Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: svrha centralnoga  (Posjeta: 2142 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivan24

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: leo vinci
svrha centralnoga
« : 04 Kolovoz, 2009, 21:49:01 »
E pozdrav,daj mi ako vam se da i imate malo vremena da mi objasnite ulogu centralnog federa....kakvu ulogu ima tvrdoća i šta se dobije sa tvrđim centralnim a šta sa mekšim????u kratnim crtama.... puno hvala ???

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: svrha centralnoga
« Odgovori #1 : 04 Kolovoz, 2009, 21:51:29 »
E pozdrav,daj mi ako vam se da i imate malo vremena da mi objasnite ulogu centralnog federa....kakvu ulogu ima tvrdoća i šta se dobije sa tvrđim centralnim a šta sa mekšim????u kratnim crtama.... puno hvala ???
meksi centralni slabiji okretaji u medjuubrzanju
tvrdji visi okretaji u medjuubrzanju

Offline MotoManijak

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 255
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belovar
  • Moj Skuter: ko god treba prijevoz
  • MojSetup: o velika
Odg: svrha centralnoga
« Odgovori #2 : 04 Kolovoz, 2009, 21:56:06 »
eto speed ti dobro reko.a zast te to zanima
Pali gume ne dusu

Offline ivan24

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: leo vinci
Odg: svrha centralnoga
« Odgovori #3 : 04 Kolovoz, 2009, 22:04:48 »
Ma imam osjećaj da se motor neće da razvrti do kraja...jednako ide sa pola i punim gasom....

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: svrha centralnoga
« Odgovori #4 : 04 Kolovoz, 2009, 22:15:31 »
Gusi se covece, stavi vecu diznu...
Nema centralni veze sa tim simptomima...

Offline ivan24

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: leo vinci
Odg: svrha centralnoga
« Odgovori #5 : 04 Kolovoz, 2009, 22:23:09 »
na njemu je sada dellorto 21mm,di se mogu nabaviti dizne???


Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: svrha centralnoga
« Odgovori #6 : 04 Kolovoz, 2009, 22:40:08 »
na njemu je sada dellorto 21mm,di se mogu nabaviti dizne???


kod mene :icon_thumright:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: svrha centralnoga
« Odgovori #7 : 05 Kolovoz, 2009, 09:49:13 »
točnije to je "feder kontrasta" i služi da pruža protuotpor širenju variomata pri utjecaju centrifugalne sile širenja rolica i omogućuje linearan prijenos snage na kotač..
ako je feder preslab, okretaji su preniski jer su rolice brzo raširile variomat, a ako je pretvrd, onda ga sporo ili nikako šire i okretaji su previsoki..
feder treba biti idealne tvrdoće da okretaji zajedno sa odgovarajućim rolicama u variomatu budu konstantni i u momentu motora..

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: svrha centralnoga
« Odgovori #8 : 05 Kolovoz, 2009, 11:14:58 »
točnije to je "feder kontrasta" i služi da pruža protuotpor širenju variomata pri utjecaju centrifugalne sile širenja rolica i omogućuje linearan prijenos snage na kotač..
ako je feder preslab, okretaji su preniski jer su rolice brzo raširile variomat, a ako je pretvrd, onda ga sporo ili nikako šire i okretaji su previsoki..
feder treba biti idealne tvrdoće da okretaji zajedno sa odgovarajućim rolicama u variomatu budu konstantni i u momentu motora..


Eto, to je to.

Ali na temelju isprobavanja došao sam do nekog ajmo reći zaključka da nije isto ako pogodiš okretaje sa tvrđim centralnim i malo težim rolicama nego sa mekšim centralnim i malo lakšim rolicama. Sa tvrđim centralnim mi nekako drži više okretaja na manjim otvorima gasa i na istima je slabiji dok sa bijelim ima više snage na tim otvorima gasa.

Nešto kao da sa mekšim centralnim (i naravno malo lakšim rolicama) ima više momenta  :icon_scratch:

Nek netko komentira ovo ko po prilici zna o čemu pričam  :drunken_smilie:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: svrha centralnoga
« Odgovori #9 : 05 Kolovoz, 2009, 11:24:47 »

Eto, to je to.

Ali na temelju isprobavanja došao sam do nekog ajmo reći zaključka da nije isto ako pogodiš okretaje sa tvrđim centralnim i malo težim rolicama nego sa mekšim centralnim i malo lakšim rolicama. Sa tvrđim centralnim mi nekako drži više okretaja na manjim otvorima gasa i na istima je slabiji dok sa bijelim ima više snage na tim otvorima gasa.

Nešto kao da sa mekšim centralnim (i naravno malo lakšim rolicama) ima više momenta  :icon_scratch:

Nek netko komentira ovo ko po prilici zna o čemu pričam  :drunken_smilie:
ima vise momenta jer se i prije razvrti radilica,a ona odrecuje brzinu okretanja polutki

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: svrha centralnoga
« Odgovori #10 : 05 Kolovoz, 2009, 11:31:34 »

Eto, to je to.

Ali na temelju isprobavanja došao sam do nekog ajmo reći zaključka da nije isto ako pogodiš okretaje sa tvrđim centralnim i malo težim rolicama nego sa mekšim centralnim i malo lakšim rolicama. Sa tvrđim centralnim mi nekako drži više okretaja na manjim otvorima gasa i na istima je slabiji dok sa bijelim ima više snage na tim otvorima gasa.

Nešto kao da sa mekšim centralnim (i naravno malo lakšim rolicama) ima više momenta  :icon_scratch:

Nek netko komentira ovo ko po prilici zna o čemu pričam  :drunken_smilie:

Manji su ti gubitci na centralnom jer je mekši tj. manje se snage disipira na njemu.


PS
Speed: Sve kaj si rekao ti i ne ide baš u korist poznavanja rada prijenosa... radije se prebaci u ulogu onoga koji uči.
NHF, doboronamjeran savjet.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: svrha centralnoga
« Odgovori #11 : 05 Kolovoz, 2009, 11:39:41 »
Manji su ti gubitci na centralnom jer je mekši tj. manje se snage disipira na njemu.


PS
Speed: Sve kaj si rekao ti i ne ide baš u korist poznavanja rada prijenosa... radije se prebaci u ulogu onoga koji uči.
NHF, doboronamjeran savjet.
ok tata,aj mi dodji nastelat prijenos sada na 4 skutera,ima i tuniranih i serijskih :toothy11:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: svrha centralnoga
« Odgovori #12 : 05 Kolovoz, 2009, 12:44:36 »
Nema problema.
200kn po scootu, troškovi smještaja, goriva i dnevnica.

1600kn ti plača 2 dana.  :icon_thumright:


PS
Dobar meštar si ne radi reklamu.... rade mu je drugi. ;)
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: svrha centralnoga
« Odgovori #13 : 05 Kolovoz, 2009, 13:00:59 »
Manji su ti gubitci na centralnom jer je mekši tj. manje se snage disipira na njemu.


Upravo o tome se radi.
Zato je uvijek nabolje vozit na sto meksem centralnom. Problem je jedino sto sa meksim federima gubitak uzrokovan nizim okretajima je veci od onog koji je prisutan sa tvrdjim federom, ali povoljnim brojem okretaja. Zato treba naci najmeksi moguci feder, a da motor u svim rezimima bude na okretajima gdje je snaga najveca (kod voznje full gasom). Tu veliku ulogu igra i kut sirenja zadnjih polutki.

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: svrha centralnoga
« Odgovori #14 : 05 Kolovoz, 2009, 13:14:28 »
Savršeno rečeno.  :icon_thumright:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: svrha centralnoga
« Odgovori #15 : 05 Kolovoz, 2009, 14:28:50 »
alfa je sve savrseno rekao ali jos nesto ste propustili.

kod tuniranih skutera visestruko povecanje snage na radilici ima jako utjecaja na odabir centralnog federa.
konkretno prije si vozio 5 grama rolice i bijeli feder kontrasta

stavis duo plus i 3.3(npr) grama rolice(da bi pogodio rezonanciju narda i max snagu cilindra)( i po teoriji bi trebao meksi feder jer je teorija lakse rolice meksi feder) ali to nije u praksi. snaga cilindra prebrzo razvrti vario i rasiri rolice  i polutka zadnja jednostavno propadne! i izgubi snagu skuter jer okretaji padnu ispod optimalnih!




Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: svrha centralnoga
« Odgovori #16 : 05 Kolovoz, 2009, 14:37:34 »
Pa jel nije logično da mora ići tvrđi jer se due više vrti i djeluje puno veća centrifugalna sila na rolice. Ovo prvo što si napisao bi vrijedilo kada bi broj okretaja ostao isti a stavio bi na skuter lakše rolice.

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: svrha centralnoga
« Odgovori #17 : 05 Kolovoz, 2009, 14:58:52 »
Pa jel nije logično da mora ići tvrđi jer se due više vrti i djeluje puno veća centrifugalna sila na rolice. Ovo prvo što si napisao bi vrijedilo kada bi broj okretaja ostao isti a stavio bi na skuter lakše rolice.
napisali smo isto!!!

dakle u teoriji je lakse rolice meksi feder medutim kod povecanja snage na radilici mora se ici sa tvrdim federom bez obzira la olaksavanje rolica jer se vario prebrzo siri i remenica propadne!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: svrha centralnoga
« Odgovori #18 : 05 Kolovoz, 2009, 15:26:31 »
alfa je sve savrseno rekao ali jos nesto ste propustili.

kod tuniranih skutera visestruko povecanje snage na radilici ima jako utjecaja na odabir centralnog federa.
konkretno prije si vozio 5 grama rolice i bijeli feder kontrasta

stavis duo plus i 3.3(npr) grama rolice(da bi pogodio rezonanciju narda i max snagu cilindra)( i po teoriji bi trebao meksi feder jer je teorija lakse rolice meksi feder) ali to nije u praksi. snaga cilindra prebrzo razvrti vario i rasiri rolice  i polutka zadnja jednostavno propadne! i izgubi snagu skuter jer okretaji padnu ispod optimalnih!






Zato sam i napisao - maksimalno moguci mekani feder, ali da skut ne upada u rupe u prijenosu.
Ono sto se kod slabih setupa naziva tvrdim federom, kod jace nakitanih se zove mekanim  ;D