Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pitanjce o Leovince ZX spuhu (za sr50ditech)  (Posjeta: 4708 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline acmen

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Replica DiTech
  • Moja Kaciga: Airoh
Pitanjce o Leovince ZX spuhu (za sr50ditech)
« : 16 Ožujak, 2009, 22:41:12 »
Ovako; jedan decko prodaje Leovince ZX za apriliu sr50 ditech za povoljne novce.

O ovome se tocnije radi:





a išlo bi na sr50 ditech iz 02' (točno ova na slikama, nemam sad trnutno bolje slike ali vjerujem da je to dosta, na drugoj se vidi razmontiran original spuh)






Dakle šta bi ja to (ako i bi uopce) tocno dobio prilikom montaze ovog spuha na ful stock skut?? Inace sad na ovom stock setupu jako brzo dođem do 80kmh a do 90kmh već navlačim (naravno sve to po njegovom tacho-u i po strogoj ravnici). Jel' mi se isplati stavljati uopce takvo nešto? Hoce li mi potrošnja nakon montaze ostati ista (a u pravilu mi ne prelazi 3l)? Da li moram možda (nakon ev. ugradnje) mijenjati rolice ili šta vec?? Jel 400kn ok cifra za takav spuh (star 2god a u uporabio bio kojih par mjeseci)? Da li da kupim na kraju to ili ne??

Molio bih sto hitniji odgovor & isprika na (možebitnim) njuberskim pitanjima  ;D


Offline stoske_durlaneze

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 149
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSpuh: stock
Odg: Pitanjce o Leovince ZX spuhu (za sr50ditech)
« Odgovori #1 : 16 Ožujak, 2009, 22:48:21 »
dobar je zx i niko se nije zalio da mu scoot zajebava sa zx-om.. moze i na serijalu ... naravno osetices promene .. kao i brutalan zvuk ..  ali naravno da ce i potrosnja da se poveca ...  :icon_thumright: :icon_thumright:
zx pa jos na sr-ku  :icon_thumright: :icon_thumright: WRX

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Pitanjce o Leovince ZX spuhu (za sr50ditech)
« Odgovori #2 : 16 Ožujak, 2009, 22:59:29 »
bit ce promjene, scoot ce bolje ubrzavat, veca krajnja bla bla. 400kn je ok za taj spuh, jos uzmi u obzir da moras kupit valjcice i mozda oprugice za kuplung, ja sam imao rr-a na svoms tock skutu, 5,0 valjcice serijske opruge na kuplungu i ok je bilo.

po meni se isplati kupit.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline stoske_durlaneze

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 149
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSpuh: stock
Odg: Pitanjce o Leovince ZX spuhu (za sr50ditech)
« Odgovori #3 : 16 Ožujak, 2009, 23:07:18 »
lakse rolne  :icon_thumright: :icon_thumright:

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Pitanjce o Leovince ZX spuhu (za sr50ditech)
« Odgovori #4 : 16 Ožujak, 2009, 23:11:55 »
neces dobit nista posebno jer reza na ditechu nema neku preveliku ulogu osim sto je protocniji (nema katalizatora ) pa ide bolje , potrosnja ce mozda otic nes gore a i nemora zavisi o okretajima

malo lakse rolice samo stavit i to je to  :icon_thumright:
i da isplati se dat 400kn za taj spuh  :icon_biggrin:

Offline acmen

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Replica DiTech
  • Moja Kaciga: Airoh
Odg: Pitanjce o Leovince ZX spuhu (za sr50ditech)
« Odgovori #5 : 16 Ožujak, 2009, 23:20:15 »
Jedino me brine najvise ta potrosnja jer sam se stvarno navikao voziti za dzabe :) (valjda ne bude skocila sad 2l više...

A ovo za okretaje; 50ccm se uvijek vozi na max gasu  :glasses9:

Ako bih dobio da mi po tacho-u ide 100kmh to bi za mene bio ogroman dobitak. Ionako sam uskoro planirao mijenjati remen i rolice (koje su sad btw original propisane gramaze). Koliko bi lakse onda trebao staviti (puknite dakle tocnu tezinu)?


I slobodno neka se izjasne sa konkretnim iskustvima oni koji su imali te protocne spuhove na NEkarb skuterima  :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

Offline stoske_durlaneze

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 149
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSpuh: stock
Odg: Pitanjce o Leovince ZX spuhu (za sr50ditech)
« Odgovori #6 : 16 Ožujak, 2009, 23:23:13 »
Jedino me brine najvise ta potrosnja jer sam se stvarno navikao voziti za dzabe :) (valjda ne bude skocila sad 2l više...

A ovo za okretaje; 50ccm se uvijek vozi na max gasu  :glasses9:

Ako bih dobio da mi po tacho-u ide 100kmh to bi za mene bio ogroman dobitak. Ionako sam uskoro planirao mijenjati remen i rolice (koje su sad btw original propisane gramaze). Koliko bi lakse onda trebao staviti (puknite dakle tocnu tezinu)?


I slobodno neka se izjasne sa konkretnim iskustvima oni koji su imali te protocne spuhove na NEkarb skuterima  :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:
nemoj da brines za potrosnju .. sitna je to para .. koilko su ti grama rolnice ..????
a sta ti znaci ovo "" NEkarb ""

Offline acmen

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Replica DiTech
  • Moja Kaciga: Airoh
Odg: Pitanjce o Leovince ZX spuhu (za sr50ditech)
« Odgovori #7 : 16 Ožujak, 2009, 23:36:34 »
nemoj da brines za potrosnju .. sitna je to para .. koilko su ti grama rolnice ..????
a sta ti znaci ovo "" NEkarb ""

Cuj za potrosnju me i najvise briga  8). Ako je razlika u par dcl onda ok ali litra-dve mi bas i ne zvuci primamljivo i tu tom slucaju bih ostao na ovom ful stock setupu.

A sadasnje rolice pojma nemam koliko su tocno teske ali znadem da su stavljane u ovlastenom servisu po kataloško propisanim vrijednostima (dakle vj su iste tezine ko' kada je i skut kupljen, uglavnom nikad na njemu nije bilo nista kemijano vec je sve strogo tvornicki propisano  :frajer:). A sa ovim sadasnjim rolicama sam vec presao preko 5k km (a remen tko zna koliko je star  :laughing7:) ) i iako mi skut nista ne provrtava niti je izgubio na performansama ja svejedno (zbog sebe) budem sad za koji mjesec promijenio rolice + remen (zato se i raspitujem o svemu tome jer prije mislim uzeti taj spuh pa prema njemu da mi se savjetuju rolice prikladne težine -> valjda ste me shvatili, ne znam bolje objasniti).

A ovo "NEkarb" se odnosi na sve purejetove, diteche i ostale direktne ubrizgivače dakle sve oni koji nemaju klasican karb  :frajer: i upravo me zanimaju dojmovi/iskustva tih ljudi koji su na svoje skutove stavljali protočne spuhove (ako ih ovdje na forumu uopce ima). Dakle zanima me najvise iskustvo iz prve ruke no svejedno hvala svima koji ste mi dosad pomogli (a bogme i jeste dosta).

Offline stoske_durlaneze

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 149
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSpuh: stock
Odg: Pitanjce o Leovince ZX spuhu (za sr50ditech)
« Odgovori #8 : 16 Ožujak, 2009, 23:44:14 »
Cuj za potrosnju me i najvise briga  8). Ako je razlika u par dcl onda ok ali litra-dve mi bas i ne zvuci primamljivo i tu tom slucaju bih ostao na ovom ful stock setupu.

A sadasnje rolice pojma nemam koliko su tocno teske ali znadem da su stavljane u ovlastenom servisu po kataloško propisanim vrijednostima (dakle vj su iste tezine ko' kada je i skut kupljen, uglavnom nikad na njemu nije bilo nista kemijano vec je sve strogo tvornicki propisano  :frajer:). A sa ovim sadasnjim rolicama sam vec presao preko 5k km (a remen tko zna koliko je star  :laughing7:) ) i iako mi skut nista ne provrtava niti je izgubio na performansama ja svejedno (zbog sebe) budem sad za koji mjesec promijenio rolice + remen (zato se i raspitujem o svemu tome jer prije mislim uzeti taj spuh pa prema njemu da mi se savjetuju rolice prikladne težine -> valjda ste me shvatili, ne znam bolje objasniti).

