Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Minarelli struja  (Posjeta: 2659 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Minarelli struja
« : 13 Srpanj, 2009, 00:47:55 »
postoje dvije vrste stara do neznam koje godine i nova, prijatelju su otišli od nove namotaji i ima od stare al kako je ubacit jer stara koliko znam ima 4 žice a nova 5 žica
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Minarelli struja
« Odgovori #1 : 13 Srpanj, 2009, 00:49:27 »
do 2003 ti je stara struja, od 2003 nova.

može se prebrikati ja sam na novoj imo staro paljenje ali pickup od novije struje, jedna žica ostaje višak
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline PitBull Aerox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 478
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje, BiH
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: zaribao...
Odg: Minarelli struja
« Odgovori #2 : 13 Srpanj, 2009, 01:00:45 »
To se desilo meni. Skuter je 2005god. Znaci nova struja. Sta sve trebam uradip, koje zice spojit ako tebi gumy ili nekom drugom nije problem objasnit?

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Minarelli struja
« Odgovori #3 : 13 Srpanj, 2009, 01:05:51 »
Koliko sam skonto ta višak žica je s novog pick upa koji ima 2 žice? imam ja pick up s jednom žicom, dal bi onda bilo viška?
« Zadnja izmjena: 13 Srpanj, 2009, 01:24:27 Crazy Kuree »
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Minarelli struja
« Odgovori #4 : 13 Srpanj, 2009, 11:07:54 »
postoje dvije vrste stara do neznam koje godine i nova, prijatelju su otišli od nove namotaji i ima od stare al kako je ubacit jer stara koliko znam ima 4 žice a nova 5 žica

Stari tip struje ima 4 zice i nova ima 4 zice.

E sad, koja je tu visak ne bih znao.

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Minarelli struja
« Odgovori #5 : 13 Srpanj, 2009, 12:58:30 »
meni je to jedan lega spojio, to paljenje sam prodao sebi pa pitaj njega jel još uvjek ima tak spojeno da ti kaže di koja žica ide
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Minarelli struja
« Odgovori #6 : 13 Srpanj, 2009, 14:24:44 »
meni je to jedan lega spojio, to paljenje sam prodao sebi pa pitaj njega jel još uvjek ima tak spojeno da ti kaže di koja žica ide
nazalost vise nemam tako spojeno,u subotu mi je magnet potrgao namotaje,sad imam staro paljenje

Offline PitBull Aerox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 478
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje, BiH
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: zaribao...
Odg: Minarelli struja
« Odgovori #7 : 13 Srpanj, 2009, 14:40:42 »
Jel moze sta izgorit ak se spoji pogresno? Ak ima netko da zna bio bih mu zahvalan da objasni...

Offline PitBull Aerox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 478
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje, BiH
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: zaribao...
Odg: Minarelli struja
« Odgovori #8 : 14 Srpanj, 2009, 13:30:38 »
Zar nitko? Nudim ćevape za objasnjenje =)

Offline PitBull Aerox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 478
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje, BiH
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: zaribao...
Odg: Minarelli struja
« Odgovori #9 : 14 Srpanj, 2009, 13:32:26 »
Al prave bosanske, saljem hp expresom haha

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: Minarelli struja
« Odgovori #10 : 17 Srpanj, 2009, 22:25:55 »
tribalo bi bit da dvi idu na regler,a dvi na bravu,ali nisam ti siguran..ako ko ima da zna da potvrdi moje pretpostavke..na bravu bi tribale ic faza,i zica za gasenje motora..na regler,nisam siguran kako je spojeno..

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: Minarelli struja
« Odgovori #11 : 17 Srpanj, 2009, 22:35:38 »
ja svoj djek s te 4 zice isteka..sad nema struje osim u masini..ali masina radi kako triba..prije bi zaje<avala,gusila bi se,i nebi tila razvrtit djire..morat cu opet kopat po zicama..zmigavci gore non stop,zmirnu jednom pa gore non stop..pritresa sam gomilu stvari,karb rastavija x puta,svasta proba..osim reglera..cak sam i bravu bija rastavija..nisam na njoj vidija neki problem..izgleda prejednostavno da bi se pokvarila..sad mi brava fali..moram lulicu cupat ili auspuh cepit da ugasim motor..fale mi i zmigavci stop i svitlo..morat cu opet u rastavljacinu..provjeravat zice..osta je regler za negdi posudit da utvrdim jel on..a onda zicu po zicu..

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1318
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Minarelli struja
« Odgovori #12 : 18 Srpanj, 2009, 11:44:43 »
gle na pick-apu imas plavu i bijelo-crvenu slusaj sad plavu scvikaj to je blokada i spoji samo crvenu i vozi plavu NE SPAJAJ DUZAN SI ODOJKA
0981674245

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Minarelli struja
« Odgovori #13 : 19 Srpanj, 2009, 05:41:03 »
ja imam stari pick up sa jednom žicom, dal bi bolje bilo šta kad bi ga stavio i normalnu tu plavu žicu skinio
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Minarelli struja
« Odgovori #14 : 19 Srpanj, 2009, 10:40:28 »
Druze,razlika izmedju struja kod novog i starog minarelija je u nacinu napajanja CDI elektronike.Stari minareli u magnetu ima debele namotoje za svjetlo i punjenje akumulatora i jedan namotaj tanke zice zaliven u  plastiku za napajanje CDI-a. A novi minareli ima sve namotaje debele zice a CDI se napaja sa reglera tj. radi na 12V,Znaci da bi stavili namotaje od starog na novi trebate staviti PickUp sa njegovog namotaja sa dvije zice a crno-crvenu zicu koja vodi sa namotaja za napajanje CDI-a ne spajajte nigdje i sve bi trebalo da radi OK,samo postoji sansa da nece moci paliti bez akumulatora jer su stari namotaji malo slabiji pa je moguce da nece imati dovljno snage da proizvedu varnicu na svjecici bez prisustva akumulatora.

Mislim da bi u ovom slucaju bilo pozeljno i da se stavi i regler od starog tipa jer su namotaji i regler proracunati u paru.Mada poslije svega mislim da bi daleko najpametnije bilo popraviti te orginalne namotaje jer tu su kao sto sam vec rekao samo namotaji debele zice koje uopste nije tesko ponovo namotati ili naci gdje je prekid pa ih samo popraviti.

Pozz
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline PitBull Aerox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 478
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje, BiH
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: zaribao...
Odg: Minarelli struja
« Odgovori #15 : 19 Srpanj, 2009, 12:50:53 »
Druze,razlika izmedju struja kod novog i starog minarelija je u nacinu napajanja CDI elektronike.Stari minareli u magnetu ima debele namotoje za svjetlo i punjenje akumulatora i jedan namotaj tanke zice zaliven u  plastiku za napajanje CDI-a. A novi minareli ima sve namotaje debele zice a CDI se napaja sa reglera tj. radi na 12V,Znaci da bi stavili namotaje od starog na novi trebate staviti PickUp sa njegovog namotaja sa dvije zice a crno-crvenu zicu koja vodi sa namotaja za napajanje CDI-a ne spajajte nigdje i sve bi trebalo da radi OK,samo postoji sansa da nece moci paliti bez akumulatora jer su stari namotaji malo slabiji pa je moguce da nece imati dovljno snage da proizvedu varnicu na svjecici bez prisustva akumulatora.

Mislim da bi u ovom slucaju bilo pozeljno i da se stavi i regler od starog tipa jer su namotaji i regler proracunati u paru.Mada poslije svega mislim da bi daleko najpametnije bilo popraviti te orginalne namotaje jer tu su kao sto sam vec rekao samo namotaji debele zice koje uopste nije tesko ponovo namotati ili naci gdje je prekid pa ih samo popraviti.

Pozz

e vidis to bi i ja rado. ali ne kontam koji im je k**ra*, stari tip se slucajno nasao kod mene i mislio sam ga iskoristit. taj novi koji je sjeban, on radi, pali, sve normalno, ali iznad nekih 9000-9500 kad prijedje pocne pucat, nez tocko koliko okretraja jer nemam obrtomjer, otprilike govorim, znaci kad stanem u mjestu i odvrnem gas do kraja dodje do jedno 20-30km i pocne pucat, puca jedno 3-4sec i onda ide do jedno 85-90 i stoji na toj brzini i ako drzim gas i dalje do kraja sve puca, ak pustim malo prestane. i ne ide mi u glavu koji je k**ra*. a kako znam da je do njih? tako sto, kad mi je zaribao skuter, svoju sam struju posudio prijatelju i njemu se isto desavalo s njom...

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: Minarelli struja
« Odgovori #16 : 19 Srpanj, 2009, 13:22:52 »
e vidis to bi i ja rado. ali ne kontam koji im je k**ra*, stari tip se slucajno nasao kod mene i mislio sam ga iskoristit. taj novi koji je sjeban, on radi, pali, sve normalno, ali iznad nekih 9000-9500 kad prijedje pocne pucat, nez tocko koliko okretraja jer nemam obrtomjer, otprilike govorim, znaci kad stanem u mjestu i odvrnem gas do kraja dodje do jedno 20-30km i pocne pucat, puca jedno 3-4sec i onda ide do jedno 85-90 i stoji na toj brzini i ako drzim gas i dalje do kraja sve puca, ak pustim malo prestane. i ne ide mi u glavu koji je k**ra*. a kako znam da je do njih? tako sto, kad mi je zaribao skuter, svoju sam struju posudio prijatelju i njemu se isto desavalo s njom...

kao sto rekoh,novi tip struje se napaja iz reglera odnosno akumulatora tako da ovaj problem 100% nije vezan za namotaje,problem potrazi na relaciji CDI-pickUP-bobina.
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline PitBull Aerox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 478
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje, BiH
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: zaribao...
Odg: Minarelli struja
« Odgovori #17 : 19 Srpanj, 2009, 13:34:05 »
onda jedino pickup jer je kod njega sve normalno radilo dok nije stavio to moje komplet paljenje. pravit cu ja uskoro mali projekt oko masine, pa cu vjerovatno i to stavit pa cemo raspravljat... hvala svejedno...