Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: BLOKADE (Pitanja i odgovori)  (Posjeta: 467688 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #280 : 13 Svibanj, 2009, 14:47:02 »
ma nemoj skidati blokade bar do prvih 1000 km (iako se mnogi nebi sa mnom složili)
a blokadu možeš vratiti na varomat ako moraš na tehnički
aj mi reci barem jedan pametan razlog zbog cega kod novog skutera ne skinuti blokadu sa variomata....
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline zarko17

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #281 : 13 Svibanj, 2009, 15:00:35 »
aj mi reci barem jedan pametan razlog zbog cega kod novog skutera ne skinuti blokadu sa variomata....
nebi bilo poželjno skidati odmah blokadu motor se mora prvo razraditi nakon 500 km možeš skiniti jednu blokadu a poslije ostale jer bi ti se moga motor sjebat

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #282 : 13 Svibanj, 2009, 15:01:53 »
nebi bilo poželjno skidati odmah blokadu motor se mora prvo razraditi nakon 500 km možeš skiniti jednu blokadu a poslije ostale jer bi ti se moga motor sjebat

sjebat ce ti se prije s blokadom na variomatu, nego bez nje  :toothy12:

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #283 : 13 Svibanj, 2009, 15:04:50 »
nebi bilo poželjno skidati odmah blokadu motor se mora prvo razraditi nakon 500 km možeš skiniti jednu blokadu a poslije ostale jer bi ti se moga motor sjebat
mozes li mi onda objasniti na koji princip djeluje ta blokada na variomatu , te kada shvatis kako ona utjece, onda ces promijeniti misljenje
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Joker2206

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: original
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #284 : 13 Svibanj, 2009, 18:47:15 »
sjebat ce ti se prije s blokadom na variomatu, nego bez nje  :toothy12:

Znači blokadu na variomat stavljaju iz razloga (ako ne već da bi se motoro očuvao prvih xxx km) ???

Offline luki123

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #285 : 13 Svibanj, 2009, 22:26:27 »
Ja znam čemu služi blokada na variomatu i znam je skinuti i u svakom slučaju nije dobra za samu mašinu. Mene zanima da li blokada na auspuhu šteši motoru, točnije da li vraća dio zraka natrag?

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #286 : 13 Svibanj, 2009, 22:29:51 »
a slusaj, po meni je jedina blokada da valja ona na rucici gasa, ili koja na bilo koji nacin blokira davanje vece kolicine benge , zato jer jedina po meni nema stetno djelovanje, i radi nje ne treba prilagodjavati druge stvari na skutu...
a ti Jokeru, pricas kao moj stari, nemam ti volje objasnjavati, samo cu ti reci da je stetna, i da je najbolje ni jednoga milimetra preci sa blokadom na variomatu...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #287 : 13 Svibanj, 2009, 22:31:13 »
Ja znam čemu služi blokada na variomatu i znam je skinuti i u svakom slučaju nije dobra za samu mašinu. Mene zanima da li blokada na auspuhu šteši motoru, točnije da li vraća dio zraka natrag?
blokade su najgore sta se moze skutu dogoditi...kakve razrade masine,dajte molim vas,ja raskopam cijelu masinu,novi lezajevi radilice,slozim i pun gas 90 + km/h...jos stavim i nove karike,sacekam da se skut ugrije i da ga odzracim i nikakvih problema....to su puste price da se treba razradjivati 1000 ili 500 km

Offline Joker2206

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: original
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #288 : 17 Svibanj, 2009, 19:42:49 »
a slusaj, po meni je jedina blokada da valja ona na rucici gasa, ili koja na bilo koji nacin blokira davanje vece kolicine benge , zato jer jedina po meni nema stetno djelovanje, i radi nje ne treba prilagodjavati druge stvari na skutu...
a ti Jokeru, pricas kao moj stari, nemam ti volje objasnjavati, samo cu ti reci da je stetna, i da je najbolje ni jednoga milimetra preci sa blokadom na variomatu...
OK, čuo sam za tu blokadu da je štetna, čak sam negdje i pročitao malo više koji problem može uzrokovati.
Al' da pričam 'ko tvoj stari...bez uvrede, ali nemoš' me uspoređivati tako. Ako nešto ne znam, ja pitam. Svaki odgovor je dobrodošao, a prepucavanje ne volim.

Tak da, hvala na odgovoru...

blokade su najgore sta se moze skutu dogoditi...kakve razrade masine,dajte molim vas,ja raskopam cijelu masinu,novi lezajevi radilice,slozim i pun gas 90 + km/h...jos stavim i nove karike,sacekam da se skut ugrije i da ga odzracim i nikakvih problema....to su puste price da se treba razradjivati 1000 ili 500 km

Htio ja ili ne, do 1000 Km nema skidanja blokade inače ništa od garancije... Na 1. servisu mi skidaju blokadu i onda sam bez brige. Ali brijem da se svaki motor mora razraditi..pa tako i auti.
« Zadnja izmjena: 17 Svibanj, 2009, 19:46:01 Joker2206 »

Offline Tino22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 338
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG-Sesvete
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Nemam
  • MojSpuh: Serijski
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #289 : 20 Svibanj, 2009, 23:21:21 »
Malo je kasno već da postavim ovo pitanje...ali...
zanima me slijedeće: imam onu el. blokadu pinasco i naštelana mi je da mi skuter ide maksimalno 49 km/h..zanima me dali je normalno da kad se vozim s uključenom blokadom nekad skuter dojde do 40 i dalje nejde,nekad ide oko 25 itd...dali to ovisi o struji,svječici ili nečemu??
Zašto nejde uvijek 49 pošto je blokada tak naštelana?

Pitam jel to sve ok pošto sutra idem na tehnički,da me slučajno blokada ne zezne..

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #290 : 20 Svibanj, 2009, 23:23:32 »
Malo je kasno već da postavim ovo pitanje...ali...
zanima me slijedeće: imam onu el. blokadu pinasco i naštelana mi je da mi skuter ide maksimalno 49 km/h..zanima me dali je normalno da kad se vozim s uključenom blokadom nekad skuter dojde do 40 i dalje nejde,nekad ide oko 25 itd...dali to ovisi o struji,svječici ili nečemu??
Zašto nejde uvijek 49 pošto je blokada tak naštelana?

Pitam jel to sve ok pošto sutra idem na tehnički,da me slučajno blokada ne zezne..
jesi probao na nogarama jesu isti simptomi pristupni

jer ja sam pratio par puta,eniki sjednu na njega neki ne kad ga testiraju,reci da si stavio zamjesnku svjecicu i da ti trokira,al ne ide preko 50 i gotova prica

Offline Tino22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 338
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG-Sesvete
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Nemam
  • MojSpuh: Serijski
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #291 : 20 Svibanj, 2009, 23:41:31 »
Ak me slučajno blokada zezne i brzina prijeđe prek 50 neznam šta da im kažem..ono pao bi u nesvijest odmah. :icon_biggrin:.. neznam kak bih se izvukao...

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #292 : 20 Svibanj, 2009, 23:43:22 »
Ak me slučajno blokada zezne i brzina prijeđe prek 50 neznam šta da im kažem..ono pao bi u nesvijest odmah. :icon_biggrin:.. neznam kak bih se izvukao...
ma nece prec

Offline Tino22

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 338
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG-Sesvete
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Nemam
  • MojSpuh: Serijski
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #293 : 20 Svibanj, 2009, 23:49:19 »
Svaki put me hvata neki strah kad moram na tehnički... :icon_biggrin:

« Zadnja izmjena: 22 Svibanj, 2009, 00:17:17 Tino22 »

Offline d3xt3r

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Gilera Runner VX 125
  • Moja Kaciga: Suomy Extreme Capirex
  • MojSetup: Klip , cilindar , glava = VX 200
  • MojSpuh: Serijala
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #294 : 22 Svibanj, 2009, 10:59:39 »
Dok sam ja imo SR 50 2005. isto sam skido blokade tek na 500km... A ne tehnickom sam proso bez problema sa Arrowom te variomatom drugim te tezim rolicama, a imo sam blokadu na variomatu... Isla je preko 60, ali to je sve ok...  :icon_biggrin:  :icon_thumright:

Offline Cobra

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka (Fakultetlija)
  • Moj Skuter: KYMCO Super 8 2t (PRODAN)
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #295 : 11 Lipanj, 2009, 11:55:59 »
E ovak imam jedno pitanje posto bas se ne kuzim u masine a i blokade,pa me zanima sta se dobija sa skidanjem blokade na variomatu,i dali je moguce da skuter ima slijepo crijevo i onaj tuljak na spuhu zajedno,i jel steti kaj motoru ako skinem onu lulicu u airboxu?scoot ima 520km pa planiram to poskidat.  :drunken_smilie:
« Zadnja izmjena: 11 Lipanj, 2009, 12:00:21 Cobra »

Offline Alfaludak

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: Serijala
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #296 : 16 Lipanj, 2009, 09:10:59 »
Pozdrav decki.  :glasses2:

Radi se o SACHS Speed Force 50cc 2T

g#vn% ne bi navuko preko 45 nema sanse! Eventualno niz brijeg ide 55 ali kad treba uzbrdo padne na 20  :toothy12: :toothy12: :toothy12:
Pregledo sam sve, na variomatu i na auspuhu nema blokade (osim ona male cijevcice za povrat koja ne smeta, ali cu ju maknut) tako da pretpostavljam da ima na struji ili necemu drugom.

Pomozite molim vas jer frend me udavi svaki dan me zove da mu to slozim :D:D:D a ja neznam kako :D:D:D

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #297 : 16 Lipanj, 2009, 10:19:25 »
digni ga na nogaru nabij gas i vidi jel tuce u blokadu ako da znaci da je elektronika blokana.. ;)

Offline Alfaludak

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: Serijala
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #298 : 16 Lipanj, 2009, 10:20:50 »
na nogicama se vrti ko blesav

sta dalje? di da pogledam?


spasite me...

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: BLOKADE (Pitanja i odgovori)
« Odgovori #299 : 16 Lipanj, 2009, 10:24:17 »
pa vrti se ali dal tuce u blokadu?  ako ne onda prijenos treba postelat...