Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: overrange?  (Posjeta: 4257 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
overrange?
« : 30 Ožujak, 2009, 22:40:42 »
ovako zanima me kakav utjecaj ima na ubrzanju, medju ubrzanju i krajnju brzinu?

kako bi to radilo na serijali, na base kitu, midrace i race kitu? pliz malo jasnije to objasnite...jel se isplati?

hvala :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 31 Ožujak, 2009, 18:38:20 Chupsy »

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: overrenge?
« Odgovori #1 : 30 Ožujak, 2009, 22:50:11 »
Overrange se zove...malossi...prejebena stvar ako imas vec neki setup gore, definitivno prejeben prijenos! A kolko tocno daje pricekaj da ti kaze neko ko je imo...

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: overrenge?
« Odgovori #2 : 30 Ožujak, 2009, 22:59:22 »
ja bi to stavio tek na neki high midrace - high end...

znači dobiješ variomat u kojeg idu 19X15.5 valjčići (kao na piaggio), gubiš zubčanike alnasera, promjer zadnjih polutki je veći za skoro cm, i dobije se duži remen. prednost je u tome što nema lutanja okretaja što je dost čest problem na startu (npr napuca okretaje na 12000, i nakon 30-40 kmh na sat ih spusti na 11500)(ovdje naravno govorim o minareliju).. dosta skupa stvar sve u kompletu..
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline kristijanSR70

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1558
  • Spol: Muški
  • I ti možeš pisati na MojSkuter.com portalu !!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: NG
  • Moj Skuter: RUNNER VXR 200
  • Moja Kaciga: N61
  • MojSetup: je jedini sisavac prilađođen životu u prirodi, imaju pluća i mogu disati zrak,množe se aktivnošću testisa.
  • MojSpuh: + cijev + 2 šarafa
Odg: overrenge?
« Odgovori #3 : 30 Ožujak, 2009, 23:21:19 »
ja bi to stavio tek na neki high midrace - high end...

znači dobiješ variomat u kojeg idu 19X15.5 valjčići (kao na piaggio), gubiš zubčanike alnasera, promjer zadnjih polutki je veći za skoro cm, i dobije se duži remen. prednost je u tome što nema lutanja okretaja što je dost čest problem na startu (npr napuca okretaje na 12000, i nakon 30-40 kmh na sat ih spusti na 11500)(ovdje naravno govorim o minareliju).. dosta skupa stvar sve u kompletu..

Znači ak se stavi overrange na minareli masinu onda smetaju zubi alnasera..to znaci da se samo pali na kurblu ili? I ako je promjer polutki veci jel ne struzu oko dekla gore i dole? Govorim za minareli

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: overrenge?
« Odgovori #4 : 30 Ožujak, 2009, 23:22:19 »
ma uzeo bih si ja to al kako onda rolice kupovati takvih dimenzija? i di? ja sam blizu auto bila( perkusici) mado i mozda oni te rolice imaju...ja bi to za pocetak stavio na malossi sport pa da vidim kako roka...i znaci sve se dobije u paketu?

sta ne pase multivar na to sve?

a ono torq driver su samo polutke vece iz tog overrenge paketa il kaj? i na to isto ide veci remen il kaj?

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: overrenge?
« Odgovori #5 : 30 Ožujak, 2009, 23:23:48 »
imaš originalan torque drive koji je u dimenziji serijskih polutki, i imaš OR torque koji je 128 mm i treba se malo blok srediti, dekl i poklopac prijenosa..

valjčića imaš di god...
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: overrenge?
« Odgovori #6 : 30 Ožujak, 2009, 23:25:12 »
Znači ak se stavi overrange na minareli masinu onda smetaju zubi alnasera..to znaci da se samo pali na kurblu ili? I ako je promjer polutki veci jel ne struzu oko dekla gore i dole? Govorim za minareli
skida se alnaser,i dekl se brusi na jednom mjestu i blok da bi moglo raditi kako spada

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: overrenge?
« Odgovori #7 : 30 Ožujak, 2009, 23:25:57 »
ma kaj ce ti alnaser, buraz kurbla rulesss :icon_thumright:

sturpijas malo unutra blokove i stane ti sve tranu, kompic aprilija top kupovao 134 polini polutke isto je mora malo turpijati... :icon_thumright:

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: overrenge?
« Odgovori #8 : 30 Ožujak, 2009, 23:31:57 »
znaci taj torq je ista polutka ko i serijska samo sto ima ravno ubrzanje a ne ko serijala?  OR TORQ?

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: overrenge?
« Odgovori #9 : 30 Ožujak, 2009, 23:44:49 »
meni torque driver u originalnoj dimenziji radi ok do nekih 12500-600 okretaja, znači kad daš ful gas drži cijelo vrijeme iste okretaje.. preko toga ima dio do jedno 30-40 na sat prevrti i onda drži okretaje... to je bio problem kad sam imao tpr i roost, napuco ga je bio skoro do 14k rpm, i onda nakon padao na nekih 13300-400...

OR - overrange
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: overrenge?
« Odgovori #10 : 31 Ožujak, 2009, 03:26:36 »
e takav problem ja sad imam, samo sto mene to ne pati da bi isao davat tolike novce :)

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: overrenge?
« Odgovori #11 : 31 Ožujak, 2009, 07:34:00 »
meni torque driver u originalnoj dimenziji radi ok do nekih 12500-600 okretaja, znači kad daš ful gas drži cijelo vrijeme iste okretaje.. preko toga ima dio do jedno 30-40 na sat prevrti i onda drži okretaje... to je bio problem kad sam imao tpr i roost, napuco ga je bio skoro do 14k rpm, i onda nakon padao na nekih 13300-400...

OR - overrange

Dal postoji šansa da na slabijem Midracu ili baseu padaju okretaji i na OR-u? Koji centralni dolazi u obzir kod OR-a ili je svejedno  :icon_scratch:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: overrenge?
« Odgovori #12 : 31 Ožujak, 2009, 13:00:13 »
pa sumnjam da će biti problem, meni sada s mhr variom i torqueom radi super.. dobije se crvena centralna uz to.. al svejedno je zavisi šta ti odgovara...
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline PitBull Aerox

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 478
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje, BiH
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSetup: zaribao...
Odg: overrenge?
« Odgovori #13 : 31 Ožujak, 2009, 17:10:12 »
stavljati overrange na setup ispod highenda je cista glupost. eventualno na neki jaci midrace. tj nepotrebno bacanje para. ako vec zelis izravnat okretaje stavi torque naravno uz multivar i to je to.

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: overrenge?
« Odgovori #14 : 31 Ožujak, 2009, 17:17:04 »
stavljati overrange na setup ispod highenda je cista glupost. eventualno na neki jaci midrace. tj nepotrebno bacanje para. ako vec zelis izravnat okretaje stavi torque naravno uz multivar i to je to.

Pa ja sam stavio i izravnao sam okretaje do maximuma, al uvijek mi se javlja lagani pad okretaja kroz ubrzanje. Znači od 7700 pri 20-25 km/h pa padnu postepeno na 7500 do 90 km/h  :icon_thumright:

Meni je to majka naspram starog setupa sa serijskom polutkom jer imam šus do 60 odličan i bez rupa.

Overrange se isplati kupovati ako ga možete nabaviti ispod 2000 kn  :toothy3:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: overrenge?
« Odgovori #15 : 31 Ožujak, 2009, 17:23:47 »
gumy zar ti taj crveni centralni ne unistava remen brzo?? ja sam bio imao na serijali nardo spuh, crveni centralni i crveni federi i zbilja je ubrzavao super al krajnja mi je bila bana valjda zbok narda i remen mrtav nakon 2mjeseca...kuplung serijski bio puko malo...

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: overrenge?
« Odgovori #16 : 31 Ožujak, 2009, 17:37:59 »
gumy zar ti taj crveni centralni ne unistava remen brzo?? ja sam bio imao na serijali nardo spuh, crveni centralni i crveni federi i zbilja je ubrzavao super al krajnja mi je bila bana valjda zbok narda i remen mrtav nakon 2mjeseca...kuplung serijski bio puko malo...

Ak si imao preslab setup za crveni centralni znači da zato i krajnjaa bila slaba jer treba veća snaga da bi se izgurao remen do kraja u polutke i stisnule polutke, a pošto je centralni tvrd jako na serijali to ide teže.. Mislim uopće nejde.. Znam ja  :laughing7:

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: overrenge?
« Odgovori #17 : 31 Ožujak, 2009, 17:46:38 »
da na serijali sam taj crveni imao i nardo i ubrzavao predobro do 80 i kasnije koji put ulovio bi vece okretaje mislim vrtio ga nardo do boli i kojiput isao prek 95 po ravnom po digitalci a kojiput samo 80kmh...jbg tad nisam imao kurca pojma o skutevima... :laughing7:

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: overrenge?
« Odgovori #18 : 31 Ožujak, 2009, 18:23:03 »
stavljati overrange na setup ispod highenda je cista glupost. eventualno na neki jaci midrace. tj nepotrebno bacanje para. ako vec zelis izravnat okretaje stavi torque naravno uz multivar i to je to.

a sve novije piaggio masine ti imaju prakticki "overrange"  :laughing7: okretaji su vrlo stabilni, remen se podize do vrha... di ces bolje

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: overrenge?
« Odgovori #19 : 31 Ožujak, 2009, 18:32:42 »
da istina..j****ti... :angry7: