Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: piaggio diesis-molim pomoć  (Posjeta: 6459 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline chris

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
piaggio diesis-molim pomoć
« : 15 Ožujak, 2007, 09:31:49 »
Ponosni sam vlasnik nazovi skutera piaggio diesis
Nakon 1000 km skinuta blokada, skut ide 80 (jako pohvalno pošto imam 120 kg) ali start mu je bio nula. Garancija, reklamacija, servis, dizanje iglice, štelanje ferge, i sad skuter jedva ide 65 uz jedva nešto  bolji start.
I sad vapim za pomoć. Molim sve skuteraše koji imaju bilo kakvu ideju šta da napravim neka pomagaju. Ne bih htio tunirati skut, samo da ga vratim u koliko toliko normalno stanje. Do sada su se već dva stručnjaka izredala na njemu i tvrde da nemože bolje ići. Vrit, pa vozio sam se na njemu i preko 80. Inače skut ima 7500 km, i sve je serijala.
POMAGAJTE
« Zadnja izmjena: 15 Ožujak, 2007, 12:41:12 chris »

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: piaggio diesis-molm pomoć
« Odgovori #1 : 15 Ožujak, 2007, 10:13:12 »
Denso svjecica, opruge na kvacilu srednje tvrdoce (za bolji start) serijske rolice, postelati karb i to je to!
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline chris

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: piaggio diesis-molm pomoć
« Odgovori #2 : 15 Ožujak, 2007, 10:33:35 »
Hvala na pomoći
imaš možda ideju koja vrijednost svječice, i koje boje opruge (ako to ide tako) sorry ali novi sam.

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: piaggio diesis-molm pomoć
« Odgovori #3 : 15 Ožujak, 2007, 10:37:19 »
Hvala na pomoći
imaš možda ideju koja vrijednost svječice, i koje boje opruge (ako to ide tako) sorry ali novi sam.


Opruge ti dodju 3 u kompletu, otraga na kutiji ces imati napisan koef. krutosti "k" za svaku boju, stavis srednje...

A za piaggio vjerojatno ide dugi navoj, oznaka ES, mogao bi skinuti sadasnju svjecicu i napisati koja je...

Ako je dugi navoj kupi Denso W27ES-U -> 20,00 kn ona ti je ista kao i NGK B9ES, a ako je kratki onda uzimas Denso W27FS-U... Nemoj kupovati NGK...

Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: piaggio diesis-molm pomoć
« Odgovori #4 : 15 Ožujak, 2007, 10:46:52 »
vjerojatno su mu stavili lakše rolice, pošto je težak vozač..
nemreš imat sve.. pomiri se da serijala nemre letit sa 120 kg na sebi.. :nono:
oni su ti složili da bolje čupa a time i krajnja ide dole..

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: piaggio diesis-molm pomoć
« Odgovori #5 : 15 Ožujak, 2007, 10:52:43 »
tezina ne bi smjela imat utjecaj na krajnju nego na ubrzanje.

Offline chris

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: piaggio diesis-molm pomoć
« Odgovori #6 : 15 Ožujak, 2007, 10:53:49 »
Gore je champion RN2C.
Što se tiće čupanja nisu oni složili ništa dok sam nisam vratio iglicu kak je bila. Rolice ja mislim da nisu dirali (prelijeni su)

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: piaggio diesis-molm pomoć
« Odgovori #7 : 15 Ožujak, 2007, 10:55:12 »
Hvala na pomoći
imaš možda ideju koja vrijednost svječice, i koje boje opruge (ako to ide tako) sorry ali novi sam.


Opruge ti dodju 3 u kompletu, otraga na kutiji ces imati napisan koef. krutosti "k" za svaku boju, stavis srednje...

A za piaggio vjerojatno ide dugi navoj, oznaka ES, mogao bi skinuti sadasnju svjecicu i napisati koja je...

Ako je dugi navoj kupi Denso W27ES-U -> 20,00 kn ona ti je ista kao i NGK B9ES, a ako je kratki onda uzimas Denso W27FS-U... Nemoj kupovati NGK...


Što je Denso bolji od NGK??
Who's looking for punishment ??

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: piaggio diesis-molm pomoć
« Odgovori #8 : 15 Ožujak, 2007, 11:26:36 »
pa lakše rolice skraćuju krajnju, to je valjda jasno.. to je kompromis..
piaggio diesis je zračnjak i ima kraći prijenos od vodenjaka, neznam kak ga je on s tom kilažom navuko do 80 km/h, valjda uz vjetar u leđa..
65-70 je realna brzina za taj skuter s tim opterećenjem ipak toliko teže dva lakša vozača..
svječica je za serijalu dosta NGKBR9ES, ili ova Denso W27FSU, ne treba platina jer neće niš s tim dobit imao sam ja iridiumku na serijali pa ništa..
i naravno, na piaggio dugi navoj..

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: piaggio diesis-molm pomoć
« Odgovori #9 : 15 Ožujak, 2007, 11:38:20 »
ma kak ne bi mogao 80,naravno da moze, uz postelan skuter ide.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: piaggio diesis-molm pomoć
« Odgovori #10 : 15 Ožujak, 2007, 11:43:31 »
80-ak navuče serijala runner sa lakšim vozačem ali ima 1 konj više, kažem diesis ima kraću getribu i jedan ks manje i ako sat pokazuje 80, realna brzina mu je do 70 max..
bilokakvo štelanje na skroz serijali daje gotovo nikakva poboljšanja..
znam da su jednom dečku koji ima dosta kila na NRG-u stavili u piaggio servisu 0.5 grama lakše role jer se uz brijeg jedva penjao..

Offline chris

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: piaggio diesis-molm pomoć
« Odgovori #11 : 15 Ožujak, 2007, 12:36:31 »
ivanm
vjeruj mi na riječ, išao je i preko 80 sa povoljnim vjetrom (čak 90), zanš kad sam na otvorenoj cesti išao u preticanje auta na 70 km/h. sa menom i ženom je išao preko 70 a žena ima 60 kg. žao mi je samo što sam seronjama u servisu rekao za slab start (bio je stvarno katastrofa). nakon njihovag prčkanja ( digli iglicu, štelali fergu) spušio sam. inače mogu reći da je (kad je bio ok.) na većim brzinama bolje primao gas (bio je jači) nego iz nule.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: piaggio diesis-molim pomoć
« Odgovori #12 : 15 Ožujak, 2007, 12:45:33 »
vjerujem ti na riječ, a koji je to servis?
gle ak je serijski auspuh i nema blokada, dizna treba bit 64, igla skroz dole ili eventualno jedan zub podignuta, zrak na leru dva kruga odvrnut, federe na kuplungu ak hoćeš stavi iz malossi garniture crne, nešto su tvrđi od serijskih, a rolice serijske..
nikakva druga štelanja nisu potrebna na serijali..
svječicu si stavi ili ngk ili denso jer ova champion zna pravit probleme..
« Zadnja izmjena: 15 Ožujak, 2007, 12:51:37 ivanm »

Offline chris

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: piaggio diesis-molim pomoć
« Odgovori #13 : 15 Ožujak, 2007, 13:04:35 »
hvala na pomoći
kod mene je zrak možda na jedan krug otvoren a ja se nisam usudio prčkati, probat ću to čim ozdravim

Offline ryder on the storm

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • badtothebone
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • click here
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70sp, Audi A6
Odg: piaggio diesis-molm pomoć
« Odgovori #14 : 18 Ožujak, 2007, 15:28:54 »
80-ak navuče serijala runner sa lakšim vozačem ali ima 1 konj više, kažem diesis ima kraću getribu i jedan ks manje i ako sat pokazuje 80, realna brzina mu je do 70 max..
bilokakvo štelanje na skroz serijali daje gotovo nikakva poboljšanja..
znam da su jednom dečku koji ima dosta kila na NRG-u stavili u piaggio servisu 0.5 grama lakše role jer se uz brijeg jedva penjao..

tako je , meni runner po ravnom drži 85,a imam 96 kg,ali i sa suvozačem nekako dođe do 80, ipak mislim da su njemu problem rolice.
Stavi si malossi multivar,i fly clutch,mislim da bi to trebalo rješit stvar
kit:Malossi mhr replica
auspuh:Malossi mhr replica
vario:malossi multivar
red sponge,... radilica i dell 21 comming soon

Offline chris

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: piaggio diesis-molim pomoć
« Odgovori #15 : 19 Ožujak, 2007, 19:48:06 »
Kako za sad stvari stoje izgleda da će stvar riješit nova aprilia atlantic 250. Dosta je već ovga dvije godine vrijeme je za promjenu.

Offline ryder on the storm

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • badtothebone
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • click here
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70sp, Audi A6
Odg: piaggio diesis-molim pomoć
« Odgovori #16 : 20 Ožujak, 2007, 15:36:47 »
Kako za sad stvari stoje izgleda da će stvar riješit nova aprilia atlantic 250. Dosta je već ovga dvije godine vrijeme je za promjenu.
hm,doobar je to bike, ali ipak razmisli o nexus 250 sp-u! :icon_biggrin: :headbang:
kit:Malossi mhr replica
auspuh:Malossi mhr replica
vario:malossi multivar
red sponge,... radilica i dell 21 comming soon

Offline chris

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: piaggio diesis-molim pomoć
« Odgovori #17 : 21 Ožujak, 2007, 20:22:39 »
Hvala na savjetu ali ovo mi je uletilo po sniženoj cijeni (salonski motor) i staro za novo pa baš i ne mogu birati. Daj mi molim te reci dali možda znaš koliko je cijena nexusu?

Offline ryder on the storm

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 524
  • badtothebone
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • click here
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70sp, Audi A6
Odg: piaggio diesis-molim pomoć
« Odgovori #18 : 21 Ožujak, 2007, 21:54:24 »
Hvala na savjetu ali ovo mi je uletilo po sniženoj cijeni (salonski motor) i staro za novo pa baš i ne mogu birati. Daj mi molim te reci dali možda znaš koliko je cijena nexusu?
35500kn
kit:Malossi mhr replica
auspuh:Malossi mhr replica
vario:malossi multivar
red sponge,... radilica i dell 21 comming soon

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: piaggio diesis-molim pomoć
« Odgovori #19 : 21 Ožujak, 2007, 22:34:09 »
Nije ni puno, ako je Runner 125 (valjda sam gledao dobar cjenik) 27 (i nešto) 000 Kn... Onda ni Nexus 250 nije puno... Ne znam pošto te došla ta  Aprilia...
U svakom slučaju, vidim da je sve više onih (nas),  koji prelaze na više od 50 ccm...
Tko to zna, jesu li možda bitne godine (?)...  :laughing7:
Live to ride, ride to live