Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Dimenzije serijskog remena za Peugeot SF  (Posjeta: 13103 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Dimenzije serijskog remena za Peugeot SF
« : 17 Srpanj, 2009, 16:53:34 »
Zna li netko koje su dimenzije serijskog remena za Speedfight 2, najvise me interesira sirina i eventualno duzina.

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Dimenzije serijskog remena za Peugeot SF
« Odgovori #1 : 17 Srpanj, 2009, 16:57:24 »
765x17.5mm

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Dimenzije serijskog remena za Peugeot SF
« Odgovori #2 : 17 Srpanj, 2009, 16:59:10 »
765x17.5mm

 :notworthy:

malossi kevlar je 18x755, ova orginalna mjera mi je idealna, samo da je naci neki remen koji nije serijski u takvim dimenzijama, a puno remenja se razlikuje u dimenzijama, nisu bas 100% identicni.


Evo ako nekome bude na pameti, pa kada otvori deklo kod navedenog skutera da mi uslika polozaj remena u zadnjim polutkama dok je skuter ugasen i neka kaze koji je to remen.
Interesira me polozaj remena.

Ovaj je remen na samom vrhu polutki:



a ovaj remen je upao u polutke za 2mm otprilike:


Eto samo me takva slika zanima  :notworthy:
« Zadnja izmjena: 17 Srpanj, 2009, 17:30:33 SlowRider »

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Dimenzije serijskog remena za Peugeot SF
« Odgovori #3 : 17 Srpanj, 2009, 18:14:55 »
Al nisu ni sve polutke iste,ja imam dvoje i razlicite su,nesto ne znam mjere al izmjericu pa javim.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Dimenzije serijskog remena za Peugeot SF
« Odgovori #4 : 17 Srpanj, 2009, 18:24:37 »
Al nisu ni sve polutke iste,ja imam dvoje i razlicite su,nesto ne znam mjere al izmjericu pa javim.

Nisam bas sa pugom na ti, znam da imaju i oni neke varijacije u promjeru polutki.

765x17.5mm

najvise me zanima ova dimenzija remena, znaci za taj tip polutki i kako stoje aftermarket remeni na njima.

...usporedio sam na malossijevoj stranici sve modele speedfighta i izbacuje mi kod samo jednog remena za sve modele.
« Zadnja izmjena: 17 Srpanj, 2009, 18:28:17 SlowRider »

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Dimenzije serijskog remena za Peugeot SF
« Odgovori #5 : 17 Srpanj, 2009, 19:18:39 »
ja ti mogu poslikati al ne znam jel ti nešto znači od mog Jet-a...A imam Stage6 remen na njemu...
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Dimenzije serijskog remena za Peugeot SF
« Odgovori #6 : 17 Srpanj, 2009, 20:06:05 »
ja ti mogu poslikati al ne znam jel ti nešto znači od mog Jet-a...A imam Stage6 remen na njemu...

ako je to remen 17,5x765 onda bi mi moglo dobro doci, pise da je taj za SF.


Kakvi su tvoji dojmovi sa tim S6 remenom? Kako se ponasa nakon duzih voznji?

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Dimenzije serijskog remena za Peugeot SF
« Odgovori #7 : 17 Srpanj, 2009, 21:16:07 »
kada se o njemu raspravlja.. recite mi koji je najbolji remen i koji popunjava polutke 100%, jer bih trebao ga mijenjati... u mene je neki od 18 mm sirine bio, i sada je na 17.2 mm i upao je u polutke koji mm...bando je remen...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Dimenzije serijskog remena za Peugeot SF
« Odgovori #8 : 18 Srpanj, 2009, 00:35:31 »
Serijski remen ja jako dobar... Moj presao 9000 km i bio sirok 17.4mm, a nov je 17.5..
A za ovaj stage 6 remen, nesto je malo duzi od serijskog i ide nazad na polutkama do same ivice bas kao i ovaj na prvoj slici..
Pre sam imao neki Hebo, 755x17, i nazad je imao do ivice kao na ovoj drugoj slicu, znaci 2-3mm.
U svako slucaju Stage 6 se jako dobro pokazao i svima ga preporucujem ko ima priliku da ga kupi...

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Dimenzije serijskog remena za Peugeot SF
« Odgovori #9 : 18 Srpanj, 2009, 11:40:39 »
Znaci serijski remen je kvalitetan i dugo traje, a kakav je sto se tice performansi, kolika je razlika izmedju hladnog i zagrijanog prijenosa, kako se ponasa na uzbrdicama  :dontknow:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Dimenzije serijskog remena za Peugeot SF
« Odgovori #10 : 01 Kolovoz, 2009, 07:40:07 »
Trebao bih pomoc forumasa, treba mi rabljeni remen za peugeot skutere, masina kakvu ima SF2, vivacity... remen mi treba na 20sec., trebam staviti u prijenos i vidjeti da li stane unutra kako treba, nema paljenja skutera. Imam nekih dijelova pa cu dati za uzvrat ove posudbe...

@ ivanm ako ti je slucajno ista ostalo od remenja javi pa cu ti slozit blokadu, special edition for you  :icon_biggrin:



Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dimenzije serijskog remena za Peugeot SF
« Odgovori #11 : 01 Kolovoz, 2009, 13:03:17 »
imam jedan remen Bando, ima par tisuća, imao sam i maossi kevlar al sam ga bacio..
ovaj je u mojim polutkama bio unutra 1 mm kao i malossi..

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Dimenzije serijskog remena za Peugeot SF
« Odgovori #12 : 04 Kolovoz, 2009, 21:10:26 »
Nabavio orginalni remen za SF zahvaljujuci ivanm-u  :notworthy:


usporedio orginalni remen sa topovim remenom za minarelli. Zakljucak je da remen za peugeot ide bez problema na minarelli.

TOP-ov remen je sirok 16.1mm (trenutno jer je novi 16.5mm), ovaj za Peugeot je 17mm (neznam koliko je novi sirok).

Skuter lakse dolazi do krajnje i nesto je veca sa remenom od peugeota, potrebno je staviti malo lakse rolice...

usporedba sirina remenja:


duzina (nisam ih mjerio metrom):


ovako stoji remen u polutkama:


da je multivar, bio bi skroz do ruba polutke, jer multivar na minarelliju opcenito podize remen u zadnjim polutkama, zbog toga multivar osjetno poboljsava start i sve ostalo naspram serijskog variomata.



podizanje remena sa topovim remenom:



podizanje remena sa peugeot remenom:



isprobao sam i malossi kevlar za peugeot, sirok je 18mm i jos je duzi od serijskog peugeot remena. Razlika je vidljiva naspram serijskog peugeot remena. A pogotovo naspram topovog za minarelli.

Taj remen je malo presirok jer ubija start, ali skuter jako dobro ide sa manje okretaja, max. brzina se povecava i brze dolazi do nje.

Ovo je rezultat na multivaru i straznjim polutkama:






to je sve bila proba na brzinu bez stelanja prijenosa do krajnosti jer je moja konacna odluka za multivar + nazovimo ih tako, overrange straznje polutke by morini.

najveca prednost polutki iz morini masine je kut njihovog sirenja.

Imam torq driver i navedene polutke, razlika u cijeni je ogromna, a u performasnama usudim se reci da nema razlike.

evo kakav je kut sirenja kod polutki iz italjet formule:


druga prednost polutki je u promjeru, imaju veci promjer od minarellija. Minarelli ima 115mm, a ove za morini 123mm. Polutke od malossija za overrange su 128mm kao i polini.

razlika:

orginalne polutke su skoro u ravnini kvacila, dok su ove vidljivo veceg promjera:


kako to izgleda u prijenosu:





uglavnom, radi se na tome, pomalo, napravio sam par testova i sve uredno funkcionira, trebam jos samo naci pravi remen i za cca 50€ imam sigurno bolji prijenos nego sa torq driverom, a bogami i ovaj overrange na slabijim setupima ne moze biti bolji.
 
Nema nikakvih turpijanja, trebaju vam samo polutke i podloska od 1mm (iako moram usporediti mjerenja da remen bude 100% u ravnini).

kada stavite samo polutke u minarelli prijenos, remen ce biti u ovoj poziciji:


isprobano sa serijskim variomatom, nema nikakvih rupa, oscilacija orketaja nekih 100rpm, iako nisam ustimavao do kraja. Torq driver nema sanse da opravda cijenu, nije nimalo bolji.





e sad, neka mi netko nadje primjer da je ovakvo nesto itko radio. Ima slucaj sa piaggio 128mm polutkama, ali one nemaju povoljan kut sirenja i ovo je jednostavnije. A nesto manji promjer polutki moze samo produljiti vijek remena.
« Zadnja izmjena: 05 Kolovoz, 2009, 11:31:22 SlowRider »

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3132
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dimenzije serijskog remena za Peugeot SF
« Odgovori #13 : 04 Kolovoz, 2009, 21:16:34 »
Ček onda kakva ja to kombinacija više, i u konačnosti kakva bude.. Šta imaš u polutkama iza, koje polutke tj. čije.. ?


ovako stoji remen u polutkama:


Ti sline malo polutke ? Ovo masno unutra..

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Dimenzije serijskog remena za Peugeot SF
« Odgovori #14 : 04 Kolovoz, 2009, 21:21:30 »
Ček onda kakva ja to kombinacija više, i u konačnosti kakva bude.. Šta imaš u polutkama iza, koje polutke tj. čije.. ?


Ti sline malo polutke ? Ovo masno unutra..

Isprobao sam brdo kombinacija, tako da me boli glava od silnih podataka..........

ovo sam izbacio, onako nek se zna. Trenutno zbog odredjenih razloga, ne zelim staviti staru masinu na kojoj bi taj projekt proveo do kraja u djelo. E sad, otvara mi se mogucnost da nabacim multivar 2005 i to bi radilo jos bolje... ali onda to nece biti malo para, a puno muzike  :toothy3: iako ni ta cijena nece biti losa, s obzirom koliko kosta overrange.

sto se tice ove masnoce, nisam obrisao prije slikanja jer sam ih rastavljao...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dimenzije serijskog remena za Peugeot SF
« Odgovori #15 : 04 Kolovoz, 2009, 21:25:00 »
super zanimljiva kombinacija prijenosa, nadam se da bude sve radilo bez neželjenih vibracija.. sretno..

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Dimenzije serijskog remena za Peugeot SF
« Odgovori #16 : 04 Kolovoz, 2009, 21:28:21 »
super zanimljiva kombinacija prijenosa, nadam se da bude sve radilo bez neželjenih vibracija.. sretno..

tnx sto si me podsjetio, jer imam brdo informacija, a trenutno nisam u stanju se sjetiti.


Sa polutkama od italjeta, skuter radi nevjerojatno ugladjeno, nema niti najmanje vibracije. Nakon toga tek shvacam da serijski prijenos ima vibracija (konkretno u slucaju, podrucje oko 5000 i 7000rpm), bas je promjena velika jer ovo je fkt pretiho i udobno.

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3132
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dimenzije serijskog remena za Peugeot SF
« Odgovori #17 : 04 Kolovoz, 2009, 21:32:02 »
Sa polutkama od italjeta, skuter radi nevjerojatno ugladjeno, nema niti najmanje vibracije. Nakon toga tek shvacam da serijski prijenos ima vibracija (konkretno u slucaju, podrucje oko 5000 i 7000rpm), bas je promjena velika jer ovo je fkt pretiho i udobno.

Dobro, a performanse u kojoj kombinaciji su najbolje... ? Jer ti si sve to isprobao, a ja na temelju teksta ovog teže procjenim... Jel moš reć konkretno :)

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Dimenzije serijskog remena za Peugeot SF
« Odgovori #18 : 04 Kolovoz, 2009, 21:40:25 »
Dobro, a performanse u kojoj kombinaciji su najbolje... ? Jer ti si sve to isprobao, a ja na temelju teksta ovog teže procjenim... Jel moš reć konkretno :)

ne zelim nista konkretno govoriti, na svemu donose poboljsanje, serijski variomat, potpuno serijski skuter, multivar.......


ima jedna stvar, sa tim polutkama i sirim remenom, recimo ovaj serijski od puga, okretaji su manji za nekih 1000rpm nego sa serijskim prijenosom, ali imas dojam da skuter ide cak i bolje (znaci bez ikakvog stelanja prijenosa)....

jos bih neke stvari rekao i stavio neke filmice, ali znam da bi me neki popljuvali zbog nekih usporedbi, tako da je najbolje sloziti sve do kraja i iznesti konacne dojmove.


najvaznije iz svega ovoga je da se polutke od italjeta mogu nabaviti do 150kn, a torq driver...


trebam odabrati pravi remen, 18mm je presiroko, ali je zato i kut od 32° nepovoljan, top speed je odlican, kazaljka je dosla u lijevi godnji kut prve znamenke (ravna cesta, sagnut dok je dosao do brzine, kasnije odrzava u uspravnom polozaju ???):


mana je sto se prijenos jako grije pri max. prijenosnom omjeru i okretajima, vise nego sa minarelli prijenosom koji ima kraci omjer, ali to je normalno za takav slucaj. :toothy3:


btw sve ovo o cemu pricam sam napravio na 2 razlicite masine, base setup i potpuno serijski skuter. Zapoceo sam na base setupu, a na serijali sam isprobao radi znatizelje...
« Zadnja izmjena: 04 Kolovoz, 2009, 21:54:36 SlowRider »

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3132
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Dimenzije serijskog remena za Peugeot SF
« Odgovori #19 : 04 Kolovoz, 2009, 22:03:43 »
Čini mi se ovo testiranje jako zanimljivo jer meni ni malossi-eva polutka nie pomogla do savršenstva... Zato me i interesira konačan rezultat ovog testa.. Pa kad testiraš do kraja volio bi da podjeliš s nama.. I da se i ja bacim u neku nabavku dijelova :)  :icon_thumright: