Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: tuning scootera  (Posjeta: 10769 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: tuning scootera
« Odgovori #40 : 15 Srpanj, 2009, 01:27:19 »
U moje vrijeme tuninga bio sam ogranicen a posto sada koliko znam ima jako puno ljudi sa foruma koji se bave narucivanjem djelova iz online shopova mislim da problem nije nabaviti nesto drugo osim malossija!

moja preporuka glede tog usisa!  :icon_thumright:

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: tuning scootera
« Odgovori #41 : 15 Srpanj, 2009, 01:38:27 »
U moje vrijeme tuninga bio sam ogranicen a posto sada koliko znam ima jako puno ljudi sa foruma koji se bave narucivanjem djelova iz online shopova mislim da problem nije nabaviti nesto drugo osim malossija!

moja preporuka glede tog usisa:icon_thumright:

Ok, hvala na savjetu :icon_thumright:, čudi me da taj usis nisam ranije vidio ???

Offline Lazo

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 861
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bošnjaci
  • Moj Skuter: Yamaha X-Max 250
Odg: tuning scootera
« Odgovori #42 : 15 Srpanj, 2009, 02:03:41 »
Ok, hvala na savjetu :icon_thumright:, čudi me da taj usis nisam ranije vidio ???

on ti je dosta dugo u ponudi..... ja sam vlasnik jednog.... i jurca ak nisi vidio stavio sam ga u onaj setup koji mu ja preporučujem.....

Ljudi?? moze jedno pitanje?
zasto replica kit.
nek mi neko da pravi razlog!!!



e sad stavio sam kit mhr replicu i yasuni r jer mislim da sam vidio da on želi da mu mašina traje dosta dugo a replica je u tom pogledu kvalitetna....... replica je kit sa dvije karike al se može stavit klip sa jednom...... ak mu je slaba nek ju hac sredi za 400 kn.... toliko od mene  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 15 Srpanj, 2009, 02:08:33 Lazo »

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: tuning scootera
« Odgovori #43 : 15 Srpanj, 2009, 08:56:05 »
Za dugotrajnost ti preporučam Top Performances Trophy 70ccm. Imam ga na Minarelliju već 30 tisuća kilometara i samo sam jednom karike mijenjao na 18 tisuća i još uvijek vozim sa istim klipom i dihtunzima  :toothy11:

Radi dugotrajnosti se ne isplati ići sa spuhom jačim od Yasuni R-a. Na tom setupu ti je dosta čak i 17,5 dellorto frg.


Kod midrace-a ekipa je jako zadovoljna sa Top Performances Due Plus termo-grupom i Top Performances Nardo spuhom. 19 dellorto je minimum koji bi ja stavio na ovakav setup  :icon_scratch:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: tuning scootera
« Odgovori #44 : 15 Srpanj, 2009, 09:02:08 »
Za dugotrajnost ti preporučam Top Performances Trophy 70ccm. Imam ga na Minarelliju već 30 tisuća kilometara i samo sam jednom karike mijenjao na 18 tisuća i još uvijek vozim sa istim klipom i dihtunzima  :toothy11:

Radi dugotrajnosti se ne isplati ići sa spuhom jačim od Yasuni R-a. Na tom setupu ti je dosta čak i 17,5 dellorto frg.


Kod midrace-a ekipa je jako zadovoljna sa Top Performances Due Plus termo-grupom i Top Performances Nardo spuhom. 19 dellorto je minimum koji bi ja stavio na ovakav setup  :icon_scratch:

To je isto dobra kombinacija trpohy + yasuni r + 17,5 (malossi pakiranje) ali ovisi što čovjek želi i da li preferira trajnost ili snagu, ovaj setup se nikako ne može mjeriti sa due + nardom u kombinaciji sa karbom 19 ali zato duže traje...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: tuning scootera
« Odgovori #45 : 15 Srpanj, 2009, 09:31:27 »
Yasuni R je dobar kompromis između običnog base spuha i midrace tipa nardo..
ja ga imam na polini sportu, i idealan je od 10-11000 okr...
popratni dijelovi mogu biti od manje razvikanih i jeftinijih marki, naravno, al za kiteve preporučam poznatije marke (malossi, polini, TP) jer su dijelovi lako dobavljivi, klip, karike, brtve, a ako uzmeš neki divlji kit izvana i recimo trebaš karike zamjenit il ti brtva propusti, skuter ti stoji 3 tjedna dok ne dođu dijelovi i NJ..

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: tuning scootera
« Odgovori #46 : 15 Srpanj, 2009, 09:40:39 »
To je isto dobra kombinacija trpohy + yasuni r + 17,5 (malossi pakiranje) ali ovisi što čovjek želi i da li preferira trajnost ili snagu, ovaj setup se nikako ne može mjeriti sa due + nardom u kombinaciji sa karbom 19 ali zato duže traje...

Naravno da se neda mjeriti   :icon_biggrin:

Jedno je tipični base setup, a drugo tipični midrace setup.  :icon_thumright:


Isto tako nebi vozio ovakav midrace setup na serijskoj radilici.  :nono: Dok ovaj base može bez problema na serijskoj radilici  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: tuning scootera
« Odgovori #47 : 15 Srpanj, 2009, 10:22:55 »
mhr replica kit je sama po sebi promasaj.nit voli okretaje previse jer su joj takvi timinzi i klip s dvije karike a nit ima momenta kao sport kit. to je po meni promasen kit!

steta sto jos nisam isprobao replicu dobro postelanu na minarelliju LC da vidim kakva je razlika u performansama, i interesira me ovo za moment jer bi moglo da bude istina (zapravo gotovo siguran sam da je tako).

Replica ima nikasil koji dugo traje, kada bih ga potrosio vjerujem da bi mi se isplatilo kupiti novi kit jer bi proslo dosta vremena, bolje odvodjenje topline. E sad, kako se ponasaju u praksi jedan vs drugi, to nisam jos isprobao.


Sad sam trenutno na zxu...traizm nekaj da malo jaceg ali ne maks da izvucem ...samo da ide jos malo bolje.

Evo ti primjer sto sam nedavno napravio. Stavio sam ZX i Yasuni R.
ZX potegne solidno, u startu se osjeti sus. Stavim Yasunija skuter sam odvaja kotac od poda i osjecaj je X puta bolji jer jednostavno ide, zanimljivo da yasuni ima vise momenta od ZX i od manjih okretaja, dakle ZX niti u jednom podrucju nije jaci.


Onaj tko hoce jace, najbolje uciniti kako je J.U.R.C.A rekao, malo preraditi cilindar i nabiti jos jaci spuh, ali takav scoot je beskoristan na nizim okretajima, jednom rijecju samo gas, tko voli nek izvoli. I naravno, cesce posjete benziskoj i veca ne pouzdanost masine sto je uglavnom presudan faktor za prelazak na jace nesto (vise ccm) ili slabije.
« Zadnja izmjena: 15 Srpanj, 2009, 10:26:11 SlowRider »

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: tuning scootera
« Odgovori #48 : 15 Srpanj, 2009, 10:42:28 »
zanimljivo da yasuni ima vise momenta od ZX i od manjih okretaja...

Naravno ovdje mislimo na Yasuni City R  :icon_biggrin:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: tuning scootera
« Odgovori #49 : 15 Srpanj, 2009, 10:47:39 »
istina, Slow, Yasuni R je taman spuh za base kit, kao technigas rs, leo vince hm70 i sl..

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: tuning scootera
« Odgovori #50 : 15 Srpanj, 2009, 10:58:39 »
steta sto jos nisam isprobao replicu dobro postelanu na minarelliju LC da vidim kakva je razlika u performansama, i interesira me ovo za moment jer bi moglo da bude istina (zapravo gotovo siguran sam da je tako).

Replica ima nikasil koji dugo traje, kada bih ga potrosio vjerujem da bi mi se isplatilo kupiti novi kit jer bi proslo dosta vremena, bolje odvodjenje topline. E sad, kako se ponasaju u praksi jedan vs drugi, to nisam jos isprobao.


Evo ti primjer sto sam nedavno napravio. Stavio sam ZX i Yasuni R.
ZX potegne solidno, u startu se osjeti sus. Stavim Yasunija skuter sam odvaja kotac od poda i osjecaj je X puta bolji jer jednostavno ide, zanimljivo da yasuni ima vise momenta od ZX i od manjih okretaja, dakle ZX niti u jednom podrucju nije jaci.


Onaj tko hoce jace, najbolje uciniti kako je J.U.R.C.A rekao, malo preraditi cilindar i nabiti jos jaci spuh, ali takav scoot je beskoristan na nizim okretajima, jednom rijecju samo gas, tko voli nek izvoli. I naravno, cesce posjete benziskoj i veca ne pouzdanost masine sto je uglavnom presudan faktor za prelazak na jace nesto (vise ccm) ili slabije.

konkretno
iz mog primjera

nrg sa trophyem i rr spuhom 17.5 karb ide jace nego
isti taj sa replica kitom , gianelli shotom i 17.5 karbom

oba su stelana kod mene i osobno sam se potrudio iz oba izvuci maximum!

@lazo

em kit platis 1500 i vise kuna , pa bi stavljao klip sa jednom karikom(oko 400) pa i preradivao kod haca za 400 . tu si vec na 1900 kuna. ne kazem da hac ne obavlja posao svoj dobro.dapace odlicno radi.

nek svatko kupi sta hoce ja znam da ja replicu nebi nikada ali apsolutno nikada kupio!

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: tuning scootera
« Odgovori #51 : 15 Srpanj, 2009, 11:02:30 »
konkretno
iz mog primjera

nrg sa trophyem i rr spuhom 17.5 karb ide jace nego
isti taj sa replica kitom , gianelli shotom i 17.5 karbom

oba su stelana kod mene i osobno sam se potrudio iz oba izvuci maximum!


Moram priznati da me ovo stvarno iznenadilo, ajde ok da je replica bila sa rr-om ali sa shotom i još ide slabije od base setupa, sada replica ide odmah u prodaju :laughing9:


Offline Luka 0101

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na stolcu
  • Moj Skuter: nema ga... gone.. wushhh.... just like that
  • Moja Kaciga: prisutna
Odg: tuning scootera
« Odgovori #52 : 15 Srpanj, 2009, 11:03:52 »
Moram priznati da me ovo stvarno iznenadilo, ajde ok da je replica bila sa rr-om ali sa shotom i još ide slabije od base setupa, sada replica ide odmah u prodaju :laughing9:


bogami da... ja sam mislio uzeti repliku za stalkera ali sad sam u dilemi
taj sam

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: tuning scootera
« Odgovori #53 : 15 Srpanj, 2009, 11:05:57 »
bogami da... ja sam mislio uzeti repliku za stalkera ali sad sam u dilemi

Gle, uzmi trophyja i neki malo jači spuh i nemaš problema. Stalker će ić na zadnji kak god okreneš  :laughing9: :laughing9:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline Luka 0101

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na stolcu
  • Moj Skuter: nema ga... gone.. wushhh.... just like that
  • Moja Kaciga: prisutna
Odg: tuning scootera
« Odgovori #54 : 15 Srpanj, 2009, 11:09:10 »
a due
taj sam

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: tuning scootera
« Odgovori #55 : 15 Srpanj, 2009, 11:09:56 »
Moram priznati da me ovo stvarno iznenadilo, ajde ok da je replica bila sa rr-om ali sa shotom i još ide slabije od base setupa, sada replica ide odmah u prodaju :laughing9:


kazem ti.meni osobno je replica promasen kit! kako tko voli i ako voli nek ga stavi
ili cisti base pa da ima snage odozdola i tako postelat prijenos
ili konkretni midrace pa ici na sljedece okretaje ~ 10000 -11500


@ luka.
stalker je ac. snagu trophy ac kita ti nisam nikad u praksi vidio. ovo sve gore govorim za lc varijante!
mozebitna konverzija u lc?


Offline Luka 0101

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na stolcu
  • Moj Skuter: nema ga... gone.. wushhh.... just like that
  • Moja Kaciga: prisutna
Odg: tuning scootera
« Odgovori #56 : 15 Srpanj, 2009, 11:11:08 »
J.U.R.C.A

lc bi bio u planu za sljedecu godinu ako bi se islo na stazu
taj sam

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: tuning scootera
« Odgovori #57 : 15 Srpanj, 2009, 11:32:48 »
konkretno
iz mog primjera

nrg sa trophyem i rr spuhom 17.5 karb ide jace nego
isti taj sa replica kitom , gianelli shotom i 17.5 karbom

oba su stelana kod mene i osobno sam se potrudio iz oba izvuci maximum!

Mozda bi ova replica i shot dosli do izrazaja sa vecim frgicem, ipak daje vise snage na visim rpm   :icon_scratch:

Ja sam jako zadovoljan sa malossi sportom, nemam previse iskustva sa trophy termo grupom, nisam dirao malossi sport i sa takvim setupom svaki serijski beverly 250 je u retrovizoru do 65km/h, po cuki nesto vise. Meni je na prvom mjestu pouzdanost skutera, dakle da cijelu godinu imam ulaganja kao u serijski skuter (bez kvarova), druga stvar je da ne trosi previse i treca je da se izvuce max. iz prijenosa.
« Zadnja izmjena: 15 Srpanj, 2009, 11:40:16 SlowRider »

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: tuning scootera
« Odgovori #58 : 15 Srpanj, 2009, 11:36:51 »
Mozda bi ova replica i shot dosli do izrazaja sa vecim frgicem, ipak daje vise snage na visim rpm   :icon_scratch:

ima djelomicno istine u tome ali nemoze to biti povecanje snage u postotku od 15 20 posto.evntualno 5 posto mozda ali i to je upitno i opet je slabo  to.

a koliko vidim na forumu je uzasno malo zastupljen POLINI CORSA kit a ima 2 karike i gus je i trajan je kao i base kit a moze do 12.5 konja!

previse se dobrih stvari zapostavlja a polini corsa je jedan od njih


Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: tuning scootera
« Odgovori #59 : 15 Srpanj, 2009, 11:44:39 »
Corsa se vrti vise od sporta, problem je odrzavati temp. sa tom termo grupom. Recimo po trenutnom vremenu vani, temp. bi sigurno bila za nekih 10°C veca, znaci 90+, a pri toj temp. osjetno pada snaga. Jedino da se ubaci jos jedan kiler sto i nije neki problem.

Koje je radno podrucje za corsu, odnosno za koliko vise rpm otprilike od sporta?




Naravno ovdje mislimo na Yasuni City R  :icon_biggrin:

Taj spuh ima krivulju razvijanja snage kao serijski spuh S2, samo sto je krivulja jos malo pomaknuta u "desno" prema visokim rpm, i snaga je za par ks veca  :laughing9:
« Zadnja izmjena: 15 Srpanj, 2009, 11:52:26 SlowRider »