Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Znalci molio bi za savjete.  (Posjeta: 3737 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kimcovit

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 99
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: gilera runner vxr
  • Moja Kaciga: Nolan N85S
  • MojSpuh: serijski
Znalci molio bi za savjete.
« : 05 Lipanj, 2009, 23:30:28 »
Pozdarv!
 
Vozim Kymco vitalty 50 2T. Dnevno radim preko 150km, od čega barem 90 pod punim gasom, skuter je novi (barem bio do prije 2 mj, sad ima 5500 km), blokade su skinute i sad ide do nekih 70, kad sam iza kamiona i do 80.

Ovako znači ja bi od tog skutera htio da ide bar neki 10 km više, pa me zanima kaj da radim.
U servisu su mi rekli da ako stavim neki bolji auspuh da će mi riknut mašina.
zanima me dal itko zna kakve su rolice na njemu org,, i dal bi dobio na krajnjoj brzini da stavim neke teže?
Hvala

Offline zac183

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 540
  • Spol: Muški
  • 0911619516
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZAGREB
  • Moj Skuter: Gilera runner sp180
Odg: Znalci molio bi za savjete.
« Odgovori #1 : 05 Lipanj, 2009, 23:37:26 »
Ovak kaj se tiče drugog auspuha mašina ti neče riknut i snjim češ dobit otprilike tih 10km/h i bolje ubrzanje...
S težim rolicama nebi dobio na krajnjoj... :nono:
Gilera Runner Sp180
Potrošnja 22l na 100km ....nije strašno...!!!

http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=20782.msg323281#msg323281

Offline kimcovit

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 99
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: gilera runner vxr
  • Moja Kaciga: Nolan N85S
  • MojSpuh: serijski
Odg: Znalci molio bi za savjete.
« Odgovori #2 : 05 Lipanj, 2009, 23:40:33 »
gdje mogu naći info koji spuh mi paše na skuter

Offline zac183

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 540
  • Spol: Muški
  • 0911619516
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZAGREB
  • Moj Skuter: Gilera runner sp180
Odg: Znalci molio bi za savjete.
« Odgovori #3 : 06 Lipanj, 2009, 01:14:24 »
Leovince zx = 1100kn
Leovince tt = 800kn
To su ti za tvoj motor dva auspuha koja bi ti bila idealna...Performansi ta dva auspuha su ti jako slična tak da ti savjetujem da si kupiš tt i nečeš požalit... :icon_thumright:
Jedino ak mislš stavljat neki kit onda javi... :headbang:
Gilera Runner Sp180
Potrošnja 22l na 100km ....nije strašno...!!!

http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=20782.msg323281#msg323281

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Znalci molio bi za savjete.
« Odgovori #4 : 06 Lipanj, 2009, 01:58:42 »
sta ti pricas..nece samo sa spuhom dobit 10 km/h...10 km/h u krajnjoj brzini dobit je puno i to nemozes dobit samo sa spuhom...da je tu multivar i jos neke sitnice onda da ali sam spuh... :nono:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Znalci molio bi za savjete.
« Odgovori #5 : 06 Lipanj, 2009, 03:13:33 »
sta ti pricas..nece samo sa spuhom dobit 10 km/h...10 km/h u krajnjoj brzini dobit je puno i to nemozes dobit samo sa spuhom...da je tu multivar i jos neke sitnice onda da ali sam spuh... :nono:

Ako ce sa spuhom imat 1000 okr. vise, onda bi morao dobiti toliko (ako ne i vise)

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Znalci molio bi za savjete.
« Odgovori #6 : 06 Lipanj, 2009, 06:02:11 »
opet cisto sumnjam da bi mogao dobit 10 km/h na krajnjoj...kao sto rekoh da je tu multvar i ljepo postelan prijenos onda vjerujem da moze dobit toliko pa cak i vise kao sto si ti rekao ali samo sa spuhom mi je to malo  ::)  al dobro tako i tako ako misli sta radit neka krene od spuha pa ce vidit dal mu je to dosta ili ce morat jos nesto stavit...

