Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: MAXI tuning  (Posjeta: 13442 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline speoon

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
MAXI tuning
« : 23 Ožujak, 2009, 23:26:52 »
ovako zanima me imam derbia gp1 250 i.e.qvasar motor 2008g

Zanima me što je najisplativije uložiti da bi povećao performanse znači koji spuh vario kvačilo dali postoji kit možda za njega ako pstoji koji je proizvođač nešto sam čuo kao da postoji od 290ccm

HVALA!!!!


Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: MAXI tuning
« Odgovori #1 : 23 Ožujak, 2009, 23:34:06 »
postoji delta kuplung, multivar-variomat (isplati se), torq polutke, serdarevic spuh ti vecina njih stavlja... vjerojatno ima jos dijelova raznih ali to ti je najcesce sto se stavlja na 250 ccm
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Marekvz1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1666
  • Spol: Muški
  • ajmoooo..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Imao sam...
  • Moja Kaciga: Čupa na glavi...
  • MojSetup: Jedino silikonski s Peveca..
  • MojSpuh: Prodao sam...
Odg: MAXI tuning
« Odgovori #2 : 24 Ožujak, 2009, 09:22:32 »
za početak stavi multivar i neki spuh pa češ vidjet.ovo s kitovima za maxi skutere je kod nas nešto novo,a i ne radi se baš.zajebat ćeš mašinu.
Vrnul sam se...Tanji nego ikad.....j#bo te led.

Offline speoon

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: MAXI tuning
« Odgovori #3 : 24 Ožujak, 2009, 12:36:15 »
koji spuh da stavim a da je isplativ

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: MAXI tuning
« Odgovori #4 : 24 Ožujak, 2009, 12:38:10 »
sa spuhom vjerojatno dobijes malo na medjuubrzanjima,ali zato na zvuku i njegovoj glasnoci ogromno.. a sada za isplativost sam procijeni...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Marekvz1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1666
  • Spol: Muški
  • ajmoooo..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Imao sam...
  • Moja Kaciga: Čupa na glavi...
  • MojSetup: Jedino silikonski s Peveca..
  • MojSpuh: Prodao sam...
Odg: MAXI tuning
« Odgovori #5 : 24 Ožujak, 2009, 13:45:16 »
ma niš ne dobiješ sa spuhom.ostavi serijski,a za te novce kupi torq il tak nekaj.
Vrnul sam se...Tanji nego ikad.....j#bo te led.

Offline speoon

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: MAXI tuning
« Odgovori #6 : 26 Ožujak, 2009, 10:46:39 »
zanima me još bregasta i delta neznam kako je na maxi scoterima što se može  dobiti sa deltom a što sa bregastom

imao sam nabrijanog stalkera otišao prije dva dana vodeno hlađenje tu sam znao što dobijam sa deltom jer sam imao due+ vario itd da nenabrajam išao je oko 150km/h


Offline ZOX147

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 59
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 300, Yamaha T-MAX, Alfa Romeo 147
  • MojSpuh: LeoVince SBK na Nexusu
Odg: MAXI tuning
« Odgovori #7 : 26 Ožujak, 2009, 11:04:14 »
Ja se još uvijek dvoumim oko Malossi 2000!! ??

Marek moraš mi reć dal stvarno ima razlike!!
Ne želim uložit, pa da se samo mala razlika osjeti!!

I nikako nebi volio izgubit krajnju brzinu!
PRODAJEM GILERU NEXUS 300ie 2008
28800 KN
Malossi + LeoVince SBK
U savršenom stanju!!!

Offline Marekvz1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1666
  • Spol: Muški
  • ajmoooo..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Imao sam...
  • Moja Kaciga: Čupa na glavi...
  • MojSetup: Jedino silikonski s Peveca..
  • MojSpuh: Prodao sam...
Odg: MAXI tuning
« Odgovori #8 : 26 Ožujak, 2009, 16:40:16 »
Ja se još uvijek dvoumim oko Malossi 2000!! ??

Marek moraš mi reć dal stvarno ima razlike!!
Ne želim uložit, pa da se samo mala razlika osjeti!!

I nikako nebi volio izgubit krajnju brzinu!

Stavi nečeš se razočarat.ja se nisam mogel načudit razlici.Stavi!
Vrnul sam se...Tanji nego ikad.....j#bo te led.

Offline exfreerider

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Divlja po metropoli
  • Moj Skuter: ex.VXR 200, ex. Zip 125 4T LC RR sada Polo TDI RR
  • MojSetup: najja?i kit - konj za volanom
  • MojSpuh: Samo najglasniji
Odg: MAXI tuning
« Odgovori #9 : 26 Ožujak, 2009, 19:26:49 »
zanima me još bregasta i delta neznam kako je na maxi scoterima što se može  dobiti sa deltom a što sa bregastom

imao sam nabrijanog stalkera otišao prije dva dana vodeno hlađenje tu sam znao što dobijam sa deltom jer sam imao due+ vario itd da nenabrajam išao je oko 150km/h



I da je po satu toliko išao opet :toothy12:
No drift no fun

Na ravnom se vide konji a po zavojima majmuni ja sam ipak ve?i majmun lol

Offline speoon

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: MAXI tuning
« Odgovori #10 : 27 Ožujak, 2009, 00:42:19 »
Čuj nisam ni ja vjerovao se dok jednog dana se nije vozila jedna cura iza mene rekla mi koliko sam išao na njenom satu od aut je pisalo 149km/h to je znači nekih 130-135km/h dovoljno je da kažem da sam se vijao da speima :icon_thumright:

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: MAXI tuning
« Odgovori #11 : 27 Ožujak, 2009, 09:25:11 »
za početak stavi multivar i neki spuh pa češ vidjet.ovo s kitovima za maxi skutere je kod nas nešto novo,a i ne radi se baš.zajebat ćeš mašinu.

Dajte neka odgovaraju oni s malo vise iskustva u praksi a ne samo iskustva stečenog na internetu !!!

Kazem to cisto za dobrobit foruma i zbog toga da se prestanu siriti netocne informacije


Za tvoju masinu ne postoji kit 290ccm to postoji samo za stare 250 masine koje nisu od piaggia nego od honde a nalaze se recimo na piaggiu x9

Od dijelova za taj motor ima cijela lista

Pocevsi od kompletnog prijenosa ( variomat, torq, delta, sportsko zvono, kevlar remen ) pa do bregaste, federa ventila i samih ventila.

Vidim da se dosta vas ovdje hvata za delta kvacilo. Moram reci da se to delta kvacilo pokazalo dobro samo ukoliko se ima neki otvoreni auspuh pa motor treba krenuti na iznimno visim okretajima i prilagodit prijenos tom auspuhu. Inace na serijskom auspuhu i sa serijskom getribom delta je cisto bacanje novca. S obzirom da je oko 150grama lakeša od serijskog kvačila, s njom nema toliko momenta na samom startu koliko ima sa serijskim kvačilom koje sa crvenim federima dosta dobro odrađuje svoj posao. Dok na delti crveni federi stegnuti do kraja su pretvrdi jer motor nema toliko snage odmah krenuti u okretaje nego se prvih 10 metara teli dok kvacilo ne uhvati


Sto se tice ostalih stvari tipa variomat nebitno je da li se odabere polini ili malosi. Sa polinijem se dobije malo nesto na krajnjoj mozda 5 kmh a sa malosijem ne. Drukcija je i krivulja razvijanja snage.

Remen ko remen bolji je

Tork je isto poboljsanje

Bregasta i ventili i to ostalo je malo zahtjevnije pogotovo ako se stavljaju veci ventili jer treba glavu urediti i pripremiti za njihove dosjede posto su veci od serijskih. Bregasta samo sa federima ventila moze biti ok. Dok za malossi ventile treba napraviti gore spomenute preinake.

Neznam da li derbi 2008 godina ima karburator ili je injection, ali samo da spomenem da malossi ventili bez veceg karburatora nemaju svrhe tako da to odmah prekrizi. Ako imas injection imas za kupiti za 300 eura power comander za te piaggio 250 motore i sa odgovarajucim auspuhom ( ne ovi kucelji i serdarevici ) nego PM tuning mozes dobiti do 3 konja s time ) Znaci power comander ima mogucnost reguliranja dotoka goriva.

Eto to je to

I dajte molim vas pisite oni koji nesto znaju a ne lupetanje '' kit ce ti ra zvalit motor itd '' stvarno mi je muka od takvih odgovora

Offline ZOX147

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 59
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 300, Yamaha T-MAX, Alfa Romeo 147
  • MojSpuh: LeoVince SBK na Nexusu
Odg: MAXI tuning
« Odgovori #12 : 27 Ožujak, 2009, 15:03:32 »
Stavi nečeš se razočarat.ja se nisam mogel načudit razlici.Stavi!

Koliko si dobio na ubrzanju i šta je sa krajnjom brzinom??
PRODAJEM GILERU NEXUS 300ie 2008
28800 KN
Malossi + LeoVince SBK
U savršenom stanju!!!

Offline speoon

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: MAXI tuning
« Odgovori #13 : 27 Ožujak, 2009, 16:26:14 »
gdje ću naći takav spuh koja je to marka i taj power commander daj mi reci koliko ću dobiti sa bregastom i sa gederima za ventile ja imam iskustva sa tuning 50ccm ali sa maxi ne vidim da ti znaš dosta toga   (209) :toothy9: :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 27 Ožujak, 2009, 16:37:04 speoon »

Offline Marekvz1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1666
  • Spol: Muški
  • ajmoooo..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Imao sam...
  • Moja Kaciga: Čupa na glavi...
  • MojSetup: Jedino silikonski s Peveca..
  • MojSpuh: Prodao sam...
Odg: MAXI tuning
« Odgovori #14 : 27 Ožujak, 2009, 16:37:51 »
Koliko si dobio na ubrzanju i šta je sa krajnjom brzinom??

ubrzanje je naravno bolje,izgubila se ona lijenost na startu.krajnja je ostala ista,135-140.i stavi u kuplumg ŽUTE fedriće,sa crvenima malo cuka. :icon_thumright:
Vrnul sam se...Tanji nego ikad.....j#bo te led.

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: MAXI tuning
« Odgovori #15 : 28 Ožujak, 2009, 10:36:36 »
ubrzanje je naravno bolje,izgubila se ona lijenost na startu.krajnja je ostala ista,135-140.i stavi u kuplumg ŽUTE fedriće,sa crvenima malo cuka. :icon_thumright:

power comander ti je oko 300€ ( bar je bio kad sam ja gledao ) a auspuh ti je isto oko 300-tinjak eura.

Sa bregastom i federima ventila bi dobio dosta...samo prije toga je preporuciljivo dobro sloziti glavu motora promjeniti gumice i dobro sloziti siceve ventila da ne pustaju kompresiju. također klackalice i osovine bi trebale biti bez imalo udubina i ogrebotina iz razloga sto ce ih sportska bregasta trositi vise i jace..


Offline greenlite

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 682
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: čk
Odg: MAXI tuning
« Odgovori #16 : 28 Ožujak, 2009, 21:04:45 »
a taj powercommander koliko znam ne postoji za skutere tj nema ih u katalogu na njihovoj stranici... Koji powercommander onda kupiti i kak ide to spajanje? a pretpostavljam da si i mape sam moras raditi :dontknow:

Offline marko209vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 960
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner vx200
  • MojSetup: prodano
  • MojSpuh: na mjestu
Odg: MAXI tuning
« Odgovori #17 : 28 Ožujak, 2009, 21:06:50 »
pm auspuh je u V. britaniji 300 e, kod nas se ta cifra popne za duplo. znam jer ga ima jedna poznanik na vespi 250.. mogu samo rec da motor ide brutalno. ako te zanima tocna cijena mogu saznat.
4t

Offline Marekvz1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1666
  • Spol: Muški
  • ajmoooo..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Imao sam...
  • Moja Kaciga: Čupa na glavi...
  • MojSetup: Jedino silikonski s Peveca..
  • MojSpuh: Prodao sam...
Odg: MAXI tuning
« Odgovori #18 : 28 Ožujak, 2009, 21:08:08 »
a taj powercommander koliko znam ne postoji za skutere tj nema ih u katalogu na njihovoj stranici... Koji powercommander onda kupiti i kak ide to spajanje? a pretpostavljam da si i mape sam moras raditi :dontknow:

ima za skutere,poglej na nexusclubu italia.
Vrnul sam se...Tanji nego ikad.....j#bo te led.

Offline speoon

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: MAXI tuning
« Odgovori #19 : 28 Ožujak, 2009, 22:06:13 »
Zanima me cijena spuha gdje ga mogu vidjeti kako izgleda