Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: sila zena na skuter,a on krepa!!  (Posjeta: 3821 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: sila zena na skuter,a on krepa!!
« Odgovori #20 : 23 Lipanj, 2009, 17:58:33 »
evo danas porastavlja sve..mikroremen mi se pari ok..misalica radi,posto opet ima dlaku dima na auspuh.kvacilo se cini serijala,(ja ga u biti ni neznam pripoznat),centralni feder boje starijeg zeljeza,pretpostavljam tvornicki,i dva federica isto..treci federcic je zeleni..jel to sta igra?inace,na sve tri paknice u kvacilu ima odoka isto mesa,pa je mozda zeleni i odgovarajuci..mesa na paknicama ima oko 3.5-4 mm..pretpostavljam da je to ok..variomat je malosijev,pise u njemu..valjci neznam koji su..cine se svi ka novi osim jednog koji ima mrvu odstupanja,ka da ga je neko zaravna jedan milimetar,nije 100% okrugal..cini se da i to moze proc,samo je dlaku..remen neznam vidit jel valja..onako na oko se cini ok iako je dosta labav dok je skut ugasen..mogu prstima bez problema priljubit dva kraja izmedju varija i kvacila..diga sam danas iglu na sredinu,veci suc ima gasom,ka da bi bolje potega..i potegne,kad mu uspijem napumpat gas da izbjegne gusenje i digne djire..inace zna u voznji ostat bez goriva ili bez iskre ili s previse goriva,ili neznam koji mu je..o traje oko po sekunde,i onda se rad motora nastavi ka prije..nekad pukne iz auspuha,ali samo nekad..rjetko..hladnom se cesce dogadja da ga gusi,ali ima rupe u ubrzanju i topal..ali kad se razvrti ide ok..najgore je sta se meni cini da je skut svaki dan neko dlaku drugacije pristelova!!!takav mi je osjecaj..i nebi ni bija neki problemda se nije ukljucivat na drugu cestu na raskrscu..pa neznam oce pocupat ili ce ga zagusit..karb sam cistija prije misec dana,filter zraka je obicni ali nov..svicice obe nove,nema neke razlike..da mi je negdi bobinu posudit,da to iskljucim!
« Zadnja izmjena: 23 Lipanj, 2009, 23:57:09 sttipe »

Offline zvons7

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 238
  • Spol: Muški
  • SR
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia SR
  • MojSetup: Hela
Odg: sila zena na skuter,a on krepa!!
« Odgovori #21 : 23 Lipanj, 2009, 19:23:21 »
a jel mu itko spomenuo šerafić smjese, ako kažeš da ti se na startu dogadja... nepoštelan frgić ti je to. a i ovi federi kvačila su mi sumnjivi malo, dva su smeđa tj. boje hrđavog željeza a jedan je zeleni....
Vozi pametno

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: sila zena na skuter,a on krepa!!
« Odgovori #22 : 23 Lipanj, 2009, 22:08:32 »
a jel mu itko spomenuo šerafić smjese, ako kažeš da ti se na startu dogadja... nepoštelan frgić ti je to. a i ovi federi kvačila su mi sumnjivi malo, dva su smeđa tj. boje hrđavog željeza a jedan je zeleni....
sta nije taj sarafic smjese samo za minimum?problem je sokolicu sta se meni skut svaki dan drugacije ponasa!!promini se minimalno ali je drugaciji!!nekad bolje ubrzava,nekad losije,nekad trza,nekad nije,zatrza ka da ga neko ugasi po sekunde..nekad je zna puknit iz auspuha,pa bi mrvu taka taj sarafic,ili bi spustija iglu i onda je bilo ok..nastela bi ga priblizno da sam zadovoljan skroz,ali bi se on svaki dan mrvu prominija..zadnje dane je nekako tribalo dat gas,i pricekat 4-5 sekundi,da podivlja..do tada bi samo drza konstantu..a onda ispaljenje..sad sam iglu stavija na 3 zarez,na sredinu..otvorija airbox,izvadija onaj komad ispod filtera,na ulazu za zrak,mislija sam da triba vise zraka,zbog rez.auspuha,nije tija niti primit gas..ler radi ka sat..uvik..nova je el.ler dizna..cim bi da gas odma bi se ugasija..vratija sam taj komad,i pocea bi vozit..opet gusenje,gas prima super do vatanja kvacila..tad ga ugusi..kad malo "napumpam gas"onda razvrti djire,kopa asfalt..poleti 30 metri,pa dobro zatrza,pa opet poleti,pa dodje cosa,pa nece da povuce,kad povuce,jedva ga zaustavim,po ovoj mojoj ulici sa kratkim pravcima i cosama-pravim kutevima..bude dana kad radi skroz ok,a bilo ih je kad mi se i gasija..ugasi se ja ga opet upalim,pa opet 3-4 kilometra,pa se ugasi..to je valjda bila masa..kad sam ju dobro fiksira nije se vise gasija..al me zivcira sta se minja svaki dan!!moze li se u dobru servisu bobina ispitat?i ono g#vn% kraj nje?moze li ona uzrokovat slicne probleme?mislim da bi triba nekako ispitat namotaje na statoru,bobinu i cdi..ali me zanima jel to moguce bez veceg raskopavanja?zanima me i kako znat jel remen da svoje?smi li se moc prstima spojit izmedju kvacila i varia?

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: sila zena na skuter,a on krepa!!
« Odgovori #23 : 25 Lipanj, 2009, 00:17:19 »
danas opet cackam,skinem mesingani limic sa karba,nebi li dobija vise zraka,spustim iglu,na predzadnji utor,nece da upali..pa nekako upali..radi na minimumu,cim dam gas pocme se gusit..stelam ja karb,a on se gasi..nece nikako ni da upali osim onako kako bi inace i triba bit..karb izvadjen 3 puta,rastavljen,propuvan,igla bila u svim polozajima,dizna 65,kakva bi tribala bit,filter serijala izbusene 2 rupe od 8mm na airboxu,na djelu di je usis,zbog reze,taj zrak opet ide kroz filter,pa mimo mesinganog limica itd..sve teoretski ok,vida za smjesu nastimana na krug i po,"skolski"..ona druga za  visinu plovka na razne visine,samo malo digne min,i to je to..kad podje davanje gasa buuuuu..prominem bobinu i cdi,momak koji mi ga je posudija tvrdi da radi ok..sve opet isto..posto nemam nego bocnu nogaru,nemogu dignit djire,pa neznam ni kako bi radija na visokim djirima..do njih ne dodje..skut mogu zadrzat bez problema,ne poteze,na niskim djirima a visoke nemoze uvatit....vise ne..na kurblu je otpor ka i dosad..i pali..doduse sad s mrvom gasa ali nekad i bez njega..radi taka-taka,milina reka bi covik..dok ne da gas..vozija sam se danas 100 metri,jeeeedva..i cak mi je nakon jednog pumpanja gasa malo puka iz auspuha..najgore mi je sta nemam cim skinit magnet..neda mi se opet silovat radilicu,a pistolj nemam..danas mi se iskra ucinila nekako tanka,pa sam stavija drugu bobinu i cdi,opet isto..auspuh skinija,kroz njega ide zrak skoro bez otpora,kad punem kroz njega..vratija ga nazad..spina od goriva radi,cidi gorivo ka luda,plovak zatvara,dignut ne pusta ni zrak kad punem u njega..jucer je bilo skinuto deklo i vario je stiska remen,ali skut nije ima snage pric one djire kad pocima kopat asfalt..upucivalo bi na rolice ali iste su dizale djire bez problema prije samo koji dan..prigledane su skroz su okrugle,u variju je sve super stanje..remen se nije moga potrosit u par dana,potega bi bar jednom posteno nakon par sati zaxebancije s skuterom..kumplug ok,kocnica ne blokaje,otpusti..lamelice su cile,malossi carbonio,skinija,pare ka nove,namaza loctite smjesom za brtve,koja podnosi parsto stupnjeva..zavida nazad,onaj nosac karburatora,i lamelice ispod njega..jedino sta mi pada na pamet je onu zicu,crvenu sta ide na bobinu sa pick up-a provjerit kakvu struju daje..al neznam kakvu bi tribala davat..ostale su mi zavojnice i pick up,za provjerit,ali nemam cim magnet skinit..moze li se ovako ponasat skut zbog zavojnice ili pick up-a?ima jos neko neku ideju,a da nije skupa?nisam nesto pri lovi..pogotovo ne za sistem minjaj redom,vidija sam da su bivsi vlasnici na motor stavili dosta dobrih djelova..

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: sila zena na skuter,a on krepa!!
« Odgovori #24 : 25 Lipanj, 2009, 14:19:11 »
danas nece da upali nikako..prominem bobinu i cdi,stavim opet onu svoju,opet nece..ali nakon 56 verglanja upali..i digne djire..sidnem na skuter i on radi ka prvog dana..nalozim ga parsto metri,vuce,nemoze bolje..da cu poc kod prijatelja,odem doma po kacigu,pustim skut na minimumu da radi par minuta,vozim normalno do ceste-200 metri,radi dobro,da cu na cestu dam gas,i opet nece da digne dljire..opet ide ka pjesak kad hoda..na bilo kakvu uzbrdicu nece da digne djire nego se gusi..samo sad roline vataju,pa vozi nekako sporo a prije se gusija na nizim djirima..karb sam sad stavija na srednji utor,prije nego sta je proradija..tako je bilo i s drugom bobinom i cdi-jem..ostaje jos pick up,i namotaji ispod magneta..i eventualno neki kontakt..da li se to provjerit multimetrom bez skidanja?

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: sila zena na skuter,a on krepa!!
« Odgovori #25 : 25 Lipanj, 2009, 14:20:54 »
bar znam da je kompresija ok..

Offline zvons7

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 238
  • Spol: Muški
  • SR
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia SR
  • MojSetup: Hela
Odg: sila zena na skuter,a on krepa!!
« Odgovori #26 : 25 Lipanj, 2009, 20:46:09 »
Na bobini imaš 3 žice, crvenu, bijelu i zelenu. Ne moraš skidati magnet da bi provjerio da li valjaju pickup i zavojnica. Znači ove žice kod bobine-otpor između crvene i bijele ti treba biti između 90 i 140 ohma(to ti je otpor pick-upa). Nadalje za provjeru zavojnice mjeriš otpor između bijele i zelene koji mora biti između 800 i 1100 ohma. Bijela mora biti bez otpora što se tiče mase motora i rame. Eto, nadam se da sam ti pomogao.
Vozi pametno

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: sila zena na skuter,a on krepa!!
« Odgovori #27 : 26 Lipanj, 2009, 00:44:27 »
hvala puno..jesi li mi pomoga,vidit cemo sutra..pomoga si u toliko sta sutra necu ic kemijat izvlakac za magnet,nego cu probat nac multimetar,i izmirit to sta si mi reka..skut mi jos nekako radi samo sta ne vuce..pa vozim onako kako bi da imam probusenu gumu i kilometar do vulkanizera..skroz pomalo.. :toothy11:
priletit cu sutra okolo kod ekipe sta radi traktore i motore da pogledam sta se moze ucinit..
da se rjesim podvojenih osjecaja..srice kad tu i tamo skut potegne ka u najboljim danima,i tuge kad vuce ka ozbiljno bolestan..usput cu rec da mi provjere otpor zica,da vidim da negdi zica nije u slabom kontaktu..to je isto moguce,jer su zice koje idu iz magneta izolirane izolirom..mozda tvornicki a mozda i ne..nije mi se dalo to razmotavat i pratit svaku zicu..mada mi je najprva sumnja na onu izoliranu zavojnicu sta inducira struju za bobinu i cdi..da ona svako malo prigori..i baci iskru na iduci namotaj,i zavari se s njim..pa malo radi.pa opet prigori,pa ne radi,pa ponovo zavari na iduci namotaj..itd..pa bobina i cdi ne uspiju napravit iskru za svaki takt..i da zato pukne iz auspuha..to bi jedino objasnilo kako radi i vuce ka lud,pa se onda gusi..a nisam dira karb ni airbox..a i iskra mi se cini redovita ali mrvu blida,anemicna,odokativnom (vrlo nepouzdanom)procjenom..vidija sam na jednoj temi nekoliko ljudi je imalo potpuno isti problem,jedan je rjesija svoje promjenom statora i pick up-a,a druga dva nisu napisala nista..mene jos zanima jel se sa statora da skidat ta izolirana zavojnica,i,ili,ostale,ili se mora kupit drugi stator?koliko dodje ta zavojnica i pick up,novi a koliko odoka polovni?to nebi smija bit trosak veci od 100-200 kn?

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: sila zena na skuter,a on krepa!!
« Odgovori #28 : 26 Lipanj, 2009, 00:50:00 »
zanima me i jel normalno da auspuh(arow) ima skroz malen otpor kad na njega stavis komadic cjevi koji idealno pase u prirubnicu,i ustima puhnes kroz njega..otpor ka da se i ne osjeti..jel to normalno ili se bivsi vlasnik rjesija svega iz njega sta je "smetalo"?? :toothy9: ako bi tribalo povecat otpor,puntam ja bez problema tig-om,jednu sajbicu na sami izlaz,i skut je prigusen.. :icon_scratch:

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: sila zena na skuter,a on krepa!!
« Odgovori #29 : 26 Lipanj, 2009, 23:48:39 »
pick 114 ohma,zavojnica oko 1000..sutra dolazi grupa inzenjera od 17-18 godina sa par skutera kod mene,pa ce bit primistanja djelova..oni samo to i rade u zivotu.. :laughing7:
javicu sta je bilo ako otkrijemo..