Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Cagiva 125, enduro, problemi  (Posjeta: 1163 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline melkiot

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ivani?-Grad
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 50
  • MojSetup: a mi je srednja
  • MojSpuh: samo što nije otpao
Cagiva 125, enduro, problemi
« : 12 Ožujak, 2007, 11:05:43 »
posjedujem taj motor, bez papira,mislim da je godina 87. ili 88....

što se tice motora, dosta je ocuvan, ima zadnju cross gumu, nema svijetla, u biti više je preuređen za čisti cross, što meni paše...

no imam jedan veci problem...naime, na niskim obrtajim motor nema snagu, jednostavno hoce se ugasiti,krepati...
stojim na mjestu, drzim kvacilo, i dodam naglo gas do kraja, motor ne reagira odmah,tuši se, nakon male stanke tek uhvati gas, no osjeti se kao da "prekida" gas, tj. nekada se čak motor hoce ugasiti, ja drzim gas, a on se tuši...

iz auspuha nekada nešto zafučka (kao turbo), jer auspuh na ulaznoj grani je malo odvaljen,pa i tu dim ide van...
Na motoru je mjenjan zadnji zupcanik (tak mi je lik rekao), on je stavio zupcanik da brze ide, a ima manje snage...

no svjedeno,kada krenem sa mjesta sa tim poteškočama, motor na višim okretajim i u višim brzinama vuče odlicno, samo niža i gas i motor ide bez problema, no opet u 2. recimo, nedostaje ona snaga koju bi on trebao imati...samo da napomenem, u prvoj brzini nece se na zadnji kotac dići, nikako...tek toliko da docaram koliko mu snage nedostaje....ako se hocu voziti sporo (10-20 km/h), moram to sa kvacilom raditi jer gubi snagu...
u cemu je problem? fergazer? mozda paljenje? motor se pali na kurblu....

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: Cagiva 125, enduro, problemi
« Odgovori #1 : 12 Ožujak, 2007, 11:27:45 »
e ja ti o tim čudima neznan ništa.To ni ti sugi triba znat
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!