Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: vraćanje blokade NRG  (Posjeta: 3482 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline piaggio_zip

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Far far avej
  • Moj Skuter: Zip
  • Moja Kaciga: Crna
  • MojSetup: Nema, niti ce ga imati
  • MojSpuh: Serijala
vraćanje blokade NRG
« : 13 Svibanj, 2009, 10:19:33 »
bok
prijatelj mi ima NRG-a koji je isao bez blokada oko 80, a obrtaji su mu se penjali najviše od 7500
pošto je morao natehnički otišao je u piaggiov servis da mu stave blokadu (stavljenje košta 100 kn)
nakon toga motor mu ide 60 a obrtaji se penju do 9500
ne znam di su mu stavljali blokadu, ali znam da su skidali dekl prijenosa (vjerojatno su stavili onaj prsten na vario)

zanima me jeli to sve uredu što se motor tako dreči i jel mora pod hitno skidat tu blokadu (u servisu su mu rekli da je skidanje blokade besplatno)

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: vraćanje blokade NRG
« Odgovori #1 : 13 Svibanj, 2009, 11:15:04 »
Stavljena mu je samo bloakda na variomat.
Problem je sto sada skuter (obzirom da nema blokadu na spuhu koja tvornicki postoji) moze otici u vise okretaje nego onaj koji ima sve blokade pa zbog toga ide preko 50. Treba vidjeti da li je stvarna brzina veca od 55 km/h (do 554 prolazi na tehnickom), a ako nije, onda je najbolje ugraditi el. blokadu okretaja. Ona bi morala biti OK cak i bez blokade variomata na serijskom skuteru

Offline piaggio_zip

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 77
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Far far avej
  • Moj Skuter: Zip
  • Moja Kaciga: Crna
  • MojSetup: Nema, niti ce ga imati
  • MojSpuh: Serijala
Odg: vraćanje blokade NRG
« Odgovori #2 : 13 Svibanj, 2009, 11:34:45 »
hvala na odgovoru
evo malo samo gledao po forumu i skuzo sam zasto su mu se obrtaji povećali, sada mu i masina lakse radi samo ne znam jeli sada vise trosi zato sto su mu obrtaji veči
a na tehničkom je prosao

Offline Adler

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kastela
  • Moj Skuter: fly150, fz6s
Odg: vraćanje blokade NRG
« Odgovori #3 : 13 Svibanj, 2009, 12:37:07 »
Samo sada kad bude skidao blokadu bolje da je skine sam pa mu ostaje za iduci put jer ako ode u servis oni mu je vjerovatno nece dati. Tako mi je prijatelj napravio jer zasto bi svake godine njima placao po 100kn nizasto.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: vraćanje blokade NRG
« Odgovori #4 : 13 Svibanj, 2009, 14:44:03 »
Sa elektronoskom blokadom bez problema zablokiras serijski skuter, a i jaci...

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: vraćanje blokade NRG
« Odgovori #5 : 13 Svibanj, 2009, 14:59:55 »
Sa elektronoskom blokadom bez problema zablokiras serijski skuter, a i jaci...

Ovisno...serijski da..i ak je neka serijala s spuhom...

Al cim je nesto jace da se frga dira javljaju se problemi...prvi ak je veca frga desava se to da kad ti napucas do kraja gas a motor nemre razvrtiti  zbog blokade pocne cilindar preljevati se...i pocnu se javljat detonacije...i zbog toga se javlja pucanje kroz spuh...

drugo oni kaj imaju neko drugo kvacilo tipa delte ili serijsko s tvrdim federima nogu niti krenut s mjesta...ovisno na kolko okretaja je zblokiran..ak se vrti sam 6500-7000 okr a federi pustaju tek na 7500-8000  banana...


Znam iz iskustva jel imam elektricnu blokad i probao sam ic s njom pa nisam mogo proc jel je rekao da je motor neispravan..jel je pucao na spuh..preljevala je frga..trebalo bi i gas sajlu blokirat da se neda skroz odvinut...a i imao sma problema s kvacilom..jedva sam krenuo jel je napeto dosta kvacilo i taman di pocne hvatati su limitirani okretaji..a kad krene i uhvati onda je isao oko 50...tak da ono...ovisno kakav je set up na motoru pa znas jel mos metnuti elektricnu ili ne..

Nakraju bubnuo prstenove na vario...motor isao 48 negdje...okretaji osli bogu iza nogu...kad je bio na valjcima od promjenjene krivulje snage je napraivo mali burn out  ;D i onda se razvrti u prazno..
Under construction...

Offline oki1983

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 476
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Zip 2t,Derbi GP1 250
  • MojSetup: malossi,multivar 2000......
  • MojSpuh: zx
Odg: vraćanje blokade NRG
« Odgovori #6 : 14 Svibanj, 2009, 10:15:40 »
ja sam prije 2 mj isao na tehnicki sa piaggio zipom,i nije mi se davalo svaki put 200 kn za stavljanje prstena,pa sam napravio bolcnu od 3 cm i stavio u karburator,da ne mozes dat gas do kraja,na tehnickom je isao 46kmh,jedini problem je bio par uzbrdica prije tehnickog,jel nije mogao povuci uzbrdo!
inace za montiranje te blokade potrebno ti je svega 2 min! :headbang:

Offline PROOF

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3920
  • Spol: Muški
  • aj ne seri jeate
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin-Vratno
  • Moj Skuter: ide u blokadu đitn vu-vu
  • Moja Kaciga: head inside
  • MojSetup: cul sam nekaj o kitu ali neznam,on zivi u vodi jel?
  • MojSpuh: kaj si njim?ja mislim da imam,moram pitat mamu
Odg: vraćanje blokade NRG
« Odgovori #7 : 14 Svibanj, 2009, 10:23:27 »
Ovisno...serijski da..i ak je neka serijala s spuhom...

Al cim je nesto jace da se frga dira javljaju se problemi...prvi ak je veca frga desava se to da kad ti napucas do kraja gas a motor nemre razvrtiti  zbog blokade pocne cilindar preljevati se...i pocnu se javljat detonacije...i zbog toga se javlja pucanje kroz spuh...

drugo oni kaj imaju neko drugo kvacilo tipa delte ili serijsko s tvrdim federima nogu niti krenut s mjesta...ovisno na kolko okretaja je zblokiran..ak se vrti sam 6500-7000 okr a federi pustaju tek na 7500-8000  banana...


Znam iz iskustva jel imam elektricnu blokad i probao sam ic s njom pa nisam mogo proc jel je rekao da je motor neispravan..jel je pucao na spuh..preljevala je frga..trebalo bi i gas sajlu blokirat da se neda skroz odvinut...a i imao sma problema s kvacilom..jedva sam krenuo jel je napeto dosta kvacilo i taman di pocne hvatati su limitirani okretaji..a kad krene i uhvati onda je isao oko 50...tak da ono...ovisno kakav je set up na motoru pa znas jel mos metnuti elektricnu ili ne..

Nakraju bubnuo prstenove na vario...motor isao 48 negdje...okretaji osli bogu iza nogu...kad je bio na valjcima od promjenjene krivulje snage je napraivo mali burn out  ;D i onda se razvrti u prazno..
tocno tako je bilo meni...imao sam ljubicaste topove federe na kvacilu....
ĐITN ĐITN......
FUCKING ZAŠIKJENIC :ajdeajde:
PIČKIN PRDEC
KALAFUNĐIJA RULZ :pottytrain4: We are the best, Fuck all the rest

Offline VoRdA_NRG_MC3

  • Tržnica : (+16)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: NRG mc3
Odg: vraćanje blokade NRG
« Odgovori #8 : 14 Svibanj, 2009, 11:21:11 »
ja sam prije 2 mj isao na tehnicki sa piaggio zipom,i nije mi se davalo svaki put 200 kn za stavljanje prstena,pa sam napravio bolcnu od 3 cm i stavio u karburator,da ne mozes dat gas do kraja,na tehnickom je isao 46kmh,jedini problem je bio par uzbrdica prije tehnickog,jel nije mogao povuci uzbrdo!
inace za montiranje te blokade potrebno ti je svega 2 min! :headbang:

nekuzim zasto svaki put placate bezveze 100 kn a treba ti  10 min da skines blokadu sa variomata... :frajer:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: vraćanje blokade NRG
« Odgovori #9 : 14 Svibanj, 2009, 17:39:23 »
drugo oni kaj imaju neko drugo kvacilo tipa delte ili serijsko s tvrdim federima nogu niti krenut s mjesta...ovisno na kolko okretaja je zblokiran..ak se vrti sam 6500-7000 okr a federi pustaju tek na 7500-8000  banana...

sa ovim se slazem, oni skuteri koji trebaju osjetno vise okretaja da bi isli 50km/h mogu imati problema. Sto se tice preljevanja, pucanja, od 50 skutera na njih max. 5 ce se to desiti. Jedini primjer koji sam zapamtio je NRG mc3 sa ZX-om, serijski cilindar, potrosnja oko 7L, kao sto sam i ocekivao, skuter je nakon 50m sa blokadom zalio svijecicu...

osobno imam malossi sport, i isprobao sam nekoliko razlicitih spuhova, najjaci je bio nardo, netko tko je manje iskusan, nema sanse da prepozna da je el. blokada gore, veliku ulogu igra moment...