Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: kupija sam preradjen skuter  (Posjeta: 3474 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
kupija sam preradjen skuter
« : 15 Svibanj, 2009, 21:25:52 »
kupija sam preradjen skuter,i gusi mi se..mestri cim vide arrow auspuh,ne zele ni blizu..skuter ide ka vitar,trosi ka zaporozac,i vozi 4-5 minuta a onda,buuu,pa malo smanjim gas,pa malo napumpam gas,pa nekad "probije" to gusenje,i poleti opet,a nekad ga moram cak ugasit..malo teze upali tad..i opet ide ka zmaj..samo sekund dva ugasim,i sve resetirano..cilindar je originalni pijadjov,karb nisam siguran,mislim da je veci,auspuh je arow,dere se ka da ga kolju,kad ga zavidam..ali i leti..tija bi da mi gas postane linearan,da ga mogu lakse kontrolirat a ne da radi brlj brlj,pa viiiiiiiii..tija bi da mi se ne gasi..tija bi skinit potrosnju na manje od 5-6 litara..sad trosi vise od 7-8..tija bi da mi skuter  traje..spreman sam zrtvovat nesto brzine,ako to ne bude radikalno zrtvovanje..jer mi se svidja kako sad ide..filtera od zraka nema,izvadija sam ga..a i guma je skinuta s karba..dok je bija filter unutra jednom sam pokusa spojit gumu na karb,i gusija se,toliko da nije moga vozit..sad je guma samo naslonjena na karb,a u kucistu nema filtera..neznam jel karb zastopan,ili su u njemu neke dizne od 3 cola,nisam bas upoznat s skuterima..vozija sam ctx-tomos,prije oko 15 godina..o njemu sam podosta zna..sta mi je najpametnije ucinit??zelim prvenstveno sta manje problema sa skuterom i da traje i vozi..

Offline smmania

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • ?ovik sa Škoja
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • http://bikepics.com/members/dino0706/
  • Mjesto: Baška-Rijeka
  • Moj Skuter: RR -bike patike
  • MojSpuh: YOSHIMURA TRC
Odg: kupija sam preradjen skuter
« Odgovori #1 : 15 Svibanj, 2009, 21:29:21 »
skini kotace stavi motor na cigle i to je to  :toothy9: ko se ovo zajebava sad  :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3:
ja danas se vracam doma i murija na stanici bila,izade mi pandur na cestu i pocne mahat(a nema palicu),a ja iz kulture poceo njemu mahat i secer na kraj prodem pokraj njega i potrubim iz postovanja

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: kupija sam preradjen skuter
« Odgovori #2 : 15 Svibanj, 2009, 21:30:26 »
skuter ti se pregrijava, dobro da vec nije zaribao. Previse zraka ti uzima zbog tvog kemijanja. Daj nekom da ti to posloži i namjesti karb kako treba. Ovako ces samo sjebat mašinu.

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: kupija sam preradjen skuter
« Odgovori #3 : 15 Svibanj, 2009, 21:48:14 »
skuter ti se pregrijava, dobro da vec nije zaribao. Previse zraka ti uzima zbog tvog kemijanja. Daj nekom da ti to posloži i namjesti karb kako treba. Ovako ces samo sjebat mašinu.

palo mi je napamet,da bi se moga grijat..al opet,4-5 minuta..a ima vodeno ladjenje..nrg2..nisam ja tu nista posebno kemija..da sam klincima kineza posto ga nisam moga prodat,i nesto para,i uzea od njih ovo..sve sta sam napravija je da sam zavarija obe stipalice,argonom,jer su bile polomljene..a ja znam varit aluminij i imam cime..pita sam 2 mestra,i ni jedan nece da se vata skutera..zbog auspuha,i slabih plastika..nego,jel pametnije dat nekom auspuh i karb,za standardni,ili se moze i ovaj sredit da radi ok bez 70,ili 80 ccm?u mene je 50ccm..a dica bi se "potukla"za ovaj arrow..meni se ne ulaze nikakav novac u skuter koji bas ne moram,jer mi je bebacima potrebniji..

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: kupija sam preradjen skuter
« Odgovori #4 : 15 Svibanj, 2009, 21:53:11 »
svaka cast za ovo da je novac potrebniji bebacima  :icon_thumright: to je pravi covjek :))))  a vidi,probaj nastelat da ide ok sa tim,vjerojatno je cijeli karb rastelan,zato toliko i trosi....ako ima 19 karb stavi 17.5,redsponge....fino to nastelat i mora ic fino i trosit razuljivu kolicinu benge :)

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: kupija sam preradjen skuter
« Odgovori #5 : 15 Svibanj, 2009, 22:01:31 »
svaka cast za ovo da je novac potrebniji bebacima  :icon_thumright: to je pravi covjek :))))  a vidi,probaj nastelat da ide ok sa tim,vjerojatno je cijeli karb rastelan,zato toliko i trosi....ako ima 19 karb stavi 17.5,redsponge....fino to nastelat i mora ic fino i trosit razuljivu kolicinu benge :)

znaci,drugi karburator?nemogu neke manje dizne ili tako sta?koliko para dodje polovan?po tvojoj procjeni,da pitam ove sta rade skutere da se zaminimo,da mi daju manji,bi li ljudi na to pristali?jel trazeniji manji ili veci?dal da dam i auspuh?ocu s standardnim auspuhom vise izgubit nego dobit?

Offline aeroxtuning

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • ..:::K T M:::..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: AEROX,KTM 660 SMC
  • Moja Kaciga: Shark RSI Lavilla
Odg: kupija sam preradjen skuter
« Odgovori #6 : 15 Svibanj, 2009, 22:03:58 »
normalno da ces sa standradnim auspuhom izgubit...ako mozes pronadji ravni serijski spuh od piaggia,jako je dobar..... a mozes sa manjim diznama probat ali bolje bi bilo manji karb,ali ne znam koji ti je,pa javi kad pogledas....a normalno da je trazeniji veci karb....ako je 19 onda ga mozes prodat,kupit 17.5 i jos ce ti ostat bebacima za po igracku :)
« Zadnja izmjena: 15 Svibanj, 2009, 22:06:06 aeroxtuning »

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: kupija sam preradjen skuter
« Odgovori #7 : 15 Svibanj, 2009, 22:15:34 »
normalno da ces sa standradnim auspuhom izgubit...ako mozes pronadji ravni serijski spuh od piaggia,jako je dobar..... a mozes sa manjim diznama probat ali bolje bi bilo manji karb,ali ne znam koji ti je,pa javi kad pogledas....a normalno da je trazeniji veci karb....ako je 19 onda ga mozes prodat,kupit 17.5 i jos ce ti ostat bebacima za po igracku :)
neki je veci..to mi je reka jedan od mestara koji se nije tija dirat motora..imaju mestri dosta posla i ne zaxebaje im se s kompliciranijim stvarima..probat cu se prvo zaminit za karburator..jel drugi karb trazi jos kakve djelove minjat?nemam filter od goriva..jel neophodan?koliko je pametno stavit ga?jel utjece na performanse?koliko kosta filter zraka,za nrg,jel isti za sve tipove?u mene je 97 god,onaj s bubnjem nazad..

Offline Po?etnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runnera 50
Odg: kupija sam preradjen skuter
« Odgovori #8 : 16 Svibanj, 2009, 00:25:31 »
nije ti to auto da vozis bez filtera... moras imat filter skuteri su osjetljivi na to... stavi ga i sve ce bit ok

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: kupija sam preradjen skuter
« Odgovori #9 : 16 Svibanj, 2009, 01:36:55 »
kolko vidim ti bi puno tija :laughing7:...al jbg ne mozes sve imat

karburator ti je u banani totalno,uzmi si dizne i postelaj to,nemoj prodavat 19,imas bolje hladjenje cyl,samo manju diznu i goni

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: kupija sam preradjen skuter
« Odgovori #10 : 16 Svibanj, 2009, 04:46:49 »
nije ti to auto da vozis bez filtera... moras imat filter skuteri su osjetljivi na to... stavi ga i sve ce bit ok

A zasto bi auto bio manje osjetljiv?

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: kupija sam preradjen skuter
« Odgovori #11 : 16 Svibanj, 2009, 05:33:20 »
A zasto bi auto bio manje osjetljiv?
zato što je 4t i većina ih ima mjerač protočnosti zraka  ;D
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: kupija sam preradjen skuter
« Odgovori #12 : 16 Svibanj, 2009, 07:36:45 »
rastavi karb, očisti ga u nitroratređivaču, pregledaj diznu, ako je serijski cilindar gore, stavi diznu oko br 65, vrati filter i poštelaj zrak na leru, odvini ga za 2 kruga..
tko zna što sve nevalja na tom skuteru, tko zna kad su mijenjane rolice i remen..
puno pitanja..
rastavi sve pa pogledaj il vozi dok se ne raspadne..
NIJEDNO VOZILO SA OTTO ILI DIESEL MOTOROM SE NE VOZI BEZ FILTERA ZRAKA  ako zbog ničeg drugog onda zbog filtriranja..
vožnja bez filtera>dosta prašine u cilindru>trošenje karika i cikindra ili zaribavanje na kraju..

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: kupija sam preradjen skuter
« Odgovori #13 : 16 Svibanj, 2009, 13:32:46 »
zato što je 4t i većina ih ima mjerač protočnosti zraka  ;D

Nisam mislio na omjer smjese, nego na nepozeljne dodatke u toj smjesi koji dodju kad se vozi bez filtera  ;D

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: kupija sam preradjen skuter
« Odgovori #14 : 16 Svibanj, 2009, 14:10:47 »
kakvi su to mestri koji ne zele radi polomljenih plastika i auspuha popravljat skut, to su debili.
ocisti filter, karburator i daj nekome da nasteluje to jer predpostavljam da ti ne znas.
spoji sve normalno a ne da je gumica samo naslonena na karburator nide veze.

nemoras mjenjat ni auspuh ni karburator.. samo to treba postelat.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: kupija sam preradjen skuter
« Odgovori #15 : 16 Svibanj, 2009, 16:17:40 »
danas sam skinija karburator,i opra ga benzinom..propuva dizne uklonija sporkicu..dica su ga vozila makadamom,pa je bija prljav..i unutra i vani..na karburatoru pise da je delorto,neka 4 slova,i broj 12!!postoji li karb broj 12?jel to serijski karburator?filter sam trazija u par autodjelova u kastelima nisam nasa..meni je na filteru zraka neko probusija 5 rupa od 8mm,s unutrasnje strane..moram prominit i kuciste filtera..u karburatoru je nova ler dizna,ona elektricna,na dva kabela,i ler je ok.. dizna u karbu,je broj 65,to pise na njoj..obe vide vanka,za stelovanje su zavidane skroz..cim ih pocmem odvidavat,motor se gasi..primjetija sam da mi vise ne pali na botun..alnaser odbija poslusnost..samo se upali zaruljica na kojoj je nacrtano ulje..to mi se i prije par dana znalo dogadjat,ali bi poslje 1-2 nozna verglanja opet palija na botun..sad vise nece..zmigavci rade neprestano,dok ne upalim motor i ne dodam vise gasa..ka da je baterija slaba..ali maloprije sam kabelima spojija bateriju,na auto,i nije tija verglat..moze li zbog reglera u voznji trokirat?kako da provjerim regler i akumulator?aku je kupljen prije 5 dana..?svicicu sam kupija denso w27esr-u pise jos i 4045..jel dobra?bojim se bacanja iskre na klip..zanimaju me i neki bezvezni podaci,koliko ulja stane u onaj rezervoarcic?temperatura na satu na celeru ne radi..di se spaja ona jedna zica sta je u taj sat ubodena?triba bi bit nekakav termostat?kako cu vidit jel mi se masina prigrijava?koliko je realan scenarij zaribavanja masine zbog nedostatka filtera zraka?posto trosi 8 litara i vise,s toliko goriva bi se triba ladit i bez kilera!!! :icon_scratch:

Offline sttipe

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 417
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kaštela
  • Moj Skuter: Yamaha x max 250
  • Moja Kaciga: ispod sica
  • MojSetup: 250-4t
  • MojSpuh: izdiše
Odg: kupija sam preradjen skuter
« Odgovori #16 : 16 Svibanj, 2009, 16:56:46 »
e da,delorto phva 12,pise na njemu..molim preporuku za neki jeftin i dobar filter zraka..i di ga kupit..zivim u kastelima..

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: kupija sam preradjen skuter
« Odgovori #17 : 16 Svibanj, 2009, 19:08:06 »
pa u Skutermoto u Splitu kupi sve potrebne dijelove..
dakle Piaggio centar..
dizna je ok, rupe na airboxu zatvori nečim a filter spužva original košta 30-ak kn..
svječicu bi trebao u biti NGK BR9ES dakle da ima rezistor, onda budu žmigavci ok a vjerojatno i kazaljke na satu..
ima tu dosta kvarova.. :icon_scratch:

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: kupija sam preradjen skuter
« Odgovori #18 : 16 Svibanj, 2009, 19:17:03 »
pa mozda je minareli on ima 5 rupa na filteru jer se prek njega stavi poklopac filtera i sarafi kroz njega

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: kupija sam preradjen skuter
« Odgovori #19 : 16 Svibanj, 2009, 19:24:13 »
pa dobro jel vidiš da je NRG... :icon_thumright: