Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Cudan zvuk luna  (Posjeta: 20627 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zvone17

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 160
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: luna 50 vision 2
  • MojSetup: pomalo
  • MojSpuh: serijski
Cudan zvuk luna
« : 18 Travanj, 2009, 16:35:29 »
Primjetio sam dok vozim lunicu cudan zvuk koji dolazi negdje kod dekla. To je pistav cudan zvuk. Motor ima ulja crvena lampica ne svitli i nikako ne znam do cega je to. Motor je nov presao je do sad 290 km.
Jos da pitaj jel moze sta bit od motoru od "paljenja guma" po travi ponekad i po pjesku onako malo. Znam da se gume trose ,a jeli moze bit sta motoru.

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Cudan zvuk luna
« Odgovori #1 : 18 Travanj, 2009, 16:37:45 »
nebi mu nista trebalo biti... al mozda ipak, nov motor, trebao si se strpiti da se razradi..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline zvone17

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 160
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: luna 50 vision 2
  • MojSetup: pomalo
  • MojSpuh: serijski
Odg: Cudan zvuk luna
« Odgovori #2 : 18 Travanj, 2009, 16:39:44 »
Mislim nisam ga ja jos vrtio nego pitam ovako da znam unaprijed. Jesam ga malo samo na travi kad je prisa 200 km

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Cudan zvuk luna
« Odgovori #3 : 18 Travanj, 2009, 16:53:02 »
ma nebi mu nis trebalo biti, pogotovo ne na travi, al pusti ga da se razradi... za problem sa zvukom, to neznam, pricekaj nekog iskusnijeg....
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Cudan zvuk luna
« Odgovori #4 : 18 Travanj, 2009, 16:55:10 »
jesu li ti se promjenile preformanse u odnosu na prijasnje, i koju lunu vozis, sad ih ima vise  ::)

Offline zvone17

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 160
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: luna 50 vision 2
  • MojSetup: pomalo
  • MojSpuh: serijski
Odg: Cudan zvuk luna
« Odgovori #5 : 18 Travanj, 2009, 16:58:26 »
Ne nisu se promjenile cak su i bolje jer sam nalio prije neko gorivo za koje su mi poslje rekli da oni mjesaju vodu sa gorivom itd... Valjda zato i vise malo dimi. Sad sam nalijo gorivo na ini i dobro ide samo ima cudan zvuk kod dekla. I prije je to bilo pa ne znam do cega je to.

Offline zvone17

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 160
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: luna 50 vision 2
  • MojSetup: pomalo
  • MojSpuh: serijski
Odg: Cudan zvuk luna
« Odgovori #6 : 18 Travanj, 2009, 17:03:40 »
e da i vozim lunu 50 vision 2

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Cudan zvuk luna
« Odgovori #7 : 18 Travanj, 2009, 17:10:51 »
digni je na nogare i zavrti tocak, moze sve biti da ti dobos cvili, moze ti cviliti i remen ili neki lezaj, najvjerovatnije dekla prjenosa. Lezaj se nalazi tocno ispod slova luna na deklu

Offline zvone17

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 160
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: luna 50 vision 2
  • MojSetup: pomalo
  • MojSpuh: serijski
Odg: Cudan zvuk luna
« Odgovori #8 : 18 Travanj, 2009, 18:17:35 »
Evo taman sam malo gleda kad je dignem na nogaru i zavrtim tocak ne cvili a kad dam gas i pocnee ic pocne cvilit. U pon je gonim na servis da prominu ulje i skinu bolkadu pa usput neka vide sta cvili.
Jutri kad je upalim ostavim je malo da radi. Jel bi tako trebao i preko dana kad je palim il je dosta samo jutri?

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Cudan zvuk luna
« Odgovori #9 : 18 Travanj, 2009, 18:27:40 »
to paljenje ujutro treba svaki put, ne radis to bzvz nego da se masina zagrije na radnu temperaturu, trebao bi to svaki put kad se ohladi masina, nije bitno jutro, popodne, noc...

to cvilenje moze bit remen, dal se to dogada kad je hladan ili topal? ili cijelo vrijeme?

paljenje guma nevalja za skuter, mozes ostetit zvono i kuplung, ne govorim ti da ne smijes to radit, i ja to radim, svi to rade, ali budi svjestan da ne valja pretjerivat. :P
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline zvone17

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 160
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: luna 50 vision 2
  • MojSetup: pomalo
  • MojSpuh: serijski
Odg: Cudan zvuk luna
« Odgovori #10 : 18 Travanj, 2009, 18:50:49 »
Nisam siguran jel se događa cijelo vrijeme. Sad cu je malo zagrijat i provozat pa cu vam rec kakvo je stanje. Koliko bi odprilike minuta trebalo zagrijavati motor? Sto se desava ako se ne zagrije.

Offline Chupsy

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nexus 300
  • Moja Kaciga: Schuberth S2
Odg: Cudan zvuk luna
« Odgovori #11 : 18 Travanj, 2009, 18:59:12 »
Nisam siguran jel se događa cijelo vrijeme. Sad cu je malo zagrijat i provozat pa cu vam rec kakvo je stanje. Koliko bi odprilike minuta trebalo zagrijavati motor? Sto se desava ako se ne zagrije.

trebalo bi ga ostavit da radi u leru onoliko vremena koliko ti treba da zakopčaš jaknu i obučeš kacigu i rukavice potom lagano krenut u vožnju
Servis skutera "sporo i kvalitetno"
kodiranje kljuceva, popravak ECU itd itd...
0958142029

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: Cudan zvuk luna
« Odgovori #12 : 18 Travanj, 2009, 19:29:21 »
to paljenje ujutro treba svaki put, ne radis to bzvz nego da se masina zagrije na radnu temperaturu, trebao bi to svaki put kad se ohladi masina, nije bitno jutro, popodne, noc...

Isto tako kada se pali ujutro,pogotovo ako je hladnije,palim ga na kurblu,ne zato jer nece na gumb nego da mi duze traje baterija...

Offline zvone17

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 160
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: luna 50 vision 2
  • MojSetup: pomalo
  • MojSpuh: serijski
Odg: Cudan zvuk luna
« Odgovori #13 : 18 Travanj, 2009, 21:01:22 »
Znaci bolje ga je palit na kurbulu. Ne kazem svaki put al onako ponekad nije lose?

Offline Kemo_nrg

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BiH
  • Moj Skuter: NRG
  • Moja Kaciga: MTR
  • MojSetup: u garazi
  • MojSpuh: nema ga
Odg: Cudan zvuk luna
« Odgovori #14 : 18 Travanj, 2009, 23:53:33 »
znas kako ja znam da se ugriajo motor, upalim ga radi koji minut pipen aupsuh a on vreo, i onda krecem  ;D

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Cudan zvuk luna
« Odgovori #15 : 18 Travanj, 2009, 23:56:26 »
luna ima elektro cok, kad se ugrije padnu joj okretaji, ali dovoljno je 10-20 ili manje sekundi na ler gasu da se penta zagrije, ako nije zagrijana, zatrokirat ce ti kada podjes

Offline zvone17

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 160
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: luna 50 vision 2
  • MojSetup: pomalo
  • MojSpuh: serijski
Odg: Cudan zvuk luna
« Odgovori #16 : 19 Travanj, 2009, 10:23:12 »
to paljenje ujutro treba svaki put, ne radis to bzvz nego da se masina zagrije na radnu temperaturu, trebao bi to svaki put kad se ohladi masina, nije bitno jutro, popodne, noc...

to cvilenje moze bit remen, dal se to dogada kad je hladan ili topal? ili cijelo vrijeme?

paljenje guma nevalja za skuter, mozes ostetit zvono i kuplung, ne govorim ti da ne smijes to radit, i ja to radim, svi to rade, ali budi svjestan da ne valja pretjerivat. :P
[/quo

Cemu sluzi to zvono. Mislim za paljenje guma ono malo na travi stat na nogama ne stiskat prvu kocnicu i nabit gasa da malo slajfa. Znaci stetno je.
Evo da pitam:
Mozda sam se za**** kupnjom lune , al nije bilo novca za neki bolji motor. Pitam koliko mogu prijeci te lune dok ne crknu. Planiram kad prođe garancija ugradit kit i stavit austuh.

Offline zvone17

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 160
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: luna 50 vision 2
  • MojSetup: pomalo
  • MojSpuh: serijski
Odg: Cudan zvuk luna
« Odgovori #17 : 19 Travanj, 2009, 10:35:03 »
Cemu sluzi to zvono. Mislim za paljenje guma ono malo na travi stat na nogama ne stiskat prvu kocnicu i nabit gasa da malo slajfa. Znaci stetno je.
Evo da pitam:
Mozda sam se za**** kupnjom lune , al nije bilo novca za neki bolji motor. Pitam koliko mogu prijeci te lune dok ne crknu. Planiram kad prođe garancija ugradit kit i stavit austuh.

Offline martin1111

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor
  • Moj Skuter: Luna vision 2
  • Moja Kaciga: Nolan n 103
  • MojSetup: bit če
  • MojSpuh: Leo vince TT
Odg: Cudan zvuk luna
« Odgovori #18 : 19 Travanj, 2009, 12:05:35 »
Moja luna ima 7500 km stara je godinu dana teram ju ko vrag svoju mater još ide normalno do sad mi se jednom zaštopao karb i puknuo kabel od svječice sve složio sam i vozi dalje.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Cudan zvuk luna
« Odgovori #19 : 19 Travanj, 2009, 13:09:35 »
Cemu sluzi to zvono. Mislim za paljenje guma ono malo na travi stat na nogama ne stiskat prvu kocnicu i nabit gasa da malo slajfa. Znaci stetno je.
Evo da pitam:
Mozda sam se za**** kupnjom lune , al nije bilo novca za neki bolji motor. Pitam koliko mogu prijeci te lune dok ne crknu. Planiram kad prođe garancija ugradit kit i stavit austuh.
kuplung kod skutera na odredenim okretajima hvata to zvono, koje prenosi okretaje na tocak, tj preko primara i sekundara bla bla. ugl ovak to izgleda.

http://img210.imageshack.us/img210/4458/wingbellhv3.jpg
http://img462.imageshack.us/img462/27/wingbell4kd.jpg

ovako to izgleda ispod dekla. stetno je jer moze doc do deformacije zvona, i onda bude treslo i kvacilo bude proklizavalo itd itd..

mozes s njom prec koliko hoces ako je budes odrzavao i redovno mjenjao potrosne djelove.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34