Offline kimcovit

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 99
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: gilera runner vxr
  • Moja Kaciga: Nolan N85S
  • MojSpuh: serijski
Odg: Znalci molio bi za savjete.
« Odgovori #7 : 06 Lipanj, 2009, 19:04:08 »
dečki hvala na odgovorima. Recite mi samo dal moram biti neki posebni tip tog tt auspuha i dal je to sigurno da neću ostati bez mašinejer to su mi rekli u dva različita servisa i po njima auspuh koji paše na moj skuter je 1300 kn??. pa me zanima gdje mogu kupiti taj auspuh i kaj je to multivar?

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Znalci molio bi za savjete.
« Odgovori #8 : 06 Lipanj, 2009, 21:59:38 »
naravno da neces ostat bez masine ali treba veca dizna obavezno moza i karb i sve to fino postelat...

Offline zac183

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 540
  • Spol: Muški
  • 0911619516
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZAGREB
  • Moj Skuter: Gilera runner sp180
Odg: Znalci molio bi za savjete.
« Odgovori #9 : 07 Lipanj, 2009, 13:19:20 »
dečki hvala na odgovorima. Recite mi samo dal moram biti neki posebni tip tog tt auspuha i dal je to sigurno da neću ostati bez mašinejer to su mi rekli u dva različita servisa i po njima auspuh koji paše na moj skuter je 1300 kn??. pa me zanima gdje mogu kupiti taj auspuh i kaj je to multivar?

Ma nemoj slušat te debile iz servisa....Nebudeš osto bez mašine sigurno...več sam ti reko auspuh ti dođe 800kn -tt......Multivar to ti je mallosijev variomat s njim češ dobit bole ubrzanje ak staviš odgovarajuče rolice...dođe ti 550kn...
Gilera Runner Sp180
Potrošnja 22l na 100km ....nije strašno...!!!

http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=20782.msg323281#msg323281

Offline kimcovit

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 99
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: gilera runner vxr
  • Moja Kaciga: Nolan N85S
  • MojSpuh: serijski
Odg: Znalci molio bi za savjete.
« Odgovori #10 : 08 Lipanj, 2009, 08:13:17 »
Ma nemoj slušat te debile iz servisa....Nebudeš osto bez mašine sigurno...več sam ti reko auspuh ti dođe 800kn -tt......Multivar to ti je mallosijev variomat s njim češ dobit bole ubrzanje ak staviš odgovarajuče rolice...dođe ti 550kn...

OK
Dal mi možeš reči neki dućan gdje mogu nabaviti taj auspuh(ime ili adresu)

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: Znalci molio bi za savjete.
« Odgovori #11 : 08 Lipanj, 2009, 13:34:45 »
najlakše rješiv problem je sportski auspuh-recimo taj tt-imam ga i niš posebno...jest da je samo sa njim motorić življi ali nečeš dobiti puno npr u uzbrdici i tako dalje,rolnice dobiješ valjda uz spuh i federe ako se nevaram(uostalom možeš ih posebno kupiti-tražilica i gledaj ako je netko stavljao na svojeg koje role su pokazale naj performanse)...treba ti veća dizna i preradi airbox i red sponge u njega...nakon ove dvije stvari već češ osjetiti osjetnu razliku u ubrzanju i krajnjoj...ako će ti se pojaviti rupe u ubrzanju tu je multivar pa staviš i to...vjerujem da sa ove 3 stvari dobivaš i 20kmh na krajnjoj i puno na ubrzanju koje je konstantno do cca 70-80 kmh...

-dakle dobro poštelati karb sa odgovarajućom diznom(ako radiš sam cijena dizne cca 20 kn)
-uzeti neki spuh dali novi ili polovni tvoja stvar-ako je polovni uvjerit se da ne pušta negdje(od 400 na dalje cijene recimo znači novi tt 800 kn)
-set rola(mislim da su oko 75 kn)
-red sponge neznam točno  i neznam točno za federe(od 150-200 kn)...centralni bi ti trebao biti odgovarajući...

primjer:moj runner sa tt-om,red sponge,multivarom 2000,6,1 g rolama,centralnim serijskim,žutim federima kvačila,karbom dellorto 17,5 sa 75 diznom..ide ko kuga eto uštimavao sam ga sad 3 dana po 3-4 sata dok ga nisam dobio da dela kak spada,
po čukama ide 105-110kmh bez vjetra u prsa ili u leđa-na ravnom bez spuštanja a to ti je cca 93-97 kmh "stvarne"...mjereno sa astrom,shiverom i meganom...

razguliiii

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Znalci molio bi za savjete.
« Odgovori #12 : 08 Lipanj, 2009, 13:45:58 »

po čukama ide 105-110kmh

to po onom homemade dashboardu do 180km/h :toothy11:

Offline nostra

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Runner 70 bgm
  • MojSetup: tp trophy
  • MojSpuh: yasuni r
Odg: Znalci molio bi za savjete.
« Odgovori #13 : 08 Lipanj, 2009, 13:55:54 »
tako je  :toothy9: ,,kolega ima novog nrg-a i njemu piše 80 kmh dok je kod mene 75 hehehe..kučna proizvodnja ali točnija...
razguliiii

Offline kimcovit

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 99
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: gilera runner vxr
  • Moja Kaciga: Nolan N85S
  • MojSpuh: serijski
Odg: Znalci molio bi za savjete.
« Odgovori #14 : 08 Lipanj, 2009, 21:32:18 »
najlakše rješiv problem je sportski auspuh-recimo taj tt-imam ga i niš posebno...jest da je samo sa njim motorić življi ali nečeš dobiti puno npr u uzbrdici i tako dalje,rolnice dobiješ valjda uz spuh i federe ako se nevaram(uostalom možeš ih posebno kupiti-tražilica i gledaj ako je netko stavljao na svojeg koje role su pokazale naj performanse)...treba ti veća dizna i preradi airbox i red sponge u njega...nakon ove dvije stvari već češ osjetiti osjetnu razliku u ubrzanju i krajnjoj...ako će ti se pojaviti rupe u ubrzanju tu je multivar pa staviš i to...vjerujem da sa ove 3 stvari dobivaš i 20kmh na krajnjoj i puno na ubrzanju koje je konstantno do cca 70-80 kmh...

-dakle dobro poštelati karb sa odgovarajućom diznom(ako radiš sam cijena dizne cca 20 kn)
-uzeti neki spuh dali novi ili polovni tvoja stvar-ako je polovni uvjerit se da ne pušta negdje(od 400 na dalje cijene recimo znači novi tt 800 kn)
-set rola(mislim da su oko 75 kn)
-red sponge neznam točno  i neznam točno za federe(od 150-200 kn)...centralni bi ti trebao biti odgovarajući...

primjer:moj runner sa tt-om,red sponge,multivarom 2000,6,1 g rolama,centralnim serijskim,žutim federima kvačila,karbom dellorto 17,5 sa 75 diznom..ide ko kuga eto uštimavao sam ga sad 3 dana po 3-4 sata dok ga nisam dobio da dela kak spada,
po čukama ide 105-110kmh bez vjetra u prsa ili u leđa-na ravnom bez spuštanja a to ti je cca 93-97 kmh "stvarne"...mjereno sa astrom,shiverom i meganom...



možda nisam napisao ali ja se u motore ne kužim uopće tak da je ovaj tekst za mene ko da čitam neki SF. Inače puno hvala na trudu.
Sad samo da pitam vidim da mogu kupiti i polovni spuh, a pošto se uopće ne kužim u to dal mogu kupiti bilo koji ili treba paziti na to da je bio na Kymcu, ili mi paše sa bilo kojeg skutera?

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: Znalci molio bi za savjete.
« Odgovori #15 : 08 Lipanj, 2009, 23:43:27 »