Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner-karb.-Greje se  (Posjeta: 2264 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline stex3105

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 195
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: POLINI
Runner-karb.-Greje se
« : 03 Travanj, 2009, 19:22:13 »
POz imam dva pitanja.Prvo pitanje koje je velicine karb na mom runneru?Kako to mogu da vidim?Runner je 2001 god 50 kubika SP-je ako to nesto znaci.
A drugo pitanje zasto se greje znaci sve ok vuce ide lepo ali mu je radna temperatura veca nego sto treba.Sada imam problem sa vodenom pumpom kaplje po malo mozda je zbog toga ali ima vode ne znam sta moze biti.

Offline seba

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 2886
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovsko
  • Moj Skuter: sr 150
  • Moja Kaciga: ktm
  • MojSpuh: sp 180
Odg: Runner-karb.-Greje se
« Odgovori #1 : 03 Travanj, 2009, 19:25:05 »
bit ce da je vosena propisala,promijeni vodenu i onda bi trebalo bit sve ok. karb je 12 ili 17,5,pa pise ti na njemu koji je

Offline kristijanSR70

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1558
  • Spol: Muški
  • I ti možeš pisati na MojSkuter.com portalu !!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: NG
  • Moj Skuter: RUNNER VXR 200
  • Moja Kaciga: N61
  • MojSetup: je jedini sisavac prilađođen životu u prirodi, imaju pluća i mogu disati zrak,množe se aktivnošću testisa.
  • MojSpuh: + cijev + 2 šarafa
Odg: Runner-karb.-Greje se
« Odgovori #2 : 03 Travanj, 2009, 21:56:07 »
Mislim da je 17.5,dizna je dole,imas odozdo s donje strane karba času na 2 il 4 šarafa,tamo ti je dizna kad odšarafis tu času..provjeri cjevi,ak sipaš obicnu vodu mozda ima kamenca,al ak ti curi pumpa,to ti je oso semering vodene pumpe,mozda i lezaj,to trebas promjenit,do tad redovno provjeravaj stanje vode..i vidi da li ti ona cjevcica kad das gas vrača vodu u posudu s vodom da nije slucajno puko remen vodene

Offline stex3105

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 195
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: POLINI
Odg: Runner-karb.-Greje se
« Odgovori #3 : 03 Travanj, 2009, 22:15:09 »
Znaci kad otvorim casicu tu pise koji je karb?Na njemu pise WEBER.
A da li se greje zato sto je vodena crkla  ili je nesto drugo u pitanju?

Offline smmania

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 725
  • Spol: Muški
  • ?ovik sa Škoja
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • http://bikepics.com/members/dino0706/
  • Mjesto: Baška-Rijeka
  • Moj Skuter: RR -bike patike
  • MojSpuh: YOSHIMURA TRC
Odg: Runner-karb.-Greje se
« Odgovori #4 : 03 Travanj, 2009, 22:18:23 »
cuj znam da na 125 dvotaktnima postoji cijev koja ide iz hladnjaka u karb i tako cirkulira topla voda da se benga ne zaledi ,a sad dal je to i na runneru neam pojma..... :icon_thumright:
ja danas se vracam doma i murija na stanici bila,izade mi pandur na cestu i pocne mahat(a nema palicu),a ja iz kulture poceo njemu mahat i secer na kraj prodem pokraj njega i potrubim iz postovanja

Offline kristijanSR70

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1558
  • Spol: Muški
  • I ti možeš pisati na MojSkuter.com portalu !!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: NG
  • Moj Skuter: RUNNER VXR 200
  • Moja Kaciga: N61
  • MojSetup: je jedini sisavac prilađođen životu u prirodi, imaju pluća i mogu disati zrak,množe se aktivnošću testisa.
  • MojSpuh: + cijev + 2 šarafa
Odg: Runner-karb.-Greje se
« Odgovori #5 : 03 Travanj, 2009, 22:25:18 »
Po naslovu teme,ispada da se grije karb,al ne,njemu se sve grije..trebao bi imat hladjenje karba,da tamo ispod ti je dizna..malo raskopaj oko posude s vodom na kojoj imas povratnu cjev za vracanje viska vode,nju skini,nek bude vode kolko treba u posudici i bit,onda daj gas i ako ti u medjuvremenu pocme ic voda iz te povratne cijevi to znaci da pumpa radi,ako ne bude isla voda onda ti je oso mikro remen od pumpe..to si svakako provjeri da ti ne zariba.

Offline Kemo_nrg

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BiH
  • Moj Skuter: NRG
  • Moja Kaciga: MTR
  • MojSetup: u garazi
  • MojSpuh: nema ga
Odg: Runner-karb.-Greje se
« Odgovori #6 : 03 Travanj, 2009, 23:50:51 »
Mislim da je 17.5,dizna je dole,imas odozdo s donje strane karba času na 2 il 4 šarafa,tamo ti je dizna kad odšarafis tu času..provjeri cjevi,ak sipaš obicnu vodu mozda ima kamenca,al ak ti curi pumpa,to ti je oso semering vodene pumpe,mozda i lezaj,to trebas promjenit,do tad redovno provjeravaj stanje vode..i vidi da li ti ona cjevcica kad das gas vrača vodu u posudu s vodom da nije slucajno puko remen vodene

kladim se u cevape da je 12-ka WEBER  :toothy9:

Offline stex3105

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 195
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: POLINI
Odg: Runner-karb.-Greje se
« Odgovori #7 : 04 Travanj, 2009, 02:35:50 »
Ma ja sam lose napisao naslov teme sjebao sam se.
Hteo sam da pitam koja je velicina karba i gde to mogu da pogledam na njemu da  znam koliki je.
I hteo sam da pitam zasto mi se masina greje vise nego obicno pre se skala za temperaturu nije dizala skoro malo neki milimetar a sad ode do polovine i mozda nekad malo vise.
zbog cega to moze biti.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Runner-karb.-Greje se
« Odgovori #8 : 04 Travanj, 2009, 03:15:33 »
karburator ti je weber 12 to je sigurno...a ovo za grijanje...ako ti se kazaljke dize do pola to ti nije nista cudno...meni je skoro uvijek bila na pla ili malo ispod...da je otisla pumpa vode onda se nebi bizala kazaljka do pola nego bi u iber otisla i zaribo bi ti motor jer bi zakuho...

Offline kristijanSR70

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1558
  • Spol: Muški
  • I ti možeš pisati na MojSkuter.com portalu !!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: NG
  • Moj Skuter: RUNNER VXR 200
  • Moja Kaciga: N61
  • MojSetup: je jedini sisavac prilađođen životu u prirodi, imaju pluća i mogu disati zrak,množe se aktivnošću testisa.
  • MojSpuh: + cijev + 2 šarafa
Odg: Runner-karb.-Greje se
« Odgovori #9 : 04 Travanj, 2009, 11:29:31 »
karburator ti je weber 12 to je sigurno...a ovo za grijanje...ako ti se kazaljke dize do pola to ti nije nista cudno...meni je skoro uvijek bila na pla ili malo ispod...da je otisla pumpa vode onda se nebi bizala kazaljka do pola nego bi u iber otisla i zaribo bi ti motor jer bi zakuho...
Al on je rekao da mu curi na pumpi..

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Runner-karb.-Greje se
« Odgovori #10 : 04 Travanj, 2009, 11:32:27 »
Al on je rekao da mu curi na pumpi..
ako ide do pola onda je ok, a mislim da mi je frend govorio da termostat na runnerima otvara crticu iznad polovice ..
a za to sto curi promijeni lezaj i semering na vodenoj pumpi, imas kupiti set za reparaciju vodene pumpe
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline stex3105

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 195
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: POLINI
Odg: Runner-karb.-Greje se
« Odgovori #11 : 07 Travanj, 2009, 17:24:49 »
Ma on se pre nije grejao toliko malo se samo digne skala od temperature milimetar.A sada dodje do pola i predje malo na gore.Proveravao sam vraca vodu u posudu znaci da voda cirkulise.Sta bi jos moglo biti?Da mu nije dovoljno dobro podmazivanje pa da se zbog toga greje?

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Runner-karb.-Greje se
« Odgovori #12 : 07 Travanj, 2009, 19:32:19 »
kakva je svjecica boje, ako je svijetla, mozda je do toga, a je li to pocelo otkada je vanjska temp. porasla?
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline stex3105

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 195
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: POLINI
Odg: Runner-karb.-Greje se
« Odgovori #13 : 07 Travanj, 2009, 20:14:32 »
Evo malopre sam skidao svecicu i bila je skroz masna i crna a do sada nije bila takva ocistio sam je i napravio zazor kako treba da budei cepao ga non stop pun gas  matretirao ga bas i nije toliko temperatura porasla.Zamenicu svecicu pa cu videti ova se sjebala vec.Moguce da se zbog masne svecice grejao?

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Runner-karb.-Greje se
« Odgovori #14 : 07 Travanj, 2009, 20:16:16 »
koje ulje koristis, da mozda nije bio ok zazor na svjecici, ako je previse crna treba vise zraka, treba biti boje bijele kave
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline stex3105

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 195
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: POLINI
Odg: Runner-karb.-Greje se
« Odgovori #15 : 07 Travanj, 2009, 20:24:47 »
Shell ulje koristim.ZNaci trebam da odvijem malo srafcic.Slikacu karb pa ces mi reci koji je taj srafcic posto ja mislim na jedan ali nisam siguran da je taj.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Runner-karb.-Greje se
« Odgovori #16 : 07 Travanj, 2009, 20:27:28 »
imaju 2, sa jednim se stela ler gas, sa drugim zrak..odvij jedan i zapamti koliko je bio zavijen, ako se ne podize ler gas, onda je to taj za zrak...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline stex3105

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 195
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: POLINI
Odg: Runner-karb.-Greje se
« Odgovori #17 : 07 Travanj, 2009, 20:55:39 »
Evo slika od karba malo je prljavo danas sam ga isprljao po blatu nekom :)