Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Tehnički  (Posjeta: 328348 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline valentin.novak1

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Tehnički
« Odgovori #420 : 20 Travanj, 2013, 21:56:53 »
Imam pitanje dali bi mi skuter moga oproci na registraciji(tehnickom) ako nema zadnjeg blatobrana http://imageshack.us/photo/my-images/834/37872156555410013479719.jpg/
Po pravilu nebi smio, jer tablica treba biti na originalnom nosaču.
ja sam napravio takav univerzalni nosač a za par dana mi je registracija pa sad me zanima dali moram vracat blatobran samo zbog registracije
SCOOTERTUNING IS NOT A CRIME

Offline smart bbb

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški
  • big bore burnout
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: aprilia sr 150
  • Moja Kaciga: nolan n62
  • MojSetup: polini speed control
  • MojSpuh: BB serijala
Odg: Tehnički
« Odgovori #421 : 21 Travanj, 2013, 08:22:51 »
ja sam jučer bil na tehničkom i prigovaral je da na okviru tablice moraju biti mačje oči.jedno pitanje ,registracija mi je istekla 30.3 ,ja sam to obavil jučer ,ali vrijedi do 30.3.2014 ,žena na šalteru veli da sam mjenjal osiguranje da bi vrijedilo do 20.4,da je to po zakonu,pa me zanima koj je to zakon.

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Tehnički
« Odgovori #422 : 21 Travanj, 2013, 12:13:50 »
ja sam jučer bil na tehničkom i prigovaral je da na okviru tablice moraju biti mačje oči.jedno pitanje ,registracija mi je istekla 30.3 ,ja sam to obavil jučer ,ali vrijedi do 30.3.2014 ,žena na šalteru veli da sam mjenjal osiguranje da bi vrijedilo do 20.4,da je to po zakonu,pa me zanima koj je to zakon.

Svakako si ostao zakinut za tih mjesec dana rege :sad3: Sad jel to zaista tako kako je rekla il si samo trebao malo povisiti ton da dobiješ i tih mjesec dana nebi ti znao :dontknow:

Edit: Pitao sam strica on je imao isti problem. Mora se prijeć u drugo osiguranje da bi ti od novog datuma vrijedila registracija
« Zadnja izmjena: 21 Travanj, 2013, 13:04:51 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Tehnički
« Odgovori #423 : 21 Travanj, 2013, 14:09:26 »
ja sam jučer bil na tehničkom i prigovaral je da na okviru tablice moraju biti mačje oči.jedno pitanje ,registracija mi je istekla 30.3 ,ja sam to obavil jučer ,ali vrijedi do 30.3.2014 ,žena na šalteru veli da sam mjenjal osiguranje da bi vrijedilo do 20.4,da je to po zakonu,pa me zanima koj je to zakon.

Čisto normalno, daj mi reci kak bi onda tebi mogla napisati osiguranje od 20.4 ak ti je isteklo 30.3?? Tak si bi onda svaku godinu produžil jedan mjesec osiguranje...

To je tak još od 2006. kad sam prvi put osigural svoj skuter, a za prije ne znam jer se nisam s tim bavil.
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline vukas

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio NRG mc2
  • MojSetup: TP Trophy 70, Multivar 19x15.5 , Dellorto PHVA 17.5 TS
  • MojSpuh: LeoVince ZX
Odg: Tehnički
« Odgovori #424 : 02 Svibanj, 2013, 09:22:01 »
Imam neregistriran, odjavljen skuter(50 kubika), napravljen je prijepis. Neki dan sam platio osiguranje.
Skuter je u Karlovcu, a ja sam iz Zagreba. Dal mogu ja obavit tehnički u Karlovcu, dići tablice u Zagrebu i onda se dopeljat s njim u Zagreb ?

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Tehnički
« Odgovori #425 : 02 Svibanj, 2013, 10:56:28 »
Imam neregistriran, odjavljen skuter(50 kubika), napravljen je prijepis. Neki dan sam platio osiguranje.
Skuter je u Karlovcu, a ja sam iz Zagreba. Dal mogu ja obavit tehnički u Karlovcu, dići tablice u Zagrebu i onda se dopeljat s njim u Zagreb ?

Da. Tehnički možeš obaviti u bilo kojoj stanici za teh. pregled na području Hrvatske.
Tablice možeš podići sao na području prebivališta ,u tvom slučaju u Zagrebu.
Znači,sve kako si napisao je ispravan i legalan način registracije vozila.

Offline sikirica

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 536
  • Spol: Muški
  • what?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novalja
  • Moj Skuter: Aprilia SR 150
  • Moja Kaciga: Airoh Joker
  • MojSetup: serijska zrakača
Odg: Tehnički
« Odgovori #426 : 02 Svibanj, 2013, 12:16:50 »
Imam neregistriran, odjavljen skuter(50 kubika), napravljen je prijepis. Neki dan sam platio osiguranje.
Skuter je u Karlovcu, a ja sam iz Zagreba. Dal mogu ja obavit tehnički u Karlovcu, dići tablice u Zagrebu i onda se dopeljat s njim u Zagreb ?

Da. Tehnički možeš obaviti u bilo kojoj stanici za teh. pregled na području Hrvatske.
Tablice možeš podići sao na području prebivališta ,u tvom slučaju u Zagrebu.
Znači,sve kako si napisao je ispravan i legalan način registracije vozila.

i onda ja mislim da za ovakve situacije sluze one tablice PROBA koje se nalijepe (za prijevoz vozila od autokuce npr do vlastite kuce ili polovnog auta do svijeg grada)
naravno kostaju oko 50 kn

Offline Begara

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čepin
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: BGM Supertune,Morini 123 mm polutka,Malossi torsion Control
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Tehnički
« Odgovori #427 : 04 Svibanj, 2013, 12:53:01 »
Nedavno sam od strica uzeo skuter koji je odjavljen i neregestriran.Kakva je procedura i koliki su troškovi papirologije tj tehnički+prijepis+registracija? Dao mi je stric prometnu dozvolu i knjižicu vozila, jel potrebno mijenjati praviti oba nova dokumenta? Registarske pločice koje pišu na prometnoj bi trebale biti u mupu jel i mogu ih zatražiti?

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125
Odg: Tehnički
« Odgovori #428 : 04 Svibanj, 2013, 15:36:05 »
Koliko je kubika skuter?
Prvo sto morate je kod javnog biljeznika napraviti kupoprodajni ugovor i ovjeriti ti ga...
Ako je preko preko 50cc onda platiti porez,ako je ispod onda ne moraš.
U mup-u ti se tablice drze,mislim,90 dana i nakon toga se unistavaju.
U tom slucaju moras napraviti novu prometnu i tablicu,a u knjizicu vozila se samo nadopisujes ti kao vlasnik.
I moraš odvesti motor na tehnicki pregled (koji najprije uplatis u stanici),rjesis njega i osiguranje,pa u mup na potvrdu papira i nazad na tehnicki po tablicu.

Troškovi su ti:
-ovjera ugovora: 40-50kn
-tehincki (tablica,prometna,"eko porez",tehnicki pregled) cca 500kn
-osiguranje 250ak kn
-biljezi (taksa) u mup-u 35kn (koliko se sjecam)

Neznam otkud si,ali cijene ti variraju od zupanije do zupanije...

 :icon_thumright:


Offline Begara

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čepin
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: BGM Supertune,Morini 123 mm polutka,Malossi torsion Control
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Tehnički
« Odgovori #429 : 04 Svibanj, 2013, 15:55:59 »
Koliko je kubika skuter?
Prvo sto morate je kod javnog biljeznika napraviti kupoprodajni ugovor i ovjeriti ti ga...
Ako je preko preko 50cc onda platiti porez,ako je ispod onda ne moraš.
U mup-u ti se tablice drze,mislim,90 dana i nakon toga se unistavaju.
U tom slucaju moras napraviti novu prometnu i tablicu,a u knjizicu vozila se samo nadopisujes ti kao vlasnik.
I moraš odvesti motor na tehnicki pregled (koji najprije uplatis u stanici),rjesis njega i osiguranje,pa u mup na potvrdu papira i nazad na tehnicki po tablicu.

