Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: BLOKADE (Pitanja i odgovori)  (Posjeta: 467249 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marko_AeRoX

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1449
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: M. Bistrica
  • Moj Skuter: Yamaha YBR 125
  • Moja Kaciga: Nolan N63
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #340 : 05 Rujan, 2009, 10:17:40 »
moj aerox serijski ide 80 ;D japanac (francuz) - kinez? ako luna bez blokada ide 80, kojeg vraga sam ja onda trosil tolke pare na yamahu?
Opa, Marko više nije dijete, on je postao muškarac  :laughing9:

Offline pezomarko

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: Home Made
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #341 : 09 Rujan, 2009, 07:47:15 »
Al luna ima yamahinu masinu, to su mi rekli i na servisu a i na netu pise isto, a djelovi su kineski, normalno...a neznam uzecu si na proljece nekog 125 r  vjereojatno megelli, on je sad tek nasto al navodno da je dobar, cak daju 2 god garanciju ili, mozda vi bolje znate kad se najvise isplati kupit tak nes, kad je najeftinije, po zimi ili proljece ili ???

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #342 : 09 Rujan, 2009, 09:32:49 »
Al luna ima yamahinu masinu, to su mi rekli i na servisu a i na netu pise isto, a djelovi su kineski, normalno...a neznam uzecu si na proljece nekog 125 r  vjereojatno megelli, on je sad tek nasto al navodno da je dobar, cak daju 2 god garanciju ili, mozda vi bolje znate kad se najvise isplati kupit tak nes, kad je najeftinije, po zimi ili proljece ili ???

Nemoj molim te da te budale u servisu dezinformiraju  :nono:


Luna i većina ostalih 2T kineza imaju kopiju Minarelli mašine. Znači nije pravi minarelli nego kopiran kalup i napravljen od mekšeg i jeftinijeg materijala.

S druge strane, zračno je hlađen pa je i slabiji recimo od Aeroxa koji također ima Minarelli (ali original) mašinu i vodeno hlađenje  :icon_thumright:

O dugotrajnosti materijala ne moramo ni pričati  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline marko_AeRoX

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1449
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: M. Bistrica
  • Moj Skuter: Yamaha YBR 125
  • Moja Kaciga: Nolan N63
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #343 : 09 Rujan, 2009, 15:43:32 »
Nemoj molim te da te budale u servisu dezinformiraju  :nono:


Luna i većina ostalih 2T kineza imaju kopiju Minarelli mašine. Znači nije pravi minarelli nego kopiran kalup i napravljen od mekšeg i jeftinijeg materijala.

S druge strane, zračno je hlađen pa je i slabiji recimo od Aeroxa koji također ima Minarelli (ali original) mašinu i vodeno hlađenje  :icon_thumright:

O dugotrajnosti materijala ne moramo ni pričati  :icon_thumright:

potpis  :icon_thumright:
Opa, Marko više nije dijete, on je postao muškarac  :laughing9:

Offline Boris081

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 71
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: Dr Evo 70, Multivar, 17.5, linearna polutka
  • MojSpuh: Leovince ZX
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #344 : 16 Rujan, 2009, 21:38:09 »
Pozdrav
Zanima me gdje se spaja elektronska blokada na Peugeotu Vivacity 2003. god. Na CDI jel tako..? E sad na koju žicu i gdje se CDI nalazi...
Hvala

Offline pesek

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 119
  • Spol: Muški
  • moje gume mogu propasti samo zbog starosti...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • 1A Igor Pesocki' s Art
  • Mjesto: Danilovgrad
  • Moj Skuter: peugeot vivacity silversport
  • MojSetup: nema kita
  • MojSpuh: šta će ti auspuh?
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #345 : 17 Rujan, 2009, 22:13:03 »
Vozim Vivacity Silversport 2005, kupio sam ga polovnog neodblokiranog i takav je išao po satu max. 55kmh, svejedno uzbrdo, nizbrdo, sam ili još sa nekim. Pri vožnji nizbrdo, ako je bila manja nizbrdica, morao sam uvijek dodavati pomalo gasa da bi išao. Na većoj nizbrdici motor je verglao visokim brojem obrtaja što znači da sam praktično kočio motorom. Skinuo sam blokadu na variomatu (okrugli lim pričvršćen s tri šarafa M4)i ponovo probao voziti. Skut je išao do nekih 60kmh i uz veliko natezanje navukao još nekoliko kmh (ispod 70kmh, zbog blokade na auspuhu). Pri vožnji po ravnom i naglom puštanju gasa, skut je normalno po inerciji išao još neko vrijeme uz nizak broj obrtaja motora, isto tako u vožnji nizbrdo nije više bilo tako drastičnog kočenja motorom, već se normalno spuštao.
Ako uzmemo u obzir da se 2T motori podmazuju uljem iz smjese, može se zaključiti da je blokada na variomatu izuzetno štetna, posebno u fazi razrade motora jer pri kočenju motorom, karike, cilindri i ležajevi dobijaju samo onu količinu ulja (smjese), koja je naštelovana ler gasom, odnosno motor vergla velikim brojem obrtaja na suho. Netko je ranije spomenuo da je uzrok nepostizanja veće brzine nizbrdo blokada na CDI-u, što naravno nije tačno već je uzrok gore naveden. Ili da još pojednostavnim, vožnja s blokadom na variomatu je kao da vozite motorno vozilo u 1. i 2. brzini ne koristeći ostale stepene prenosa, a hoćete da postignete max. brzinu.
Slijedeća faza je bila rezanje "slijepog crijeva" na auspuhu i zatvaranje preostale rupe zavarivanjem. Kod ovog, vrlo jednostavnog načina blokade, dolazi do zračne rezonancije u slijepom crijevu na određenom broju obrtaja, čime se stvara na tom mjestu "zračni čep" koji guši motor, odnosno otežava izlaz ispušnih gasova u lonac auspuha. Nakon skidanja te blokade, skut je postigao brzinu od oko 75kmh (po satu) uz ljepše ubrzanje od 0 do krajnje.
Blokada na CDI (ako je ima), ograničava broj obrtaja motora na sličan način kao ranije spomenuta blokada s kondenzatorom (pogledaj nekoliko strana natrag)
pri čemu se obrtaji održavaju na nivou koliki je potreban da se postigne snaga motora koja je upisana u perfomansama. Skidanjem te blokade, motor odlazi u veće obrtaje čime se dobije nešto veća brzina, mnogo veća potrošnja, brže pregrijavanje i habanje motora, te sam lično protiv skidanja te blokade. Inače, ukoliko se skinu samo prve dvije blokade, ostvaruje se značajno manja potrošnja goriva (kod mene u prosjeku 30-40%). Skidanjem blokade na CDI-u ova ušteda bi se anulirala i potrošnja bi mogla biti veća nego sa svim blokadama(naravno zavisi i o načinu vožnje). Ovaj tekst je vezan za 2T mašine, kod 4T mašina zbog drugačijih konstrukcionih riješenja može se samo djelomično primjeniti.
rađe me kritikuj nego da me ignorišeš!

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #346 : 17 Rujan, 2009, 22:20:35 »
Vozim Vivacity Silversport 2005, kupio sam ga polovnog neodblokiranog i takav je išao po satu max. 55kmh, svejedno uzbrdo, nizbrdo, sam ili još sa nekim. Pri vožnji nizbrdo, ako je bila manja nizbrdica, morao sam uvijek dodavati pomalo gasa da bi išao. Na većoj nizbrdici motor je verglao visokim brojem obrtaja što znači da sam praktično kočio motorom. Skinuo sam blokadu na variomatu (okrugli lim pričvršćen s tri šarafa M4)i ponovo probao voziti. Skut je išao do nekih 60kmh i uz veliko natezanje navukao još nekoliko kmh (ispod 70kmh, zbog blokade na auspuhu). Pri vožnji po ravnom i naglom puštanju gasa, skut je normalno po inerciji išao još neko vrijeme uz nizak broj obrtaja motora, isto tako u vožnji nizbrdo nije više bilo tako drastičnog kočenja motorom, već se normalno spuštao.
Ako uzmemo u obzir da se 2T motori podmazuju uljem iz smjese, može se zaključiti da je blokada na variomatu izuzetno štetna, posebno u fazi razrade motora jer pri kočenju motorom, karike, cilindri i ležajevi dobijaju samo onu količinu ulja (smjese), koja je naštelovana ler gasom, odnosno motor vergla velikim brojem obrtaja na suho. Netko je ranije spomenuo da je uzrok nepostizanja veće brzine nizbrdo blokada na CDI-u, što naravno nije tačno već je uzrok gore naveden. Ili da još pojednostavnim, vožnja s blokadom na variomatu je kao da vozite motorno vozilo u 1. i 2. brzini ne koristeći ostale stepene prenosa, a hoćete da postignete max. brzinu.
Slijedeća faza je bila rezanje "slijepog crijeva" na auspuhu i zatvaranje preostale rupe zavarivanjem. Kod ovog, vrlo jednostavnog načina blokade, dolazi do zračne rezonancije u slijepom crijevu na određenom broju obrtaja, čime se stvara na tom mjestu "zračni čep" koji guši motor, odnosno otežava izlaz ispušnih gasova u lonac auspuha. Nakon skidanja te blokade, skut je postigao brzinu od oko 75kmh (po satu) uz ljepše ubrzanje od 0 do krajnje.
Blokada na CDI (ako je ima), ograničava broj obrtaja motora na sličan način kao ranije spomenuta blokada s kondenzatorom (pogledaj nekoliko strana natrag)
pri čemu se obrtaji održavaju na nivou koliki je potreban da se postigne snaga motora koja je upisana u perfomansama. Skidanjem te blokade, motor odlazi u veće obrtaje čime se dobije nešto veća brzina, mnogo veća potrošnja, brže pregrijavanje i habanje motora, te sam lično protiv skidanja te blokade. Inače, ukoliko se skinu samo prve dvije blokade, ostvaruje se značajno manja potrošnja goriva (kod mene u prosjeku 30-40%). Skidanjem blokade na CDI-u ova ušteda bi se anulirala i potrošnja bi mogla biti veća nego sa svim blokadama(naravno zavisi i o načinu vožnje). Ovaj tekst je vezan za 2T mašine, kod 4T mašina zbog drugačijih konstrukcionih riješenja može se samo djelomično primjeniti.

neda mi se obrazloziti ali nii u pravu u vezi el blokade...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline pesek

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 119
  • Spol: Muški
  • moje gume mogu propasti samo zbog starosti...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • 1A Igor Pesocki' s Art
  • Mjesto: Danilovgrad
  • Moj Skuter: peugeot vivacity silversport
  • MojSetup: nema kita
  • MojSpuh: šta će ti auspuh?
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #347 : 17 Rujan, 2009, 22:53:00 »
neda mi se obrazloziti ali nii u pravu u vezi el blokade...
Nemam ništa protiv drugačijeg mišljenja, za to i postoje forumi. Ipak, volio bih da konkretno napišeš na koji dio u vezi el. blokade misliš, moje je subjektivno mišljenje da je ne treba skidati jer sam "sporohodni" vozač i nastojim da mi mašina što duže traje. Naravno, ko hoće skut za natjeravanje ili trke, onda bi mu preporučio skidanje te blokade, ali uz već napisane posljedice.
rađe me kritikuj nego da me ignorišeš!

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #348 : 17 Rujan, 2009, 22:58:14 »
Heh, a mi ovde sreca pa o nicemu nemamo pojma..
Oces se kladiti da i ako imas blokadu na CDI-u i da sad stavis neki odblokiran krajnja ce ti i dalje ostati 75!
Pa nije to kinez koji je ogranicen na 70 kmh i to je to.. El blokadu obrtajima ne mozes dokaciti za base kitom i nekom normalnom rezonom koja ne vrti previse.
Inace na starim strujama do 2004. godista je odblokirana struja, kasnije je blokirana mislim na 8000 obrtaja...
Znaci kod tebe je blokirana... Skinuo tu famoznu el. blokadu treba ti komplentna instalacija od starog modela, ne samo CDI..
« Zadnja izmjena: 17 Rujan, 2009, 23:05:43 radomir.g »

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #349 : 17 Rujan, 2009, 23:00:05 »
iskreno nemam bas volje, ali evo ukratko... blokirana struja blokira bacanje iskre.. sto znaci da karb baci benge vise ngo sto bi trebao jer nema iskre, dalje ako se tako dugo drzi, osjeti se to na skuteru i to bas nije zdravo, tako da bi on na taj nacin vise i trosio nego inace....
dalje on sa odblokiranom strujom ne postize veoma visoke okretaje, tj, ne puno vise nego kada je zablokiran ali isto ta blokada mu smeta da normalno radi...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline pesek

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 119
  • Spol: Muški
  • moje gume mogu propasti samo zbog starosti...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • 1A Igor Pesocki' s Art
  • Mjesto: Danilovgrad
  • Moj Skuter: peugeot vivacity silversport
  • MojSetup: nema kita
  • MojSpuh: šta će ti auspuh?
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #350 : 17 Rujan, 2009, 23:36:24 »
iskreno nemam bas volje, ali evo ukratko... blokirana struja blokira bacanje iskre.. sto znaci da karb baci benge vise ngo sto bi trebao jer nema iskre, dalje ako se tako dugo drzi, osjeti se to na skuteru i to bas nije zdravo, tako da bi on na taj nacin vise i trosio nego inace....
dalje on sa odblokiranom strujom ne postize veoma visoke okretaje, tj, ne puno vise nego kada je zablokiran ali isto ta blokada mu smeta da normalno radi...
[/quote
Pošto sam usporedio blokadu na CDI-u s ranije navedenom kondenzatorskom verzijom, slažem se da će biti "gušenja" ako se gas odvrne previše, ali to opet ovisi o vozaču i koliko osjećaja ima za to. Mogao bih možda dodati ranije rečeno da bi za takve bila najbolja blokada na sajli gasa
Heh, a mi ovde sreca pa o nicemu nemamo pojma..
Oces se kladiti da i ako imas blokadu na CDI-u i da sad stavis neki odblokiran krajnja ce ti i dalje ostati 75!
Pa nije to kinez koji je ogranicen na 70 kmh i to je to.. El blokadu obrtajima ne mozes dokaciti za base kitom i nekom normalnom rezonom koja ne vrti previse.
Inace na starim strujama do 2004. godista je odblokirana struja, kasnije je blokirana mislim na 8000 obrtaja...
Znaci kod tebe je blokirana... Skinuo tu famoznu el. blokadu treba ti komplentna instalacija od starog modela, ne samo CDI..
Neću se ništa kladiti i ne tvrdim da ovdje nitko nema pojma, samo želim da razmijenim argumente i drugačija mišljenja. Pisao sam da ne namjeravam skidati el. blokadu, pa nisam ni razmišljao o tome. Nezam samo da li misliš da ova instalacija ne bi izdržala režim rada pod većim brojem obrtaja(kažeš da bih trebao kompletnu staru instalaciju) ili misliš da je CDI još od nekud kontrolisan.
rađe me kritikuj nego da me ignorišeš!

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #351 : 17 Rujan, 2009, 23:38:50 »
Kompletna instalacija: namotaji - cdi - bombina itd..  :icon_thumright:
Mislim da Drnda zna malo vise oko toga... ;)

Offline fac-t50

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: neum
  • Moj Skuter: keeway fac-t 50
  • Moja Kaciga: zesce crna
  • MojSetup: polini sport
  • MojSpuh: giannelli reverse
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #352 : 17 Rujan, 2009, 23:51:41 »
e ovako kupio sam odblokirani cdi od aeroxa  i pokuso sam ga spojit na keeway fac-t i problem je sto mi stari cdi ima 6 zica a ovaj roxov 5 zica. 3 zice se podudaraju znaci iste su boje a ove ostale ne pokuso sam svaku kombinaciju i nece da upali pa zna li iko da li je uopce moguce to spojit. inace keeway je kopija minarelli

Offline pesek

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 119
  • Spol: Muški
  • moje gume mogu propasti samo zbog starosti...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • 1A Igor Pesocki' s Art
  • Mjesto: Danilovgrad
  • Moj Skuter: peugeot vivacity silversport
  • MojSetup: nema kita
  • MojSpuh: šta će ti auspuh?
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #353 : 18 Rujan, 2009, 00:15:00 »
Kompletna instalacija: namotaji - cdi - bombina itd..  :icon_thumright:
Mislim da Drnda zna malo vise oko toga... ;)
Dobro onda ću ostaviti Drndi, ako bude raspoložen, da odgovori na ovo pitanje.
rađe me kritikuj nego da me ignorišeš!

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #354 : 18 Rujan, 2009, 00:19:15 »
e ovako kupio sam odblokirani cdi od aeroxa  i pokuso sam ga spojit na keeway fac-t i problem je sto mi stari cdi ima 6 zica a ovaj roxov 5 zica. 3 zice se podudaraju znaci iste su boje a ove ostale ne pokuso sam svaku kombinaciju i nece da upali pa zna li iko da li je uopce moguce to spojit. inace keeway je kopija minarelli
http://www.skuteri.org/forum/index.php?showtopic=4849  :icon_thumright:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #355 : 18 Rujan, 2009, 00:30:21 »
Dobro onda ću ostaviti Drndi, ako bude raspoložen, da odgovori na ovo pitanje.
instalacija kompletna sa starim tipom cdia treba ici.., namotaji ne trebaju drugi, ali meni je bobina ispalila nakon nekoga vremena.. jedostavno vrtio sam to sa nardo spuhom kojem je rezonanca na 11400 okretaja i to nije bas zdravo...znaci instalacija stara sa xcdiem je oko 400 kn, bobinu imam ja, ali nisam siguran jel 100% u redu, mislim da je, ali je nisam probao, jer sam prodao skut...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline pesek

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 119
  • Spol: Muški
  • moje gume mogu propasti samo zbog starosti...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • 1A Igor Pesocki' s Art
  • Mjesto: Danilovgrad
  • Moj Skuter: peugeot vivacity silversport
  • MojSetup: nema kita
  • MojSpuh: šta će ti auspuh?
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #356 : 18 Rujan, 2009, 01:16:45 »
instalacija kompletna sa starim tipom cdia treba ici.., namotaji ne trebaju drugi, ali meni je bobina ispalila nakon nekoga vremena.. jedostavno vrtio sam to sa nardo spuhom kojem je rezonanca na 11400 okretaja i to nije bas zdravo...znaci instalacija stara sa xcdiem je oko 400 kn, bobinu imam ja, ali nisam siguran jel 100% u redu, mislim da je, ali je nisam probao, jer sam prodao skut...
Evo dobri moj Drnda, opet se vraćamo na početak priče, skineš blokadu s CDIa, naravno sa serijskim spuhom ne možeš dobiti ono što si očekivao, kupiš rezonantni spuh koji ima dodatno reaktivno djelovanje na motor, uživaš relativno kratko u brzoj vožnji jer svaki čas nešto krepa i na kraju prodaš skuter.
Ja sam jedan pragmatični matorac koji će, ako hoće da ide preko 70kmh, ipak kupiti neku jaču mašinu, a 50icu dovesti do neke granice da prije svega traje, bude pouzdana i završava posao(kroz grad i sl.) :occasion14:
rađe me kritikuj nego da me ignorišeš!

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #357 : 18 Rujan, 2009, 01:20:10 »
nisi u pravu, jer sam prije imao i kit i spuh i sve i sve je radilo ok, ali jbg sve je to potrosni materijal, to je otislo od vode koju je bacao kotac jer nije bila zasticena, ali taj spuh nije za taj skuter seriski, stavio sam iza jedan drugi malossijv spuh i isao je oko 100 po satu. imao j ubrzanje ok, trosio mi je oko 3 litra, najmanje sam izmjerio jednom 2.54554545545.....
uglanom nije nista otislo zbog dizanja bloirane struje.. i tu si u krivu kao i za potrosnju...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline pesek

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 119
  • Spol: Muški
  • moje gume mogu propasti samo zbog starosti...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • 1A Igor Pesocki' s Art
  • Mjesto: Danilovgrad
  • Moj Skuter: peugeot vivacity silversport
  • MojSetup: nema kita
  • MojSpuh: šta će ti auspuh?
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #358 : 18 Rujan, 2009, 01:44:59 »
nisi u pravu, jer sam prije imao i kit i spuh i sve i sve je radilo ok, ali jbg sve je to potrosni materijal, to je otislo od vode koju je bacao kotac jer nije bila zasticena, ali taj spuh nije za taj skuter seriski, stavio sam iza jedan drugi malossijv spuh i isao je oko 100 po satu. imao j ubrzanje ok, trosio mi je oko 3 litra, najmanje sam izmjerio jednom 2.54554545545.....
uglanom nije nista otislo zbog dizanja bloirane struje.. i tu si u krivu kao i za potrosnju...
Ajde nek ti bude, ovo što smo pisali nije samo zbog nas, već i zbog drugih koji čitaju ovu temu pa neka sami procijene kako im odgovara. Ja ću gledati da ne dam ni centa više za potrošne dijelove nego što treba i da derem skut što je duže moguće. Sad odoh :sleepy2:
rađe me kritikuj nego da me ignorišeš!

Offline fac-t50

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: neum
  • Moj Skuter: keeway fac-t 50
  • Moja Kaciga: zesce crna
  • MojSetup: polini sport
  • MojSpuh: giannelli reverse
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #359 : 18 Rujan, 2009, 01:52:28 »
http://www.skuteri.org/forum/index.php?showtopic=4849  :icon_thumright:
pokusat cu ovo sutra ali i u ovoj temi pise da na keeway cdi ide 5 zica a na moj ide 6 pa se nadam da ce ova 6 bit visak :)