Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: sila zena na skuter,a on krepa!!  (Posjeta: 3820 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
sila zena na skuter,a on krepa!!
« : 14 Lipanj, 2009, 00:07:04 »
danas mi se dogodilo da mi skuter pod opterecenjem nije tija vozit..nista,samo radi na ler gasu,na minimumu..tuzno cvili,i ne vuce niti da se osjeti mali trzaj..sisla zena,on nemoze dignit djire ni sa menom samim..ugasim ga da mrvu stane,upalim,i podje,digne djire opet vuce..(skoro)sve u redu..zena sidne opet,(ja +ona 140 kila)motor nekako digne djire,potegne nas ka od sale,vuce do prve cose,ostre,mora sam kocit,gume stare a ona nezna zalec,i opet nece da potegne..ona sidje,nece da vuce ni mene..pumpam gas cim ga malo dam buuuu...vratim na minimum,nova ler dizna radi ka sat..i nakon malo pumpanja digne djire,vozi opet,vuce ka lud,ali ti i tamo pukne iz auspuha i zatrza..poslje par kilometara odvozenih sidnem popit kavu,poslje upalim ga opet na prvi zub i vozi normalno..zenu nisam ni pokusava sist opet..prije mi se motor zna gasit poslje 4-5 kilometara,i upalija bi odma i vuka dalje opet par kilometara..svicica bi bila mokra,pa sam spustija iglu..bila je na drugom mistu,sad je na 5,najdonjem..potrosnja mi se sredila,ne trosi vise 6-7 litara ka prije,sad je na oko 4..za 50 ccm+delorto 12 karb,cini se u redu,dizna je 65..nrg97god,serijala,osim arow auspuha..vuce super,kad sam sam,ali kasni ka da sekund idu djiri doli pa onda podivlja..svicica svjetlo smedja,idealna..kaerumova nekvalitetna cokolada rumke..takve je boje..kad sam sam,vario se ponasa ok,mogu dozirat gas samo mi se cini da ima mala rupa na gasu na skroz niskim djirima..da sekund nesto zagusi skut pa da onda povuce..neznam koji je variomat,ni koji su federi ni rolice..tomose sam nekad zna u detalj,skuteri su mi mrvu dalji..jel vam se to dogadjalo,do cega bi moglo bit??nekako mi cilo vrime skut ne ulijeva povjerenje..svaki dan radi ok,vozi,ali je svaki dan malu mrvicu drugaciji..

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: sila zena na skuter,a on krepa!!
« Odgovori #1 : 14 Lipanj, 2009, 08:15:53 »
koliko  ti je stara šklopoca od skutera.
činimi se da si povuka smeče i da ti se karburator zaštopa zato kad probije vuče ka lud a kad se smeče skupi na dizni ni da mrdne.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: sila zena na skuter,a on krepa!!
« Odgovori #2 : 14 Lipanj, 2009, 08:20:36 »
Rastavi karb i isperi ga benzinon, dizne i kanale propusi zrakom :hello:

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: sila zena na skuter,a on krepa!!
« Odgovori #3 : 14 Lipanj, 2009, 08:36:11 »
sori sttipe moran pitat jesi siguran da ti žena nije baksuz ili da prducka dok se vozite pa zato skuter kašljuca od njenog dima. :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby:
Piaggio X9 250  Black Box

Offline robert

  • Mr.GESTAPO
  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Zippo Friends Croatia
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: LINIĆTRANS/CIPELCUG
Odg: sila zena na skuter,a on krepa!!
« Odgovori #4 : 14 Lipanj, 2009, 09:01:05 »
sori sttipe moran pitat jesi siguran da ti žena nije baksuz ili da prducka dok se vozite pa zato skuter kašljuca od njenog dima. :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby:
a ti se baš moraš javiti sa svojih 160kg žive vage. tvoj skuter po nekoj logici nebi trebao s mjesta krenut.

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: sila zena na skuter,a on krepa!!
« Odgovori #5 : 14 Lipanj, 2009, 09:16:38 »
zato imam spidi bosanca da mi obavi sve ono što ja nemrem . ipak je moja bulja mekša.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: sila zena na skuter,a on krepa!!
« Odgovori #6 : 14 Lipanj, 2009, 11:31:24 »
Novu svjecicu za pocetak.
javi jel rjesilo problem!

Offline radomir.g

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1791
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Vivacity
  • MojSetup: Malossi MHR Replica LC 70cc
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: sila zena na skuter,a on krepa!!
« Odgovori #7 : 14 Lipanj, 2009, 15:52:31 »
Nova svecica i tvrdje federe kvacila....

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: sila zena na skuter,a on krepa!!
« Odgovori #8 : 14 Lipanj, 2009, 22:01:00 »
koliko  ti je stara šklopoca od skutera.
činimi se da si povuka smeče i da ti se karburator zaštopa zato kad probije vuče ka lud a kad se smeče skupi na dizni ni da mrdne.
moze bit..karb je ociscen prije misec dana..rastavljen do zadnje vide..malo ga proradim,i vozi..zbog karba moze puknit iz auspuha?sad mi vozi ok kad sam sam..samo sta mu triba da povuce..sekund uopce ne vuce onda podivlja..nekad mi se zna u voznji dogodit da nece da digne djire..i po par sekundi..i onda se samoispali..ipak mi se cini da najnizi polozaj igle mozda i nije najbolji..ali zasto onda nema bar malog trzaja kad je zena iza mene?nemora povuc,nek bar proba!!i kad ona sidje nece ni mene da vuce!!bija mi se prije zna ugasit nakon 4-5 kilometri,ali igla je tad bila na drugom najvisem polozaju,i svicica mi je bila mokra..previse smjese.a filter zraka se bija raspa..bivsi vlasnik ga nije prominija nego pristelova karb!!imam 2 nove svicice s manje od 1000 km na obe skupa..zna li sta od struje jexuckat al bas usitno?'

Offline zikihos

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 334
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: sila zena na skuter,a on krepa!!
« Odgovori #9 : 14 Lipanj, 2009, 22:04:55 »
tvrdji centralni feder i federi kvacila, ja bi to prvo probao..

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: sila zena na skuter,a on krepa!!
« Odgovori #10 : 14 Lipanj, 2009, 22:12:22 »
tvrdji centralni feder i federi kvacila, ja bi to prvo probao..
hm,toga na tomosu nije bilo!! :icon_scratch:

Offline zikihos

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 334
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: sila zena na skuter,a on krepa!!
« Odgovori #11 : 14 Lipanj, 2009, 23:06:59 »
jesi mjenjao to ikad ? ti ili netko drugi na tvom skuteru?

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: sila zena na skuter,a on krepa!!
« Odgovori #12 : 14 Lipanj, 2009, 23:28:48 »
jesi mjenjao to ikad ? ti ili netko drugi na tvom skuteru?

ne..skut je u mene 30 dana..prije sam ima kineza i nisam nista dira na njemu..a prije 15 godina sam ima 10tak tomosa,i nema sta nisam na njima dira..sranje su mi vide koje triba odvidavat pistoljom..pa ne zelim nista dirat dok ne moram..na skutu se samo ponekad osjecaju vibracije iz djela di su varomat i kvacilo..osjecam nekad mrvu kad kecem..morat cu dat skt onoj dici sta imaju "bandu na skuterima" da dobijem dijagnozu..mada su mi neki od tih mulaca govorili kako dobro ide..nisu primjecivali problem s kasnjenjem gasa od 1 sekunde..jer ni meni to ne kasni uvik..a iz auspuha pukne samo bas ponekad..probat cu dignit iglu na drugi polozaj po siromastvu smjese..mozda ne bude vise alergican na zenu..jexes litru goriva..mada mi je ovo sad jedini polozaj igle di radi uredno sa krug i po odvidane vide za smjesu..smjesa se i po boji svicice cini ok..

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: sila zena na skuter,a on krepa!!
« Odgovori #13 : 14 Lipanj, 2009, 23:33:06 »
postoji li neka shema za dijagnozu djela di su vario i kvacilo bez skidanja svega?ono ka za lamelu u autu,u 5.pa uz gas,pustat lagano kumplug,pa gledat jel spaja linearno ili proklizava i tuce..

Offline vuk

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 310
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski brod
  • Moj Skuter: RS 125 07
  • MojSetup: polini 154 BBK
Odg: sila zena na skuter,a on krepa!!
« Odgovori #14 : 15 Lipanj, 2009, 01:07:18 »
meni se ćini da bi njemu trebala generalka. znaći novi ležajevi, semerinzi, radilica,klip i cilindar( može i specijala), pogledat u kakvom je stanju variomat, remen i kvaćilo i zamjenit po potrebi. ovo ne raidit ko za lamelu u autu nego skinit deklo, nakon njega variomat i kvaćilo i vidit kakve su rolice(trebale bi biti okrugle), i pogledat pakne i opruge na kvaćilu. pretpostavljam da je zvono OK.
otvoriti getribu i vidit u kakvom su stanju zupćanici, ali najvjerovatnije će trebati samo promjenit ulje.

napiši koliko ima kilometara. ako ima više od 20 000 a sigurno ima pošto je 97 god, ovo gore napisano bi trebao napravit

ali najprije staviti karb delorto 17,5 diznu 64 i red sponge u airbox.
nemože pametan popustit koliko budala može nategnit

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: sila zena na skuter,a on krepa!!
« Odgovori #15 : 15 Lipanj, 2009, 11:19:18 »
Ajoj.
jesi mu nabrojao sve po redu.onda moze kupiti novi motor.
ovako za pocetak promjeni svjecicu kako sam ti i rekao...posto kazes da trokira.

onda kupi originalne rolice i malossi bijeli feder kontrasta(onaj veliki) i stavi male crne federe malossi i novi remen i time si eliminirao potencijali problem prijenosa.

Offline vuk

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 310
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski brod
  • Moj Skuter: RS 125 07
  • MojSetup: polini 154 BBK
Odg: sila zena na skuter,a on krepa!!
« Odgovori #16 : 15 Lipanj, 2009, 15:16:42 »
pa nek zna ćovjek šta ga sve ćeka ;D za promjenit. ipak je taj motor star 12 god.
nemože pametan popustit koliko budala može nategnit

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: sila zena na skuter,a on krepa!!
« Odgovori #17 : 16 Lipanj, 2009, 22:54:31 »
meni se ćini da bi njemu trebala generalka. znaći novi ležajevi, semerinzi, radilica,klip i cilindar( može i specijala), pogledat u kakvom je stanju variomat, remen i kvaćilo i zamjenit po potrebi. ovo ne raidit ko za lamelu u autu nego skinit deklo, nakon njega variomat i kvaćilo i vidit kakve su rolice(trebale bi biti okrugle), i pogledat pakne i opruge na kvaćilu. pretpostavljam da je zvono OK.
otvoriti getribu i vidit u kakvom su stanju zupćanici, ali najvjerovatnije će trebati samo promjenit ulje.

napiši koliko ima kilometara. ako ima više od 20 000 a sigurno ima pošto je 97 god, ovo gore napisano bi trebao napravit

ali najprije staviti karb delorto 17,5 diznu 64 i red sponge u airbox.
na POCETKU LITA DA RASTAKAM SKUTER KOJI IDE KA METAK,ALI IMA SITNICA KOJE NE RADE BAS 100%hvala stari,na najlipsim zeljama,ali meni se volan od auta ne mili u ovo godisnje doba..skidanje toga trazi zrak i pistolj,a tonemam..bit ce dok dur dur,ili jednostavna ispitivanja koja je moguce provest bez gubljenja motora usrid lita..zasto sad poslje 12 godina ovaj karb nije dobar?dizna je sad 65..
bilo bi mi drago kad bi opisali pocetak problema..da ih znam pripoznat..za rolice i paknice od kumpluga..za pakne,pretpostavljam da ce dizat djire bez da vuce..to se ne dogadja..kad digne djire onda oce poletit..a za rolice neznam kako pripoznat probleme bez rastakavanja..
koliko kilometara je prosa-neznam..nije ni bitno..masina se cini jos dobra..jedan mi je susid jednom reka da je s ovakvim nrg-om prosa 50 000 bez ijednog kvara!! da su najkvalitetniji skuteri!!

Offline vuk

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 310
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski brod
  • Moj Skuter: RS 125 07
  • MojSetup: polini 154 BBK
Odg: sila zena na skuter,a on krepa!!
« Odgovori #18 : 16 Lipanj, 2009, 23:25:09 »
pa jesu najkvalitetniji, imam jednog doma.

pošto imaš rezonantni auspuh, najbolje bi bilo da se stavi red sponge u airbox,17,5 karb, dizna 64, rolice 4,8 i žute opruge za serijsko kvaćilo. prominit svjećicu(champion RN1C, ili ako je zraćnjakRN2C) i izmjerit remen, ako je tanji od 17,5 cm mjenjaj.

to ti je moja preporuka a ti radi šta hoćeš. ima još ljudi koji te mogu savjetovat na ovom forumu.


P.S.

ako ti je uljna ukljućena onda provjeri i mikroremen jer bi onda moglo biti usred ljeta volan od auta.

nemože pametan popustit koliko budala može nategnit

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: sila zena na skuter,a on krepa!!
« Odgovori #19 : 20 Lipanj, 2009, 16:27:16 »
pa jesu najkvalitetniji, imam jednog doma.

pošto imaš rezonantni auspuh, najbolje bi bilo da se stavi red sponge u airbox,17,5 karb, dizna 64, rolice 4,8 i žute opruge za serijsko kvaćilo. prominit svjećicu(champion RN1C, ili ako je zraćnjakRN2C) i izmjerit remen, ako je tanji od 17,5 cm mjenjaj.

to ti je moja preporuka a ti radi šta hoćeš. ima još ljudi koji te mogu savjetovat na ovom forumu.


P.S.
ako ti je uljna ukljućena onda provjeri i mikroremen jer bi onda moglo biti usred ljeta volan od auta.


oprosti,uljna,sta?pala mi je napamet salata,jer se niceg drugog ne mogu sitit :toothy11:
sala mala..misalica ulja,ili sta?moze malo detaljnije o stvari koja moze pokopat skut?