Troškovi su ti:
-ovjera ugovora: 40-50kn
-tehincki (tablica,prometna,"eko porez",tehnicki pregled) cca 500kn
-osiguranje 250ak kn
-biljezi (taksa) u mup-u 35kn (koliko se sjecam)

Neznam otkud si,ali cijene ti variraju od zupanije do zupanije...

 :icon_thumright:



Skuter je 50 kubika
Stric mi ga je dao za džaba pošto on nema vozački položen, a i postrožili su policiju u selu gdje se on vozao pa ga više ne može vozit. Skuter je zadnji put registriran 2003 tj tad je zadnji tehnički pregled obavljen, stric ga je vozikao malo po selu no nije ga bio registrirao niti prepisao na sebe(a i kak će kad nema vozački :)) tj. još uvijek stoji da je vlasnik gospodin od kojeg je kupljen skuter i koji je ujedno i prvi vlasnik.
Iz Osječko Baranjske županije sam,blizu Osijeka.

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125
Odg: Tehnički
« Odgovori #430 : 04 Svibanj, 2013, 16:08:21 »
E,onda moras ici do tog covjeka koji je vlasnik u papirima i s njim radit ugovor.
Porez ne trebas placati.
Vozacka nema veze,i bez nje se moze
 prepisati i biti vlasnik vozila...
« Zadnja izmjena: 04 Svibanj, 2013, 16:09:59 Bokygs »

Offline Begara

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čepin
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: BGM Supertune,Morini 123 mm polutka,Malossi torsion Control
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Tehnički
« Odgovori #431 : 04 Svibanj, 2013, 16:33:29 »
E,onda moras ici do tog covjeka koji je vlasnik u papirima i s njim radit ugovor.
Porez ne trebas placati.
Vozacka nema veze,i bez nje se moze
 prepisati i biti vlasnik vozila...

A zašto moram raditi ugovor,jel to nužan uvjet da bi skuter mogao registrirati i prepisati na sebe?
Mislim da je stric tom čovjeku samo platio dogovorenu svotu bez ikakvog ugovora.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Odg: Tehnički
« Odgovori #432 : 04 Svibanj, 2013, 16:36:17 »
E,onda moras ici do tog covjeka koji je vlasnik u papirima i s njim radit ugovor.
Porez ne trebas placati.
Vozacka nema veze,i bez nje se moze
 prepisati i biti vlasnik vozila...

A zašto moram raditi ugovor,jel to nužan uvjet da bi skuter mogao registrirati i prepisati na sebe?
Mislim da je stric tom čovjeku samo platio dogovorenu svotu bez ikakvog ugovora.

Kako je receno - da bi ga regao na svoje ime, moras radit ugovor sa vlasnikom (onaj koji je u papirima).

Sent from my HTC One X


Offline SR

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 98
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Z750
  • Moja Kaciga: Shark
Odg: Tehnički
« Odgovori #433 : 04 Svibanj, 2013, 17:55:17 »
Ne razumijem na koji nacin bi ti htio prepisati motor ili bilo koje vozilo na sebe bez kupoprodajnog ugovora?? mislim to zbilja ne kuzim kako moze uopce pasti na pamet...

nisi mozda razmisljao da taj prvi vlasnik (koji je po papirima i dalje vlasnik) moze npr. doci bilo koji dan u mup i prijavit da ste mu otudjili vozilo tj skuter.. gdje ti imas ista na papiru da si ti platio to vozilo? nigdje!

To je samo jedan (drzavi manje bitan) od 836 razloga zbog cega se radi kupoprodajni..

Offline Begara

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 114
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čepin
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: BGM Supertune,Morini 123 mm polutka,Malossi torsion Control
  • MojSpuh: Serijski
Odg: Tehnički
« Odgovori #434 : 04 Svibanj, 2013, 18:59:48 »
Ne razumijem na koji nacin bi ti htio prepisati motor ili bilo koje vozilo na sebe bez kupoprodajnog ugovora?? mislim to zbilja ne kuzim kako moze uopce pasti na pamet...

nisi mozda razmisljao da taj prvi vlasnik (koji je po papirima i dalje vlasnik) moze npr. doci bilo koji dan u mup i prijavit da ste mu otudjili vozilo tj skuter.. gdje ti imas ista na papiru da si ti platio to vozilo? nigdje!

To je samo jedan (drzavi manje bitan) od 836 razloga zbog cega se radi kupoprodajni..

Pa raspitujem se čovječe kako sve ide, nisam nikad prepisao niti posjedovao ikakvo vozilo, logično da ne znam kak to sve funkcionira, zato pitam

Offline SR

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 98
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Z750
  • Moja Kaciga: Shark
Odg: Tehnički
« Odgovori #435 : 05 Svibanj, 2013, 08:02:28 »
Pa logicno ti je da za sva vozila koja kupis i platis! imas kupoprodajni, tebi prvensteno da zastitis samoga sebe, to ti je dokaz da si platio vozilo..

taj kupoprodajni ionako ostaje u mupu kada radis prijepis na sebe tj kada se u knjizice upisujes ti kao novi vlasnik, sve do tada ti je taj kupoprodajni dokaz da si ti vlasnik, naravno moras ga ovjerit kod javnog biljeznika...

sve ostalo ti je gore napisano, cijene i sve, odi to covjeka koji se vodi jos uvijek kao vlasnik u knjizicama, napravi kupoprodajni sa njime i ovjerite ga kod biljeznika, mozete skupa ili moze samo on otici, samo ti nemozes jer logicno jos nisi vlasnik vozila.. nakon toga odes u mup i radis prijepis na sebe.. tamo ti trebaju samo biljezi od 30kn...

mene je nedavno registracija, osiguranje, prijenos, tablice i knjizice sve skupa doslo malo manje od 1000kn u Zagrebu..

Offline zekozna

  • `Ko zna-zna!
  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 584
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika
  • Moj Skuter: Hexagon LX125 4t
  • Moja Kaciga: IXS StormHX2400
  • MojSetup: Serial
  • MojSpuh: Home made
Odg: Tehnički
« Odgovori #436 : 05 Svibanj, 2013, 08:11:02 »
Prvo na ovjeru ugovora pa na tehnički pa u osiguranje pa opet na tehnički, kad ti naprave papire onda ideš u policiju pa onda natrag na tehnički po tablicu.
Kratko i jasno - bez vozacke nemas kaj radit na cesti. Boli me k**ra* koliko dobro znas vozit.

Offline SR

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 98
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Z750
  • Moja Kaciga: Shark
Odg: Tehnički
« Odgovori #437 : 05 Svibanj, 2013, 08:15:51 »
Upravo tako.. Malo se nasetas i navozas al jbg..

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Tehnički
« Odgovori #438 : 05 Svibanj, 2013, 10:02:45 »
Ili kao ja....

Dosao na tehnicki sa novim motorom, obavio tehnicki, platio osiguranje (u istoj prostoriji je osiguranje) i otisao kuci. Papire su oni odnijeli na muriju jutro poslije i ja dosao u podne po njih i tablicu.

Sent from my HTC One X

Offline marinjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: GP1 OPEN 50
  • Moja Kaciga: MDS i NITRO N12
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: Tehnički
« Odgovori #439 : 05 Svibanj, 2013, 10:07:29 »
do 50 kubika se ne plača porez, najbolje ti uzmi osobnu od strica regaj motor i onda napravi ugovor  sa njime...