A ovo "NEkarb" se odnosi na sve purejetove, diteche i ostale direktne ubrizgivače dakle sve oni koji nemaju klasican karb  :frajer: i upravo me zanimaju dojmovi/iskustva tih ljudi koji su na svoje skutove stavljali protočne spuhove (ako ih ovdje na forumu uopce ima). Dakle zanima me najvise iskustvo iz prve ruke no svejedno hvala svima koji ste mi dosad pomogli (a bogme i jeste dosta).
e mene zanima za ovaj purejet ... vozio sam jednog ditecha i kad ga dignem na zadnji ide 10 metra i samo drusne dole.... gas kao da propadne .. jel se to tebi desava ??? ??? ???

a za rolne stavi mu od 5 grama .. al bolje pogledaj na njima pise kolko si grama .. pa pitaj nekog . ali ja mislim da bi 5 bile idealne ... ali se ipak ne razumem dovoljno ... ja sam uzeo nekoliko pakovanja razlicite gramazze pa sam stavljao...menjao itd.... ali vazno je samo da mu ne stavis pre lake rolne  :icon_thumright: :icon_thumright:

Offline acmen

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Replica DiTech
  • Moja Kaciga: Airoh
Odg: Pitanjce o Leovince ZX spuhu (za sr50ditech)
« Odgovori #9 : 16 Ožujak, 2009, 23:53:39 »
e mene zanima za ovaj purejet ... vozio sam jednog ditecha i kad ga dignem na zadnji ide 10 metra i samo drusne dole.... gas kao da propadne .. jel se to tebi desava ??? ??? ???

A cuj ja sam relativno friski šta se tice svijeta na dva kotaca opcenito, mogu na prste nabrojati koliko sam skutera vozio (ili bolje reci samo isprobao  :toothy12:) a voznja na zadnjem je za mene teški SF  :notworthy: :icon_thumright:

a za rolne stavi mu od 5 grama .. al bolje pogledaj na njima pise kolko si grama .. pa pitaj nekog . ali ja mislim da bi 5 bile idealne ... ali se ipak ne razumem dovoljno ... ja sam uzeo nekoliko pakovanja razlicite gramazze pa sam stavljao...menjao itd.... ali vazno je samo da mu ne stavis pre lake rolne  :icon_thumright: :icon_thumright:

Da da, svakako da se budem prije savjetovao (kako ovdje virtualno) tako i kod par vrsnih skut guru-a  :icon_thumright: :frajer:

Offline stoske_durlaneze

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 149
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSpuh: stock
Odg: Pitanjce o Leovince ZX spuhu (za sr50ditech)
« Odgovori #10 : 16 Ožujak, 2009, 23:57:03 »
a jer ima tvoj onaj kompijuter i one dzidzamidze ...

Offline Chupsy

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nexus 300
  • Moja Kaciga: Schuberth S2
Odg: Pitanjce o Leovince ZX spuhu (za sr50ditech)
« Odgovori #11 : 17 Ožujak, 2009, 01:03:47 »
nema potrbe stavljati taj auspuh na skuter, nećeš dobiti apsolutni ništa osim glasnijeg zvuka a pošti ti serijala skuter već leti i ništ ne troši

još ajd da je auspuh u super stanju, nego ovo ofarbano i udubljeno g#vn% sa klošarskim nosačima nebi 20kn dao, 400kn rađe uloži u novi remen, rolice, dobor ulje ili novu zadnju gumu...

inače ovi koji neznaju šta je to ditech a ima ih u ovom topicu neka šute i razmisle malo prije postanja
Servis skutera "sporo i kvalitetno"
kodiranje kljuceva, popravak ECU itd itd...
0958142029

Offline stoske_durlaneze

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 149
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox
  • MojSpuh: stock
Odg: Pitanjce o Leovince ZX spuhu (za sr50ditech)
« Odgovori #12 : 17 Ožujak, 2009, 01:09:26 »
nema potrbe stavljati taj auspuh na skuter, nećeš dobiti apsolutni ništa osim glasnijeg zvuka a pošti ti serijala skuter već leti i ništ ne troši

još ajd da je auspuh u super stanju, nego ovo ofarbano i udubljeno g#vn% sa klošarskim nosačima nebi 20kn dao, 400kn rađe uloži u novi remen, rolice, dobor ulje ili novu zadnju gumu...

inače ovi koji neznaju šta je to ditech a ima ih u ovom topicu neka šute i razmisle malo prije postanja
jer ti to mene prozivas

Offline Po?etnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runnera 50
Odg: Pitanjce o Leovince ZX spuhu (za sr50ditech)
« Odgovori #13 : 17 Ožujak, 2009, 11:52:25 »
ljudi ne budite smijesni. ajnspric se neda podesavat kao karb pa da se digne potrosnja. potrosnja je  uvijek ista... sa spuhom neces dobit nista, ali 100% sam siguran da ces ga uzet bez obzira sto te mi opominjemo

Offline DaBo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 528
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Donji Miholjac- Velika Gorica
  • Moj Skuter: Kymco S9RR 70
  • MojSetup: Airsal T6 70
Odg: Pitanjce o Leovince ZX spuhu (za sr50ditech)
« Odgovori #14 : 17 Ožujak, 2009, 12:03:51 »
ljudi ne budite smijesni. ajnspric se neda podesavat kao karb pa da se digne potrosnja. potrosnja je  uvijek ista... sa spuhom neces dobit nista, ali 100% sam siguran da ces ga uzet bez obzira sto te mi opominjemo
:laughing3: potpis  :icon_thumright:
.....:::::2fast4you:::::.....

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Pitanjce o Leovince ZX spuhu (za sr50ditech)
« Odgovori #15 : 17 Ožujak, 2009, 12:08:43 »
ljudi ne budite smijesni. ajnspric se neda podesavat kao karb pa da se digne potrosnja. potrosnja je  uvijek ista...

Ovisi. Ako povecas broj okretaja, onda si povecao i broj usisa smjese u cilidar u jedinici vremena = veca potrosnja.

Offline Po?etnik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 788
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: Runnera 50
Odg: Pitanjce o Leovince ZX spuhu (za sr50ditech)
« Odgovori #16 : 17 Ožujak, 2009, 12:25:01 »
imao sam iskustva sa ajnspricem, imao je lakse role i zute malossi opruge, kit, auspuh itd, eto ti dignutih okretaja i opet je trosio 3 litre na 100

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Pitanjce o Leovince ZX spuhu (za sr50ditech)
« Odgovori #17 : 17 Ožujak, 2009, 12:32:19 »
Ocito su okretaji su bili dignuti premalo da bi ti sa svojom grubom metodom mjerenja mogao vidjeti razliku.
Razmisli, ako istu kolicinu ubrizgavas cesce, da li ce doci do vece potrosnje?
Ako su serijski okretaji (na primjer) 8000, onda si dizanjem na 8200 okretaja povecao usis za 100okr u jednoj minuti (jer se usis radi svaki 2. takt). Potrosnja bi u tom slucaju (i to samo da se vozis full gasom na tim okretajima 100 km) bila veca za 1,25%. Kako to mislis izmjerit?  ;D

Ali cinjenica je da visim okretajima vise trosis

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Pitanjce o Leovince ZX spuhu (za sr50ditech)
« Odgovori #18 : 17 Ožujak, 2009, 13:03:40 »
joj daj pocetnik molim te tebi bi ista bila potrosnja da se vrti i na 8000 i na 9500  ::)
i to sve s kitom ,spuhom i dalje ispod 3l :icon_biggrin:

Offline acmen

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Replica DiTech
  • Moja Kaciga: Airoh
Odg: Pitanjce o Leovince ZX spuhu (za sr50ditech)
« Odgovori #19 : 17 Ožujak, 2009, 14:59:34 »
E hebemu sunce, sad vas je pola za a pola protiv...

I da, inace nisam nesta lud da se razbacujem novcima i ako bas nista ne bih dobio onda bi svakako zaobisao kupovinu takog necega (imam i drugih urgentnijih frontova za trositi novce; auto ICE, tuning, hifi, komp  :icon_biggrin: :icon_biggrin:).


Znaci da ne bih nista dobio??? Slican odgovor sam bio postavio (cini mi se) bas na ovom forumu i odgovori su bili skoro pa identicni (neki me uvjeravali da je to prava stvar a ostatak naravno suprotno). No kome vjerovati?  :dontknow: