your life is scooter tuning!!!!!

Offline White

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1429
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: kx 125
  • Moja Kaciga: Suomy exploler
Odg: Kupnja rabljenog Piaggio NRG POwer
« Odgovori #2 : 21 Kolovoz, 2009, 10:57:34 »
Koliko novaca misliš dati za njega? :happy3:

Offline noky007

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • Piaggio Beverly 250ie, x10 500 EXECUTIVE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupnja rabljenog Piaggio NRG POwer
« Odgovori #3 : 21 Kolovoz, 2009, 11:09:46 »
8000-9000kn one po 11-12tkn ni ne gledam to mi je previse!
E sad pitanje dal su ovi za manje love macak u vreci ili kriza,pa ekipa rijesava motore!
Inace kod kupnje auta sam nabavio auto po povoljnoj cijeni,jer sam naletio u pravo vrijeme na pravo mjesto,i sluzi me vec dugo,bez kvarova!

Molio bi clanove koji posjeduju skuter da mi pokusaju dat konkretnije odgovore na navedena pitanja u prvom postu!

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15003
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kupnja rabljenog Piaggio NRG POwer
« Odgovori #4 : 21 Kolovoz, 2009, 11:13:51 »
zelim nabavit skuter u dobrom stanju,a ne neki koji je pretrpio ko zna kolko km na kitu i sad pred prodaju vratio sve na serijalu!

Zasto mislis da skuter trpi ako je nakitan? Pa trpi samo kit i remen, a i to je upitno, jer base nakitan skut traje isto ili vise od serijskog.


Interesira me dal je moguce na tom motoru skidanje kilometara??

Sve je moguce, aliobzirom koliko je komplicirano, ne vjerujem da je itko to napravio


Kod prednjih vilica ineresira me dal je mala kolicina ulja oko semeringa razlog za izbjegavanje kupnje takvog motora,i dal je komplicirano raskopat vilice i reparirat ih??

Uvijek bude mali "prsten" masti na stapovima. Vidio sam to na svima do sad. Na mojem je isto tako od pocetka, a sada sa 37000km ne vidim da bi vilica bila neispravna


Zanima me jos dal je masina ovjesena na selenima ili samo na lezajevima,dal postoji kakav luft kod tih skutera kod cimanja masine lijevo desno dok je motor na nogarama??

Na selenima. Ne smije biti lufta, barem ne cujnog, a ako jaku rukama vuces, budu malo seleni radili - taj dio skuta najcesce niej problem pa kod kupnje ne obracaj puno paznju na to

Posto nisam vozio taj skuter interesira me za kolko bi on otprilike trebao postizat maksimalnu brzinu kao serijski sa skinutim blokadama?
Kolika je potrosnja skutera?

Moj je kao potpuna serijala bez blokada isao oko 75 po satu. Trosio je 3,7l/100km


Citao sam nesto da mikro remen koji pokrece pumpu lja i vode hoce puknut,i na kolko se mjenja remen u prijenosu??

Ne puca tako lako. Mijenja se na 15000-20000km

Offline noky007

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • Piaggio Beverly 250ie, x10 500 EXECUTIVE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupnja rabljenog Piaggio NRG POwer
« Odgovori #5 : 21 Kolovoz, 2009, 11:19:00 »
Zasto mislis da skuter trpi ako je nakitan? Pa trpi samo kit i remen, a i to je upitno, jer base nakitan skut traje isto ili vise od serijskog.

Znaci base kit bez beda ide na serijsku radilicu!
Al kazem opet bi rade nekog serijskog,vidjet cemo!

Alfa hvala na informacijama!

Offline White

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1429
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: kx 125
  • Moja Kaciga: Suomy exploler
Odg: Kupnja rabljenog Piaggio NRG POwer
« Odgovori #6 : 21 Kolovoz, 2009, 11:19:35 »
8000-9000kn one po 11-12tkn ni ne gledam to mi je previse!
E sad pitanje dal su ovi za manje love macak u vreci ili kriza,pa ekipa rijesava motore!
Inace kod kupnje auta sam nabavio auto po povoljnoj cijeni,jer sam naletio u pravo vrijeme na pravo mjesto,i sluzi me vec dugo,bez kvarova!

Molio bi clanove koji posjeduju skuter da mi pokusaju dat konkretnije odgovore na navedena pitanja u prvom postu!


evo pogledaj ovo
Prodaje se nrg power,star 6mjeseci,pod garancijon jos,ima 5000km,ka nov je,ima par sitnih ostecenja s lijeve strane ,registriran

cijena 9990kn HITNOOOOO!!!


OGLAS IZ USLUGE tako da mi ne šaljite PM ili slicno nego iskljucivo zvat na broj 095 520 0436


Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15003
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kupnja rabljenog Piaggio NRG POwer
« Odgovori #7 : 21 Kolovoz, 2009, 11:23:26 »
Znaci base kit bez beda ide na serijsku radilicu!

Da, zapravo, nije kod Piaggia radilica problem - vrtila bi se ona bez problema i na slabijim midrace kitevima bez problema (mozda cak i na midrace, ali ja nebi probao  ;D ), nego njeni lageri. A oni i na serijskom skutu hoce otic ako su nekvalitetni. Piaggio je (barem na mom skutu) ugradjivao NTN (ne Japan) i osobno sam vidio kad su proruzili na par novijih Piaggio mashina (Runner, NRG...) i ispod 10000km. Nisu se srecom raspali pa je samo trebalo lagere promijeniti
« Zadnja izmjena: 21 Kolovoz, 2009, 11:25:51 3alfa3 »

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15003
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kupnja rabljenog Piaggio NRG POwer
« Odgovori #8 : 21 Kolovoz, 2009, 11:26:37 »
ka nov je,ima par sitnih ostecenja s lijeve strane

Pa nov nema ogrebotine sa strane  :icon_scratch:
 ;D

Offline White

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1429
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: kx 125
  • Moja Kaciga: Suomy exploler
Odg: Kupnja rabljenog Piaggio NRG POwer
« Odgovori #9 : 21 Kolovoz, 2009, 11:32:48 »
Pa nov nema ogrebotine sa strane  :icon_scratch:
 ;D
c/p sa SS tam je sve moguće ::) :icon_biggrin:

Offline jux-zg

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 523
  • Spol: Muški
  • Reklame *HEPI* 091/543 84 56
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jelkograd
  • Moj Skuter: Runnera vx(r)
  • MojSetup: Marinija 200
  • MojSpuh: 4 road & Serdo(negdje u kanalu)
Odg: Kupnja rabljenog Piaggio NRG POwer
« Odgovori #10 : 21 Kolovoz, 2009, 12:25:41 »
Sto se tice skidanja kilometraze,nisam cuo da je netko skidao na digitalnom satu,ali sam se uvjerio da je na nekih 30 tkm sat vracen na 0..Sam od sebe,nitko nije nista prckao
...voznja nije samo zabava..voznja je nacin zivota...

_________Reklame *HEPI*_________
Tisak na: dresove,kape,majice,upalja?e,olovke. Izrada zastava. Oslikavanje izloga,automobila,motora. Naljepnice svih vrsta i veli?ina i ostale grafi?ke usluge.

Offline zoki_NRG

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri-Kraljevic
  • Moj Skuter: Piaggio NRG power
  • MojSetup: Unique
Odg: Kupnja rabljenog Piaggio NRG POwer
« Odgovori #11 : 21 Kolovoz, 2009, 14:52:55 »
ja znam jednog decka koji si je skinuo kilometre, nije vratio nego ponistio na 0..toliko o tome...al mislim da se nece bas netko toliko zajebavat oko toga...

Offline Ivan385

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupnja rabljenog Piaggio NRG POwer
« Odgovori #12 : 22 Kolovoz, 2009, 10:08:15 »
8000-9000kn one po 11-12tkn ni ne gledam to mi je previse!
E sad pitanje dal su ovi za manje love macak u vreci ili kriza,pa ekipa rijesava motore!
Inace kod kupnje auta sam nabavio auto po povoljnoj cijeni,jer sam naletio u pravo vrijeme na pravo mjesto,i sluzi me vec dugo,bez kvarova!

Molio bi clanove koji posjeduju skuter da mi pokusaju dat konkretnije odgovore na navedena pitanja u prvom postu!


Slušaj ja sam kupio NRG Power ganc novi platio sam ga 17.650,00 kn i zadovoljan sam s motoićem, mislim da to nije puno za dati ni 12000,00 kn, što se tiče mašine serviser mi je rekao, da se mašina može smatrati razrađenom nakon 1000 km, no onda obavezno moraš na servis, jer moraju mijenjati nekakav remen, vodu za hlađenje, ne razumijem se previše, ali mislim za NRG-a koji je prešao 1.000,00 km nije uopće puno dati 8.000,00 - 9.000,00 kn.
Nisam baš čitao postove pa se ispričavam ako si već od nekog dobio odgovor.
« Zadnja izmjena: 22 Kolovoz, 2009, 10:10:05 Ivan385 »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupnja rabljenog Piaggio NRG POwer
« Odgovori #13 : 22 Kolovoz, 2009, 10:16:05 »
odličan izbor, gledaj da nije padano s njega i da nije imao sudar.. inače ak nije nikada ostao bez ulja, mašina je vjerojatno u redu.. što se tiče kitanja ja vozim malo prerađeni gus kit prošao sam 2000 km i zasada nemam nikakvih problema.. ležaji se ne čuju..
imam 9500 km, mislim iduće godine promijeniti ležajeve radilice, staviti skf i ić dalje..

Offline nexi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 94
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 250
Odg: Kupnja rabljenog Piaggio NRG POwer
« Odgovori #14 : 22 Kolovoz, 2009, 19:15:48 »
Ja sam ga vozio 2 godine i bio sam prezadovoljan s njime i morao sam ga prodati u dobre ruke, bio je 2005 godina, a prodao sam ga sa 7000km!
Nexus u srcu...

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: Kupnja rabljenog Piaggio NRG POwer
« Odgovori #15 : 24 Kolovoz, 2009, 21:32:01 »
Pa nov nema ogrebotine sa strane  :icon_scratch:
 ;D

hahaha,jebate 10 000kn za motor koji je doslovce nov.. to prodaje momak sta radin s njin..i ta cijena je samo do 04.09.iza toga ili dize cijenu ili ga vise ne prodaje..

Offline uragan

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zadar
  • Moj Skuter: luna vision 2
  • MojSpuh: leo vince
Odg: Kupnja rabljenog Piaggio NRG POwer
« Odgovori #16 : 25 Kolovoz, 2009, 09:25:08 »
neces pozaliti. motor je pre dobar.

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15003
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Kupnja rabljenog Piaggio NRG POwer
« Odgovori #17 : 25 Kolovoz, 2009, 11:40:16 »
hahaha,jebate 10 000kn za motor koji je doslovce nov.. to prodaje momak sta radin s njin..i ta cijena je samo do 04.09.iza toga ili dize cijenu ili ga vise ne prodaje..

Nisam komentirao stanje motora niti cijenu nego samo cinjenicu da je u istoj recenici napisano da je kao nov i da je ogreban.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Kupnja rabljenog Piaggio NRG POwer
« Odgovori #18 : 25 Kolovoz, 2009, 15:06:47 »
ja sam isto skino kilometre gilere na 0...ne namjerno nego slucajno nekako kad sam bio ugradjivo neonku,pa ono bilo otpojen aku tj + na njemu pa spojim da vidim jel ok ..pa odspojim i par puta tako i stavim ja + da zadnji put probam i sad ono uaplio se sat cekam ja da prestane pa da dam kontakt ja konakt ...kad ono kilometri 00000 i sat 00:00 ...:D kako i sto se izgubio neznam...vjerovatno se malo osamutio :D
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline duje87

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1828
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
Odg: Kupnja rabljenog Piaggio NRG POwer
« Odgovori #19 : 25 Kolovoz, 2009, 17:45:08 »
Nisam komentirao stanje motora niti cijenu nego samo cinjenicu da je u istoj recenici napisano da je kao nov i da je ogreban.

s obziron da san ja sastavlja oglas,nista cudno  :laughing6: