Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Setup???  (Posjeta: 3200 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline P.A.L.A.C

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Nrg Power 50ccm
Setup???
« : 17 Ožujak, 2007, 23:42:47 »
Evo ovo je moj trenutni setup:
Tp Due+ (48mm), Tp Nardo, Tp radilica, Dellorto 21, Stage 6 prirubnica pod 45, preradjen usis, Malossi e13, Malossi Multivar, Malossi kevlar.

E sad problem je u tom sto je motor odlicno postelan i stvarno jebeno ide, al me malo jebe potrosnja, koja iznosi 10-12l (ovisi kako kad).
A posto sam ja jedan od tipova koji se voli puno voziti :headbang:, to je previse, stvarno previse.

Pa sam mislio malo promjenit setup, pa me zanima vase misljenje. Dakle kolko bi trosio ovakav setup i kolko bi losije iso od gore navedenog (naravno isto postelan do kraja):
MHR Replica kit, Tp Nardo, Tp radilica, Dellorto 19, Malossi Multivar, preradjen usis + prirubnica pod 45 i e 13.

Ajmo znalci, ne znam stvarno sta da radim vise...  :dontknow:
..::HiGh-MiDrAcE NrG PoWeR BlAcK EdItIoN::.. - in my memories :sad5:

:bootyshake:...but for next season high-end nrg is coming...:bootyshake:

Offline OvErLoAd

  • Tržnica : (+8)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 522
  • Spol: Muški
  • in the fast lane
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • svijetskutera
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: aprilia SR 70 minarelli
Odg: Setup???
« Odgovori #1 : 18 Ožujak, 2007, 01:54:25 »
Evo ovo je moj trenutni setup:
Tp Due+ (48mm), Tp Nardo, Tp radilica, Dellorto 21, Stage 6 prirubnica pod 45, preradjen usis, Malossi e13, Malossi Multivar, Malossi kevlar.

E sad problem je u tom sto je motor odlicno postelan i stvarno jebeno ide, al me malo jebe potrosnja, koja iznosi 10-12l (ovisi kako kad).
A posto sam ja jedan od tipova koji se voli puno voziti :headbang:, to je previse, stvarno previse.

Pa sam mislio malo promjenit setup, pa me zanima vase misljenje. Dakle kolko bi trosio ovakav setup i kolko bi losije iso od gore navedenog (naravno isto postelan do kraja):
MHR Replica kit, Tp Nardo, Tp radilica, Dellorto 19, Malossi Multivar, preradjen usis + prirubnica pod 45 i e 13.

Ajmo znalci, ne znam stvarno sta da radim vise...  :dontknow:

I opet gljiva koja zahtjeva u prosjeku 10 brojeva veću diznu! A zašto ne staviš samo prerađeni airbox i red sponge i poštelaš to fino? Spustiš potrošnju bar za 1L

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Setup???
« Odgovori #2 : 18 Ožujak, 2007, 10:17:11 »
da, overload ti je dobro rekao za gljivu, i rolice ti utjecu dosta na potrosnju, tj okretaji... sa laksim rolicama ce se vrtiti vise a tebi trebaju okretaji na kojima je rozonancija - max snaga dok je sve ostalo nepotrebno i trosi gorivo uzalud a i povecava rizik zaribavanja bilo lezajeva, karika, klipnjace, radilice...

Dakle, okretaji dovoljni da se rolice sto prije rasire i kada postignu VOMT (vanjsku obodnu mrtvu tocku) ostati na tim okretajima...

Kada motor ima dovoljno snage, teze rolice daju odlican start i ubrzanje (veca sila), sada, to treba dobro pogoditi sa oprugama na kvacilu i centralnom oprugom (jaci centralni - teze rolice)

Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline AeRRox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 436
  • Spol: Muški
  • Minarelli
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Minarelli
Odg: Setup???
« Odgovori #3 : 18 Ožujak, 2007, 10:26:13 »
Znam kako ti je sto se tice potrosnje, dosadi ti ici stalno na benzisku...

Offline ADRO 3

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 226
  • Spol: Muški
  • BIG Scooter Tuning Fanatic
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovran
  • Moj Skuter: LUDU HONDU DIO 50CCM IDE KO 150CCM
Odg: Setup???
« Odgovori #4 : 18 Ožujak, 2007, 11:51:23 »
ajme meni sta tolko trosi midrace setup ajmeeee meni

kada ja svoj scoot slozim ufff meni je to malo nenormalno....  :dontknow:

stvarno mi nije jasno

pa kolko onda trosi malossi mhr ili polini evolutio a tek 2fast


psss nemam rjeci

Offline P.A.L.A.C

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Nrg Power 50ccm
Odg: Setup???
« Odgovori #5 : 18 Ožujak, 2007, 14:57:00 »
ima frend malaguti team oko 15-16l trosi, moze moj i manje, al ja sa 2 rezervara predjem samo 100km, malo malo sam na benzinskoj tako da ono...  :dontknow: :angry9:
..::HiGh-MiDrAcE NrG PoWeR BlAcK EdItIoN::.. - in my memories :sad5:

:bootyshake:...but for next season high-end nrg is coming...:bootyshake:

Offline ryder on the storm

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • badtothebone
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • click here
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70sp, Audi A6
Odg: Setup???
« Odgovori #6 : 18 Ožujak, 2007, 15:12:34 »
ima frend malaguti team oko 15-16l trosi, moze moj i manje, al ja sa 2 rezervara predjem samo 100km, malo malo sam na benzinskoj tako da ono...  :dontknow: :angry9:
da,meni novi  runner serijala 50sp dođe na rezervu za 100km, to me najviše koči od tuninga
kit:Malossi mhr replica
auspuh:Malossi mhr replica
vario:malossi multivar
red sponge,... radilica i dell 21 comming soon

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Setup???
« Odgovori #7 : 18 Ožujak, 2007, 20:13:11 »
Koliko para toliko muzike...

Offline ADRO 3

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 226
  • Spol: Muški
  • BIG Scooter Tuning Fanatic
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Lovran
  • Moj Skuter: LUDU HONDU DIO 50CCM IDE KO 150CCM
Odg: Setup???
« Odgovori #8 : 18 Ožujak, 2007, 21:25:45 »
pa sta nije to malo previse

ja mislio ono serijala trosi okko 5-6 a kada stavis midrace kit veci karb i sve ostalo ono 8-9 najvise

upsic malo sam se preracuno stavit cu si ja rezervoar od 60 litara + ruksak sa rezervoarom na ledja pa cu vozit

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Setup???
« Odgovori #9 : 19 Ožujak, 2007, 10:19:20 »
pa sta nije to malo previse

ja mislio ono serijala trosi okko 5-6 a kada stavis midrace kit veci karb i sve ostalo ono 8-9 najvise

upsic malo sam se preracuno stavit cu si ja rezervoar od 60 litara + ruksak sa rezervoarom na ledja pa cu vozit
Koliko ja znam niti jedan normalno naštelani skuter od 50ccm ne troši preko 4l/100km, jesi vidio koliko MR J-u troši a ima kit ??
Who's looking for punishment ??

Offline BlitzMan

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 631
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika Gorica
Odg: Setup???
« Odgovori #10 : 19 Ožujak, 2007, 16:44:59 »
Rastelan da nemoze bit rastelaniji i ta frga 21 koju imas je poznata po tome haha

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Setup???
« Odgovori #11 : 19 Ožujak, 2007, 18:16:13 »
10-12 litara ipak je previše, oko 8 litata bi bilo ok..
stavi teže role, airbox i manju diznu..

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Setup???
« Odgovori #12 : 19 Ožujak, 2007, 18:19:01 »
Istina je da nije u redu kada prelazi potrosnja 10L, ali ima jako puno rastelanih skutera, a stelanje nimalo lak posao nije

Offline P.A.L.A.C

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Nrg Power 50ccm
Odg: Setup???
« Odgovori #13 : 19 Ožujak, 2007, 19:25:25 »
s tezim rolama je mrtav sad sam stavio 4.7g i jedva krece s mjesta, a dizna je 98 i moram stavit cvecu gusi se jos malo...  :dontknow:
..::HiGh-MiDrAcE NrG PoWeR BlAcK EdItIoN::.. - in my memories :sad5:

:bootyshake:...but for next season high-end nrg is coming...:bootyshake: