Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Blokada na Kymcu super 8  (Posjeta: 19772 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Blokada na Kymcu super 8
« : 27 Lipanj, 2009, 19:43:51 »
Jel zna netko gdje se sve blokade nalaze na navedenom motoru? Kolega je skinuo sa variatora, začepio ono slijepo crijevo na auspuhu i motor ide 62 km/h i čini mi se da je dalje blokada okretaja... pa me zanima jel mu je blokiran CDI i dal se da to kak home made odblokirat ili treba nabavit odblokirani CDI?   

unaprijed zahvaljujem  :notworthy:

Offline Bluee

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 26
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: brmmmm
Odg: Blokada na Kymcu super 8
« Odgovori #1 : 28 Lipanj, 2009, 12:05:04 »
neznam  odgovor na tvoj problem ,ali bih se htio nadovezati da sam ja skinio blokade na svom super 8 2t prekjucer i da mi isto neide vise od 62-64.kad se sagnem ko majmun onda navuce 66 sto je za 5.5hp ipak pre malo.kazu ljudi da ce se razradit pa da ce ici bolje ,ali ja u to cisto sumnjam.ako netko zna rijesenje nasih muka bilo bi super da nam kaze:)

edit:e jos samo jel tvom prijatelju zagrebe nesto kad otpusta gas ili kad dpdaje gas na neravnom terenu.ovi mulci u ovlastenom servisu nemaju pojma nista.zanimljivo je da se ista masina ugradjuje u super 8 i u vitaliti ,a vitaliti navuce 70 bez problema
« Zadnja izmjena: 28 Lipanj, 2009, 19:09:10 Bluee »

Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Odg: Blokada na Kymcu super 8
« Odgovori #2 : 29 Lipanj, 2009, 10:30:26 »
e čini mi se da je CDI blokiran... pa me zanima jel se da to rješit rezanjem neke žice u njemu ili se mora novi nabavit ???

ništa ne grebe... sve je normalno

Offline kimcovit

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 99
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: gilera runner vxr
  • Moja Kaciga: Nolan N85S
  • MojSpuh: serijski
Odg: Blokada na Kymcu super 8
« Odgovori #3 : 29 Lipanj, 2009, 20:51:46 »
meni su na vitalityu skinuli slijepo crijevo, blokodu sa variometra  i stavili veći diznu.
Znači pitaj za diznu ili čekaj da se javi neko ko zna više i kužu se u skutere ili prelistaj teme sa Kymcom jer  ja tak najviše naučim pošto ima jako malo ljudi te skutere.

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: Blokada na Kymcu super 8
« Odgovori #4 : 29 Lipanj, 2009, 21:05:17 »
ja imam kymco super 9 ( masina je ko na novom super 8 2T ) i taj skut ima 3 blokade

1.varijatoru
2.slepo crevo-spuh
3.nova dizna br.88 ( uz to i stelanje karb. )


super 9 nema el. blokada pa valjda nu super 8 ne treba da ima znaci posle skidanje blokade skut ti treb ici 75-80km/h

p.s na koliko KM si skidao blokadu ( ako imas manje od 1000km to da ti ide 65-70km//h je normalno zato sto skut jos nije razradzen pa zato i slabje ide a ako imas vise od 1000km i ide tako slabo neznam sta mu je nosi gau servis zato sto imas garanciju )    :icon_thumright:

Offline Brla

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 824
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sveti Ivan Ž
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC fg-15
  • MojSetup: 209, polini, vxr, itd.
  • MojSpuh: serijala
Odg: Blokada na Kymcu super 8
« Odgovori #5 : 29 Lipanj, 2009, 22:02:52 »
kolega je skinuo blokadu na variatoru, odrezo slijepo crijevo i stavi je veću diznu koju je dobio uz motor u servisu.... skuter ima 350 km i ide tek 62 km/h ali dok dođe do tih 62 čini mi se da mu CDI neda da se prevrti malo i još dobije krajnje

Offline Bluee

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 26
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: brmmmm
Odg: Blokada na Kymcu super 8
« Odgovori #6 : 30 Lipanj, 2009, 00:11:16 »
moj ima 550km i nadam se da je to tocno da se treba razraditi jer mi je mastor i rezao auspuh i skinuo granicnik na variomatu i stavio vecu diznu.sto se tice CDI-a.citao sam malo na stranim forumima da ima 2 zice koje su iste boje(mislim nesto kao roza,ali nisam siguran) i da jednu od njih dvije precvikas.nebitno koju,ali onda gubis garanciju tako da od toga za sada kod mene nistza,a ovo sto mi grebe i lupa mni stvarno ide na zivce.dodjem u servis i majstor provoza i kaze njemu negrebe.problem je u tome sto negrebe stalno vec nekad uopce negrebe,a nekad zagrebe nekoliko puta u voznji pa kako mu onda dokazati:)

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: Blokada na Kymcu super 8
« Odgovori #7 : 30 Lipanj, 2009, 10:14:37 »
ej prvo pocekaj da se skut razradi ( 1000km ) pa posle ces reci kako je ! a to so 2 roze zice je za super 8 ali 4T ! isto tako posle 1000km stavi rolne polini 16x13 7.7g i skut ce ti ici puno bolje ( ja na moj imam tako i ide 80km/h a so seriske je isao 77km/h i bolje vuce )

p.s ( znam da masina na super 8 i super 9 je ista ali ima neke male razlike !!! samo se pitam zasto ste uzeli super 8 kat za te pare ste mogli da uzmete super 9 koj je vec proveren skut ne govorim da super 8 je los ali super 9 bolje ide !

Offline Bluee

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 26
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: brmmmm
Odg: Blokada na Kymcu super 8
« Odgovori #8 : 30 Lipanj, 2009, 14:11:34 »
evo danas mi skut ima 780km i nije se brzina nista povecala,ali bas nista.jos uvijek isto vuce i ista mu je krajnja brzina.zasto super 8 a ne super9?pa jel si vidio kolika je razlika u ta dva skutera.super 8 je ogroman skuter za super 9(14colni tockovi ,vislji je i duzi).a za covjeka od 195cm i 100+kg je ipak realnija opcija super 8,a i meni je osobno puno lijepsi.glupo bib ilo da su uzeli masinu od super9 i da su smanjili jacinu.nema logike.uglavnom za sad sam jako nezadovoljan ovim skuterom

Offline Bluee

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 26
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: brmmmm
Odg: Blokada na Kymcu super 8
« Odgovori #9 : 30 Lipanj, 2009, 14:45:28 »
evo sto je napisao jedan decko na drugom forumu koji ima jednakih muka kao ja sa super 8


Pozdrav,evo da malo osvježim...
uglavnom i na servisu su mi rekli da je skuter slab i da nešto guši mašinu,uopće ne razvrti do kraja.Kako nemaju iskustva sa kymcom(a to je nažalost u os velik problem) rekli su se igrat sa smjesom i tak s tim tvarima.Uglavnom,nisu uspjeli ništ...skut ide 55-60(nakon valjd 500 m ravnice,bez vjetra) i to je to.
Nakon toga sam nazvao Krk di su mi rekli kako je i tamo isti slučaj, zapravo da je to jednostavno to!razlog je auspuh kojeg kymco svake sezone još više sjebe s tim eko normama...kažu mi da je taj auspuh prepun pregrada i da ima ogroman katalizator i da skut ne može bolje s njim!
Isto tako mi je rekao da stavim 7,5g rolnice pa će skut bit malo življi.
Nazvao sam svog servisera u Os i ispričao im situaciju pa će oni probati staviti neku rezu gore i rolnice, pa ćemo vidjeti.

Dal po vama taj spuh može biti razlog ili me i jedni i drugi j... u mozak?
ako je spuh onda bih odma uzeo nešto pa me zanima koji paše za moj skut?leovince zx planiram..s tim ide centralni i rolice pa ću valjda onda imat skut koji normalno potegne i ide bar do 70!

imao sam 4t isti model prije i bar vizualno spuh mi je izgledao isti kao ovaj,a skut je potezao do 65-70...

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: Blokada na Kymcu super 8
« Odgovori #10 : 30 Lipanj, 2009, 16:46:36 »
1
« Zadnja izmjena: 02 Kolovoz, 2010, 10:22:52 sanatorium »

Offline unknown

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kymco super 8 2t
  • MojSetup: plavi kit
  • MojSpuh: serijala
Odg: Blokada na Kymcu super 8
« Odgovori #11 : 05 Srpanj, 2009, 11:00:10 »
Pozdrav,

Ja sam taj dečko koji je pisao na drugom forumu.
Sad već znam 5-6 ljudi koji imaju isti problem što mi je u neku ruku drago jer znam da nije problem u mom skutu nego općenito u seriji!
A problem je definitivno u auspuhu!
na tom servisu koji spominjem sam bio i ništa nije riješeno.Blokade su poskidane ranije pa dečki tamo nisu imali šta dirat.probalo sa se većom diznom,smjesom itd itd,ali ništa nije riješeno bilo.
nakon nekoliko dana me zove serviser i kaže kako im je došao dečko sa super 8 2t i da su oni skidali blokade...
otvorili su spuh, počupali van sve pregrade i pi*darije, varili slijepo crijevo onako kako oni misle da je najbolje.Njegov skut sada ide 70,sve serijala!
kako su vozili i moj i njegov prije skidanja kažu da je snaga bila ista a sad njegov vuče skoro duplo bolje nego moj!

ja neću ovo radit jer planiram idući tjedan uzet zx ili tt pa očekujem još bolje prefosmanse od ovih!

eto,vi koji mislite zadržat serijski spuh,nađite nekog tko se kuži u ove stvari neka ga pročisti maksimalno!
iako mislim da je svejedno bolja opcija uzet rezu...

što se tiće CDI-a, on nema blokiran cdi pa nema smisla to dirati.
skut se ne razvrti jer ga guši auspuh,a ne zato što su mu okretaji limitirani

pozdrav :)
« Zadnja izmjena: 05 Srpanj, 2009, 11:02:13 unknown »

Offline Cobra

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka (Fakultetlija)
  • Moj Skuter: KYMCO Super 8 2t (PRODAN)
Odg: Blokada na Kymcu super 8
« Odgovori #12 : 05 Srpanj, 2009, 13:14:50 »
Aj da i ja se tu ubacim imam isti skuter...presao vec 1350km imam osjecaj da sto ga vise vozim skuter ide sve bolje  :happy6: .Jedna stvar mi nije jasna a to je da vas par koji su skinuli gotovo sve blokade da vam skuteri idu sporije od mog.Meni je majstor skinuo samo blokadu sa variomata i to na nekih 890km,stavio vecu diznu mislim da je 82.Slijepo crijevo nije dirano.Skuter sad bez problema navuce 60-65.Jucer uspio na nizbrdici 75.Potrosnja je okej nekih 3,5-4,0 na 100km.E sad blokada na cdi neki kazu da je nema al ja mislim da postoji jer skuter dodje do 65 i dalje neide motor bruji kao da ce se raspast valjda neda mu da ide u vise okretaje.Nevjerujem da je to do slijepog crijeva.Gledao sam Race CDI za KC Super 8 2t dodje 130 eura.Sad na stranom forumu pise jedan lik da imaju dvije roze zice u cdi i jedna se reze to je vec neko od vas napisao gore.Al za 130 eura radje kupim neki spuh i nadodam jos love i kupim multivar i 2-3grama lakse rolice,valjda ce ici 80. Aj drago mi je da nemam jedini ovu pilu  :glasses9:  :headbang:
« Zadnja izmjena: 05 Srpanj, 2009, 13:17:16 Cobra »

Offline unknown

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kymco super 8 2t
  • MojSetup: plavi kit
  • MojSpuh: serijala
Odg: Blokada na Kymcu super 8
« Odgovori #13 : 05 Srpanj, 2009, 14:25:54 »
pazi ti ideš 60-65 a ja 55-60...ja sam 95 kila,jebiga da si 10 lakši opet je velika razlika za 50 ccm..
znači svakom ide različito,ovisi o puno faktora...
ti si meni rekao da si širio kanal u spuhu?
i do toga može bit...
ovi su rastavili spuh i kažu da su čuda povadili van,da je pun pregrada i sl...nisu dirali sve ali su večinu počupali..i skut ide 70.
svi mi kažu da nema cdi blokadu ali možda i ima tko će znat,zašto ovi u kymcu nebi blokirali obrtaje i dobili na trajnosti skutera a onda srali da nije cdi blokiran??
za sad stoji to da tak sjeban spuh ne daje mašini da se razvrti i guši ju,to mi ima logike!
i nije problem slijepo crijevo,s rezanjem se dobije jako malo!problem je velik katalizator i masa pregrada unutar spuha.
ja ne znam za vas ali moj ne dimi ništa!i radi jebeno tiho za 2t mašinu!..stavim ruku na ispuh,nakon 1 min pomirišem i ne osjetim benzin,ništ!sad ti zamisli koliko to mora bit zatvoren spuh?
čim nađem rezo spuh i montiram ga,javit ću kako ide!
kako je agregat isti super 9 nema nikakvog razloga da se skut tak ne ponaša, pa možda i bolje!

Offline Cobra

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka (Fakultetlija)
  • Moj Skuter: KYMCO Super 8 2t (PRODAN)
Odg: Blokada na Kymcu super 8
« Odgovori #14 : 05 Srpanj, 2009, 14:53:05 »
A imas pravo za to sto kazes da ti nist ne dimi,kod mene ista stvar.Po vjetru bi rekao da vozim onaj bicikl na akumulator nis se ne cuje masina  :frajer: .Ja sebi uzimam drugi spuh obavezno jer ovaj mi se ne svidja,velik je i ima pun vrag dodataka na njemu,slijepo crijevo i jos neko crijevo koje je spojeno na spuh a neznam cemu sluzi.Uglavnom izbor za nase skutere sto se tice auspuha je jako mal svega par modela Leo Vince ZX (101euro),TT,HANDMADE GP(177eura),TECNIGAS RS II 70CC (160eura),HEBO PERFORMANCE NICKEL i CHROME (185 i 174 eura).Sad koji je najbolji i mene zanima,ZX se najlakse pripase al nije nest,mada kad ga se stavi bit ce razlike.  :headbang:

Offline unknown

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kymco super 8 2t
  • MojSetup: plavi kit
  • MojSpuh: serijala
Odg: Blokada na Kymcu super 8
« Odgovori #15 : 05 Srpanj, 2009, 15:44:18 »
pa ja sam kontao uzet TT...pošto je on ok za serijalu a kit ne mislim stavljat.
uglavnom,da puno ne idemo off...svi koji imaju probleme,neka riješe spuh!

Offline Bluee

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 26
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: brmmmm
Odg: Blokada na Kymcu super 8
« Odgovori #16 : 06 Srpanj, 2009, 00:31:09 »
moj kad ide 65 necuje se nista.imam osjecaj da bi mogao jos 20,ali nema snage(vjerojatno zbog auspuha).leovince mi se nesvidja jer hrdja.vidio sam da ima yoshimura za super 8.predivno izgleda;)hocu dobiti sta ako stavim tvrdji feder?'

Offline unknown

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kymco super 8 2t
  • MojSetup: plavi kit
  • MojSpuh: serijala
Odg: Blokada na Kymcu super 8
« Odgovori #17 : 06 Srpanj, 2009, 14:18:40 »
ja imam problem da u cijelom jebenom osijeku ne mogu nać leovince a kamoli nešt drugo za skut!

Offline Bluee

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 26
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: brmmmm
Odg: Blokada na Kymcu super 8
« Odgovori #18 : 06 Srpanj, 2009, 19:29:50 »
pa jel nemozes narucit pa pricekati koji dan?kod jave imas leovince tak da ti oni vjerojatno mogu naruciti,a ako to ne naruci iz zagreba pa dobijes city expressom sutra ujutro

e ja dans bio kod ovlastenog(suzuki na gundulicevoj) i lik mi kaze da on nezna skidati pregrade na auspuhu,nek odem kod skare ak je on to vec radio.sad sam uvjeren da nema pojma:)

Offline unknown

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Kymco super 8 2t
  • MojSetup: plavi kit
  • MojSpuh: serijala
Odg: Blokada na Kymcu super 8
« Odgovori #19 : 06 Srpanj, 2009, 19:43:29 »
da ovi u škari su radili to nedavno,nakon što sam im ja rekao da je spuh pun pregrada:D
odi kod njih...
al opet kažem svi koji hoćete uklonit te pragrade...pazi to ti je 300 kn a leovince tt je 800...oni kad povade to van,opet nisu sve i opet to baš nije to...moje mišljenje da je bolje uzet odma tt jer mislim da ćeš dosta brzo svejedno kupiti rezu..
a java nema i ne zna kad će bit, u kridomi su se čudili kad sam pitao za spuh(ovlašteni kymco servis ak se ne varam),ivandija vše ne naručuje, iz škare mi rekli javit pa nisu.
uhvatio sam nekog tipa koji iz italije vozi, valjd će bit nešt.
btw,ti si iz os?