Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aerox - Urice s replice na običnog Aeroxa  (Posjeta: 5518 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Aerox - Urice s replice na običnog Aeroxa
« : 29 Svibanj, 2009, 14:45:43 »
Dakle kupio sam urice od Gumy-a s foruma.. To su one urice s replice kaj imaju obrtaje..
E sad problem.. Moj Aerox je 05 godina i običan je.. Kad sam usporedio đekove i ulaze za đek, nisu isti..

Moj đek i ulaz za đek:



Nove urice s obrtajima, njihov đek i ulaz:



I vidi se da moj đek ima ulaz manje i žicu manje, pretpostavljam za obrtaje.. I žice bi sve trebalo prebrikat jer kad spojim samo svoj đek direkt u ove urice s obrtajima svijetli temperatura i upalim skut i niš ne radi..
Tak da znači da se struaj ne slaže i moram sve žice prebrikat...

E sad ima ko da kaže da se razumije u ovu struju kako žice premjestit i kak složit obrtaje.. A ak neko zna di ide ta žica koja mi fali, do kuda vodi.. Jer Gumy još mi nie poslikao ne stigne valjda..  :icon_thumright:

I nadam se da nisam fulao podforum  :)

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: Aerox - Urice s replice na običnog Aeroxa
« Odgovori #1 : 29 Svibanj, 2009, 17:30:56 »
Treba ti adapter, u yamahi je oko 200 kuna... to sam i ja radio, onda ces morat adapter spojit na dzek i onaj narancasti kabel adaptera lemit sa onim od bobine, nista tesko 15min. posla...

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox - Urice s replice na običnog Aeroxa
« Odgovori #2 : 29 Svibanj, 2009, 21:20:21 »
Treba ti adapter, u yamahi je oko 200 kuna... to sam i ja radio, onda ces morat adapter spojit na dzek i onaj narancasti kabel adaptera lemit sa onim od bobine, nista tesko 15min. posla...

Aha.. Nisam to znao.. A koji je kabal od bobine ? Di se nalazi ?

A nebi mogao ovak samo prebrikat žice, jer neam za novi adapter baš  :sad1:

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: Aerox - Urice s replice na običnog Aeroxa
« Odgovori #3 : 29 Svibanj, 2009, 22:12:19 »
e kozna mozda se moze, al tolko strucan nisam  ;D , kabel od bobine ti je desno od cilindra pokraj cijevi gdje prolazi tekucina za hladjenje

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Aerox - Urice s replice na običnog Aeroxa
« Odgovori #4 : 30 Svibanj, 2009, 08:07:14 »
Nemogu vjerovat da su na novima tak zaj#bali stvar  :icon_scratch:


Ja serijski imao onaj digitalac koji pokazuje temperaturu i gorivo i uzeo od novijeg modela urice sa obrtajkom i bio je Plug'n'Play i sve radilo ko da je 100 godina gore  :toothy3:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Aerox - Urice s replice na običnog Aeroxa
« Odgovori #5 : 30 Svibanj, 2009, 09:39:52 »
Nemogu vjerovat da su na novima tak zaj#bali stvar  :icon_scratch:


Ja serijski imao onaj digitalac koji pokazuje temperaturu i gorivo i uzeo od novijeg modela urice sa obrtajkom i bio je Plug'n'Play i sve radilo ko da je 100 godina gore  :toothy3:

kod tebe su potpuno drukciji konektori na satovima, da imas ovu noviju verziju, morao bi mijenjati cijelu struju, tako bi bilo najjednostavnije  :laughing7:

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox - Urice s replice na običnog Aeroxa
« Odgovori #6 : 30 Svibanj, 2009, 12:18:02 »
kod tebe su potpuno drukciji konektori na satovima, da imas ovu noviju verziju, morao bi mijenjati cijelu struju, tako bi bilo najjednostavnije  :laughing7:

I o tome sam mislio, al to meni i nije najjednostavnije.. Lakše bi bilo žice ispremiješat samo kad bi znao koja je od čega.. Slow znaš ti možda po ovim bojama na đekovima ?

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Aerox - Urice s replice na običnog Aeroxa
« Odgovori #7 : 30 Svibanj, 2009, 14:29:40 »
sheme trebaju onda se mora dat rijesiti...


Koje godine su u pitanju?
Under construction...

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox - Urice s replice na običnog Aeroxa
« Odgovori #8 : 30 Svibanj, 2009, 15:00:01 »
sheme trebaju onda se mora dat rijesiti...


Koje godine su u pitanju?

Moj je 2005 običan, nie replica znači.. A Gumy-ev je ja mislim 2004g al replica..

Aj Benjamin tebe sam čeko, znam da ti se kužiš u struju.. ;) Mislili smo đorat instalacije cijele al trebam to sve raskopusat i spromjenjat, lakše bi bilo ovo pa ak imaš ideju pucaj  :icon_thumright:

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Aerox - Urice s replice na običnog Aeroxa
« Odgovori #9 : 30 Svibanj, 2009, 15:21:29 »
Trazim ali nemrem nis nac...

Nemam shemu od modela s okretajima..

Najjadnostavnije bi bilo kad bi ti DVD aerox rekao raspored boja zice na njegovom adapteru...onda bi se dalo ispremjesati raspored na tvom konektoru ili napraviti adapter..

gledam adaptere na netu ali su sve lsike premale i nemrem nac nikakvep odatke da bi od tud mozda skuzi raspored zica...

Kolko sma skuzio stage 6 i koso proizvodi te kablove...i vani kostaju 10€....pitaj clana sebu jel ti moze nabaviti mozda adapter..jel se za te novce neisplati zajeb....



ja cu jos potraziti ak nadem sta...javim..
« Zadnja izmjena: 30 Svibanj, 2009, 15:24:19 Benjamin »
Under construction...

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox - Urice s replice na običnog Aeroxa
« Odgovori #10 : 30 Svibanj, 2009, 15:38:08 »

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Aerox - Urice s replice na običnog Aeroxa
« Odgovori #11 : 30 Svibanj, 2009, 15:41:36 »
Trebas paziti..postoji adapter za koso satove...i adapter za orignal satove..jel imas za roxa koso sat kupiti kaj je s ledicama i ima mjeraco kretaja itd...kosta oko 120€

postoje ta dva daptera...ovaj kaj sma ja metnuo bi trebao bit za orignal sat..pise ti u opisu for yamaha aerox replica...
Under construction...

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox - Urice s replice na običnog Aeroxa
« Odgovori #12 : 30 Svibanj, 2009, 15:46:40 »
Jep gledam sad bolje i uključim mozak i ovaj paše kaj si ti metno da.. To i je ovo kaj je DvdAerox spomenuo.. Da jedna žica još ide na bobinu za obrtaje je to..
E sad di si to našo, imaš kakav link di to kupit i za kolke pare ? Ak je sa SA il negdje iz vana naručio bi, radije nego instalaciju premještat :S

Al vidi moj đek da mi jedna rupa prazna, ta je za obrtaje, kak bi ja tu dodo jednu žicu uopće :icon_scratch:

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Aerox - Urice s replice na običnog Aeroxa
« Odgovori #13 : 30 Svibanj, 2009, 16:23:45 »
ma sex je to kemijati..mislim ko zna nije...da imam vure tu i instalaciju slozilo bi se nekaj...ali ovak napamet samo sa slike je tesko..treba mjeriti...a sheme od yamahe su mi full retardirane inace..komplicirano je slozeno..

sad gledam bas...ovo sve na SA SC su kablovi za spojiti Koso GP na aeroxa...i postoje 2 varijante kablova ovisno jel race replica ili obicni...ali to nije to kaj tebi treba...

A sliku sam ispecao negdjes googla..s nekog foruma tak da neznam od kud je taj kabel...
Under construction...

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Aerox - Urice s replice na običnog Aeroxa
« Odgovori #14 : 30 Svibanj, 2009, 16:24:56 »
kod tebe su potpuno drukciji konektori na satovima, da imas ovu noviju verziju, morao bi mijenjati cijelu struju, tako bi bilo najjednostavnije  :laughing7:

Ma znam da je kod mene totalno drukčije  :icon_thumright:

Ali kažem kako je na mojoj verziji sve plug'n'play a na ovim novim valjda svaka godina ima neku izmjenu  :toothy11:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox - Urice s replice na običnog Aeroxa
« Odgovori #15 : 30 Svibanj, 2009, 16:27:01 »
Niš onda.. Benjamin hvala na trudu, a ja se bacam na promjenu cijele instalacije..

Benjamin još jedno pitanje.. Jel će pasat cijela instalacija plug&play s replice na mog roxa ?

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Aerox - Urice s replice na običnog Aeroxa
« Odgovori #16 : 30 Svibanj, 2009, 16:33:42 »
Nije postoje samo dvije verzije instalacije...sa i bez okretaja...tak da psotoje i dva razlicita adapter kabla u ponudi koji ti trebaju za spajanje Koso GP sata..ali nigdje nema u ponudi za prespajanje orignal satova...

Ono sma se zurio pa sma krivo skuzio...u SA SC SIP nema tog kabla samo za Koso GP adapteri maju..za orginal satove..ne....ali ak je dvd kupio onda postoji znaci..

Najbolje bi bilo kad bi on mogo poslikati detlajno rapsored zica na sovm adapteru onda bi mozda mogao lakse odrediti kak da prepsojis zice da ti radi...
Under construction...

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aerox - Urice s replice na običnog Aeroxa
« Odgovori #17 : 30 Svibanj, 2009, 17:01:37 »
Najbolje bi bilo kad bi on mogo poslikati detlajno rapsored zica na sovm adapteru onda bi mozda mogao lakse odrediti kak da prepsojis zice da ti radi...

Oke, čut ću se s njim... Al može li se tako šta skurit  :toothy11:

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Aerox - Urice s replice na običnog Aeroxa
« Odgovori #18 : 30 Svibanj, 2009, 17:16:23 »
ha ono..uvijek moze ali sumnjam...

treba pogledati da vidim mzda je jednostavno..ak je komplicirano onda nis...makar nebi smjelo ak on ima adapter i   isto to je radio onda smao treba vidjeti kak su zice zamjenjene...


Instalacije bi trebala pasati plug n play..jedino treba vidjeti kakav je konektor reglera i  namotaja...jel postoje vise varijanti kolko znam pa bi to moglo zaje.....
Under construction...

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears